Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Japonsko Cowboy Bebop: Tengoku no tobira (více)

Animovaná sci-fi, natočená podle úspěšného japonského televizního seriálu, začíná v roce 2071. Mars je v ohrožení! V předvečer svátku Halloween vybuchne na dálnici nedaleko kráteru, kde leží hustě obydlené město, teroristická bomba. Výbuch má děsivé následky - 500 mrtvých a zraněných, jež zřejmě zasáhla chemická zbraň. Na dopadení útočníků je vypsána vysoká odměna, a tak se na scéně objeví Bebop a jeho parta a dají se do práce. (oficiální text distributora)

Modular

Možná jste po konci Cowboy Bebop dostali chuť si dát ještě jednu epizodu, protože vás seriál samotný úplně omámil. A proto, i když by to nikdo nečekal, se původní autoři Cowboy Bebop vrátili, aby vám připravili ještě jeden poslední trip do světa staromódního vesmíru budoucnosti, pohodového kovboje Spika a neustálého nebezpečí jeho dobrodružství. Snímek o délce 6 nových epizod si hned zamilujete, neboť se jedná o to, co tak dobře znáte, ale v lepším grafickém kabátku a s novým příběhem. Časově se tento film nachází před finálními epizodami, takže je zcela kanonický. Příběh samotný je poutavý, ale netlačí na pilu, abyste si ho mohli pomalu vychutnat, jako tomu bylo i u původního seriálu. Nebudu lhát, tento film u mě dokázal navodit pocit silného uvolnění a pohody, ať kvůli atmosféře a stylu animace, tak i kvůli dříve zmíněnému způsobu vyprávění příběhu. Řekl bych, že pro fanoušky seriálu je tento snímek nutností, ale může nabídnout něco i nové příchozím. ()

MtS

Film na mě zapůsobil o malilinko hůře než seriál, především kvůli rozvleklému tempu. Ale přesto dobře funguje jako další, trochu delší epizoda povedeného seriálu, s lepšími akčními scénami. ()

Woyczek

Ohromující hudba - ve chvíli kdy zasahuje policejní komando jsem jen nevěříceně zíral. Atmosféra je z jiného světa. Škoda, že příběhová linka je klasický béčko, které jsme už viděli mockrát. To jediné je šmouha a bohužel moc veliká než aby to bylo za plných 5. ()

migi01

Už trošku starší anime, seriál jsem neviděl a film je trošku utahaný, byť má co nabídnout a je koukatelný, hodnotil jsem z pocitových 4* na 3* za "grafiku" a utahané japonské dialogy, normálně mi nevadí, ale tady se to občas svrhlo v čisté žvatlání.... Resumé podívejte se na to pokud máte rádi anime :-) ()

DannyBurino

Skvělý film, sice vůbec netuším kdy se tenhle film odehrává ( po seriálu rozhodně ne ), ale příběh, akce atd. stalé funguje takže tenhle film je skvělý příspěvek do série. ()

GLaDO

Neuvěřitelná výtvarná a krativní podívaná, tématicky mě film ohromil. Budoucnost, kolonie mimo Zem, přesto všechno vypadá všedně, a kdyby to nebylo řečeno a ukázáno, nepoznali byste, že jde o Mars a to se mi moc líbilo, přijde mi to realistické, však od příchodu smarphonů a střílení lidí do vesmíru se toho v běžném životě tolik nezměnilo, jediný rozdíl je v tom, že jen nosíme svítící obdelníčky, do kterých z nudy koukáme, ale pořád žijem ve stejných cihelných barácích, jako před sto lety. Postavy jsou mi sympatické a působí rozmanitě, občas nastane nesmyslné filosofování o doslova ničem, které bylo trochu únavné a hlavní hrdina se zvláštně rychle zotavil z prostřelení do hrudníku, žeby medicína pokročila? Nevím, ale vím že bebop byla jízda a ještě mě čeká serial, jsem vděčnej, že jsem dal na doporučení kamaráda a objevil tento klenot. ()

BigBen87CZ

Bohužel opraoti seriálu ještě o malinko slabší zakončení ságy ... Malé vysvětlení, proč se po posledním díle seriálu zase všichni sejdou na Bebopovi by taky neškodilo ... asi si seženu mangu ... ()

Nikolak

Bizarnost čtyřcharakteru osádky Bebopu mě zpočátku mátla, čekal jsem, že okolo ní se obtočí veškerý děj... ale ne, naopak. Mmch, hudba šlape jak trempíci v Tatrách, dává obrázkům tempo i atmosféru. Mám ale pocit, že některé scény jsou ve filmu navíc. Možná jde o odkazy, kterým nerozumím, možná je to manýra... nicméně příběh pak nepůsobí samonosně. Váhám mezi *** a ****, za přechody výrazu Spajka Spígla od bonvivána k podvečernímu ďasu ale musím vejš. Jeho neprvoplánové charisma láká k nahlédnutí do seriálu. ()

milicka1

Neviděl jsem ani jeden díl ze seriálu který tomuto filmu předcházel, ale i tak jsem byl spokojen. Bouřlivá atmosféra doprovázená perfektními akčními scénami, perfektní animací i dobrou hudbou, to všechno po celou délku filmu. Všechny postavy mají zajímavý, sebou specifický charakter, ať už od hlavního záporáka, až po prodavače v obchodě. Vizualizační stránka filmu je dotažená bravurně, i svět je dobře udělaný. Pár nedostatků tam ale bylo. Jinak radost pokoukat, doporučuju! ()

ujco.vlado

Film zaujme nielen skalných fanúšikov seriálu Cobwoy Bebop a možno ho odporučiť prakticky každému. Nevyhnutnosť je venovať pozornosť skvelej hudbe, ktorá film sprevádza. Vizuálne lokácie sú boháte a skvele spracované. Časť príbehu sa odohráva v krajine podobnej súčasnému Maroku, pričom film až nádhernou cestou sprostredkuje pocity, ktoré človek v tejto krajine má, vrátane kultúry a vôní. Inak tomu nie je ani u zvyšku filmu. Animácia kladie pozornosť aj na realistickosť opotrebenia bežných predmetov, čo umožňuje sa s týmto svetom divákovi zžiť. Aj keď zápletka v úvode môže pôsobiť staromódne, v spojení s dialógmi a jedinečnými charakteristikami hlavných postáv (vrátane hlavného záporného hrdinu), tak jej samotné rozuzlenie a pôvod diváka vyvedú z omylu. Ide o film, ktorý som si skutočne užil a bavil som sa. Koketovanie s filozofiou asi nenechá nikoho na pochybách, že ide o veľmi vydarený kúsok. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019