• YURAyura
  *

  Predpokladam, ze to tocili v 89 a "nasadili" do distribuce v 90 - takove Ucho obracene ;]] Clovek by se docela i pobavil nad tou krasnou dobou nedavno minulou, kdy to zapadacky zilo jenom v Praglu - vsichni zucastneni maji rifle, dzisky a tenisky z tuzexu. Takovy nezvladnuty mix punkoveho Proc? s Cernou puncochou na konci 80. let podle skutecne udalosti. Ale celkove to bylo jalove jak tele...skoda(3.1.2006)

 • mchnk
  ***

  Dobové možnosti filmové uvolněnosti paradoxně film kazí. Ať už jde o chvílemi tragické (ne)herecké výkony, či snaha ukázat ve filmu co možná nejvíc, hlavně jde-li o erotickou část. Naneštěstí i tyto části nestojí za nic. Základem určitých kvalit je velmi slušně se vyvíjející krimi příběh (samozřejmě s prvotním odhalujícím efektem) a skutečně výborná hudba. Myslím si, že P. Šícha není dobrý režisér, o čemž svědčí všechny jeho filmy.(28.3.2014)

 • dainio
  ***

  Včera jsem tento filmový počin shlédl -- co na to říct no.........celkově mi film připadal hodně nevyrovnaný. Jako kdyby tvůrci nevěděli o čem vlastně chtějí točit film. Zpočátku to vypadá na film, který vyobrazí šikanu na učňovském internátu a poté sledujeme oběti mladého vraha.....co ale musím pochválit, tak to je skvělá kamera při napínavých momentech, kterou podkresluje neméně dobrá hudba...určitě je to zajímavý film - to bez debat. Ale určitě by mi to stačilo vidět jen jednou.(31.1.2009)

 • type_B
  *****

  Náhodou, tohle je perfektně stylový snímek. Zobrazuje společnost, která je totálně v rozkladu. Děj ubíhá dopředu velmi depresivně skrze klaustrofobii vyvolávající podzemní tunely. I všechny ostatní prostory jsou jakoby stísněné, špinavé a neútulné. Hlavní devizou filmu je pak absence jakéhokoliv kladného hrdiny, což je v rámci české kinematografie opravdu osvěžující. Atmosféru dobře doplňuje temná syntetizérová hudba, o které Magyar řekla, že zní jako Depešáci. Co chtít od post osmdesátkového filmu víc, že?(23.8.2010)

 • lennyd
  **

  Tento film jsem si vybral po přečtení rozhovoru s Karlem Zimou, o tom jak právě tento film změnil jeho život. Jak měl problémy s tím, že jej lidé na ulicích poznávali a srovnávali se skutečným spartakiádním vrahem (a spousta z nich měla Karla Zimu za pravého vraha). Víc mne ale film nezaujal, sice si s sebou nesl nádech autentična, ale někdy je potřeba skutečnost kapku přibarvit, aby se u ní divák nenudil, což se u toto filmu (alespoň mně) dělo dost často...(11.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace