Když Max Mercer zůstane o Vánocích sám, udělá cokoli, aby ochránil svůj domov před vetřelci. (Disney Channel)

zapalik

Co to tady je zase za primitivní hejt... Není to žádný zázrak, ale v pohodě jsme si to užili, likvidační praktiky byly nápaditý. 60% ()

nwx odpad!

Veledílo, které pravděpodobně vzniklo čistě jen za účelem zneužití originálního Home Alone soundtracku. ()

Harfenik odpad!

Rozhodně nejsem jeden z lidí, kteří na něco nadávají jen proto, že to je předělávka původní klasiky, kterou mají všichni od dětství rádi. Naopak si myslím, že když remake přinese něco nového a přijde po nějaké rozumně dlouhé době, tak nemusí být vůbec na škodu. Jako příklad se dá uvést první Jumanji. V tomto případě jde ale o úplnou katastrofu. Můžeme začít scénářem. Zatímco v originále fandíme Kevinovi, aby se ubránil zlodějům a přejeme jim jejich útrapy, tak zde jde o rodiče dětí, přičemž tátu zrovna vyhodili z práce a musí prodat střechu nad hlavou. Kluk, který zůstane sám doma je ale okrade o jedinou cennou věc, kterou mají a tak se jí celý film snaží dostat zpět, aby nemuseli dům prodat. A tak jim vlastně divák fandí, aby od toho zloděje věc zpátky dostali a utrpení jim nepřeje. Herecky to bylo taky dost slabě a mrzí mě, že se mi zprotivil Archie, který mě tak okouzlil v Jojo Rabbitovi. Jediný světlý moment bylo napojení na původní filmy skrze Buzze a jeho dvě scény ušly. Každopádně jsem si projel svoje odpady a s klidným srdcem musím říct, že tohle je ten nejhorší film, který jsem kdy v životě viděl. Jediné, co se mu povedlo, bylo zprznit původní hudbu Johna Williamse. ()

Clark_Kent

Svátky klidu a míru, tlučou na dveře. Home Sweet Home Alone je svým způsobem, hodně nedotaženej. Možná i přetaženej popravdě. Je fakt, že zápletka je jiná než v původní klasice. Uvidíme i starýho Buzzyho, kterej chvilinku, tento slabější projekt zachraňuje. Disney s tímhle šlápnul, kurevsky vedle. Je možný, že se dneska najdou fanoušci co ocenní. Ani bych se nedivil. ()

maramashi odpad!

Sorry ako ale tento film si po pustení traileru a zhliadnutí galérie filmu nepustím pre vlastné psychické a fyzické zdravie. Tak nesympatický vyzuál a hlavná postava sú výkvet tohto filmu pre ktorý by mal režisér podstúpiť liečenia psychológa. Ako keby nestačilo že už zničil zničenú sériu po dieloch 3, 4 a 5 tak to potrebovali zakončiť ešte väčším klincom do rakvy. 0% ()

Blazkowicz odpad!

Jó, tak tohle si užiju. Které hovado to mohlo natočit? Chce se mi zvracet. Herci/neherci jsou toporné nemehla a je utrpení se na ně dívat. Cameo Buzze je fajn, ale je to jen kosmetické. Malý špekáček je opravdu vypatlaný debílek. Kde viděl, že když postříká střechu vodou, tak se tam okamžitě udělají obří rampouchy? Dál jde vidět, že absolutně neví, jak funguje Mentos a Coca-Cola. Ten gejzír je totiž okamžitý, takže než by stihl zavřít víčko, už by byl na sračky. Na to bych se s chutí podíval. Hehe. Ještě mi utkvělo v paměti to rozbíjení věcí. Když po někom hodím plastovou láhev s mlékem, rozbije se? To těžko. Zabolí to, ale nerozpadne se to na kousky. Navíc Kevinův plán byl mistrovský, protože nepotřeboval při tom zničit celý barák. O těch dvou idiotech se nemá cenu rozepisovat. Ani pořádnou vánoční atmosféru to nemělo. No prostě, není nic lepšího než začít vánoční filmovou sezónu odpadem. Disney je opravdu velké sračkoidní studio. Kde mám oči? ()

JerryMalfoy97 odpad!

Ach jo.. k tomuhle se nemá cenu nějak dlouze vyjadřovat.. s původní značkou filmů, to nemá absolutně nic společného, až na jeden malý easter egg, toť vše. Film je extrémně hloupý, trapný a především zbytečný. Tohle raději obejít velkým obloukem.. 5% ()

adamix odpad!

Toto je výsmech kultovým filmom s Culkinom, dokonca väčší a horší ako tie otrasné pokračovania, ktoré nemali nikdy vzniknúť. Paradoxom je, že tá chlapčenská verzia Nicka Frosta je menej hrozná, ako všetky dospelé postavy. O tom ,,deji" a ústrednom konflikte, ktorý ho má akože poháňať radšej pomlčím a emócie sú nulové. Jedna z najhorších prkotín, aké za poslednú dobu vznikli. Viac ako odpadom to ani nejde hodnotiť, za nič. ()

Vämpiriüs odpad!

Tento odpad není zábavný ani vtipný. Je to takový odpad, že za ten scénář by měl být vydán soudní zákaz psaní, aby Mikey Day už nikdy nic nenapsal. Zde je vidět, že lze klesnout ještě hodně hluboko pod dno. ()

Frca odpad!

No, tak to si už vážně ze mě děláte pr***? Dámy a pánové, tohle je tek super film, že  by si zasloužil cenu! Konkrétně za "Výblitek roku".  Protože tohle je totální katastrofa, shit, hnus, svinstvo. Režiséra i scénáristu by měli navštívit muži v černém cestující v čase  a pěkně na ně bliknout. "Nechcete natočit žádný film Home Alone. Bylo to prostě jen takové chvilkové pominutí mysli a už nad tím nechce vůbec přemýšlet. Dejte si tam u stánku hamburger a žijte dál svůj život."  Bohužel se tak nestalo. A tak tu máme takový neuvěřitelný shit, že se mi tomu ani nechce věřit. Proti chlapci z Králíčka Joja jsem nic neměl a tak nechápu že Jojo a tenhle spratek jsou hrané stejným hercem. Ale jako sorry. To není (tak uplně) jeho vina Tohle je vina scénáristy, který po smrti půjde do pekla, kde do něj bude Satan šťouchat už navždy vidlema.   Ten kluk je tak STRAŠNĚ nesympatický... A celá ta premisa? Jo jasně... Kevin ten měl charisma jako kráva a bojoval proti dvou zlodějům kteří se nebáli mu ublížit. "Opálím mu hlavu, ksicht mu přežehlím žehličkou..." TOHLE NEJSOU ZLODĚJI. To jsou prostě dva chudáci, kteří mu nechcou vůbec nic udělat. A tenhle spratek se absolutně nebojí  jim ublížit Ty hovada se nebojí tam ještě dát tu původní hudbu, když tam ten vyžranej blbeček klade ty pasti. WTF. Naší "záporáci" KTEŘÍ ANI ZÁPORÁKY NEJSOU, jsou větší idioti než Harry s Marvem, protože pastičky, na které naletí.... Jako vážně? Když vidíte někde venku talířek se šušenkama, tak je hned seberete?! A TO HNED POTÉ CO KLOUŽETE NA LEDU, PROTOŽE NĚKDO ZLEDOVATIL CESTU? JASNĚ, TO NENÍ VŮBEC DIVNÝ... NEEEEEEEEEEE! A zase.. To nejsou záporáci, tak proč do pr**** musí ti chudáci tak trpět? No jo, já zapomněl, scénář přece už od začátku stojí za hovno.  Jak jsem již zmínil, tenhle kluk hráli Joja a zdá se mi, že se do něj nějak převtělil jeho imaginární kámoš Hitler. Protože v tomhle filmu je tenhle kluk doslova ztělesněné zlo.   Velebnosti, jdu blejt. ()

ESNYR odpad!

Co k tomu mám napsat. Tohle je prostě nepochopitelné a nemám tušení kdo vůbec mohl něco takového odsouhlasit a schválit. Nefunguje tady vůbec nic. Dítě je nesysmpatický spratek kterého bych každý den mlátil ráno a večer už jenom proto že existuje, dvojice hlavních hrdinů je zralá na ústav protože jejich mozková kapacita má méně bodů než to dítě, zápletka nedává smysl, dialogy bolí, táhne se to do nekonečna a celý ten systém pastí je tak okatě nefungující že to nedává smysl ani když si odmyslíte fyziku a logiku. Sám doma je film který nemám nijak rád ale beru ho jako dobrou komedii se skvělou dvojcí lupičů (nebo spíše mokrých banditů) ale tohle je čiré zoufalství. Pokud nemají ve věznicích povolené tělesné tresty, tohle by je mohlo dokonale nahradit. Pokud by teda někoho nenapadlo to zařadit jako zbraň zakázanou nějakým zákonem. ()

wowylgu313

Naprosto chápu že kvůli tomu že dávám dvě hvězdy respektive čistých 35% se budu muset rozepsat a zdatně vše odůvodnit. Tak od začátku... Nejsou vánoce ale už dlouho jsem se chystal si tento zřejmě "remake" pustit. Odkládal jsem to dlouho ale dnes večer jsem si řekl teď nebo nikdy ... Čekal jsem absolutní katastrofu a nakonec z toho byla jen ta katastrofa. Srovnávat to s originálem tak to rovnou hodím do odpadkového koše ale budu to brát jako samostatný film. Předem říkám že jsem byl potěšen alá nostalgicky z pár hlášek z originálu a taktéž za účast bráchy Kevina. "Padouši" tady vlastně nebyli padouši ale naopak oni byli okradení a šli si jen pro to co jim patří. Fandil jsem jim. Jejich scény mě občas dokonce pobavili. Jako celek to bylo samozřejmě špatné a moderně strašidelné. Od originálu vzniklo hodně dalších dílů a např taková 4 a 5 byli opravdu odpad , který jsem ani nedokoukal. Jsem si jistý že si tenhle film už víckrát nepustím ale rozhodně nemůžu říct že by to celé bylo úplně v pr... ;-) rozhodně nečekejte na takovou tu dokonalou vánoční atmosféru s perfektnima hláškama. Ale ... ? Snaha tu byla. A tím to končí a stačilo. Doufám že už se o další podobnou kopírku nikdo snažit nikdy nebude. ()

hrumsrt

Kolikáté, že to je už pokračování? Já napočítal sedmé, ale nevím, sám se v tom dost ztrácím, ovšem dost možná jsem je viděl i všechny. Jen paradoxně platí, že první díl je pořád bezkonkurenčně nejlepší a měřit se sním mohou jen díly s Macaulaye Culkinem, zbytek tak maximálně neurazí.. Home Sweet Home Alone pro změnu není novým restartem, nýbrž skutečně pokračuje ve světě, který o 31 let dříve spustil původní film, na němž se pak zkoušeli všechna další díla přiživit.. Ústřední role Maxe, tedy nikoli Kevina, který v tomhle světě možná žije o pár ulic dál, dětský nastupující herec Archie Yates, který se ukázal a proslavil v Waititiho Králíčku Jojo. Ovšem klidně bych řekl, že od něj máme minimálně na chvíli pokoj.. Jelikož v české lokalizaci Všude dobře, sám doma nejlíp se zařadilo mezi nejhorší tituly ze série Home Alone.. Režie se chopil Dan Mazer, což není žádný nováček, jde minimálně o spoluscenáristu Borata anebo přímo režiséra trhlé komedie Děda je lotr. Ovšem už z těhle zmíněných titulů můžeme vidět první možný otazník, tedy je Dan Mazer schopný točit rodinné komedie, když všechno na čem předtím dělal cílilo na úplně jinou věkovou kategorii a pracovalo se zde s humorem zcela odlišným způsobem.. Komedie jako spoustu dalších filmových žánrů má plno odnoží, ale rozhodně se nedá říct, že všechny svým vtipem zaujmete, o to spíš, když musíte balancovat na rodinném žánru.. Možná proto se tvůrci rozhodli si s tím nelámat hlavu a nezkušený Mazer pojal svého Home Alone úplně odlišným způsobem. A zatímco Kevin byl vždycky vnímán jako čistě kladný hrdina, kterému divák fandí a téměř hned si ho oblíbil, tak Archie Yates jako Max vlastně není vůbec sympatická postava. Nejsou všichni proti němu a opravdu si možná zaslouží, co se mu děje.. Proti němu v naprosto čitelném filmovém konceptu stojí zloději. Jen tentokrát jde o manželský pár, který věřím, že v tolika diváckých očích jedná minimálně morálně správně a i když jde za hranu, pořád se jejich motivace dá chápat. Scénář dochází až do takového extrému, že vykresluje zloděje jako kladné postavy, kterým nemá divák problém fandit, navíc když stojí proti skutečně nepříjemnému Maxovi, kterému bych i něco nehezkého přál (třeba stoupnout bosou nohou na vánoční baňku).. Takže když se schématický příběh rozjede a Max si dokonce chystá pastičky, aby ochránil svoje panství, i přesto, že motivace zlodějů není tak prostá a dává naprostý smysl, nemá nový Sám doma ani tu péči představit divákovi pořádně svůj plán obrany, absentuje nápaditým dětským vhledem do tvorby pastiček a nevymýšlí vůbec nic nového.. A co je nejhorší jako diváka jsem se u okusování pastí zloději tolik nesmál, nejen že mě nepřišli samy o sobě tak zábavné, ale zkrátka nechávaly trpět zloděje s dobrým úmyslem.. No a když se šablona naplní, tak mají tvůrci hotovo a je čas skončit.. Bez sebemenšího zaváhání či něčeho inovativního nám představují svůj nový koncept Sám doma, který ale selhává v naprosto stěžejních bodech a je pro diváka oříškem mu věnovat plnou pozornost.. Jde o nejhorší film franšízy? To zase ne a minimálně oceňuji, že se snažil s něčím přijít, jen to je hrozně málo a nezvládá to esenciální.. 25% () (méně) (více)

HanzoBureshi odpad!

Nejhorší dárek na Vánoce, který můžete dostat je tento film. Po měsíci jsem našel odvahu se na toto podívat a moc toho lituji. A jestli vy najdete odvahu také, nechte si to na jindy, protože budete mít zkažené vánoční svátky. ()

Lucas005 odpad!

Tleskám Disneymu za to, že dokázali vytvořit takovou sračku, která svými negativy hravě překonává i všechny ty direct-to-video pokusy po Sám Doma 2. Hlavní hrdina jest absolutní nesympatický čurák, jemuž byste přáli jen to nejhorší, a vaše naděje se tak přesunou na dvojici docela sympatických "zlodějů", ze kterých však scénář ve finále udělá absolutní vypatlance, díky čemuž ztrácíte i tu poslední špetku zájmu v to, jak to vlastně skončí. A celkově finále s pastmi bolí a jen podtrhuje celkovou bolest ze sledování celého tohohle nesmyslu a všech těch nesympatických postav v čele se zmrdem Maxem. No a celé to ještě završí obligátní happy end, šťastné a veselé, mějte se fanfárově. Myšák se tu prostě vyzvracel na již dlouho zakopaný hrob Sám doma a myslí si, že někdo přijde a ty blitky s radostí sní. ()

Karlosik_4

Jakože, co to u všech Vánoc je? Vždyť to nedává smysl. Prostě film, který by chtěl být Sám Doma, jako já pohledný jak Tom Cruise, ale jediný co oba umíme je plakat a stěžovat si, že nám to nevychází. Absolutně tupý humor, nesmyslný příběh a nechytré zvraty které ani nelze předpovídat, nebo něco tak tupého, by vás ani nenapadlo. Smál sem se jen tomu, jak tupé to bylo, a proto tu jednu hvězdu dám, ale to je vše, protože nebýt Disneyho, myslel bych si, že se jedná o parodii. ()

JesterKruger

Film nehodnotím, i když jsem ho viděl. Nemůžu se rozhodnout mezi jednou hvězdičkou a odpadem. Tu jednu hvězdičku mám chuť dát za jednu vtipnou scénu (Scéna o záchranu panenky před pádem na zem), a za to, že to skončilo úsměvně. Ale odpad mám chuť dát proto, že Max byl docela nesympatický, film působil dost blbě na pohled, a celou dobu se to táhlo, a dost to nudilo. ()

Raddick odpad!

Mám rád oba dnes již kultovní filmy s malým Kevinem a popravdě si bez nich nedokážu představit vánoční svátky, jelikož k nim neodmyslitelně patří. Jaké důvody měli ovšem tvůrci k natočení tohohle díla, je mi opravdu záhadou. Už když se jako blesk z čistého nebe zjevil první trailer, tušil jsem že půjde o pořádný malér. A ten se dostavil. Pokud bych hledal pozitiva, tak už je budu opravdu tahat z paty. Ocenil bych asi pouze to, že manželský pár vleze do baráku plného nástrah s dobrým úmyslem (oni ti "zloději" jsou to vskutku sympaťáci), takže se karta obrací a zlo tu má vizáž oplácaného Harryho Pottera co snad hamburgery i snídá. Co se týká děje, v podstatě se tady jede podle stejných notiček jako v původních filmech a neustále se kopíruje, takže film nepřináší absolutně nic převratného, ani nového (snad s vyjímkou moderních technologií a happy endu). Samotné pasti jsou sice opět nebezpečné, ale ne tak moc důmyslné. Takový Marv s Harrym si zažili větší peklo. Není zde jediná zapamatování hodná scénka, nebo hláška. Prostě nic co by mě přimělo dát alespoň tu jednu hvězdičku a výše zmíněný důvod je pro mě opravdu málo. Když k tomu připočtu ještě snahu o malé napojení na rodinu McCallisterů, či zkopírování hudebního podkresu, který v prvních filmech funguje, nemůžu téhle těžce nepovedené vykrádačce dát nic jiného než odpad! ()