poster

Mnoho povyku pro nic

 • Velká Británie

  Much Ado About Nothing

 • Slovensko

  Veľa kriku pre nič

Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1993, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  *****

  Nikdy jsem asi neviděla nic krásnějšího než rozohněného Kennetha Branagha běžícího v ústrety překvapenému Denzelovi Washingtonovi, ukazujícího na ustyďovavšího se Roberta Seana Leonarda a křičího nesouhlasně tou úžasnou dikcí: "He is in love!" Jinak typický příklad letní romantické komedie, jakou jsem ochotna snášet, ale to si myslím, že už přede mnou někdo řekl, že Wilda prostě válel.(30.9.2008)

 • blitzer
  ****

  Při sledování Mnoho povyku pro nic jsem si více než v kterémkoliv jiném filmu uvědomoval, že předlohou je divadelní hra. Branaghova verze je vlastně divadlo v exteriérech. To neříkám jako výtku, mě to naopak přišlo docela osvěžující. Ze začátku jsem se sice trochu nudil, ale zhruba od momentu, kdy začal být realizován plán, jak dát dohromady Benedicka a Beatrice, jsem se do děje dostal. Herecký výkon představitelů této dvojice se mi líbil ze všech postav nejvíc, s jedinou výjimkou. A tou je Michael Keaton... kdykoliv se objevil na scéně, tak jsem se mohl smíchy potrhat. Kam se hrabe role Batmana :-)(26.10.2011)

 • Stanislaus
  ****

  Branagh prostě umí velmi dobře přeinterpretovat Shakespearovy nesmrtelné klasiky na plátno a Mnoho povyku pro nic je svěží, vtipnou a dynamickou adaptací na čtyři sta let starou divadelní komedii. Největším poutačem byla samozřejmě hlavní "zamilovaně se nesnášející" dvojice v podání dvou vynikajících anglických herců - Kennetha Branagha a Emmy Thompson. Jejich slovní přestřelky neměly chybu a působila mezi nimi skutečná "chemie", což je možná způsobeno tím, že byli tehdy manželé. Dále se mi líbila taková ta slavností hudba a vedlejší postava hlídače, kterého pěkně ztvárnil Michael Keaton. Zkrátka Shakespeare je vděčným materiálem pro zfilmování a má co říct i dnešnímu divákovi.(31.10.2011)

 • kinderman
  *****

  Řečeno sportovní terminologií K.Branagh po svém umělecky i divácky úspěšném debutu potvrdil brejk. Tentokrát se obklopil americkými herci, přesadil je do kouzelně prosluněné krajiny Toskánska, P.Doyle mu opět složil nádhernou hudbu (Sigh no more ladies) a všechno je to natočeno lehce, hravě a duchaplně-k vrcholům patří špičkování mezi Benedictem (Branagh) a Beatricí (Thompsonová), kteří jsou si od začátku souzeni, jen o tom dlouho nevědí...(1.2.2007)

 • KarelR
  ****

  Další velmi povedený Branaghův Shakespeare, kterému kraluje on sám a jeho "družka" Emma Thompson. Tahle dvojka si milostné špíčkování potrénovala už v Jindřichu pátém a tady to dovádí k dokonalosti. Lamoidní Keanu Reeves naštěstí nemá moc prostoru a nejvíc ruluje Michael Keaton, ve kterém byste Batmana rozhodně nehledali. Třešničkou na dortu je jako obvykle skvělá Doyleova hudba.(24.11.2008)

 • - Kate Beckinsale natáčela tento film během letních prázdnin, když studovala ruštinu a francouzštinu na Oxfordské univerzitě. (Morien)

 • - Stejně jako při natáčení adaptace Mnoho povyku pro nic v roce 1966, hlavní role ztvárnili herci, kteří byli v době natáčení skutečnými manželi. Tehdy to byli Robert Stephens a Maggie Smith, zde Kenneth Branagh a Emma Thompson. (Morien)

 • - Celá závěrečná scéna, kdy všichni zpívají a tančí na "Hey Nonny Nonny" je jeden jediný nepřerušený záběr. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace