Mnoho povyku pro nic

Veľa kriku pre nič

Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1993, 111 min

• mat.ilda

Takže nejdřív k Shakespearovi, aby v tom Branagh nebyl sám - tenhle kus je odfláknutý už v předloze, která v urychlených událostech miniaturizuje lásku i přátelství do pouhého návodu k použití a očekává, že jejich kouzlo a sílu zachová neúnosnou mírou přehrávání, zrovínka, jako si představuje, že ducha komedie stačí podpořit kašpařením, doplnit chvastounstvím a nakonec to celé přehodit pláštíkem nechutné idealizace a infantilních intrik... a Willdovi tentokrát neprospěl ani Kenneth (i když úvod byl mnohoslibný), především výběrem obsazení - prince Washingtona by nenásledoval ani smrad z ponožek, Leonard oprášil výrazivo z dramatického kroužku, od bezduché Beckinsale byl živější epitaf na jejím hrobě, Thompson by si nemohl zamilovat ani potrhlý Keaton, kdyby na to mělo přijít, Branagh pískal jako jestřáb a Reeves zde nepředstavoval nic menšího, než politováníhodný omyl. Zpackaná toť romance, jenž trefná se býti zdá jen názvem svým.(15.11.2013)

Divadlo převedené do filmu, které není natočené jako divadlo ve filmu, ale jako film. Povedená adaptace, z níž dělají show hlavně pan režisér Branagh a jeho bývalá láska Emma Thomson, také ale otrhaní hlídači ze sousedství. Je to rychlé, ale spíš tak, že to odsejpá, než že by to zbytečně utíkalo. Možná se u toho nebudete smát nahlas, ale úsměvné to je. Třeba i v tom, jak jednoduše vlastně funguje ta složitá láska.(8.1.2015)

Po Hamletovi další vrchol Branaghovi Shakespearovské tvorby. Absolutně nemám k ničemu výhrady- tak nádherný, procítěný a pozitivně napumpovaný snímek jsem neviděla ani nepamatuji... A to jsem ještě nezačala o hereckých výkonech- vzpurný Kenneth Branagh, uštěkaná Emma Thompson, záporák Keanu Reeves, cvok Michael Keaton, sympaťák Denzel Washington... nelze nic jiného než doporučit. 100 %(14.5.2011)

• Martin741

Jo, jo viem, kto bol Viliam Sejxpir, nejsem retard. Volake to 16. a 17. storoicie, konkretne roky - poradi ujo google, nejdem to tu vypisaovat. Teda ako viem o nom, ale Sejxpira nemusim, ovela radsej mam staroveke cib´vilizacie ako Chetitov, alebo Staroveky Egypt, Asyriu. To vsak tu nepatri. Ako film je to prilis ukecane, herci nic moc, Branagha mam na haku a za najlepsi jeho rezisersky pocin povazujem Frankensteina z roku 1994. 40 %(18.2.2017)

Dobré filmové zpracování výborné Shakespearovy komedie. V divadle je sice lepší, ale i tak stojí toto filmové zpracování za vidění. Hvězdnému hereckému obsazení zde jasně vévodí Emma Thompson a Denzel Washington. Dále se mi ve svých rolích velmi líbili Kenneth Branagh a jako obyčejně i Michael Keaton. 80%(13.3.2017)

• - Stejně jako při natáčení adaptace Mnoho povyku pro nic v roce 1966, hlavní role ztvárnili herci, kteří byli v době natáčení skutečnými manželi. Tehdy to byli Robert Stephens a Maggie Smith, zde Kenneth Branagh a Emma Thompson. (Morien)

• - Kate Beckinsale natáčela tento film během letních prázdnin, když studovala ruštinu a francouzštinu na Oxfordské univerzitě. (Morien)

• - Děj Shakespearovy hry je zasazen do Messiny na Sicílii, ale film se natáčel v Chianti, což je v Toskánsku (střední Itálie). (Morien)