Chlo0opek

Nádherně depresivní hudba a se k pohádce vyloženě hodí. Přirozené herecké výkony hlavních představitelů, na ještě mladičkého Pavla Křiže je hezký pohled. Zpočátku se mi tato pohádka moc nelíbila, ale s přibývajícím věkem se mi líbí čím dál tím víc. ()

Skunkiee

No není to žádný vrchol kinematografie, ale mě se tahle pohádka líbí, nechybí ji ještě kouzlo těch starých pohádek, kterým ty nové moderní nesahají ani po ramena. Nezapomenutelné hlášky jako - Stát! Nic neříkat! Vy ste ti tři!!! - a výborná téměř hororová hudba....Poctivá čtyřhvězdičková zábava, na kterou se každé vánoce rád podívám... ()

P@\/EL

Docela dobrá pohádka, která zpříjemní večer u televize. Jak už to tak bývá, sem tam jsem se dobře zasmál některým absurdnostem. Dále zajímavým motivem byla rozhodně zrada vycházející z rozdílných charakteristik jednotlivých postav. Samozřejmě všechno mělo šťastný konec. ()

Fenk

Kdyby se teď spojil Troška s Vorlíčkem, stavěli se na hlavu a do toho metali kozelce, už by to stejně nefungovalo tak jako v období normalizace a perestrojky, kdy se pohádkovému žánru u nás dařilo a vznikly ty nejklasičtější kusy. Tahle o statečném kováři udělá dobře na duši i za 30 let. ()

daevee

Na hodnocení filmů je krásný, jak můžou být subjektivní. Jeden a ten samý film a stačí, aby měl divák dobrou nebo špatnou náladu, aby se mu to trefilo do noty nebo aby to aby to byl malý kluk, jako jsem byl já, když jsem tenhle film viděl poprvé. A hltal jsem to jak blázen. Teď když ho vidím znovu, tak si uvědomuju všechny nedostatky, ale i tak to ve mně vždycky někde hluboko jemně vibruje a říkám jsi jestli nebylo lepší, když jsem nekriticky s Mikešem prožíval naplno všechny jeho dobrodružství :) Je to moje srdcovka a když slyším nápěv "Pohádka začíná, pojď se mnou do chládku, složím ti do klína píseň a pohádku..." tak je mi zase deset let a prostě musím dát pět hvězd. ()

reccal

Vynikající pohádka, i když chápu, že se u ní leckteré dítě bude bát. Mám výhrady i k obsazení nejmladší princezny, která měla být nejkrásnější - to se moc nepovedlo, i herecký výkon Gasparovičové je děs běs. ()

futislav

Ta pohádka by byla skvělá, kdyby nebyl hlavním hrdinou rachitický Pavel Kříž. Herec, jehož (jak se říká na Slovácku) by soplem přerazil, zde ztvárňuje silného kováře. Což je natolik rušivé po celou dobu filmu, že se lepší ohodnocení dát nedá. Když pozvedá papundeklový kyj k ráně, tu má divák strach, aby si nevykloubil ramínka jak psí boudu, nebo se nepřekotil. Panu Švédovi by měl někdo ukázat, jak vypadá skutečný kovář, který od úsvitu do večera buší těžkým kladivem a pracuje s kovem, jehož hustota je skoro 8 kg/litr. Velmi nešťastné obsazení hlavního hrdiny. ()

Holly_Molly

Jedna z těch lepších pohádek, na který jsem jako malej koukával a i dneska semotamo kouknu. Každopádně musim přiznat, že hodnocení u mě docela pomáhá nostalgie, jelikož bez ní je to taková průměrná hezká, ikdyž místy lehce potemnělá pohádka s fajnovým hereckým obsazením a pár zapamatovatelnýma hláškama a scénkama...s tou nostalgií to ovšem neni nijak ojedinělej případ :D ()

quokam

Pohádka, možná nespravedlivé, se nevyhne ve srovnání s mladším Nebojsou, se kterou prohrává v atmosféře i v hereckých výkonech. Stejně tak závěrečný souboj s čarodějem zde působí více odflaknute nez v Nebojsovi. Vetchý strká do kapes Kornera s Knotem, Korner zase Krize, jenž svým tělesným typem odpovida spíše básníkovi, než kováři. Těch princezen je tu nějak moc, stejně jako zákeřných druhů hlavního hrdiny. Moje 150 recenze za 60 proc. ()