• dogrose
  odpad!

  Výtvarně agresivní a uječený seriál stavící na principu grotesky, čímž je o "zábavu" postaráno a nemusí se vymýšlet něco inteligentnějšího. Není to můj šálek čaje, podle mého patří k tomu nejslabšímu na Nickelodeonu. Myslím, že dítě, které je odmala vedeno k žánrové a výtvarné pestrosti animáčů a pohádek, nemá potřebu toto sledovat.(18.2.2015)

 • Potjoc
  ***

  Druhý pořad tvořené Nickelodeonem, který se mi líbil. Oproti Spongebobovi je to ještě mnohem rychlejší (a to říkají psychologové, že právě rychlost Spongeboba je škodlivý pro děti), hodně vysoká hustota obsahu, kromě hlavního děje se tu ještě hodně hrnou množství nesouvisejících vtípků, hlavně Cosmovy hlášky a hloupost. Hodně úderné, hlášky typu "pane Timmyho táto" (od nepříbuzných), "(prozrazení úmyslu)... totiž 'Haf'", apod. jsou legrační. Kresba taky připomíná Dexterovu laboratoř(16.8.2017)

 • avril4234
  *

  Jediné, čo ma na tomto animáku zaujalo je obrovská (animátorska) podobnosť so seriálom Danny Phantom a vlastne je to z rovnakého štúdia. Ja som závislá na Dannymu Phantomovi, preto nedokážem odolať seriálom, ktoré mi ho pripomínajú a hodnotiť ich vysoko. Inak je to ale vážna blbosť, ktorá ma dejovo vôbec nezaujala a práve nadšene sa na to nepozerám. Len pre zaujímavosť som zhliadla pár častí, ale takmer sa mi to v niektorých okamihoch hnusí a tento štýl animácie zas vôbec nemusím, len Danny Phantom je záhadná výnimka. Fairly Odd Parents je len podpriemerný seriál, ktorému dávam slabú 1*.(7.12.2011)

 • Zalost
  *****

  Malý chlapec Timmy má své dva kouzelné kmotříčky - vílí manžele Cosma a Wandu - kteří mu splní jakékoliv přání. Nejenom že chtějí, ale podle pravidel i musí. Bohužel pro Timmyho a naštěstí pro diváka, leckterá Timmyho přání mívají podstatný háček, jako například konec vesmírného řádu :-) Do toho všeho je ještě třeba držet vše v tajnosti před naivními rodiči a bránit se před Vicky, zlou slečnou na hlídání, profesorem Crockerem (učitel posedlý touhou dokázat světu, že víly existují), supervílákem Jorgenem von Stranglem a podobnou snůškou padouchů. Seriál má skvělý, dá se říci "klasicky cartoonový" styl humoru, který si často své limity rozhodně nevytyčuje v reálném světě. "Kde jsi získal ten nádherný raketový tank, synku?" "É, na internetu?" "Skvělé!"(3.6.2006)

 • honajz2
  **

  Když ti život nadělí matku, která neumí ani namazat chleba a učitele, který je závislý na dávání pětek a chůvu, která je mentálně chorá a má vás chuť zabít, tak je vidět, že máte smůlu. To by však nebyl seriál aby nepřišlo něco magického! Tentokrát zde máme víly, které mu plní každé přání. No nádhera! U jedné s těch víl postupem času (asi po třech epizodách) nastala retardace neuvěřitelných rozměrů, tak vítejte zpátky ve svém starém životě! U Timmyho učitele také nastala retardace neuvěřitelných rozměrů a od té dob se stal zapřísáhlým lovcem víl. A to i přesto, že žádnou nikdy nechytil. A postupem času se s toho stává další debilita, na kterou už se nemá smysl dívat.(14.3.2013)

 • - Seriál byl vysílán ve 113 zemích a přeložen do 27 jazyků. (Elbarto08)

 • - Timmyho ve skutečnosti dabuje žena. (Karlsberger)

 • - Timmyho růžová čapka měla být původně modrá, avšak autorovi Butchi Hartmanovi modrá fixa vyschla, a proto použil růžovou. V seriálu je tento fakt vysvětlen tím, že rodiče Timmyho si přáli holčičku, čemuž přizpůsobili nákup oblečení včetně čapky. (Elbarto08)