Mnoho povyku pro nic

• Velká Británie Much Ado About Nothing (více)

Don Pedro Aragonský navštíví svého přítele Leonata v Messině a přivede s sebou své přátele Benedika a Claudia. To vše krátce poté, co potlačil vzpouru svého nevlastního bratra Dona Johna. Claudiovi, zamilovanému do Leonatovy dcery Hero, pomáhá Don Pedro získat její ruku, přestože se zlý Don John snaží sňatek zmařit. Současně se přátelé domluví na plánu, jak přimět Leonatovu neteř Beatrici a Benedika, aby se do sebe zamilovali, což se podaří. Don John však zosnuje plán, jak překazit svatbu Claudia a Hero. Rozšíří pomluvu, že Hero byla Claudiovi ještě před svatbou nevěrná. Plán vyjde, což vede Claudia k tomu, že na svatbě svou milovanou Hero veřejně odsoudí a odmítne si ji vzít. V reakci na to si její otec se svými přáteli vymyslí báchorku, že Hero zemřela žalem, a doufají, že v Claudiovi vzbudí lítost. Mezitím si Beatrice a Benedik vyznávají lásku a Beatrice prosí Benedika, aby Claudia vyzval na souboj... (TV Nova)

S.Dedalus

Možná to není úplně jednoznačně za pět, ale tak skvělé komedii, jakou je Much Ado, nemůžu dát méně. Branaghova verze je opravdu krásná, švitořivá a romantická. Dokonce ani drobná zkrácení textu nepůsobila rušivě. Velmi se mi líbily elementy mimo samotný původní text, například trampoty s lehátkem a podobně, které celému filmu přidávaly na střízlivé a padnoucí komičnosti. Za drobnou kaňku považuju přítomnost amerických herců. Ne že by hráli špatně, ba právě naopak třeba takový Washington byl vynikající, ale prostě se nemůžu smířit s americkou výslovností ve spojitosti se Shakespearem. Práve Denzel byl jediný, který se snažil obšas o RP. Jenže když v jedné scéně zvládny použít zárovň rotický i non-rotický akcent, působí to rušivě. Jediný z amíků, kdo mi do filmu sedl, tak byl Keaton jako Dogberry, kde se jeho přehnaný přízvuk naopak hodil náramně. To sum it all up, paráda. ()

Martin741

Jo, jo viem, kto bol Viliam Sejxpir, nejsem retard. Volake to 16. a 17. storoicie, konkretne roky - poradi ujo google, nejdem to tu vypisaovat. Teda ako viem o nom, ale Sejxpira nemusim, ovela radsej mam staroveke cib´vilizacie ako Chetitov, alebo Staroveky Egypt, Asyriu. To vsak tu nepatri. Ako film je to prilis ukecane, herci nic moc, Branagha mam na haku a za najlepsi jeho rezisersky pocin povazujem Frankensteina z roku 1994. 40 % ()

cure

Plejáda hereckých hviezd dáva tušiť nečakaný zážitok. A ak vám okrem hrania začnú aj spievať nádherné melódie do príbehu, ktorý pre nás napísal sám veľký Shakespeare, nemôžete ľutovať dve hodinky strávené v príjemných, bezstarostných farbách Talianska, v ktorom sa to celé odohráva. Takto to dopadne ak niekto natočí film s láskou a úctou k predlohe. Však, pán Kenneth Branagh? ()

ArsenalEagle

Příběh z dob, kdy panenství nastávající bylo důležitější, než její charakter a inteligence. Nemá asi smysl nějak zastírat, že k Šejkspírovi mě to zrovna dvakrát netáhne, ale moc rád bych (kvůli Kennethovi) projel alespoň jeho filmová zpracování. Much Ado About Nothing je tedy po čase druhým filmem "ze série". Nejprve musím vyzdvihnout skutečně nabité obsazení, ve kterém se objevují Shakespearovští veteráni Branagh, Thompson, Blessed a Briers doplnění mladými uchy jako RSL, Beckinsale, Reeves, nebo Washington s Keatonem. Nedá se upřít precizní, řemeslně přesné zpracování, na Ostrovech asi nemohli najít nikoho schopnějšího a na pozici vhodnějšího člověka, než je právě KB. Za zmínku v samotném filmu stojí hlavně dokonalé pošťuchování v té době manželů Kennetha s Emmou, nebo opravdu vtipné námluvy zprostředkované jejich přáteli, což je vůbec to nejlepší a nejzábavnější z celého příběhu. Stará literární angličtina je doslova procházkou peklem, kde se místy bez titulků absolutně nechytám, přesto je film neuvěřitelně živý a svěží a vzbuzuje přesně tu magickou atmosféru, jakou máme při čtení her nejznámnějšího světového dramatika. ()

Asmodin

Příjezd pánů byl perfektní. Ty záběry na koně byli prostě úžasné. A co se týká obsazsení: sympatická a milá dvojice v podání Kennetha Branagha (, který mě zaujal i v dalším shakespearovském filmu Marná lásky snaha) a Emmy Thompson, vesnický jouda Michael Keaton byl taky parádní, ale Keanu Reeves jako bratr Denzela Washingtona to už bylo na mě trochu moc, vždyť si nejsou ani podobní :o) ()

• Kate Beckinsale natáčela tento film během letních prázdnin, když studovala ruštinu a francouzštinu na Oxfordské univerzitě. (Morien)
  • Celá závěrečná scéna, kdy všichni zpívají a tančí na "Hey Nonny Nonny" je jeden jediný nepřerušený záběr. (Morien)
  • Stejně jako při natáčení adaptace Mnoho povyku pro nic v roce 1966, hlavní role ztvárnili herci, kteří byli v době natáčení skutečnými manželi. Tehdy to byli Robert Stephens a Maggie Smith, zde Kenneth Branagh a Emma Thompson. (Morien)