poster

Mnoho povyku pro nic

 • Velká Británie

  Much Ado About Nothing

 • Slovensko

  Veľa kriku pre nič

Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1993, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  *

  Takže nejdřív k Shakespearovi, aby v tom Branagh nebyl sám - tenhle kus je odfláknutý už v předloze, která v urychlených událostech miniaturizuje lásku i přátelství do pouhého návodu k použití a očekává, že jejich kouzlo a sílu zachová neúnosnou mírou přehrávání, zrovínka, jako si představuje, že ducha komedie stačí podpořit kašpařením, doplnit chvastounstvím a nakonec to celé přehodit pláštíkem nechutné idealizace a infantilních intrik... a Willdovi tentokrát neprospěl ani Kenneth (i když úvod byl mnohoslibný), především výběrem obsazení - prince Washingtona by nenásledoval ani smrad z ponožek, Leonard oprášil výrazivo z dramatického kroužku, od bezduché Beckinsale byl živější epitaf na jejím hrobě, Thompson by si nemohl zamilovat ani potrhlý Keaton, kdyby na to mělo přijít, Branagh pískal jako jestřáb a Reeves zde nepředstavoval nic menšího, než politováníhodný omyl. Zpackaná toť romance, jenž trefná se býti zdá jen názvem svým.(15.11.2013)

 • LaRhette
  ****

  Divadlo převedené do filmu, které není natočené jako divadlo ve filmu, ale jako film. Povedená adaptace, z níž dělají show hlavně pan režisér Branagh a jeho bývalá láska Emma Thomson, také ale otrhaní hlídači ze sousedství. Je to rychlé, ale spíš tak, že to odsejpá, než že by to zbytečně utíkalo. Možná se u toho nebudete smát nahlas, ale úsměvné to je. Třeba i v tom, jak jednoduše vlastně funguje ta složitá láska.(8.1.2015)

 • MISSha
  *****

  Po Hamletovi další vrchol Branaghovi Shakespearovské tvorby. Absolutně nemám k ničemu výhrady- tak nádherný, procítěný a pozitivně napumpovaný snímek jsem neviděla ani nepamatuji... A to jsem ještě nezačala o hereckých výkonech- vzpurný Kenneth Branagh, uštěkaná Emma Thompson, záporák Keanu Reeves, cvok Michael Keaton, sympaťák Denzel Washington... nelze nic jiného než doporučit. 100 %(14.5.2011)

 • Martin741
  **

  Jo, jo viem, kto bol Viliam Sejxpir, nejsem retard. Volake to 16. a 17. storoicie, konkretne roky - poradi ujo google, nejdem to tu vypisaovat. Teda ako viem o nom, ale Sejxpira nemusim, ovela radsej mam staroveke cib´vilizacie ako Chetitov, alebo Staroveky Egypt, Asyriu. To vsak tu nepatri. Ako film je to prilis ukecane, herci nic moc, Branagha mam na haku a za najlepsi jeho rezisersky pocin povazujem Frankensteina z roku 1994. 40 %(18.2.2017)

 • Evander
  ****

  Dobré filmové zpracování výborné Shakespearovy komedie. V divadle je sice lepší, ale i tak stojí toto filmové zpracování za vidění. Hvězdnému hereckému obsazení zde jasně vévodí Emma Thompson a Denzel Washington. Dále se mi ve svých rolích velmi líbili Kenneth Branagh a jako obyčejně i Michael Keaton. 80%(13.3.2017)

 • - Stejně jako při natáčení adaptace Mnoho povyku pro nic v roce 1966, hlavní role ztvárnili herci, kteří byli v době natáčení skutečnými manželi. Tehdy to byli Robert Stephens a Maggie Smith, zde Kenneth Branagh a Emma Thompson. (Morien)

 • - Kate Beckinsale natáčela tento film během letních prázdnin, když studovala ruštinu a francouzštinu na Oxfordské univerzitě. (Morien)

 • - Děj Shakespearovy hry je zasazen do Messiny na Sicílii, ale film se natáčel v Chianti, což je v Toskánsku (střední Itálie). (Morien)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace