Lupič Legenda

Režie:

Karel Steklý

Scénář:

Karel Steklý

Eduard Cupák, Vladimír Menšík, Bohuslav Čáp, Eliška Balzerová, Jan Kúkol, Jiří Holý, Consuela Morávková, Vladimír Brabec, Martin Růžek, Josef Beyvl (více)

1905: Pražská policie bezvýsledně pátrá po špercích, za jejichž krádež byl odsouzen lupič - anarchista Jindřich Legenda. Propuštěný vážně nemocný Legenda má být nepřetržitě sledován... (oficiální text distributora)

Tamdydam

Před Cupákem klobouk dolů, samozřejmě ani ostatní herci nezaostávají ( taky tu hraje tehdejší herecká elita ), ale film samotný opravdu téměř o ničem ()

Marty_v.S.

Hrozná chujovina, je pravda, že jsem to měl jen jako kulisu k práci, ale tvl. když já v ten moment nic jinýho blbýho na internetu nenašel .. ()

Kajislav89

Naprosto nezáživné a ničím nevynikající. Zdlouhavé a utahané. Herecké výkony nejsou špatné, ale dojem to nezachrání. Navíc mi přijde hodně nerealistická závěrečná přestřelka. ()

Pitryx

Zpočátku to ještě šlo, ale pak se to zvrtne v politiku a ta, jakmile se kdekoli objeví, jde to všechno do kopru. Nepomohlo ani skvělé herecké obsazení a výkony. Dvacet navíc je za napínavý konec. ()

moviepill

Neuveriteľné čaro tohto filmu zráža do kolien tá nepraktická uťahanosť. Ale možno to bol zámer. Ono predsa len pred sto rokmi čas ubiehal pomalšie... :-) ()

redfoxik

Jaké spojení by mohlo charakterizovat tento film? Nejspíše dílo, které nemuselo ani vzniknout. Politický výrobek skupiny Vojtěcha Trapla. Zrádní sociální demokraté a úžasní anarchisti, kteří pak vstoupili do KSČ. ()

rentier

Souhlas s ostatními komentáři, o ničem a zvlášť, když ta doba a její problémy politické jsou nám už hodně vzdálené... ()