Grogan

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek s pořádně hustou atmosférou (má nejoblíbenější je scéna, kdy Kroner a Knot najdou na cestě své nejtoužebnější sny (peníze a pořádný žvanec) a pak se tyhle sny změní v krysy a hady), i obsazení je dost dobré (Pavel Kříž sice nebyl úplně to pravé ořechové, ale Kroner s Knotem byli jako proradní kamarádi dobrým okořeněním pohádky, záporák v podání pana Čepka měl slušné charisma a Ladislav Trojan jako králův rádce se svým neustálým "Já to hned říkal." byl hodně vtipnej). Jedna z těch posledních dobrých pohádek, kterých tady kdysi vznikali mraky. Oproti tomu dneska je většina pohádek silně nepovedených (světlých výjimek typu Anděl páně je zoufale málo). K pohádkám jako kovář je radost se vracet na rozdíl od většiny těch dnešních... ()

Oonika

Nepatří zrovna mezi mé oblíbené... Křížovi bych za ty jeho kukadla dala i poslední korunu, ale stejně ne :) ()

Armin82

Zde poplavu malinko proti proudu,protože tahle pohádka je jedna z mých nejoblíbenějších. Pavel Kříž sice mohl se svou postavou spíš natáčet nějakou reklamu na hlad, než příběh o kováři,ale to je jen detail. Popasoval se s tim velice slušně. Můj oblíbený Petr Čepek v roli Černého krále taky nezklamal a ta hláška ,,Pro jednoho málo,pro tři nic!´´ je pro mě legendární...já tady dávám 100% ()

kratina

Velmi povedená, statečná a silná pohádka! Štěpán Šafránek si po úspěšné maturitě (a poté, co se díky Borůvce také úspěšně stal z chlapce mužem :-) plivl do dlaní a místo stetoskopu se nejprve na brigádě chopil obrovského kyje. Na jeho cestě za náhradou Borůvky ho nic nezastrašilo a on nakonec odvážně chytil babici za vous - podobně rázně, jako o rok později Vendulku „utěšitelku“ za ňadro při ubytovávání na VŠ kolejích :-) ()

Black-star

Má oblíbená pohádka o statečnosti, dobrotě a lásce. Navíc je to česká pohádka i předlohou a je taková kouzelná a tajuplná a dobře dopadne :-) Hudba je taky velmi pěkná a pokud ji srovnám s novodobými pohádkami tak tato o 100% vede! Nehledě na to že se v ní ukrývá mnoho pravd ze života ;-) ()

Mik_e

Pohádku o statečném básníkovi jsem viděl přesně jednou, kdysi, a pamatuju si přesně dvě věci. Mladého Pavla Kříže, který si se čtveráckým úsměvem pohazuje papírovým kladivem, a pak to, že jsem u toho málem vypustil nudou duši. Nejspíš máme v kvalitních pohádkách tradici, ale tenhle kousek, který by se měl jmenovat O statečném divákovi, mezi ně určitě nepatří. ()

deLaFere

Nejsem fanda Pavla Kříže, ale tady mu to opravdu sedlo. Od dětství si tuto pohádku velmi dobře pamatuji ze dvou důvodů. První je místy velmi temná atmosféra a druhý je scéna s vojáky a Křížovým "Nedají si říct a nedají". Znovu jsem se u toho dobře bavil (pokolikáté už?), mám rád ústřední melodii, princenznu i oba záporáky. Dnes už nikdo něco takového nenatočí a je mi jedno, že v mém hodnocení je spousta nostalgie. ()

rublik05

Z dnešního pohledu trochu slabší pohádka, které dominuje především Pavel Kříž a tajemná, místy až děsivá atmosféra. Ostatní postavy nějak extra nezaujmou a hlavní záporák pan Čepek vyloženě svým výkonem zklamal. V podstatě neměl ani moc prostoru se projevit. Pohádka i tak patří k těm lepším českým pohádkám, kterou zná každý a každým rokem nám obohacuje vánoční program v TV. Pro mě to rozhodně není nějaký top, ale dívat se na to dá. 7/10. ()

Dreadlord

Vzdycky mi to pripomene pohadku o letajicim sevci,a proto ji s nim taky srovnavam a vysledek je vzdy takovy,mozna ze kdyby nebylo toho sevce dostal by vic. ()

Tiiso

Pohádka, které nesvědčí hlavně Pavel Kříž. Nic proti jeho osobě, ale na statečného kováře prostě nemá hlavně fyzicky. Zde se Casting minul. Statečný kovář je obdobou Nebojsi. Ten je ale někalikonásobně lepší. Tudíž, je to těžké. Kováři jako filmu chybí atmosféra, náboj, hlubší poznání atd. Snímek je pro mě jen podrpůměrný. Dvě hvězdy. ()

Snathoras

Další film mého dětství :) se sestrou jsme měli další období, kdy jsme si ten film pouštěli každý den a furt se nám hrozně líbil... :) ()

speedy7929

Ceske vydanie slovenskeho Lomidreva.. Nebudem tu pisat ktora z krajin to vymyslela ci uz to napisals Bozena Nemcova alebo Dobsinsky, je to iba moj osobny nazor.. Lomidreva som pocuval este ako maly na LP platni a teraz som si prijemne zaspominal na detske casi.. ()

topi80

Tato pohádka má smůlu, že jsem ve stejné době zhlédl parádně zpracované souboje v Čerty nejsou žerty a Princezně se zlatou hvězdou, tudíž akčnost scén, kde měli dotyční ukázat svou sílu, nevyvolala ani napětí ani shovívavý úsměv, ale spíše otrávenost. Pohádce nelze upřít určitou výpravnost i vtipné momenty, ale nemohu si pomoci, od Pavla Kříže jsem očekával spíše recitování veršů než ohýbání železa. Nadčasové je závěrečné poselství. Čím méně zákonů, tím lépe. ()

Pulper

Na téhle pohádce mi vadí dvě věci: obsazení hlavní role a "bojové scény". Nechápu, koho do role silného kováře napadlo dát Pavla Kříže, který jí typově vůbec neodpovídá. Kdyby ho celou dobu a nejen jako záskok hrál Ondřej Vetchý, udělali by líp. No a pokud jde o ten boj s vojáky, jako malý jsem to hltal, ale je to strašně trapně udělané. ()