O_Peki

Když jsem byl dítě, byla to jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Dobrodružství tří kamarádů z hororovým nádechem a potrestanou zradou. Dnes po letech se jen usmívám nad propagandistickým vykreslením zlého sedláka a mlynáře, kterak ožebračují spodinu :-) Ale rád se jednou za rok podívám. ()

John Dunbar

Co můžeme očekávat, když si nezkušený filmový režisér natočí svoji pohádkovou prvotinu? Zřejmě totální průšvih, že... V tomto případě, se ale stal pravý opak a vznikla jedna z nejkvalitnějších českých filmových pohádek 80. let a společně s Pohádkou svatojánské noci nejlepší pohádka natočená na území Moravy resp. Valašska. Skvělou tajemnou atmosféru "Statečného kováře" posiluje poněkud netradiční, ale zde naprosto skvěle fungující hudba a zpěv Petra a Hany Ulrychových obdařená jasnými ryzími prvky moravského folklóru. ()

jojto

Rozprávka to krásna, strachnaháňajúca (duševne mám 6 rokov), s epickým podmasom, jasným scenárom a naozaj s profi, bez afektov obsadením. Len ten kovář je takovej hovňousek, že má problém nosiť i ten polystyrénový kyjak. ()

Logout

U téhle pohádky jsem se celé dětství strašně bál, ještě teď mi přijde zbytečně démonická. V dospělosti mi nesedí Kříž coby hlavní hrdina (megasilný kovář vypadá jako střízlík) a hudební podkres. Ale to jsou jen osobní preference, celkově je pohádka jasný nadprůměr. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 5/10 ()

Fjera

Výborné scény z kláštera Rosa Coeli, to je paráda. Ale velké mínus za zastřelení káně, to je fakt hnus, skoro jak z Popelky. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá adaptácia klasickej rozprávky. Produkcia je kvalitná aj herecké výkony sú výborné, takže dej postupuje hladko a nikde nič neťahá za oči. Dokonca aj triky sú decentné. Prekvapivé je obsadenie množstva slovenských hercov, ktorý sú však kvalitne predabovaní, keďže rozprávka má české znenie. 75% ()

Mr.Dark

Miluju pohádky,ale u téhle zrovna nejásám....kovář,který místo panování,raději maká v kovárně...to mi něco připomíná:-) ()

Ramesse

Moc mě tahle pohádka nechytla, takže průměr. Poukazuje na lidskou chamtivost a touhu po majetku, takže klasické téma, ale vždycky je zde hlavní klaďas, který zvítězí. ()

D.i.k.y.

Úžasná pohádka na kterou se rád podívám pokaždé, když jí dávají v televizi. ;) na to snad není co jiného dodat... ()

Chlo0opek

Nádherně depresivní hudba a se k pohádce vyloženě hodí. Přirozené herecké výkony hlavních představitelů, na ještě mladičkého Pavla Křiže je hezký pohled. Zpočátku se mi tato pohádka moc nelíbila, ale s přibývajícím věkem se mi líbí čím dál tím víc. ()