Mnoho povyku pro nic

• Velká Británie Much Ado About Nothing (více)
Trailer

Don Pedro Aragonský navštíví svého přítele Leonata v Messině a přivede s sebou své přátele Benedika a Claudia. To vše krátce poté, co potlačil vzpouru svého nevlastního bratra Dona Johna. Claudiovi, zamilovanému do Leonatovy dcery Hero, pomáhá Don Pedro získat její ruku, přestože se zlý Don John snaží sňatek zmařit. Současně se přátelé domluví na plánu, jak přimět Leonatovu neteř Beatrici a Benedika, aby se do sebe zamilovali, což se podaří. Don John však zosnuje plán, jak překazit svatbu Claudia a Hero. Rozšíří pomluvu, že Hero byla Claudiovi ještě před svatbou nevěrná. Plán vyjde, což vede Claudia k tomu, že na svatbě svou milovanou Hero veřejně odsoudí a odmítne si ji vzít. V reakci na to si její otec se svými přáteli vymyslí báchorku, že Hero zemřela žalem, a doufají, že v Claudiovi vzbudí lítost. Mezitím si Beatrice a Benedik vyznávají lásku a Beatrice prosí Benedika, aby Claudia vyzval na souboj... (TV Nova)

Trailer

blitzer

Při sledování Mnoho povyku pro nic jsem si více než v kterémkoliv jiném filmu uvědomoval, že předlohou je divadelní hra. Branaghova verze je vlastně divadlo v exteriérech. To neříkám jako výtku, mě to naopak přišlo docela osvěžující. Ze začátku jsem se sice trochu nudil, ale zhruba od momentu, kdy začal být realizován plán, jak dát dohromady Benedicka a Beatrice, jsem se do děje dostal. Herecký výkon představitelů této dvojice se mi líbil ze všech postav nejvíc, s jedinou výjimkou. A tou je Michael Keaton... kdykoliv se objevil na scéně, tak jsem se mohl smíchy potrhat. Kam se hrabe role Batmana :-) ()

Martin741

Jo, jo viem, kto bol Viliam Sejxpir, nejsem retard. Volake to 16. a 17. storoicie, konkretne roky - poradi ujo google, nejdem to tu vypisaovat. Teda ako viem o nom, ale Sejxpira nemusim, ovela radsej mam staroveke cib´vilizacie ako Chetitov, alebo Staroveky Egypt, Asyriu. To vsak tu nepatri. Ako film je to prilis ukecane, herci nic moc, Branagha mam na haku a za najlepsi jeho rezisersky pocin povazujem Frankensteina z roku 1994. 40 % ()

KarelR

Další velmi povedený Branaghův Shakespeare, kterému kraluje on sám a jeho "družka" Emma Thompson. Tahle dvojka si milostné špíčkování potrénovala už v Jindřichu pátém a tady to dovádí k dokonalosti. Lamoidní Keanu Reeves naštěstí nemá moc prostoru a nejvíc ruluje Michael Keaton, ve kterém byste Batmana rozhodně nehledali. Třešničkou na dortu je jako obvykle skvělá Doyleova hudba. ()

Heroine

Většinou mám Shakespeara od Branagha ráda, ale tenhle mi připadá snad ze všech, co jsem kdy viděla, nejslabší. Jako by se Kenneth nemohl rozhodnout, o co se vlastně bude snažit. O naprosto věrné převyprávění klasiky? O totální parodickou frašku? Obsazení je zvláštní. Někdo je tu úplně nesnesitelný (Beckinsale, Thompson, Sean Leonard, Keaton), někdo je tu vynikající (Branagh, Blessed), a někdo je tu prostě DIVNÝ, a ano, teď myslím Reevese a Washingtona. Celkově klasika se zkazit úplně nepovedla. Je tu pár dost legračních scén, pár trapných, samozřejmě, a jinak jsem si u nesnesitelných závěrečných titulků říkala hlavně "WTF?!?". ()

MISSha

Po Hamletovi další vrchol Branaghovi Shakespearovské tvorby. Absolutně nemám k ničemu výhrady- tak nádherný, procítěný a pozitivně napumpovaný snímek jsem neviděla ani nepamatuji... A to jsem ještě nezačala o hereckých výkonech- vzpurný Kenneth Branagh, uštěkaná Emma Thompson, záporák Keanu Reeves, cvok Michael Keaton, sympaťák Denzel Washington... nelze nic jiného než doporučit. 100 % ()

• Stejně jako při natáčení adaptace Mnoho povyku pro nic v roce 1966, hlavní role ztvárnili herci, kteří byli v době natáčení skutečnými manželi. Tehdy to byli Robert Stephens a Maggie Smith, zde Kenneth Branagh a Emma Thompson. (Morien)
  • Děj Shakespearovy hry je zasazen do Messiny na Sicílii, ale film se natáčel v Chianti, což je v Toskánsku (střední Itálie). (Morien)
  • Kate Beckinsale natáčela tento film během letních prázdnin, když studovala ruštinu a francouzštinu na Oxfordské univerzitě. (Morien)