Supernova

• Velká Británie Supernova (více)

Sam a Tusker se rozhodli strávit nějaký čas ve svém starém obytném voze a během cesty Anglií navštívit rodinu, přátele a místa, na nichž již dlouho nebyli. Tuskerovi před dvěma lety diagnostikovali ranou demenci, což obrátilo celé jejich životy vzhůru nohama. A od té chvíle jim nezáleží na ničem jiném, než být spolu. Během jejich anglické cesty se však postupně ukazuje, že jejich představa budoucnosti se začíná hodně lišit. Tajemství jsou odkryta, soukromé plány odhaleny a jejich vzájemná láska prochází nejtěžší zkouškou nejen jejich soužití, ale celého života. Nakonec se oba musí postavit čelem otázce, co skutečně znamená láska a co vše jsme jeden pro druhého ochotni udělat. (Bohemia MP)

Rathalos

Tieto dramy spojene s umieranim su naozaj krasne,ale smutne,no cloveku pocas sledovania prejde hlavou milion myslienok,urcite spojene aj s ludmi,ktori su mu srdcu najblizsi a aj si mnoho veci uvedomi,v jeden den sme tu,druhy uz nemusime byt,ludsky zivot je hrozne krehky a preto by sme mali zit naplno,kym sa da a nie je neskoro,este musim pochvalit hlavnych predstavitelov filmu,vynikajuce herecke vykony i hudba sa mi velmi pacila...:-) ()

quip

Jeden z filmů, které jsou nijak objevné, ale ve kterých je hrozně dobré dívat se na dobré herce a zážitek není tak není jenom "fajn, fun" tři, ale "fajn, fun a občas wow" čtyři ****. ()

Sharleen76

Když se sejdou na place dva herečtí bardi (Colin Firth a Stanley Tucci), potká se dobrý scénář s dechberoucí krajinou anglického venkova a jako podkres zazní klavír, nemůže to dopadnout jinak než skvěle. Laskavý snímek plný lásky a něhy, bez patosu a frází. ()

rivah

Tuctový film o vztahu dvou postarších gayů, z nichž jeden trpí ranou demencí. Kdyby to bylo o vztahu normálního páru, tak si filmu nikdo nevšimne, protože to už to mockrát bylo. ()

zolo

Těhletěch filmů už bylo natočeno neúrekom. Pokud si místo jednoho chlapa představíte ženskou, zbyde jen děj, který nic nového nepřináší a co víc, spíše nudí. Ale zas je třeba vidět ta pozitiva a sociální jistoty pro filmaře. Všechny ty dojáky, které doposud byly točeny v heteromódu (a že těch je) se budou překlápět do queer módu. No a při těch 72 či kolika pohlavích mají filmaři vystaráno na staletí dopředu. Víte, jak komedianti budou rádi, že na léta bude vystaráno na dárky pro fakany pod stromek? Ostatně... kdo by nebyl, že. ()

Neuge

Rutinní citové vydírání se silným obsazením v krásných kulisách anglického venkova. Absolutně bez snahy se čímkoli lišit od nesčetného množství téměř identických televizních filmů. ()

Amonasr

Výsostně komorní film s o to hlubším vyzněním. Sexuální orientace protagonistů je zde málo podstatná - jde o partnerskou lásku jako takovou a jednu z jejích možných těžkých zkoušek, pokud si to osud usmyslí. Síla lásky je v podobných situacích slovy nepostižitelná. ()

nula87

Herecký koncert dvou hvězd v příběhu o lásce, přátelství, oddanosti, plánech do budoucna a obětech pro ty, které máme rádi. Citlivé, intimní, živé. 75% ()

PlysovyMacko

Intímna dráma s veľkým melancholickym nádychom o životných partneroch, z ktorých jeden trpí demenciou , tak sa spolu vydajú na menší výlet než sa to zhorší. Herecké výkony sú civilné ako sa vzájomne rozprávajú o tom, že musia jeden druhého nechať odísť. Taky pekný smutný film. ()

ostravak30

Externí recenzenti píšou, že na podobné téma existují lepší filmy. Jistě ano, netvrdím, že. Ale taky si na ně buď nemohu vzpomenout, už jsem filmů viděl mraky, nebo jsem žádný další neviděl. A když tak matně přemýšlím, z této části světa jich moc nebude, spíš žádný. Britský snímek sází především na vynikající herecké výkony Colina Firtha a Stanleyho Tucciho. Prvně jmenovaný je znám především z komedií, ačkoli i v nějakých vážných filmech už jsem ho viděl. Na mě silně působí i trochu jiné prostředí. Není zde klasická americká uspěchanost ani civilizace. Z anglického okolí sálá klid a vyrovnanost. Přesně totéž, co nám servírují oba muži a celá atmosféra. ()

blondboss

Nie som veľmi fanúšikom tejto gay problematiky rozoberanej vo filmoch, ale keď to tvorcovia skĺbia so zaujímavým príbehom, skvelými hereckými výkonmi a hutnou atmosférou, vtedy už spozorniem. To sa stalo aj v tomto prípade, kde sa na pozadí blížiacej sa tragédie pitvá vzťah dvoch mužov závislých na vzájomnej blízkosti. Je až neuveriteľné, s akou gráciou to Firth a Tucii dokázali zahrať. Ja osobne som to prežíval s nimi a snímok ako taký ma bavil, preto vrelo odporúčam. 75 % ()

Habanera

Vyrovnávání se s nemocí v životě jednoho páru a  bilancování. Je to film o smíření a odcházení a schopnosti druhého pustit, nechat jít. ()

Novko

Ponurý a melancholický příběh dvou mužů a Alzheimerovy choroby. Celý snímek stojí a padá na výkonu Colina Firtha a Stanleye Tucciho, kteří se vzájemně doplňují a nikdo nikoho nezakrývá. Dojemná hudba dodává snímku známku beznaděje a krásně sedí k stylu vyprávění. Bohužel scénář trochu zaostává a bývá občas trochu monotónní. Přesto výborný britský film na začátek roku. 8/10. ()

Tomas_PO

Melancholicko-romatická dráma o starnutí, avšak v tomto prípade dvoch gayov. Gayov v stvárnení hereckých es, Stanleyho Tucciho a Colina Firtha. Tucci je ako gay predstaviteľný, veď to koniec koncov nie je jeho prvá takáto úloha. Firth už trošku menej, no zvládol to so cťou. Atmosféru sa tvorcom podarilo priblížiť perfektne, či už prírodou, road-tripom v karavane a samozrejme parádnymi autentickými a zimomriavky naháňajúcimi dialógmi, vrátane tých mĺkvych. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Krásny film o láske, podpore, chorobe a smrti. Podobných filmov o zamilovaných s diagnózou typu Polnočná láska, Na pár krokov či Skôr ako som ťa spoznala je mnoho. Tu však nejde o zaľúbených tínedžerov ale o dvoch zrelých mužov, čo je minimálne záruka, že sa vyhneme patetickému sladkému sirupu. Seriózny hlboký vzťah a hľadanie východiska z bezvýchodiskovej situácie je to čo sa nachádza v centre tohto príbehu. Produkcia tomuto príbehu dala nenápadný, ale pevný rám a skvelé herecké výkony Colina Firtha a Stanleyho Tucciho doňho vtlačili všetko podstatné. ()

katakomb

Já se na tohle docela těšil, ale je to pro mě spíš zklamání. I přes to, že se film častokrát uchyloval k mlčení, které mluvilo za vše, a vyhnul se tak patetickým a emoce ždímajícím scénám, tak celkový dojem je neslaný nemastný. Což je za mě škoda, myslím si, že Firth i Tucci mají na víc. Koneckonců téma ale vcelku zajímavé, rozhodně musím pochválit krásné exteriéry a kameru. ()

alisek87

Pomalý a dojemný příběh doplněný o jemný humor a nádherné scenerie. Neskutečné herecké výkony, které vás opravdu vtáhnou do děje. ()

deniska.tomc

Silný , srdcervúci , nežný, intímny , a veľmi smutný príbeh. Od prvej chvíle sa dostane pod kožu. všetky predsudky idú bokom. miestami sa človek vcíti do oboch postáv natoľko, že cíti vnútorný rozpor voči ich rozhodnutiami a pocitmi ktoré kladú na prvé miesto, slzám sa nevyhnete. Láska , silné priateľstvo a oddanosť sú nasilnejšími piliermi vzťahu, aj medzi rovnakými pohlaviami a určite by si mala spoločnosť uvedomiť, že to nie je len rozmar mladej generácie. ()