Reklama

Reklama

Mnoho povyku pro nic

  • Velká Británie Much Ado About Nothing (více)
Trailer

Obsahy(1)

Don Pedro Aragonský navštíví svého přítele Leonata v Messině a přivede s sebou své přátele Benedika a Claudia. To vše krátce poté, co potlačil vzpouru svého nevlastního bratra Dona Johna. Claudiovi, zamilovanému do Leonatovy dcery Hero, pomáhá Don Pedro získat její ruku, přestože se zlý Don John snaží sňatek zmařit. Současně se přátelé domluví na plánu, jak přimět Leonatovu neteř Beatrici a Benedika, aby se do sebe zamilovali, což se podaří. Don John však zosnuje plán, jak překazit svatbu Claudia a Hero. Rozšíří pomluvu, že Hero byla Claudiovi ještě před svatbou nevěrná. Plán vyjde, což vede Claudia k tomu, že na svatbě svou milovanou Hero veřejně odsoudí a odmítne si ji vzít. V reakci na to si její otec se svými přáteli vymyslí báchorku, že Hero zemřela žalem, a doufají, že v Claudiovi vzbudí lítost. Mezitím si Beatrice a Benedik vyznávají lásku a Beatrice prosí Benedika, aby Claudia vyzval na souboj... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (97)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Jo, jo viem, kto bol Viliam Sejxpir, nejsem retard. Volake to 16. a 17. storoicie, konkretne roky - poradi ujo google, nejdem to tu vypisaovat. Teda ako viem o nom, ale Sejxpira nemusim, ovela radsej mam staroveke cib´vilizacie ako Chetitov, alebo Staroveky Egypt, Asyriu. To vsak tu nepatri. Ako film je to prilis ukecane, herci nic moc, Branagha mam na haku a za najlepsi jeho rezisersky pocin povazujem Frankensteina z roku 1994. 40 % ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Videl som už veľmi dávno, ale aj vtedy som si myslel, že asi takto má vyzerať moderná shakespearovská adaptácia. Na jeho hry kedysi (a aj dnes) chodili a chodia všetci, takže aj o úlohy v jeho filmových adaptáciách by sa mali herecké hviezdy biť, čo sa stalo našťastie aj v tomto prípade. Branagh ho má dokonale naštudovaného a tomu zodpovedá aj kvalita jeho filmových diel. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Opravdová lahůdka. Moje nejoblíbenější Willova komedie (a asi i hra celkově), ve stejně nádherném, rozkošném a kouzelném podání, jako je to divadelní s Tennantem a Catherine Tate (kteří jsou ovšem ve svých rolích o něco lepší). Kenneth Branagh je úžasně neodolatelný, Emma Thompson je naprosto skvělá, mladičká Kate Beckinsale neuvěřitelně nádherná. Kennethova režie jako vždy naprosto prvotřídní. atmosféra a prostředí na jedničku, herecké výkony tradičně na té nevyšší úrovni i v těch nejmenších rolích. Ano, Kenneth Branagh i s tímto filmem ukázal, jak se má Shakespeare převádět na velké plátnoa že nikdo jiný by to radši dělat neměl. Skvostná záležitost, ve které potěší Michael Keaton i Brian Blessed, ale kdo mi vůbec nesedl, to je Keanu Reeves. Nebudu se tady pouštět do tvrzení, že jeho obsazení byl přešlap (ačkoliv i to je možné, moc mu to totiž nešlo), ale pravda je taková, že Don John je nejnudnější a nejméně povedený ze všech záporáků, které kdy Shakespeare vymyslel. Jinak je pro mne ale Mnoho povyku pro nic i v této podobě prvotřídním, skvostným, nádherným zážitkem s naprosto úžasnou ústřední dvojicí (kterou pro mně vždycky byli a vždycky budou Benedick a Beatrice) a naprosto úžasnou druhou hlavní dvojicí (která v druhé polovině zbytečně bere prostor té první - :D :D :D), nádhernou hudbou (miluju Nonny Nonny) a božsky nádhernou a roztomilou Kate. Nelze nic jiného, než doporučit. Vrchol Willových adaptací. 100%. ()

Heroine 

všechny recenze uživatele

Většinou mám Shakespeara od Branagha ráda, ale tenhle mi připadá snad ze všech, co jsem kdy viděla, nejslabší. Jako by se Kenneth nemohl rozhodnout, o co se vlastně bude snažit. O naprosto věrné převyprávění klasiky? O totální parodickou frašku? Obsazení je zvláštní. Někdo je tu úplně nesnesitelný (Beckinsale, Thompson, Sean Leonard, Keaton), někdo je tu vynikající (Branagh, Blessed), a někdo je tu prostě DIVNÝ, a ano, teď myslím Reevese a Washingtona. Celkově klasika se zkazit úplně nepovedla. Je tu pár dost legračních scén, pár trapných, samozřejmě, a jinak jsem si u nesnesitelných závěrečných titulků říkala hlavně "WTF?!?". ()

S.Dedalus 

všechny recenze uživatele

Možná to není úplně jednoznačně za pět, ale tak skvělé komedii, jakou je Much Ado, nemůžu dát méně. Branaghova verze je opravdu krásná, švitořivá a romantická. Dokonce ani drobná zkrácení textu nepůsobila rušivě. Velmi se mi líbily elementy mimo samotný původní text, například trampoty s lehátkem a podobně, které celému filmu přidávaly na střízlivé a padnoucí komičnosti. Za drobnou kaňku považuju přítomnost amerických herců. Ne že by hráli špatně, ba právě naopak třeba takový Washington byl vynikající, ale prostě se nemůžu smířit s americkou výslovností ve spojitosti se Shakespearem. Práve Denzel byl jediný, který se snažil obšas o RP. Jenže když v jedné scéně zvládny použít zárovň rotický i non-rotický akcent, působí to rušivě. Jediný z amíků, kdo mi do filmu sedl, tak byl Keaton jako Dogberry, kde se jeho přehnaný přízvuk naopak hodil náramně. To sum it all up, paráda. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (4)

  • Stejně jako při natáčení adaptace Mnoho povyku pro nic v roce 1966, hlavní role ztvárnili herci, kteří byli v době natáčení skutečnými manželi. Tehdy to byli Robert Stephens a Maggie Smith, zde Kenneth Branagh a Emma Thompson. (Morien)
  • Celá závěrečná scéna, kdy všichni zpívají a tančí na "Hey Nonny Nonny" je jeden jediný nepřerušený záběr. (Morien)
  • Děj Shakespearovy hry je zasazen do Messiny na Sicílii, ale film se natáčel v Chianti, což je v Toskánsku (střední Itálie). (Morien)

Reklama

Reklama