Vynikajícího hasiče a pilota Peta všichni považují za lehkomyslného blázna, protože při hašení požárů příliš riskuje. S Dorindou se neustále hádají o jeho nechuti usadit se a žít poklidným rodinným životem cvičného pilota. Protože však Dorindu miluje, souhlasí nakonec, že riskantní práce zanechá. Čeká ho ještě poslední akce, hašení velkého lesního požáru. Když se jeho přítel Al dostane při akci do nesnází, Pete ho zachrání, bohužel za cenu vlastního života. Zjeví se mu ale anděl v podobě bíle oděné ženy jménem Hap, která ho posílá zpátky na Zem, aby zbavil smutku svou lásku Dorindu. Romantická sci-fi fantasy Stevena Spielberga. (Magic Box)

sidzej

Spielberg nie je typ režiséra ktorý by ma dokázal sklamať. A napriek tomu, že Always sa pokladá za jeden z jeho najslabších filmov (čo je koniec koncov pravda) stále sa jedná o nadpriemer. Filmu sa dá vyčítať pomalé tempo vyprávania, priemerné herecké výkony, a nevýrazný scenár. Napriek tomu má tento film svoje kúzlo. Posledná 30 minútovka s Holly Hunter hasiacou požiar z lietadla a jej následná havária do rieky je napínavá, dojemná a podmanivá zároveň. Okrem toho konečne viem, z akého filmu čerpal inšpiráciu Duch s Demi Moore. 60% ()

Krissty

I když byl příběh obzvláštněný duchařinou, nestačilo to a jedná se o tuctový romantický film, kterých jsou mraky. Plusem mu jsou samozřejmě hvězdní herci a herečky, přičemž musím říct, že role anděla je pro Audrey Hepburn opravdu ideální, nemusela to vůbec hrát. Také můžu vyzdvihnout závěrečnou Dorindy leteckou scénu, ta byla vážně skvělá a konečně přišla na řadu i nějaká akce. V podstatě je to pěkný film, kterému by ovšem stačilo i 80 minut. ()

kaylin

Tak nějak už od začátku je jasné, na co tenhle film bude cílit. Na vaše emoce. Popravdě jsem před jeho zhlédnutím ani nevěděl, že Steven Spielberg něco takového natočil. Důvod je asi celkem prozaický. Tohle prostě není film, který by zásadně vynikal, i když scény ve vzduchu jsou dobré. Jako romance je to ale klasicky kýčovité a slzopudné. ()

italka63

Já budu zcela úplně a vyjímečně za romantičku -je jasný, že je to nadlouho dopředu:-) mě se film líbil a pár scén je nezapomenutelných a Richard Dreyfuss a Holly Hunter byli vážně tím skvělým párem, co se k sobě tak hodil. Jenže -hasiči holt to mají těžké a ti, co jsou k tomu při hašení i piloti, tak ti dvojnásob.... ()

Maq

Opravdu to na Spielberga nevypadá. Po všech stránkách "skromný" počin, od produkce a výpravy až po příběh samotný. Je to docela milé a ne hloupé, leč výsledný dojem je, jak jinak, skromný. ()

Martin741

Hodne sentimentalny Spielberg, ma to aj dobre napady, len skoda ze tempo teda noic moc a ani jedna scena nie je nijak kultova, sivy sedivy spielbergovsky priemer : 62 % ()

Nach

Film Stevena Spielberga, který mě většinu jeho délky nudil. Má zajímavý námět, který ale nebyl poutavě zpracován. Hold i mistři mají právo natočit něco mírně podprůměrného. 55% ()

C0r0ner

Spielberg je za kamerou machr, to nemůže nikdy nikdo popřít a i když nějaké jeho filmy nejsou úplně klenoty, tak je tam i tak jeho filmařský talent sakra znát Navždy u mě trpí tím, že je to především romantický film, který nenabízí příliš jiného. Příběh je to ale zajímavý a netradiční, takže ve výsledku je z toho lehce nadprůměrný zážitek. 70% ()

Juto

Najslabší film Stevena Spielberga.Mne sa film osobne nepáčil ,ničím ma neprekvapil.Režia je kvalitná a letecké scény sú vynikajúce ale to mi nestačilo.Hlavný problém vidím v scenári , ktorý veľmi jednoduchý bez nápadov. 4/10 ()

rodo

Navždy je milý a příjemný film. Mám Spielbergovu poetiku moc rád, ale bohužel musím říct, že jsem se chvílemi nudil a na to nejsem u tohoto fenomenálního režiséra zvyklý. Náznaky něčeho "víc" jsou tu znát, ale jakoby se Spielberg bál rozvinout příběh do dramatičtější podoby. Škoda :-(. Přiznám se ale k jedné věci: romantická klišé, kterými je film protkán, sežeru Spielbergovi mnohem snáze, než komukoli jinému :-) ()

Mirokukii

Velice jemné, citlivé, skoro až patetické. Příjemná slaďárna v rukou jednoho z mistrů vypravěčů. Bylo to zábavné, romantické a i ty letadýlka mě bavilo sledovat, takže jsem se po většinu filmu, i díky výborným postavám (Goodman), opravdu skvěle bavil (ach:-( ten závěr). A anděl Audrey... přišla, zahrála sebe samu a zakončila svoji kariéru tím nejhezčím možným způsobem. ()

lennyd

Hmm... dost divnej film. Chlapek umře, a pak jako duch pomáhá svému nástupci sbalit svoji bejvalou... Stevene, Stevene, ... tohle ti kapánek (no možná i trochu víc) ujelo... ()

mandlova

Kdo jiný by měl hrát anděla? Díky Audrey, pro tebe jsou minimálně 2hvězdičky, jinak ten film není až takový zázrak jako ty. ()

Ichabod

Možná je trochu škoda, že tenhle film v natřískané Stevenovo filmografii zaniká. Skvělá práce s kamerou, opravdu krásné záběry na letadla, je vidět s jakou chutí Steven točí auta, letadla prostě techniku v pohybu. Casting je také skvělý, roztomilá Holly, frajer Richard a dobrák John tu tvoří postavy, které si divák celkem rychle nechá přirůst k srdci. Třešničkou je i krásná Audrey ve své poslední roli. Jediné co mi trochu vadilo abych dal vyšší hodnocení je zadní projekce, před kterou se řada scén točila jen s letadlovým kokpitem a pak jedna z posledních scén, kde se postava Holly zachová dost nelogicky a nesmyslně. Ale je to film co může udělat lepší den. ()

klúčik

S.Spielberg je výborný režisér. Jeho filmy milujem. No tento ma dosť sklamal. Kamera vo filme bola opäť fantastická, ale ten príbeh , akoby som to už niekde videl . Škoda....60%. ()

Theraphosa

Moc se mi to líbilo a ani tady mi nepřijde,že Spielberg šlápl vedle.Richard Dreyfuss byl pro mě do té doby někdo naprosto neoťukaný,až na čelisti samozřejmě.Své role se ale ujal bravurně,myslím si že ze všech nejlíp. ()