Danulinda

Když se umí napsat scénář tak, že se co nejvěrohodněji dodrží originální psaná podoba, a když se k Tomu přidají tak věrohodní herci jak pan Müller, Čepek apod., tak z toho vznikne mistrovské dílo. Pro mě je tato pohádka jednou z nejlepších, které jsme kdy měli, a to nejen pro svou skvělou hudbu, jež výborně podkresluje už tak úchvatnou a do děje vtahující atmosféru. ()

weasel.p

Obsazení téměř podvýživeného Kříže jako nadlidsky silného kováře beru jako fór...oproti podobným pohádkám s "hororovými" prvky (Nebojsa,O Janovi..) poměrně slabé. ()

zdeci

Na Kuželově jsem byl, Buchlově jakbysmet, Pálava se taky nezapře, hudba moc fajn, příjemná to pohádka... ()

Gig

Hudba: Petr Ulrych, krásný příběh přatelství a ono "A nedáte si říct"... Vždy, když vidím film Díky za každé nové ráno, si vzpomenu na tuhle pohádku. Čimto asi bude? :) ()

swinevenca

Další klasickej kus, na kterej se nemůžu podívat, aniž bych se netlemil u zprzňujících poznámek z minulýho sledování. Možná proto ji nikdy nevynechám. ()

zzzzzjjjjj

Tato dobrodružná pohádka se vzkutku povedla,ale když se Matějovi změnily jitrnice v hady,tak mi běhal mráz po zádech.Herec Kříž mi nevadí obzvlášť v tomto filmu.Dávám 70% zasloužených. ()

tsatsiki

K těto pohádce se kritika těžko píše. Výborně napsaná,natočená a zahraná pohádka,která patří k těm srdcovým. Jedna z nejlepších pohádek doby minulé,která otevřela cestu Pavlu Křížovi k jeho legendárním rolím.Bohužel Knot a Kroner jsou dnes trošku zapomenutí. ()