Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

Brain-D

Po Samotářích obrovský propad v zábavě a naprosto stupidní děj. Macháčkovi jsem fandil a Trojan zase předvedl a obhájil, že je mezi herci aktuálně nepřekonatelný. ()

Enny_Ennynka

nejlepší hláška: "počkééj" "co počkej?" "jako prostě.. to já... no počkej" "jak počkej?" "no počkej počkej" "co počkej?" "no co počkej, no řikám počkej počkej" "no slyšim, ale jaký počkej počkej?" "jak jaký počkej, řikám normálně počkej normálně počkej" "no já čekám čekám" "no tak čekej čekej" "no já čekám" "čekej počkej čekej" " no já čekám" "počkej čekej" ... "počkejte" ()

Master19

Tenhle film zraje a dá se na něj dívat znovu a znovu. Také je to film přelomový, zdá se mi, že hlavně pro Davida Matáska a Marka Taclíka. I znovu po letech mě dokáže rozesmát. To se cení. ()

fabecc1222

Jedna ruka netleská je divný film. Je tu vidět tvůrčí ruka Ondříčka, který stylově navazuje na Samotáře, v některých ohledech možná až moc (Macháček sice super, ale vykrádá sám sebe). Opět se tak potkáváme s několika bizarními figurkami, kteří se vlivem své vlastní absurdity dostanou do problémů. Vlastně než ta hlavní linka, tak zaujmout spíš ty vedlejší příběhy (Šílené děti od Trojanů, Tříska a jeho výstup v závěru filmu...). Oceňuju celkové výborné herecké obsazení, které dokáže dobře prodávat jednotlivé miniscény a mikrovtipy, ale jako celek je film takový trochu rozbouraný, a neuspořádaný, a nedokáže asi úplně prodat své hlavní myšlenky. ()

jitrnic

Nejsem schopen objektivního hodnocení. Je to úlet a nejsem si jist, jestli měl ten film ambici být něčím víc. Nicméně Jan Tříska opravdu působivě cituje Shakespeara ()

Guzo

Film v podstatě o ničem (co si budeme nalhávat), film plný scének a hlášek, které jsou na hranici mezi trapností a vtipností. Těm lidem, kterým připadají trapné, nemůžu nic vyčítat. Prostě máte jinej smysl pro humor.. My ostatní si tenhle film skvěle užijeme, excelující dvojice Macháček, Trojan tu boduje na plné čáře. Jen víc takových filmů :) ()

Koryntos

Od tohoto filmu jsem moc neočekávala, ale o to více mé očekávání předčil. Trojanovo ztvárnění vůdce bylo dokonalé, je to herec s neuvěřitelným potenciálem. Hudební podklad filmu také nebyl vůbec špatný. ()

Dreadd

Navázat na Samotáře se Ondříčkovi nepovedlo dokonale, přesto však Jedna ruka netleská dokáže dobře pobavit, pokud jste naladěni na stejnou vlnu. Pokud bych měl hodnotit jako celek, nejspíš bych byl na hvězdy skoupější, protože film téměř postrádá jakýkoli průvodní děj a je tak spíše (místy trochu chaotickým, což způsobuje špatné prolínání jednotlivých dějových linek) přeskakováním mezi jednotlivými scénami. Celé je to postavené na hláškách a skvělém obsazení (Macháček s Taclíkem spolu fungují skvěle, Ivan Trojan jako nacistický vůdce se svou vyšinutou manželkou jsou rovněž perfektní). A ustál to poměrně dobře. ()

ghatos

Na české poměry nevšední komedie inspirovaná zahraničními vzory, v níž se vyskytují silné momenty :) . Trojan exceluje. 63%. ()

vyfuk

Myslím, že se snad Ondříček snažil napodobit Guye Ritchieho nebo tak nějak, ale někdy se mu to dařilo a někdy zase ne. Některé hlášky byli originální, procítěné, inteligentní a vtipné :-). Myslím, že ale ve filmu byla trochu přehnaná část té lásky k masu a hlavně napodobenina Hitlera. Jako parodie dobré, ale do filmu se to moc nehodilo. Úžasný film, se nějak najednou zvrátil v pravzláštní patlaninu nicoty až dokonce úchylnosti. Pomyslné pokračování Samotářů dopadlo průměrně, ale chvíli jsem i doufal, že by mohl ojít do velmi krásný film... no nic... - "My se vůbec neznáme, viď Stando!" ()

Pedross800

"JÁ NESKOČÍM, JÁ POLETÍM.....JAKO PTÁK, JAKO DRAVEC, JAKO OREL" Jó po houbičkovém čajíčku se to lítá a objímá strom deset metrů nad zemí lehoučce, ale ty pády :-) A já se propadám ostudou deset sáhů pod zem za to, že jsem tuhle čermohumornou českou perlu, která má pořádné grády a koule viděl poprvé až včera. Taková povedená směsice bizarních lidiček, skvělých skečů, hlášek a vtípků se jen tak nevidí. Já se válel smíchy pod stolem imrvére :-) Skvělé herecké výkony tu předvedli všichni i Dlouhý a Tříska ve svých štěcích. Přesto nad všechny vyčnívá Trojan, zvláště jeho Dolfík Hitlerů je nezapomenutelný!!!!!! Bez jakýchkoliv debat vynikající komedie z které humor srší do všech stran a to, že je tady v modré mě jen utvrzuje v tom, že české filmy obecně jsou zde často podhodnocovány. Mít to na sobě cedulku made in USA, made in GB či made in cokoliv jen ne ČR určitě je to zabarveno červeně..... ()

Autogram

Nie že by ten film dával ako celok nejaký zmysel, ale je to slušná zábava, a slušná séria podarených scén, ktoré som zvládol aj bez hubového čaju. Od tvorcov Samotárov a hereckého obsadenia sa dalo očakávať niečo presne takéto a z tejto partie bláznov nevybočoval ani Tříska, čo veľmi oceňujem. Originálna rodina Addamsovcov ma nezaujala, ale táto ich česká Trojanovská verzia bola bezchybná. –––– Dobrodružství, které není nebezpečný, není dobrodružství. ()

P1tr

Vtipný snímek, kterému vévodí ústřední dvojice, obzvláště trhlá postava Marka Taclíka. Vážný výraz neudržíte ani při pohledu na tranzvestitního Jana Třísku. Ivan Trojan jako "Hitler" je zarážejícím způsobem přesvědčivý, stejně jako humor filmu. ()

U.Tarare

Nečum na mě nebo ti useknu ruku! K tomu ten černý humor, do toho všeho Macháček s Trojanem a máme tu skvělou podívanou. Hitlerovská scéna je pro mě nezapomenutelná. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017