Malý chlapec Timmy má své dva kouzelné kmotříčky - vílí manžele Cosma a Wandu - kteří mu splní jakékoliv přání. Nejenom že chtějí, ale podle pravidel i musí. Bohužel pro Timmyho a naštěstí pro diváka, leckterá Timmyho přání mívají podstatný háček, jako například konec vesmírného řádu :-) Do toho všeho je ještě třeba držet vše v tajnosti před naivními rodiči a bránit se před Vicky, zlou slečnou na hlídání, profesorem Crockerem (učitel posedlý touhou dokázat světu, že víly existují), supervílákem Jorgenem von Stranglem a podobnou snůškou padouchů. Seriál má skvělý, dá se říci "klasicky cartoonový" styl humoru, který si často své limity rozhodně nevytyčuje v reálném světě. "Kde jsi získal ten nádherný raketový tank, synku?" "É, na internetu?" "Skvělé!"(3.6.2006)

Hodně střelené příběhy o kmotříčcích, kteří bláznivému puberťákovi plní puberťácké nápady. Sem tam se bojuje o rovnováhu ve vesmíru, o ovlivnění historie či budoucnosti, jindy jde jen o sportovní utkání. Kmotříčci sami se občas chovají jak puberťáci. Některé díly jsou správně střelené, a člověk se baví, hodně jich však je wtf-koidních. Trošku mi to připomíná Dexterovu laboratoř, a to i animací, ale Dexterova laboratoř mne přece jen baví víc, možná proto, že se soustředí na míň postav a má užší mantinely, ve kterých pak jsou ty situace o to bláznivější.(14.3.2013)

• dogrose

Výtvarně agresivní a uječený seriál stavící na principu grotesky, čímž je o "zábavu" postaráno a nemusí se vymýšlet něco inteligentnějšího. Není to můj šálek čaje, podle mého patří k tomu nejslabšímu na Nickelodeonu. Myslím, že dítě, které je odmala vedeno k žánrové a výtvarné pestrosti animáčů a pohádek, nemá potřebu toto sledovat.(18.2.2015)

• avril4234

Jediné, čo ma na tomto animáku zaujalo je obrovská (animátorska) podobnosť so seriálom Danny Phantom a vlastne je to z rovnakého štúdia. Ja som závislá na Dannymu Phantomovi, preto nedokážem odolať seriálom, ktoré mi ho pripomínajú a hodnotiť ich vysoko. Inak je to ale vážna blbosť, ktorá ma dejovo vôbec nezaujala a práve nadšene sa na to nepozerám. Len pre zaujímavosť som zhliadla pár častí, ale takmer sa mi to v niektorých okamihoch hnusí a tento štýl animácie zas vôbec nemusím, len Danny Phantom je záhadná výnimka. Fairly Odd Parents je len podpriemerný seriál, ktorému dávam slabú 1*.(7.12.2011)

• honajz2

Když ti život nadělí matku, která neumí ani namazat chleba a učitele, který je závislý na dávání pětek a chůvu, která je mentálně chorá a má vás chuť zabít, tak je vidět, že máte smůlu. To by však nebyl seriál aby nepřišlo něco magického! Tentokrát zde máme víly, které mu plní každé přání. No nádhera! U jedné s těch víl postupem času (asi po třech epizodách) nastala retardace neuvěřitelných rozměrů, tak vítejte zpátky ve svém starém životě! U Timmyho učitele také nastala retardace neuvěřitelných rozměrů a od té dob se stal zapřísáhlým lovcem víl. A to i přesto, že žádnou nikdy nechytil. A postupem času se s toho stává další debilita, na kterou už se nemá smysl dívat.(14.3.2013)

• - Postava Jorgena Von Strangla byla inspirována Arnoldem Schwarzeneggerem. (Elbarto08)

• - Pilotní díl, v němž je vysvětleno, jak přišel Timmy ke kmotříčkům, byl premiérově vysílán až měsíc po uvedení prvního dílu. (Elbarto08)

• - Wandiny vlasy měly být původě modré. Protože je ale modrý celý Timmyho pokoj, v němž by mohly být leckdy přehlédnuty, byly změněny na růžové. (Elbarto08)