Gigant

Velkolepý epos o soupeření pozemkových vlastníků s naftovými magnáty v americkém Texasu. Přetékající ropné vrty, peníze, intriky, rvačky. Zámožný Texasan Bick Benedict (Rock Hudson) se ožení s krásnou, cílevědomou a houževnatou Leslie (Elizabeth Taylor) z Marylandu. Jejich život na ranči není vůbec jednotvárný. Musí denně řešit problémy s honáky dobytka, pomocnými dělníky z Mexika i s jejich mladým předákem (James Dean), ze kterého se nakonec stane mocný ropný magnát. V roli Jetta Rinka se objeví legendární James Dean, který zemřel pouhé dva týdny po dokončení tohoto filmu. (oficiální text distributora)

stado

Já si nemohu pomoci, ale staré filmy ve mě vyvolávají pocit normálnosti. Dlouhá stopáž a pomalé tempo mě vůbec nevadily právě naopak. Krásný film. ()

DFA

Scény s Jamesom Deanom sú úžasné, hlavne tá posledná, inak ide o priemerný film hlavne kvôli otrasným maskám. ()

Bogrant

Najdlhší, najrozsiahlejší a najimpozantnejší film z tých troch, ktoré stihol James Dean za svoju krátku kariéru natočiť a v ktorom znova svojím "minimalistickým" a nesúrodým prejavom všetkých na okolo zatienil. A paradoxne v ňom strávil naoko najmenej času. To však nič nemení na fakte, že je to zrejme najlepší film v ktorom sa objavil. Len má zbytočne naťahovanú poslednú hodinu, zopár dej spomaľujúcich scén (jazda na koni pre malé deti, opätovný návrat domov) a chýbajú mu len o niečo viac napätejšie chvíľky. Inak je to však film obrích rozmerov. ()

raininface

Nemůžu si pomoct, ale James Dean ve filmu dost přehrával, Liz Taylor nebyla zas tak extra kočka a celkově je Gigant docela průměrný film. ()

Oxytocin

Navzdory délce filmu to celkem utíkalo. Jedná se o nadčasový film, kdy předsudky, kastování společnosti a jiné vždy byly a také vždy budou. Je zajímavé sledovat proměnu hlavní postavy, kdy jeho syn nejde v jeho šlépějích, vezme si ženu s původem z Mexika, jak Dean nepodlehne vábení papírových peněz a chopí se šance s nabytou půdou, o které vždy snil, a hlavně jak L. Taylor má jiný pohled na to, co považuje za normální a jak není negativně ovlivněna původem (např. proč by nemohla přisednout k rozhovoru mužů bavící se o politice,... ). Kvalitní film. ()

Adelaine

Jste ze zámožné rodiny v Texasu, která vládne všemu. Vaše manželka tradice trošku porušuje, ale to váš rod přece nerozhodí. Ale co ten chudý kluk, který si vedle vás hraje s ropou? Může taková nicka něco dokázat? A jak si udržet moc v měnícím se světě? Velkofilm, který ukazuje dvě generace jedné rodiny, změny ve světě, společnosti i v názorech hlavních postav. Manželské neshody, sexismus, rasismus, očekávání a zodpovědnost, zklamání, reprezentace rodu, jiné názory mladé generace, síla starých křivd, neopětované lásky a krutá odvrácená tvář amerického snu. Široká kamera dělá krásné scenérie ještě mohutnější, stíny, barvy a smysl pro detaily vás vedou barevně a účelně příběhem, který zachycuje několik desítek úžasných let takovým způsobem, že se ani chvíli nenudíte. Všechny herecké legendy hrají naplno, scény jsou plné emocí a poselství, která platí i pro dnešní dobu, scénář je skvělý a příběh s postavami vám tak přiroste k srdci, že se po téměř třech a půl hodinách cítíte, že jste v krásném Texasu jako doma. ()