nooly

Mám tuto pohádku rád a jako malému na mě dolehla svou tíživou atmosférou. S odstupem zjišťuji, že příčinou byla hlavně výtečná hudba... ()

Stejšn

No, na téhle pohádce jsou zajímavé v podstatě jen dvě věci: hudba, a pak ten gumový King Kong, který je tam bohužel jen pár vteřin. Co se mi ale třeba vůbec nelíbí, že ho hero zničí bez boje a zadarmo. Použije na něj artefakt, který dostal ANI NE MINUTU PŘED TÍM, což je teda fail. Jinak to neurazí, ale ani nenadchne. ()

Havala

Osmdesátková klasická pohádka netradičně se "Štěpánem Šafránkem" v hlavní roli. Oblíbená pohádka mojí ženy. ()

Kubi21

Od mala patří k mým nejoblíbenějším. A i když hodně zestárla a po filmařské stránce není dokonalá, tak mé hodnocení bude dokonalé. Nedaj si říct a nedaj si říct a tak za pět. ()

64B

Tato pohádka uzavírá mojí kouzelnou pohádkovou trojici. Jsem rád, že jsem zažil dětství právě za těchto československých pohádek. ()

PlayEasy

Jako malí jsme se trošku báli; přeci jen, atmosféra je místy mystická. Po letech si spíš zavzpomínáme na staré dobré časy, zapískáme s Mikešem hlavní motiv a poslechneme si lahodné tóny cimbálky... ()

Gamekeeper77

Ponurost filmu mi i přes líbivist příběhu jako dítěti trochu vadila. Proč se to neodehrává ve sluncem prolitých dnech? Říkal jsem si. Na to se přece daleko líp kouká. Postupem let jsem pochopil, že takhle je to správně. 90%. ()

ostravak30

Přiznám se, že tohle je taková pohádka nepohádka. Na jedné straně může být pro děti chvílemi až hororová, na straně druhé je po celou dobu spíše temná a odehrávající se stále v šeru. Každopádně si umím představit, že "Štěpánek" si musel u žen získat ještě větší popularitu. Přitom pohádka sama o sobě je docela vtipná a i když boj s čarodějem je spíše na úrovni touhy než že by skutečně probíhal, má pro mě nějaké těžko blíže specifikované kouzlo. Co na pohádce ale rozhodně miluju je hudba. Jak ta dramatická, tak ta moravská je pro mě jedna z nejlepších co se pohádek týče. Je to pohádka zvláštní, skoro vymykající se typikálnosti československých pohádek té doby, přesto pro mě jedna z těch lepších a oblíbených. Film si nehraje na nic čím ani nechce být a je tu zastoupena čistá pohádkovost, kterou u pohádky právě čekáte. ()

Tominni

A nedají si říct a nedají. Hezká, i když trochu strašidelná pohádka o Statečném kováři. Hodně kouzel, pokušení, celkem málo romantiky, ale zase více moudrosti. Jedna z mých oblíbených pohádek. ()

johnny01

Na pohádku je to příliš syrové a hlavně realistické. Celkově se to dost vleče a opakující se hudební motiv není příliš příjemný. ()

hanicka16

Moc pekna pohadka, Pavla Krize mam rada od dob serie basniku. Tato pohadka ma zajimavy dej, nekdy az hororovy a jak to vzdy byva, zlo vzdy prohraje a nakonci to konci svatbou. Takovou pohadku uz stezi dnes nekdo natoci. ()

majk_n

Pohádka je to hezká, ale role ušitá "na míru" P. Křížovi mi tam nějak neseděla. Je jasné, že to je z doby, kdy šel z filmu do filmu za jakoukoliv cenu ()

(fjw)

Docela pěkná, místy netradiční, pohádka. Pavel Kříž je fajn. Atmosféra je také slušná a co s týče hudby, taky:) ()

honzic

Super pohádka, která má dobrý scénář i děj, herecké výkony jsou průměrné, ale rozhodně potěší a hudba je taky příjemný doplněk. Navíc Kříž a jeho oči, tomu nelze odolat, efekty se taky docela povedly. Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek z dětství. Hodnocení: 75 % ()