Pro rodinu s dvěma malými dětmi to měla být dokonalá dovolená. Luxusní hotel v tropickém ráji a hoteliérův tip na tajnou pláž coby potřebná špetka dobrodružství. Na první pohled ta pláž opravdu nemá chybu – je nádherně písčitá, obklopená skalami a blankytně modré moře láká k tomu, abyste do něj okamžitě skočili. Na druhý pohled už to tak ideální není, protože z přítomnosti dalších opalujících se turistů je jasné, že podobný „tajný“ tip dostalo mnohem víc lidí, i když pořád nejde o nic, co by mělo rekreanty znepokojovat. Trable v ráji se projeví až ve chvíli, kdy děti na pláži najdou opuštěné věci patřící jiným hostům hotelu a z moře vytáhnou mrtvolu. Než se z prvotního šoku vzpamatují, čeká je mnohem větší otřes – všichni náhle nevysvětlitelně rapidně stárnou, což je patrné zejména na dětech. Tam, kde před chvílí stáli dva prckové, jsou teď vyděšení teenageři na prahu dospělosti. Všem na pláži je záhy jasné, že pokud se chtějí dožít večera, musí okamžitě vypadnout. Jenže to nějak nejde… (CinemArt)

Soweek

Velice mě mrzí, že v podstatě celý film a jeho atmosféru vystihuje už jeho trailer a ve filmu se už nedozvíte nic nového. To rozhodně není Shyamalanovo standard a přeci jen jsem čekal alespoň nějaké překvapení či morální poselství. Pokud už je film průhledný, tak z toho pořád šel udělat daleko větší horor ve stylu Ariho Astera, tedy ne ve smyslu lekaček, ale scén, které vám svírají žaludek a jsou citelně nepříjemné. A není to o tom, že by na to Shyamalan nepřišel sám. Některé nápady jsou dobré a je vidět, že zcela úmyslně nejsou dotažené do konce, protože by to běžný divák nemusel moc dobře snášet. Škoda, že se držel tak při zemi, mohlo to dopadnout sice stejně průhledně, ale daleko hrozivěji ( v dobrém slova smyslu ). ()

James87

Není to žádný skvost, ale M.N.S. má i horší filmy. Vadil mi scénář, nevím jak zní originál, ale v češtině to moc dobře neznělo. Ale abych to jenom nehanil, snaha se musí ocenit. Ta pláž je kouzelné místo. ()

sedm.1

Bohužel, Old je ale tím doposud nejslabším Shyamalanovým výtvorem, a to jak po režijní, tak scenáristické stránce. Oproti jeho předešlé tvorbě tomuto snímku totiž chybí prakticky vše, co je tak zdobilo. Tedy což o to, ústřední zápletka o pláži, kde se nepřirozeně rychle stárne, je sama o sobě velmi zajímavá a neotřelá, jenže světe div se, M. Night s tímto svým nápadem nedokázal trestuhodně vůbec nic udělat, respektive z toho nedokázal vytáhnout nic natolik působivého, aby si divák mohl říct to, co u jeho filmů bývá pravidlem, a to jedno velké WOW, ten mě zase dostal, ten mě převezl, to jsem nečekal, to je mazec. Nic takové. Několik postav tu prostě pobíhá po uzavřené pláži, a stárnou, a stárnou, až zkrátka zestárnou a s prominutím, hovno z toho. Žádný šokující zvraty, žádné strhující scény, žádné nečekané momenty, jen spousty nezáživných dialogů, vážně podivné chování veškerých postav, a to raději ani nezmiňuji několik vážně trestuhodných nelogičností, které mi jinak k Shyamalanovi vůbec nesedí, fakt divný. O to víc jsme se pak ale těšil na pointu, od které jsem očekával, že mě alespoň ona pořádně uspokojí a nekompromisně mě posadí na prdel, leč, ani v tomto ohledu neměl indický tvůrce tentokrát záblesk své geniality a naservíroval tak nudný a plochý závěr, že jsem měl v tu chvíli na mysli vážně hodně nízké a drsné hodnocení. Až tak zlý ovšem nakonec nebudu, jelikož když vezmu v potaz všechny složky, které tvoří tuto podívanou, tak jako celek to vlastně docela funguje a v podstatě jde o poměrně kvalitní a neotřelý filmový zážitek, jen prostě je asi ale pravdou, že M. Night Shyamalan si na začátku své tvorby nasadil laťku tak vysoko, že jí možná už bude mít problém vůbec kdy dosáhnout, natož pak překonat, a Časem se k ní prostě ani nepřiblížil. ()

JADIM

Pozornosť jednoducho udrží očakávanie toho, čo bude ďalej, ako na to zareagujú, ako budú vyzerať po takom a takom čase, čo budú robiť. Pobyt týchto ľudí bol obklopený zaujímavými udalosťami a moja zvedavosť nedala priestor nude. Logika je však vec, ktorá v určitých momentoch v rámci takýchto filmov úspešne kolísa. 7/10 ()

coscarelli

Priemerne zaujímavé, ale tuctovo ukončené .MNS kope teraz inú ligu, a popália sa Tí, ktorí čakajú iný "vyvolený zmysel v osade" Na pláži bolo vizuálne fajn, nikto nikoho nesral, ale strejda nedopísmenkoval. Budiž mu chvíľu pokoja. ()

herr_carter

Mistr Čurafuk, pan Shaylamalalamalayn uvádí svoje další pomatení mysli převedné na filmové plátno, tentokráte o tajemné exotické pláži, kde rakovinový nádor se zvětší během minuty dvojnásobně, ale jizva po něm hned zaroste, nebo kdy malé dítě během pár hodin porodí jako teenager apodobně. Celková pointa je dá se říct jasná od začátku a já pořád přemýšlím, zda se mi ten film líbil nebo ne. Svým způsobem originální, který střídá napětí s mnohdy trošku úsměvnými situacemi. Mám ale pro tohoto tvůrce, který si vymyslel svůj vlastní žánr, poměrně slabost, takže nakonec hodnotím asi pozitivně.....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

borec999

Trailer sľuboval klasický mindfuckový Shymalanov kúsok, ktorý bude buď film roka alebo totálna chujovina. A na prekvapenie to nedopadlo ani tak, ani tak a vo finále ide o takú neškodnú blbinu na 1 pozretie ktorá mixuje mysteriózny triler,horor,komédiu,drámu a neviem čo všetko ešte. Veľa vecí je pre potrebu filmu zjednodušených a nemá zmysel viesť siahodlhé diskusie o tom ako by to asi vyzeralo, keby snáď hrdinovia starli takto rýchlo a čo všetko je nereálne, nelogické a podobne. Škoda však, že Shyamalanovi sa nepodarilo napísať ani 1 postavu, ktorá by mi výraznejšie prirástla k srdcu a ani sa mu nepodarilo sústavnejšie vytvoriť dusnú atmosféru, ale len občasné WTF momenty, čomu určite "pomohla" aj prehnaná dĺžka 2 hodín a celkom rozťahaný úvod. Záver a vysvetlenie ušli, ale trademarkeový Shymalanov šokujúci záverečný twist sa nekonal (aspoň u mňa). Za ČAS sa Shyamalan s odstupom rokov zrejme nebude hanbiť, no ani sa nebude objavovať v rebríčkoch ako jeden z jeho najlepších filmov. No a ako hovoril jeden pán vo filme, na záver sa sústreďme na to najdôležitejšie-a to,že jediný spoločný film Marlona Branda a Jacka Nicholsona je: Zastavení na Missouri  Nemáte za čo :D 60% ()

JamesSi

Ale víte, co já tomu klukovi ušatýmu ty tři hvězdičky hodím. Jako opět je to celkem špatné, ale koukatelné a vtipné. Otázkou sice jestli narozdíl od The Visit úmyslně. Scénu s těhotenstvím jsem celou prosmál. Jiná reakce mě prostě nenapadla. Bylo to bizarní a neuvěřitelné. Nejhorší části připomínali nejvtipnější scény z The Happening. Nikdo netočí zvláštní, lehce nepovedené filmy jako M. Night. Navíc ty svoje zvláštno-věci má evidentně promyšlené. Toporné dialogy, ale originální nápady (i když tohle je prý podle francouzkého komixu Sandcastles). Lenka Filipová řekla, že ZA VŠECHNÓ MŮŽE ČAS a měla naprostou pravdu. M. Nightovo znázornění Alzheimera (a jiných neduhů) bylo překvapivě mnohem míň urážlivé než znázornění psychických nemocí v Glassovi nebo The Visit. Boiler: Zklamal mě teda trochu konec, kdy záporáci dostanou, co proto. To mi prostě přišlo moc naivní. A vůbec nechápu, proč si na ten hotel pozvali policajta na kterém nechtěli testovat... PS: Vzpomínáte si na ten film, kde hrál Marlon Brando a Jack Nicholson? ()

Lukoboss

Pojďme si to říct na rovinu. M. N. Shyamalan kdysi dávno natočil tři dobrý filmy a od té doby se to jenom veze. A evidentně se to prostě nezměnilo ani po dvaceti letech. Námět Času je super, tajemná pláž, kde lidi stárnou tak nějak rychle a děje se tam něco podezřelýho. Jenže to uchopení, výběr herců, některý naprosto debilní scény, zároveň rozdílný stárnutí různých postav (z dětí se rychle stávají dospělí, zatímco někteří jsou dlouho furt stejní a nic moc se u nich nemění) - to fakt ne. Navíc haprujou herecký výkony, v jednom záběru slušně zahraný, ve druhým přehrávání a amatérismus. Cca od poloviny mně to bylo všechno jedno a přestalo mě to zajímat. A tohle je vždycky špatně. ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy, tesne pod štyrmi. Zaujímavá myšlienka aj jej uchopenie. S manželkou sme celý čas skúšali prísť na pointu, mňa napadlo všetko možné od očistca, cez možnosť na nápravu (potenciálne krachujúca rodina) atď., ale skutočný dôvod ma veru nenapadol, tak ho neprezradím. Čo je veľká škoda, tak v konečnom dôsledku to bola tak zaujímavá myšlienka, že napriek "len trom" hviezdam, by som okamžite pristal na pokračovanie, ktoré by sa pohralo s ňou ďalej. Toto je tak vďačná látka, že by tu dokázal fungovať aj prequel aj sequel, ktorý by mohol skúmať, prečo sa deje to, čo sa deje a samozrejme popri tom nejaká tá "katastrofa". Objektívne za tri hviezdy, ale subjektívne kvôli širokej myšlienke a možností pre budúcnosť, ktorá samozrejme nepríde, štyri hviezdy. ()

Han22

Můj 3000. komentář a jako takový jsem si symbolicky vybral film Čas, neboť je to už nějaký čas, přesněji 15 let, co jsem tady. No a Čas se dost těžko hodnotí. Námět zrychleného stárnutí není nic nového, už jsem ho viděl v Akta X, Star Trecích, Hvězdné bráně, často úžasně zpracovaný. Shyamalan oproti tomu natočil další ze svých "meh" filmů. Nápad výborný, film ze začátku zajímavý, spousta různých lidí s nemocemi nalákána na pláž kde zrychleně stárnou. Poté co hrdinové logicky vyzkouší všechny cesty k úniku se začne vkrádat nuda a beznaděj. Postavy umírají a napětí je nulové, protože cesta pryč není, navíc mě nikdo extra nezaujal. A člověk si začne všímat absurdních scén (operace nádoru), naprosto šílených úmrtí (mimino, jeskyně), hovadin typu 15leté teenagery hrají evidentně dospělí herci a syn dvou bílých postav vyroste v Mexičana :) Vysvětlení proč nikomu nerostou vousy, vlasy, nehty jsem nepobral. Dlužno říct, že pointa je logická a výborná, konec naopak trošku uspěchaný a nevěrohodný (SPOILER - opravdu by jim tu šílenou historku ten polda tak rychle uvěřil?). Není to průser jako některé jiné Shyamalanovy filmy, ale hodnocení tady odpovídá a ve výše uvedených seriálech zpracováno mnohem lépe. ()

klukluka

Shyamalan je fakt úkaz. Natočí totální mindfuck. Obsadí ho tragickými neherci. I jindy výborné herce nechá odehrát naprosto zoufalé party. S ničím si neláme hlavu, neřeší nelogičnosti, kterých by tady člověk napočítal milion- stravování, vyměšování, spánek, hygiena, zdravotní problémy… Ve finále tomu dá jakože vyšší smysl, a pak celý tohle lejno vezme, zabalí ho do pár líbivých záběrů, posype to jedním trapným fórem a dá nám to s ledovým klidem sežrat. A světe div se, ono to ve výsledku nechutná tak zle. Přitom všichni víme, že je to fakt regulérní hovno. ()

666Carnage

M. Night Shyamalan se inspiroval francouzkým komiksem. A lidi ten film docela kritizují, ale já se bavil. Ano, není to Shyamalanův majstrštyk, ale kouká se na to dobře. Procesy stárnutí mě bavili a dokonce i to finále. Prostě jako večerní film je to prostě pohoda. Jeho film jsou vždycky zvláštní a né každému sednou a jo natočil i fakt kraviny, ale za to jsou vždycky nějak originální a zajímavý. Tohle podle mě patří k té lepší sortě jeho filmů. 70% ()

aquiver

Ztráta času. Nepříliš povedený film, tolik nesmyslů a nelogického chování postav, že zůstává rozum stát. 40 % ()

Litvicek

57%? No to běž do píči. Po dlouhé době jsem viděl absolutně úchvatný film, který naprosto strhnul a už od ani né dvacáté minuty mi prohraboval můj nechápavý mozek tak absolutně skvělými scénami, až se mi tomu nechtělo věřit - všechno posléze už jenom bobtnalo a gradovalo do vynikajícího a především zajímavého finále. Nebudu spoilerovat ale doufal jsem, že bude nějaký happyend a mohu říct, že jsem si celý film, i jeho naprosto užil - Myšlenka úžasná, herecky brilantní ale hlavně zajímavé a kurevsky mysteriozní. Tohle se povedlo a hodnocení je hoooodně mimo. 4 hvězdy minimálně. ()

Hanys_

Za mě cajk. Shy prostě pokaždé nepřijde s pointou, která mě zarazí do křesla, ale u něj platí možná víc než u ostatních, že i cesta může být cíl. Fakt mě to bavilo. 7.5/10 ()

Adramelech

Velmi slibný námět, ale bohužel nevalně zpracovaný. Co to mělo být, ta scéna v jeskyni, která se odehrávala skoro úplně ve tmě? To snad tvůrci filmu čekali, že si divák domyslí, co se tam děje? Kdyby mě děj zajímal, tak bych se o to třeba i snažil, ale takhle jsem si pomyslel, ať se ti neumětelové jdou bodnout. Jestliže si pustím nějaký film, tak se chci koukat na hejbací obrázky a ne na černou obrazovku. Zdařilý je překvapivý a přitom logický závěr. To se hned tak nevidí, aby béčkový film měl hlavu a patu. Dávám 1,5 * za námět a 1,5 * za závěr. Co bylo mezitím, to občas ušlo a zbytek se dal přetrpět. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (více)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (více)