Někdy vás život náhodně dostane do situace, kterou nečekáte, ale musíte se s ní vyrovnat jako chlap! Nataša a Dominik se neplánovaně stanou rodiči. Nataša, úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak se dohodnou, že hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, že mu poskytne dostatek času napsat konečně knihu, kterou dlouho plánuje. Chyba lávky! Dominik musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska… (CinemArt)

255085349

Debut Jana Haluzy má sympatické gagy, umí pobavit, ale i dojmout, má výbornou orchestrální hudbu Ondřeje Brouska a skvělou kameru a střih. Je dynamický, střídá různé postupy, má uměřenou délku, uvěřitelné(!) hrdiny a nenudí. Jeden z lepších českých filmů tohoto roku. ()

neo93

Tak to úplně nevyšlo. Po zhlédnutí traileru jsem se i docela těšil na film, ale to co jsem dostal, mě vůbec nesedlo, naopak dost zklamalo. Jasně, že jsem neočekával komedii, u které bych se neustále válel smíchy, ale když se člověk za celou dobu pořádně ani nezasměje, tak je něco špatně. Nedalo se samozřejmě ani čekat, že by snímek přinesl trošku důmyslnější humor, ale opakovat několikrát už tak jednoduché fóry (např. močení malého dítka na otce), není nejlepší nápad. Navíc, když jsou zprostředkovány podbízivou hudbou a nevhodnou kamerou. Těšil jsem se, že hlavní představitelé, Jiří Mádl a Tereza Ramba, jsou zárukou dobré zábavy, jenže ani to příliš nedopadlo. Zatímco Ramba svoji úlohu matky, která ihned po šestinedělí opouští miminko a jde do práce, dobře zvládá, Mádl v roli otce na plný úvazek, jenž se doma stará o malé dítě, zrovna nezáří. Je to ale spíše dáno samotnou postavou než jinak oblíbeným a schopným hercem. Sledovat postavu otce Dominika, který je na začátku naprosté nemehlo a postupně se z něho stane až super táta, se mi nelíbilo. Chápu, že za celý rok péče o dítě by se asi každý rodič zdokonalil, ale i přesto zobrazení a vývoj postavy se mi zrovna nezamlouval. A také by filmu prospělo, kdyby byl o něco kratší, resp. se mi zdál příliš dlouhý a zbytečně natahovaný, ačkoli má jen 101 minut. Nelituju, že jsem na filmu byl v kině, jelikož to byl jinak hezky prožitý večer, ale snímek už asi nebudu chtít v budoucnu vidět znovu. ()

Karp

Těžké hodnocení... Obraz, zvuk:-), hlavní představitelé, to všechno je fajn, ale Deníček  moderního fotra je taková natahovaná nudle, která po určité době přestane bavit a konec v nedohlednu. Odcházel jsem z kina s pocitem dvouhodinového filmu a ve skutečnosti šlo jen o 101 minut. Z počátku je všechno v pořádku, poměrně rychlé nastolení problematické situace, lehce neobvyklé řešení a příležitost k zajímavým situacím a vyprávění. Konflikt a sok v lásce ještě tak nějak symbolicky proběhnou, ale to očekávané vyvrcholení:-) je jakési nepromyšlené, oddalované, marné. Vedlejší linky a postavy jsou spíše do počtu, takže ústřední dvojici v jejich zápasení s uvědoměním si vlastních preferencí příliš nepomohou a děj dále neposunou. Výsledné hodnocení: oddechový film, který nezanechá výraznější stopu. A jako obvykle vám musí film sednout. Někdo se v kině smál od první minuty, protože očekávané roztomilosti, rozpustilosti a zlomyslnosti v interakci s malým dítětem ho zkrátka baví, přestože jde jen o rozpracování tradičních stereotypů. Je to o osobním nastavení. 60%. Dodatek: zdá se, že český film začíná objevovat Roberta Jaškówa, který roli charakteristických figurek zvládá dlouhodobě přesvědčivě. Možná by si zasloužil i další větší roli třeba jako v Ženské pomstě. ()

rublik05

Z českých modernějších komedií mám všeobecně hrozný strach, jelikož jejich úroveň není kdovíjak valná a natrefit na nějakou alespoň průměrnou záležitost se povede opravdu málokdy. Deníček moderního fotra mě nalákal především slibným hereckým obsazením, což se nakonec ukázalo jako jedna z největších předností celého filmu. Bavila mě nejen ústřední sympatická dvojice, ale také jejich perfektně zahraní rodiče. Příběh představuje slasti a strasti rané fáze rodičovství, má velice příjemnou atmosféru, slušné tempo, emoce, nějaký ten humor se také najde. Osobně jsem ale očekával mnohem větší porci vtipů a humorných situací, v tomto ohledu mi přišel námět lehce nevyužitý, jinak ale docela fajn oddechovka, v českém prostředí určitě nadprůměr. 6/10. ()

kukkik

Taková ta feel-good komedie. Žádný kdovíjaký scenáristický zázrak, ani herecky a vlastně ani nijak jinak to není ale kdysi jsem četl původní deník a v kombinaci s tím, že k Pardubicím mám blízko a Mádla jsem měl už od jeho hereckých počátků rád, je to vlastně celkem povedený film. Co víc od moderní české komedie vlastně chtít? České prostředí sedí, česká nátura tam je celkem taky, český humor určitě též, české lokality zastoupeny - suma sumárum, podle mě lepší průměr a, vzhledem k současné konkurenci, celkem obhájený. 3/5 ()

Zodiak455

Příjemná komedie. Mádla mám poměrně rád a do role mi sedl. Jsou jistě lepší komedie, ale tento počin neurazí a docela pobaví. ()

E lan

Ale jo, je to jednoduché, schématické, ne moc vtipné, ale vlastně sympatické. A celý fil uteče jako voda. Takže dejme tomu za ***. ()

Lupes

Že by obraz soudobé produktivní generace? Bez lásky. Sobecky. Kariéristicky. Bohužel tomu chybí kritický apel a všechny ty vypočítavé svině touží po divákově empatii, souznění a pochopení. Happyend je proto větší sci-fi než Star Wars sága, neb takové sobečky neslepí dohromady ani dítě ... á propós, chudák dítě. ()

Likan7

Na mě to fungovalo. Jan Haluza vzal dva dobrý herce, který mezi sebou mají chemii, vzal scénář podle knihy a natočil neortodoxní, u nás rozhodně neobvyklou, romantickou komedii. Mádl jen potvrzuje, že mezi herci své věkové kategorie nemá soupeře a Tereza Ramba vypadá i hraje parádně. Právě jejich konverzace jsou na filmu to nejlepší. Skvěle se doplňují, funguje jim to a divák pak má hned o důvod navíc, aby tomu Mádlovi na konci přál, aby s tim koněm ten taxík dohnal :) ()

Inozuka

Tři muži a nemluvně bez dvou a za to s použitou plenkou na hlavě a sklenicí mateřského mléka k tomu. Předvídatelné, naivní a hloupoučké. Ale dobrá, nejsem cílovka, takže ty dvě hvězdy dám. ()

ForGump

Musím říct, že Fotr je příjemná podívaná až mě to překvapilo. Mezi hlavní a klíčové vlastnosti tohoto filmu řadím především naprosto skvěle vybranou ústřední dvojici Mádl - Ramba, která funguje jako Emma Stone a Ryan Gosling. Mezi nima je chemie, která z toho ční. Mádl zapojuje svůj dobrý komediální talent a Tereza Ramba zase své mimořádně vyzrálé herectví a dechberoucí charisma, mám chuť říct, že je to naše aktuálně nejlepší herečka, ale to je jak víme vždy poněkud diskutabilní. Tato dvojice film táhne i v místy nepříliš kvalitním dialogu, který šustí papírem a v ději, který je opravdu supernaivní a čitelný od začátku. Nicméně na rozdíl od všech ostatních českých komedií není zpracovaný alespoň letargicky a suše, ale režisér Jan Haluza, který snímkem debutuje na poli celovečerních filmů, si zasluhuje poklonu za to, jakou dynamiku samotnému filmu nasadil a s jakými zajímavými nápady přišel. Filmů o nemluvneti, co hýbe dějem tu bylo už několik a v českém podání pokud si přečtete, že něco takového bude, tak to hned zvedá výstražný prst. Jenže klíčové je, že to dopadlo minimálně obstojně a až na pár místech, kdy z toho čiší některé ty stereotypy a klasické postavy, co můžete v těchto žánrech potkat, nebylo potřeba kroutit hlavou. A asi musím uznat, že pod vlivem Prvoka, který byl tak šílený, Matek, či psa Gumpa je člověk nastavený negativně aniž by viděl pouhou minutu z další české komedie. Naštěstí jsem byl příjemně překvapen a docela se i bavil. Konečně něco českého co není problém doporučit. 60% ()

RAFT

Konečně v kině parádní česká komedie která ,stojí za zhlédnutí.Mádl a Ramba se do filmu hodily .Komedie ve které, je parádní herecké obsazení.Za mě 75% ()

DD

Ultimatni "rom-com" pro opustene ceske zeny 33+. Nemyslim nutne opustene fyzicky, staci citove. :/ Jinak je to samozrejme extremne teatralni a drevene a herci opet s prednesem ala mimozemstan na sebe natahl lidskou kuzi. ()

alldo.raine

Ale jo. Je to vlastně takové milé, sympatické. Nic se nečekalo, a nakonec to i příjemně pobavilo a uteklo. Jirkovi s Terezkou to seklo/sedlo! ()

departed

Českou kinematografii si u těla nedržím a už vůbec ne moderní, ale fotra jsem chtěl zkouknout kvůli tomu, že sám vlastním všechny Landsmanovo knihy, z nichž jsem četl jenom jednu a ještě k tomu vůbec ne tu, která je předlohou pro tenhle film lol. Nicméně jsem byl z celého filmu nejvíc příjemně zaskočen kvalitní hravou filmařinou, jenž působila jak zahraniční produkce. Kamerový nájezdy, svižný střihy, padnoucí veselá hudba, přidaný filtr, který dodal v mnoha momentech svěží feel-good atmosféru, příjemné herecké výkony ústřední dvojice a celkově přirozeně odsýpající tempo, díky kterému to uteklo jak voda. Rozhodně jsem překvapenej a i přestože to nebudu aktivně sledovat, jsem zvědavej, s čím dalším tenhle nadějný režisér přijde. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (více)