Bývalý obchodník s falšovaným značkovým textilním zbožím Marcus Ray se díky kamarádovi Tommymu Hendricksovi rozhodl přistoupit na legální podnikání. Bez vlastního přičinění se však zaplete do mezinárodního spiknutí, jehož cílem je distribuce tisícovek miniaturních bomb do celého světa, které jsou ukryté ve falešných značkových hračkách či oblečení. Marcus netuší, kdo je přítel a kdo ne... (oficiální text distributora)

Xmilden

Hark Tsui podruhé a světe div se, mnohem lépe než minule. Oddechová pohodička, skvělé akční momenty a kousky a nápaditější režie než minule dělají z této VanDammovky hodně vzácný kousek ve filmografii slovutného mistra. Vím přesně co mě na Double Teamu vadí nebo spíše kdo. Rodman! Tady jeho roli převzal Schneider a u něj je to vždy tak že v 9 rolích je hroznej a ta 1 se mu povede (spíše v ní nevadí). A zrovinka to padlo na Kontraband. Snímek šlape, béčkovost nevadí, ženy jsou krásné, akce povedená a nápaditá. No prostě do snímku jsem se malinko přiznám, že zamiloval. Přitom se mě častokrát dříve nelíbil a jediné co jej v mých očích zachraňovalo byl závod rikší. Hospodářský přínos snímku není moc třeba sáhodlouze rozebírat. Van Dammovi se nedařilo s Double Teamem a i Kontraband byl akční krach, který velel že nastává pomalu čas upíchnout se pro Video:( Na konci devadesátek už tyhle akční mlátičky zavíraly krám a kdo tohle včas pochopil mohl si pogratulovat. Pro rychlé nohy zde místo tak nějak nebylo. Van Damme se začal poohlížet někde jinde. Kontraband: 70% ()

cheyene

Poměrně svižné tempo, chytlavé akce a přestřelky - zvlášť na samém závěru. Rob Schneider se zhostil velmi dobře své role ztřeštěného Van Dammova "parťáka". Typický Jean Claude na začátku, jak jede autem : ) Rozhodně jeden z nejlepších jeho filmů od roku 1990. Když jsem viděl poprvé tento snímek, tak mě zaujalo jeho zpracování - zcela se odpoutal od té šablony (byť vynikající) z 80. let. Najednou jsem sledoval něco úplně nového - "moderní akčňák" nebo snad "akčňák nové doby". Je to dáno tím strhujícím tempem (nebojím se tento termín použít, ale samozřejmě znám ještě více strhující), hudbou, prostředím, zápletkou a částečně komediálními scénami... ()

Shakers

Prečo práve zelený výbuch ? Aj keď Jean-Claude Van Damme kope celý čas rovnakú akčnú ligu a celý čas rovnako slabých šikmáčov, fajn sa na to pozerá. Zrežírované to nie je zas až tak zle, po akčnej stránke je čo obdivovať a choreografie súbojov sú niekedy skutočne oku lahodiace. Tak ako aj hlášky od JCVD-ho a Roba Schneidera, ktorý Van Dammea skvelo dopĺňa. Príbeh je síce tupý a slabý, ale akcie a hlašok je to dosť a rozhodne je na čo pozerať. Jediné čomu nechápem je, že prečo práve zelený výbuch :-) 60% - 3* ()

Paldini

Děj je celkem zmatek, ale akční scény mají švih a je jich celkem dost. Rob Schneider je zábavný už od pohledu, i když akční hrdina mu zrovna nesedí. A za některá fatální úmrtí by se nemusel stydět i nějaký ten gore horror. ()

Indiana

Sice mi přišlo, že si tuhle roli Van Damme ušil na tělo, aby bylo vidět, jak je cool, ale mně se to líbilo. A hlavně v tom hrál Rob Schneider. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +obsazení, nadsázka, některé záběry, akce -na tomhle filmu mi skoro nic nevadilo/// Docela šílený. A občas jsem nevěděl jestli to brát vážně, pač z části je to snad i komedie. Nadruhou stranu, některé záběry na padouchy a jejich konečnou byly dost ostré a drsné. To se mi vážně líbilo. Rovněž mě překvapilo jak film nezestárnul a pořád z něj působí dost dobrý dojem v oblasti akce, která má spád. Tohle je zkrátka dobrej kousek./// Celkem 76%/// ()

mzss1

Film je celkem dobrej, stará klasická Vandammovka, ale nikdy jsem k němu nepřišel moc na chut. Dá se to vidět pouze jednou, maximálně dvakrát. 56 % = *** ()

kingik

Jeden z těch lepších filmů s Van Dammem, nebere se totiž přiliš vážně a samotný Van Damme prokazuje nezvyklý komický talent a rozený komik Rob Schneider vedle něj nemá šanci. Akce tu neschází, je natočena dobře, a na rozdíl od pozdější Van Dammovi produkce, je Kontraband hotový skvost. ()

LION-MR.T

Pamatuju si,že jako novinku jsem se na to furt musel koukat,dnes to na mě až tak moc nepůsobí,za to boje jsou skvělé,akce je tu dost,Hark si podle mě dal záležet a patří to u mě k Vandamovým lepším filmům. Oba se podle mě vytáhli a natočili skvělou akční šílenost v Hong Kongském stylu,zvláště,když na režisérské stoličce seděl sám Hark Tsui a hlavně mu nechybí slušná dávka humoru. ()

Anderton

Neviem, čo je horšie. Ak hrá Rob Schneider s Adamom Sandlerom, alebo so Jeanom Claudeom. V 90tich rokoch v sobotu večer v teen veku sa to celkom dalo. ()

klerik

Posledný Van Dammov záchvev pred skokom do dreveného spacáku. Tsui Hark aj za účasti toporného Van Damma dokáže vykúzliť akčnú a brutálne žltú neamerickú pecku... ()

SeBig

Džíny, džíny, džíny! ,,Lidi nechteji mít výbušniny v džínách". Dobrá akční podívana s malou kapkou humoru kterou trochu doplnuje mladý Rob Schneider. 4 hvězdu dodávám hlavne za Jeana a poslední fighty na lodi..jinak příběh na 3*. ()

Chrustyn

Podle mě jedna z nejlepších Van Damovek vůbec. Svižný a opravdu hodně rychlý akční film s povedenými akčními scénami (jízda na náklaďáku a hlavně konec stojí za to). ()

korbitch22

Van Damme zkusil buddy movie a nebyl to nejlepší nápad.Geniální akční scény a i překvapivě dobrý konverzační humor dvojice Damme/Schneider,sráží dolů nepochopitelně překombinovaný děj,který nemá hlavu ani patu,Harkova roztěkaná režie a hlavně Jean definitivně dokazuje svojí životní krizi a závislost na kokainu,děsně infantilním hereckým vyjádřením,kdy už nebyl schopen drsňáka ani hrát a veškerý jeho výraz spočívá v takové nechtěné parodii sebe sama.Tomuhle období já osobně říkám Van Dammovo kokainové selhání a srazilo dolu hned několik jeho dalších filmů.Naštěstí se potom vrátil do herecké ligy,bohužel ten jeho dravý výraz nezničetlného playboe byl definitvně pryč. ()

d-corso

Jediný film, kde jsem (i když to dalo hodně práce) překousl i belgického gymnastu a lajničkáře. Příběh je sice nehorázná hovadina, ale vše je vyváženo výbornými akčními scénami, tvůrčím nadhledem a vtipem. ()

eraserhead666

Uf, tohle docela razantně zachraňovala celková komediálnost filmu (vždy skvělý Rob Schneider a zase až ne tak překvapivě komediální Van Damme), hrátky s kamerou a střihem, stehna Lely Rochon a čínská policistka. Jako komedie slušné, jako akční film mě to vlastně ani nebavilo. ()

SOLOM.

J.C.V.D si ani tentokrát neodpustil záběry v upnutých slipech, nicméně ani v tomto případě nešlo o žádný zázrak. Zápletka samotná byla sice na oko slušná, ale scénárista měl zřejmě rád překombinovanost děje a přestože některé souboje byli opravdu vydařené, jindy úřadovala zběsile zmatená kamera – ze které se mi zvedal žaludek. Naštěstí tu měl Van Damme po boku Roba Schneidera, který nejenže ho bičoval úhořem přes prdel, ale zúčastnil se i sám několika soubojů. Lela Rochon zaujala hlavně svým výstřihem a nožkami, ale jinak jsem jí tu postavu (roli) moc nežral. Asi nejtrapnější na tom ale byli ty zelené výbuchy a nejvíc pobavil závod drožek a souboje s rusákama… ()