Svend a Bjarne pracujú v malom dánskom mestečku ako mäsiari. A pretože ich už nebaví počúvať urážky svojho šéfa, rozhodnú sa , že si založia vlastný obchod. Začiatky podnikania sú veľmi  bezútěšné, veľmi sa  im nedarí, avšak niekoľko náhod im  pomôže získať veľkú zákazku. Šťastie im začína priať . Aj preto, že objavia tajnú ingredienciu. Jej prísun však súvisí s tým, že v meste začnú záhadne miznúť ľudia... (Film Europe)

The Viper

Příjemná oddychovka u které se bohužel moc nezasmějete. I tak nápad dobrý a nudit se nebudete. Nejvtipnější zřejmě úvodní grilovačka a závěrečné koupání v míči. Bohužel morbidní humor moc nefungoval. Koho ovšem musím vyzdvihnout je Mads Mikelsen který vás udrží po celou dobu u filmu, skvělé zahraná jeho postava. ()

Maynard.

Hondě černá komedie z řeznického prostředí jo a Dánská :o). Jako příběh téměř neuvěřitelnej, aby jim šlapalo nově otevřený řeznictví, je potřeba prodávat namarydánový stejky z lidských těl a vydávat je za "kuřecí obláčky" (aspoň myslím, že to takle pojmenovali :o). Perfektní herci, s těmadle dvěma už sem viděl spoustu filmů, oba už se dostali i za velkou louži, ale stejnak mě nejvíc berou v jejich domácích filmech. Párkrát sem se fakt hodně zatlemil, přesně se mi to trefilo do černýho (humoru) :o). Čekám na nejnovější kousek tohodle dánskýho rejži, u kterýho mám zatím pokaždý 4 hvězdičky... ()

Evonichna

Tak na tento film se podívám s chutí ještě jednou. Jeho jednoduchá zápletka dokreslená dramatickými osudy jednotlivých postav mne fakt nadchla. Na jednu stranu drama, na stranu druhou komedie se skvělým scénářem. Mikkelsen a Kaas jako vždy stoprocentní výkon. ()

korndaddy

Mads prostě vládne. Jakoukoliv roli on dostane, dá nadprůměrně a zde tomu není jinak. Když podobný výkon, má zdatné spoluherce a vtipný a morbidností ovoněný scénář. Balzám ()

klukluka

Dal bych i 5, ale bylo to šíleně morbidní, a pokud jsem u toho měl tendence zbytečně přemýšlet, tak vlastně i docela dost nechutný. Ale jinak výborný, výborný - vlastně to nemělo chybu. :) ()

Michelle75

Už dlouho jsem neviděla tak šíleně "vystajlovanou postavu" (SVEND)a moc hezký pohled to pro mě nebyl.:) Každopádně Řezníci jsou hodně povedená dvojka, která na první pohled působí neškodným dojdem a ono to tak v zásadě je, protože to, co se stalo jednoho dne náhodou, způsobí nečekaný a absurdní zvrat,.... naštěstí jde jen o film. Dvojrole nikolase Kaase bezvadná a Mads MIkkelsen to samé.Taková roztomilá šílenost. :) ()

RichardLev

Pro mě nejslabší Jensenův film. Párkrát jsem se zasmál, ale chvílemi to na mě bylo až moc drsné. Mads Mikelsen je naprosto nechutný, nesympatický a upocený psychopat, což tomu taky moc nepřidává. Nebo naopak ano. Sám nevím. Jako komedie spíše ne, jako drama plné šílenců a retardů a lidského masa určitě ano. ()

SpaceOdyseus

Dlouho jsme tu nemeli film z reznictvi, ale tenhle je teda nic moc. Zacina to fajn: originalni premisa, cerny humor, Mads hraje dalsiho magora. Ale brzy se zacne projevovat scenaristicka lenost: jednorozmerne postavy, nove informace padaji jen proto, aby v dalsi scene posunuli dej a hlavne strasny nesmyslny konec. ()

F.W.Colqhoun

Je grilovací sezóna, nemám čas se rozcházet. Dojemný příběh může muž mužům vyprávět bez uzardění jen s přísadou kanibalismu. Anders Thomas Jensen je zástupcem typu autora jediné (nikoliv špatné) myšlenky a minimální formální obměny. Fascinace géniem bezchybných Adamových jablek u mě s každým dalším filmem nahrazuje údiv nad tím, jak neskutečně stejné filmy Jensen dokáže produkovat a ještě mu to prochází. Zavání to tvůrčí terapií. Co až zabere? V Řeznících jde jako ve všech ostatních Jensenových filmech o toto: Chlapi jsou citliví a zranitelní, ženy většinou kruté a násilí omluvitelné. To, že někdo přijde k úrazu, není důvod dusit srandu. Jensen zabydluje své filmy pro jistotu i stále stejnými herci, z nichž Mikkelsen jen tím nejvýraznějším a obvykle nejnamaskovanějším. Jeho uzenářský soudce Óka s vyholenou lysinou je naprosto neodolatelný. Jestliže všechny filmy z této dílny poznamenává vzájemná podobnost hraničící s nerozpoznatelností, variací nabývá v kulisách a v množství obsaženého černočerného humoru. Jeviště sedmdesátkového řeznictví s hrozivých sortimentem umožňuje žertovat tím nejhrubozrnějším způsobem: A co je tohle? / Jeden Śvéd z parku. Když překousnete nepatrně falešný patos nevinnosti mužského světa, psychologickou kauzalitu jako z učebnic pro střední školy, několik lidských chrupavek a víc než deset deka misogynství, skvěle se pobavíte. A ženu do toho netahejte, nebylo by to fér. Je skoro mytologické zabít zvíře a nacpat ho do jeho vlastních střev. ()

kolemjdouc

Těch pět je za výkony herců.Scénář byl na mě trochu víc silné kafe.Ale to jen proto,že jsem donedávna vídávala své oblíbence jen ve vymakaných krimi.Prostě se k severské tvorbě nedalo moc dostat. ()

jakeer

Geniálna záležitosť. Niektorí tu hodnotiaci sa nechali zmiasť tým, že ako prvý žáner tu je uvedená komédia. No asi zabudli, že to je škandinávska komédia! Za seba priznávam, že na scénach, ktoré mali byť absurdne vtipné, som sa smial ako blázon. Napriek uletenému scenáru vidíme v príbehu veľa ľudskosti. Dej je výborne vystavaný a každá blbôstka, každý náznak, každá pseudotrápnosť (ako napríklad plyšová žirafa) tam má svoje miesto. Mads na začiatku svojej hviezdnej kariéry, Nikolaj už ošľahaný Dogmou. Zaujímavé sledovať. ako Mads dokáže so svojim ksichtom hrať ako sexošov, tak aj hnusákov ako práve v tomto filme. ()

BuddyO

Trochu morbidní příbeh z jednoho dánského řeznictví, kde je na denním menu žádaná Specialita v podaní Svendových kuřecích plátků. Originální film, který je plný dánského černočerného humoru a napětí, vás rozhodně nudit nebude a mohu vám ho doporučit. Trochu jsem váhal s hodnocením, ale nakonec musím dát těmto nevšedním řezníkům čtyři hvězdy... 75% ()

Disease

Scénáristicky sice slabší příběh než v Blikajících světlech, ale zato humor více k popukání. Tohle by fakt v Hollywoodu neprošlo. ()

Ixbalanke

Hlavní zápletku už většinou všichni známe (např. Delicatessen) a o to to bylo lepší, že člověk tušil, že začnou prodávat lidi a fakt že jo:) Tady však byla velmi působivá ona dánská reálnost vkládaná do filmů. Děj se velmi zajímavě rozbíhá a humor je opravdu propracovaně černý. Až nakonec vše skončí happyendem a oni si to asi i fakt zaslouží:) ()

dormouse

Kdo miluje dánskou kinematografii a Madse Mikkelsena, nemůže než dát plný počet hvězdiček. Je to hodně ulítlé a hodně černé. ()

Pafl

Anders Jensen podruhé a opět nekompromisní. Černá komedie, v tradici Warmerdamových Seveřanů nebo francouzských Delikates, v sobě skrývá spoustu nenápadných vtipů, ale také satiry a tu a tam dojaté posmrknutí. Je třeba se tím vším nenechat obloudit, aby člověku neuteklo precizní formální ztvárnění snímku, s několika dlouhými záběry á la Scorsese. Dánský dynamit. ()

laepus

1. Mikkelsen je ultimátní úchyl :) 2. Neviděl jsem toho málo, ale tohle mi zatím připadlo jako to nejčernější, co jsem kdy viděl :) 3. Prostě takový Sweeney Todd bez muziky a Deppa :) 4. Jakmile přistoupíte na základní myšlenku, už se jen vezete na vlně šíleností :) 5. Je to prostě nepopsatelné - tenhle film budu ještě dlouho trávit - a to doslova :) ()

Santino7

Vzhľadom na to, že v poslednom období som mal možnosť zhliadnuť hneď štyri filmy, ktoré mal po scenáristickej stránke na svedomí Anders Thomas Jensen (z čoho dva, vrátane tohto, aj režíroval), a každý jeden z nich ma svojim spôsobom - viac či menej - dokázal zaujať a pobaviť, tak musím konštatovať, že na toto meno si v blízkej dobe budem musieť ešte posvietiť, vidím v ňom obrovský potenciál do budúcna. Okrem mimoriadnych schopností ako napríklad hravo (a z ničoho) "vyčarovať" skvelo nekompromisný čierny humor, so značnou dávkou vtipu podať rôzne trpkosti či nekorektné veci (postihnutí ľudia, smrť atď.) alebo celková pozoruhodná stavba dialógov, ktoré sú tak trefné a vypointované, že i keď sa zrovna nejedná o čisto humorne ladený úsek, zakaždým mi dokážu s úplnou ľahkosťou tak nejak mimovoľne nadvihovať kútiky úst, tak okrem toho má ešte jednu veľmi vítanú schopnosť - dokáže hercom naservírovať úlohy akoby šité na mieru, v ktorých priam excelujú. Presvedčil ma na tom už pri prvých dvoch filmov (V Číně jedí psy; V Číně jedí psy 2), v ktorých sa to ukázalo pri perfektnom obsadení Kima Bodniu a i keď s celkovou kvalitou filmov to ešte nebolo úplne tip-top, jeho postava ma v obidvoch prípadoch skutočne dostala, sedela mu vynikajúco. To isté sa prejavilo aj minule (Adams æbler) a rovnako aj teraz, keď v oboch prípadoch onú výsadu v podobe roly "na telo" obdržal Mads Mikkelsen - a že sa teda predviedol, dámy a páni! Vyšinutého farára, ako aj zrovnateľne (i keď trochu iným spôsobom) vyšinutého - a upoteného - mäsiara zvládol stvárniť absolútne bravúrne a tak musím začať zvažovať jeho zaradenie medzi obľúbených... To som už ale trochu odbočil, čiže aby som to nejakým spôsobom uzavrel, tak aspoň v stručnosti zhrniem, že i keď to nebolo úplne bezchybné a sem-tam sa vyskytla aj nejaká tá o čosi hluchšia chvíľka, celkovo bola táto snímka viac než vydarená, ten nekompromisný severský (alebo "Jensenovský"?) humor si ma opäť získal, bol presne podľa môjho gusta a nezostáva mi nič iné, len si zaželať oveľa viac podobne ladených nekorektných kúskov. No a tá záverečná scéna s kúpaním, tak to bola, čo sa týka dialógov, takou čerešničkou na torte :-))) 4/5 ()

Severský filmový podzim 2011

Severský filmový podzim 2011

05.11.2011

Po Severské filmové zimě přináší Severský filmový klub divákům letos již druhou filmovou přehlídku: Severský filmový podzim. V pořadí již počtvrté budou mít diváci možnost shlédnout vybrané snímky… (více)