Co skrývá mlčící vesnice? Venkovská dvojice detektivů (O. Vlach a J. Zadražil) pátrá po vrazích starého Vodičky. Byl to nesympatický stařec, který se zřejmě kdysi stal svědkem kriminálního činu. Dvojice pomalu rozplétá nitky případu sahajícího hluboko do minulosti. Avšak staré události jsou již dávno překryté mlhou zapomnění a neochotou vesnice odhalovat tajemství, které se dotýká osobně každého z jejích obyvatel. Nakonec pomůže, jak to tak bývá, náhoda a nepřímým důkazem vraždy se stane obyčejný knoflík od košile… (Česká televize)

Canniosh

Příjemné překvapení na poli současných českých detektivek. Příběh je více než zajímavý, rozuzlení taktéž. Škoda jen, že filmu chybí větší napětí ... v některých momentech ho navozuje výborná temná hudba, bohužel pouze velmi zřídka. Pokud by režisér navodil trochu více napětí a rozuzlení by "zabalil" do hutněji pojatého závěru, pěl bych tady asi chválu. Takhle jen lehký nadprůměr, na který se dá podívat. ()

moorks

Povedená, inteligentní detektivka se sympatickou dvojicí detektivů. Příjemný vánek v nudě televizní zábavy. ()

Carfait

Hlavní vyšetřovatel je ztvárněn Oldřichem Vlachem (ročník 1941) - ve filmu je mu 62, vypadá možná i na míň. Jenže podle scénáře již v roce 1952 vyšetřoval svou první vraždu - ve Vlachových 11 letech. Vlach v tomto filmu rozhodně nevypadá na min. 75 let, kterých by mu zhruba muselo být. ()

quokam

Pripojuji se ke chvale vyvoje vztahu mezi policajtama a k popisu vesnickeho prostredi. A to je asi tak vsechno. Detektivkam z 60 let a i serialum z 1. Oddeleni nemuze konkurovat. Obcas mne napadly myslenky, jesi okresaci vubec vysetruji vrazdy ci zda vysetrovatel nesabotival soucasne vysetrovani kvuli svym dluhum z minulosti. A vrahove opravdu nemivaj ve svych skrinich jen a pouze jednu kosili. 40 proc. ()

Lenykov

Jeden je ošklivý, druhý hloupý = ta jediná pravá a dokonalá dvojice kriminalistů na stopě "zákeřnému" zločinci... ()

722018954 odpad!

Řeknu jak to vzniklo, aby to odpovídalo tomu co vidím - dva chlapi pili v hospodě a našli tam odznaky s průkazy a rozhodli se že si budou hrát na detektivy ()