O vánoční hvězdě

(TV film)
  • Slovensko Vianočná hviezda (více)
TV spot

Učitel Václav (V. Kotek) se chodí každý večer dívat na princeznu (L. Brill), jak bruslí na zamrzlém jezeře, ale ani sám sobě nepřizná, že je do ní zamilovaný. Jednoho dne se u něj doma objeví hvězda Denička (T. Ramba Voříšková), snoubenka zářivého Siria (O. Sokol), kterou na zem srazila žárlivá Proxima (A. Geislerová). Každá hvězda na zemi vyhasíná, síly jí ale může dodat čistá, nesobecká láska. Když Denička zjistí, že Václav miluje princeznu, rozhodne se pomoci jejich lásce a tím zachránit i sebe. Jenže Proxima se rozhodně nevzdává a je odhodlaná udělat cokoli, aby zazářila vedle Siria místo Deničky. Výpravnou zimní pohádku natočil režisér Karel Janák v překrásných kulisách zasněžených Tater, na zámcích Žleby a Kačina. Spoluautorem scénáře je společně s režisérem Michal Čunderle. (Česká televize)

Wallis3

KONEČNĚ!! Konečně štědrovečerní pohádka, která byla milá, nenaplněná psycho hloubkou a trapností minulých let. Anděl Páně byla po dlouhé době vyjímka a tato se k nim řadí také. Krásný vizuál, trhlá naivní Denička i ostatní postavy super. Sympatická princezna, prostě standard pohádky, který nemůže nikoho urazit. I když se prý pár zlých jazyků našlo By mě zajímalo, co by si tak představovali. ()

hazaba

Po dlouhé době milá vánoční pohádka, která má sympatický děj, herce a krásné prostředí. Denička je správně praštěná, Sirius sebestředný, Václav a princezna zamilovaní a Proxima záškodnická. ()

Olík

Když vezmu v potaz, jakými pohádkami (a to i vánočními) na nás poslední dobou tuzemští tvůrci vyrukovávají, tak snad jenom: „zprava dobrý“. Určitě nejsem zklamán. Bavila mne tematická odlišnost – bavil mne kontrast mezi až Ladovským světem učitele Václava a ponuřejším tam nahoře – bavily mne charaktery postav (Kotek, Sokol, Geislerová) a především naivně rozkošná Tereza Ramba – bavila mne výprava i kostýmy. Co jsem zrovna moc nepobral, byla nevýrazná německá princezna, ale vzhledem ke koprodukci zřejmě nešlo jinak. Každopádně ať to vezmu z jakékoliv strany, jestli se mají točit nové pohádkové příběhy (to je vlastně jasné, že mají), tak minimálně jako byla ta O vánoční hvězdě. ()

gumbo

Tahle pohádka si myslím bude s časem zrát. Ramba je naprosto roztomile piclá a celá to má spoustu zábavných momentů. Pár hluchých pasáží a některých zvratů, které jsou tlačeny moc na sílu celkový dojem nekazí. Určitě pohádkový nadprůměr. 70% ()

Evander

Zajímavá pohádka, která staví zejména na výtečném výkonu Terezy Voříškové, bohaté výpravě a krásných kostýmech. Příběh je nápaditý a povětšinou i dobře zpracovaný, ale upřímně ke staré, dobré klasice má stále ještě daleko. I tak se však jedná o možná naši nejlepší novodobou vánoční pohádku. 65% ()

brumbrum

Tak toto bola pekna rozpravka! To sa s tou "Princezna zakliata v case" neda porovnat. Mile spracovanie, i ked trocha napad zo Stardust, ale nosna tema tuna bola laska a namysleny Sirius a velmi sympaticky obsadena Tereza, takze spokojnost, 4* v pohodicke. Narozdiel od "zakliata v case", ktora bola komplet debilna a 100% okopirovana z "Na hromnice o den vice". ()

Ben Nevis

Personifikace hvězdné oblohy budiž. Vede to ke vtipné scénce ve škole, kde je disputace o tom, jak je to vlastně doopravdy. Líbí se mi zápletka vztahů, která je složitější než klasické On potkal Ji. Morální poučení pro děti, že ne vše je zlato, co se nejvíce třpytí, je velmi důležité. ()

DAPDO

Není to žádnej propadák, ale ani šlágr. Prostě mi tam chybí, jako ve spoustě nových pohádek, taková ta českost, která sálala v těch dřívějších z každýho záběru. Obsazení a herecký výkony, až na princeznu, na pohodu. 50%. ()

tranquill

"Do něčeho tak malého mě dostanete jen přes moje vyhasnutí!" Solidní vánoční pohádka, žádný nadstandard, ale sympatičtí herci...v pohodě. "Já budu zářit přesčas!" ()

Vabr

Značně horší než minulá pohádka (Princezna a půl království). Míň nápaditá, zajímavá a byla čekaná. Minulá pohádka byla zábavnější, originálnější a párkrát jsem se i zasmál (tady jsem se zasmál jen u dabingu princezny, kterej zněl až strašně moc dabingově). Tady mi navíc připadají slavní herci trochu násilně vhození. Od tý doby, kdy je Aňa Geislerová na Zemi to začne být dost nudné a má to i celkem dost logických chyb (jak funguje to, kdy se hvězdy rozzáří). Upřímně moc nemusím tyhle ,,sci-fi'' pohádky, protože na mě působí až moc nadpřirozeně. Očarování lidí lektvarem mi přišlo jako líné řešení problémů. Moc tady tyto lektvary očarování taky nemusím, protože je to jednoduše líné a trapné. Celkem vynechali část, kdy se princezna zamiluje do Václava. To byla opravdu láska na první pohled! Konec pohádky je docela rychle střihnutej. Pohádka mi přijde hodně zapomenutelná, protože hned den po ní, jsem si už pamatoval o dost méně. Ale nakonec je vcelku v pohodě. VYHODNOCENÍ: CELÁ RODINA JSME SE DÍVALI NA POHÁDKU, A KDYŽ NASTALA ČÁST, KDE BYLA AŇA GEISLEROVÁ, TAK SE TÁTA PROBUDIL A ŘEKL: ,,CO TAM TA ŠTĚTKA DĚLÁ?'' 😂 HROZNĚ MĚ TO ROZEMSÁLO ()

Razzor_82

Galaktická bída! Brill je sice oživením v záplavě známých českých tváří ale jako celek působí tahle fantasy pohádka dost divně. Herecky to drží nad vodou Terezka a pak Sokol, který je nečekaně vtipný a tahle role mu sedne. Viděl jsem horší veledíla na Štědrý večer. Tvorba Janáka je celkem snesitelná. 4/10 ()

chrispe

Slyšela jsem spíše špatné ohlasy, možná proto jsem byla spíš příjemně překvapená. Ale teda Denička mi moc nesedla. ()

FOCKE_WULF

Scénář inspirovaný Gaimanem. To bývá, memy jsou nakažlivé. Dnešní pohádky jsou dost ztřeštěné, jenom čekám, že ČT jednou uvede třeba pohádku Jak šel mutant Kopýtko do světa hledat lásku. A vlastně, co tady rejpu, vždyť mně se to líbilo. ()

zapalik

Pohádka skončila před pár vteřinami, ale zamindrákovaný ČSFD póvl měl nabroušená kritická pera a sepsané své výkalovè nesmysly už dávno. V rámci žánru česká štědrovečerní televizní pohádka výborný počin. Jen to bylo hluchší na tom plese, ale jinak fajn. Tereza Voříšková (proboha ať už se rozvede!:-) ) a Sokol skvělí. ()

Karp

První polovina pohádky byla skvělá, Tereza Ramba jako hvězda působila opravdu roztomile, vesnička útulná, spousta sněhu, a i ten Vojta Kotek docela vypadal jako učitel. Bohužel v druhé části už se vše začalo ztrácet v takové té klasické televizní nakašírované barevnosti a rozplizlosti, která mě osobně od pohádkových motivů odvádí. Také to chtělo více zapracovat na vztazích, protože finální milostné vzplanutí mezi učitelem a princeznou bylo jakési chladné a stejně tak druhá láska neláska byla spíše z nouze ctnost? Sirius byl fajn, Proxima rovněž, strejda bílý trpaslík neuškodil, nezazářil ani nic nepokazil a bezkrevně působil i Bezejmenný, hudební motivy příjemné. Jinak souhlasím s tím, že scénář by bylo nejlépe ještě nechat uzrát a mohla to být skvělá pohádka. Každý příběh tvoří interakce mezi postavami a tady více vynikaly sólové výkony a nápad, přestože není původní, což mi ale nevadí.65% ()

Klajondr

Pohádka by to mohla být pěkná, kdyby ČT neustále nervala furt ty samé herce do všech filmů. Nic proti Geislerce, ale vidět ji skoro každej den v televizi opravdu nemusím. A je tu ještě jedno mínus. I když O Vánoční hvězdě trvá pouhých 92 minut, v půlce se začnete nudit otřesným způsobem. Škoda, tento tok to České televizi nevyšlo. Tak zas příště. A teď mě omluvte, jdu si zpravit chuť u Pelíšků. Veselé Vánoce. ()