Stan a Ollie

• Velká Británie Stan & Ollie (více)

Laurel a Hardy, jedna z nejslavnějších komediálních dvojic na světě, se v roce 1953 rozhodnou vydat na své poslední turné po Velké Británii. Hvězdy hollywoodských grotesek, nyní již v dosti pokročilém věku, mají období největší slávy za sebou a čelí nejisté budoucnosti. Z jejich vystoupení však čiší neutuchající kouzlo i šarm, a tak se jim znovu podaří uchvátit své zbožňující fanoušky. Ačkoli je jejich turné po Spojeném království obrovským úspěchem, Stan a Ollie nemohou setřást přízrak ponuré minulosti Laurela a Hardyho. Snímek mapuje nepříliš známé okolnosti poslední fáze jejich spolupráce a ukazuje příčiny, které vedly nejen k profesnímu rozkolu nerozlučné dvojice, ale také zasadily smrtelnou ránu jejich mnohaletému přátelství. Dokáže divadelní turné po poválečné Anglii vrátit vše do pořádku? (HBO Europe)

gemi

Skvělé herecké výkony, představitelé opravdu výborní. Ale je to životopisný film a jelikož v životech předobrazů nebylo nic extrémně dramatického, tak to není ani tady. Ano, bojovali o místo na slunci a ne vždy se dařilo, ale zkrátka žádné drama. Emoci ale film nechal. Těsně pod čtyřmi. ()

bearmeedek

Námět přitažlivý, ale provedení docela suché. Kromě těch dvou hlavních osob. Až závěr filmu už nebyl nasucho, takže zachránil moje celkové hodnocení. ()

Amonasr

Dvojice hlavních představitelů byla přesvědčivá a nebylo od věci seznámit se s peripetiemi závěru kariéry dvou slavných komiků. Na druhou stranu byl snímek spíš popisný, i když profesionálně natočený, k většímu vtažení diváka a spoluprožívání osudů obou protagonistů ale cosi chybělo, snad hlubší emoční náboj. ()

rivah

Ilustrace pozdního působení a výkonů L&H na evropském turné vyznívá lehce posmutněle a střízlivě, náznaky rozchodu ve filmu nejsou. Lze ocenit perfektní nápodobu herců v trochu starobylém filmu, ()

GameboyNES

Po dlouhé době povedený životopisný film. Ústřední dvojka opravdu výborná volba, líp vybrat dvojníky Laurela a Hardyho vybrat nemohli. tleskám. 89% ()

horor2

Těšil jsem se. Možná je trochu škoda, že mohli ukázat jejich začátek, pád a krásný konec, kterým se rozloučili a mě tím dojali. Hlavní duo Steve Coogan + John C. Reilly - PARÁDA! ()

SAINTS

Je to film vyrobeny s obrovskou starostlivostov a laskou.Je to skromny film,ale velmi dobry a nakoniec som bol celkom dojaty jeho statočnou vierou v slušnost a velke duo. ()

riza-do

Není to žádná pecka plná akce, složitého příběhu a žhavých informací, ale o to je to krásnější příběh o přátelství plný nostalgických vizuálních skečů, které fungují dnes stejně tak dobře, jako fungovaly kdysi. Nemůžu si pomoct, ale cítím z toho účtu ke starým časům. ()

ostravak30

Oba komiky mám velmi rád a vždy mi byli velmi sympatičtí pro svou dobrosrdečnost, kterou doslova zářili. Z tohoto pohledu mě film potěšil a klidně bych ocenil i další, který si vezme na paškál jejich společné začátky. Éra němého filmu přála mnoha komikům, ale jakmile se doma změnila, jejich živobytí viselo na vlásku. Podobný problém měl i Chaplin. Naštěstí ti dva si nakonec uměli poradit. Vůbec nejvíc mě zaujalo, že Stan Laurel dokázal blbnout nejen před kamerou. Že ho to stále bavilo a nápady ani humor ho neopouštěl. Každé přátelství se někdy rozdělí a základními rozdělovacími prvky jsou peníze nebo žena. Když se navíc do všeho vloží manželky, je hned oheň na střeše. V tomto filmu se ale především vyznamenali maskéři, když jsem pod vrstvou masek nepoznal John C. Reilly, kterého jinak dobře znám. Obe herci jsou velmi podobní skutečným představitelům což nakonec dokládají i archivní fotografie a záběry. Pro mě je ale film Stan a Ollie důležitý ještě z jednoho hlediska. My je známe jako komediální herce a v dobrém slova smyslu šašky. Snímek nám je ale předkládá především jako lidské bytosti s laskavým humorem, obyčejnými starostmi a upřímnou radostí nad svými zaslouženými úspěchy. ()

Arccos

Něco málo tomu chybělo, ale přesto jde o zajímavý pohled do zákulisí a konec kariéry slavné dvojice komiků. Vlastně až tento film mě přiměl si o této části jejich života zjistit víc. K uvěřitelnosti filmu přispívají i hlavní představitelé, kteří Stanovi a Olliemu z oka vypadli - nicméně zcela nutné je vidět (a slyšet!) film v originálním znění, s těmi správnými hlasy, Český dabing a jeho casting tomuto tentokrát bohužel opravdu hodně ubírají. ()

solisoli

Jeden z ďalších životopisných svedectiev s konca kariéry, ktoré začínajú byť módou, teraz o dvoch velikánoch humoru, ktorí rozosmievali celý svet. Tento ťažkopádny príbeh už tak humorne nepôsobil, ale poukázal na veľkosť týchto nezabudnuteľných osobnosti vo veľmi pôsobivom biosyntetickom podaní. Škoda ďalšej kritiky o gigantoch humoru, ktorých už nikto neprekonal. ()

prochyn

Skvělý herecký výkon. Jinak film je celkem depresivní, život dvojice byl na hony vzdálený od rozesmátosti jejich grotesek. ()

pafka

Dozvedet se o konci techto legend neco ve filmu je pro me daleko vetsi zazitek, nez si o tom precist nekolik nudnych radku na wikipedii. A jeste kdyz oba predstavitele hraji tak neskutecne dobre a uplne nejlip Steve Cogan, ktery by za to mel dostat radu oceneni a nejlepe oskara, protoze tohle je skutecne neskutecny vykon. Z filmu na me skace spis informace, ze jestli mezi nimi nekdo stal, tak to byly jejich zeny, ktere je rozdelovaly. Skvely film o skvelych legendach. Nepatri mezi dejove nejbohatsi, ale s hlavnimi postavami se szijete a pak s nimi prozijete to vsechno, co na platne je k videni. ()

harycek

Trošičku smutné , ale výborní hlavní představitelé slavných a mnou milovaných komiků na kterých jsem vyrůstal!!!!!! ()