Lizzie se nepovedla maturita, ale smůla se na ni lepí i nadále. Už se nemůže dočkat, až vypadne z Ameriky a hlavně od domýšlivé spolužačky Kate. Jede s kamarády na prázdniny do Říma. Jenže Kate se chystá na stejnou cestu, a co je horší, obě budou muset sdílet pokoj. Situaci alespoň trochu zachraňuje její nejlepší kamarád Gordo, který hned první den vezme Lizzie na velkou vyhlídkovou cestu po městě končící u slavné fontány di Trevi, která údajně plní přání. A právě tady se Lizzie setká s hvězdou italské pop music Paolem Valisarim, jenž ji omylem považuje za svou partnerku, populární zpěvačku Isabellu Parichi, která jako by jí z oka vypadla. Netrvá dlouho a Lizzie prosí Gorda, aby jí pomohl vymyslet způsob, jak uniknout bdělému oku jejich vychovatelky, aby mohla jít na rande s Paolem. Ten ji vezme na projížďku kolem Říma a požádá ji, aby s ním vystoupila místo Isabelly na slavnostním předávání hudebních cen. Lizzie po krátkém váhání souhlasí a vzápětí je vržena do víru života italských celebrit. (TV Nova)

OG_Swifty

Takže v první řadě mám na mysli jednu věc, která se vyskytuje v celém filmu - ve filmu jsou několikavteřinové proložky animované Hilary Duff, které se snaží být "vtipné" nebo vystihující její nevyslovené pocity a myšlenky. Dost mi to v tom filmu vadilo. Jinak jako film se to tváří jako typická klišé-love story, kdy no-name kundu okamžitě sbalí rich & famous zpěvák z Itálie a zamiluje se do ní, protože se kolem něj dosud asi žádný ženský netočily. Pak spolu vystupujou na veřejnosti a všude možně a nikde se neřeší, že ona je z USA a italsky nic neumí ani pípnout, zatímco její kamarád-vořežprut má pak trapnou scénu s tím, jak se sotva domluví s mladýma italkama nebo rodiče v hotelu s recepčním... logic motherfucker! A druhá do očí bijící píčovina je to, že zatímco se vydává za Isabellu, je v novinách a všude možně, tak nikdo nekontaktuje skutečnou Isabellu třeba na mobil? Nebo vole emailem, v roce 2003 snad už celebrity emaily měly, ne? Nicméně! klišoidní zápletka je chytře nahrazena ještě větší klišoidní zápletkou o dlouholetý lásce blabla... Mno a jinak jsou ve filmu typický mentální postavy - kromě hodnýho a chytrýho kamaráda-vořežpruta, co jí celou dobu kryje zadek a miluje, ještě asertivní tlustá průvodkyně v roli bachaře, zlá spolubydlící, škodolibej mladší bratr s nějakou svojí zlou dominou atd.. prostě sračka. Ale jinak na letišti Gorda (to je ten vořežprut) srolovaly docela sexy policajtky - modelky. To bych taky chtěl :D Po shrnutí ale musím říct, že story-twist se zpíváním mi přišel vlastně ve finále celkem originální a tak jsem po skončení neměl chuť někoho zabít, jako se mi to obvykle děje u filmů jejích kolegyň zpěvaček (např. LOL nebo Picture This) ()

Tomik12345 odpad!

Proboha proč se takovéto filmy vůbec točí? Komu se tohle může líbit? Žádné herecké výkony, tuctový podprůměrný příběh a ještě Hilary Duff do toho...viděl jsem tuhle "slátaninu" když jsem cestoval autobusem na dovolenou, protože našeho delegáta nenapadlo dát tam něco lepšího...HRŮZA! ()

Streeper

Hilary Duff mám v celku i ráda, ale tenhle film byl pro ni vážně špatná volba. Je to tak moc kýčovité, že je to až nudné. Dávám jednu hvězdičku za snahu a za zpěv Hilary Duff. ()

Trainspotter

Hey now, hey now, this is... Klasický americký komerční film s jednoduchou naivní zápletkou, hezkou tvářičkou a chytlavou písničkou. Ve své lize průměr. ()

pufina odpad!

Tato romantická, americká komedie s Hilary Duff nebyla zrovna moje gusto. Být mi 13let, tak pak možná, ale to už mi dávno není. ()

KajusaK

Skvělý hudební film, u kterého se vždy zasměju. Děj není ohrátý jako u všech filmů tohoto typu, ale překvapuje..Zakončení skvělé! 4* ()

misulka03

Jste krásná a všemi obletovaná dívka a když jedete do Itálie na prázdniny, co se vám tak může přihodit, že by se tam našel někdo do koho byste se mohli zamilovat a prožít s ním nezapomenutelné prázdniny?? Stále dokola a dokola. Nezajímavé, už na počátku víte, jak co dopadne, takže divák nemůže objevit něco, co by ho zaujalo nebo dokonce překvapilo. A k tomu hezounká Hilary Duff, která je tak milounká až mi leze na nervy. Jediné plus tohoto filmu je, že u toho člověk nemusí přemýšlet, a to ani trošičku. Takže uděluji hvězdičku aspoň za tu práci, kterou s tím lidé měli. ()

Šuplík

Sestrin obľúbený film, podľa mňa dooosť gýč plus mu všeličo chýba, ale za Ungermeierku, Gorda a ségru by sa nejaké tie hviezdičky dali naškrabať, ovšemže záver bol riadny úlet, až tak proti akejkoľvek logike, že aj zaň dám hviezdu. ()

Kjůkíí

Hilary Duff, to je jeden propadák za druhým, kandidát na nejhorší film. Herečka přijme vždycky roli v naivně zamilovaném příběhu bez nápadu a překvapení, je jasné, co se stane, nuda od začátku do konce, vystřiženo z červené knihovny a asi nějaké pro malé holky. Hilary si neumí vybrat správný scénář, každý její film dopadne takhle .. nulový příběh, jakých už bylo natočelo nespočet. Trapný brak. ()

Sokkk_y

Já jsem takový krypl. Zasklil jsem část Podfukářů a "nebrečících kluků" kvůli takovéhle krávovině. Nevím proč, ale v létě často dostávám stavy psychózy, kdy mám naprostou chuť zhlédnout nějaké americké podprůměrné céčko, ve němž hrají teenageři. Dnes bohužel tento stav nastal. Italské prázdniny se ani nějak moc celkově komentovat nedají. Někdo v tomto druhu filmů najde zalíbení, jiní (stejně jako já) to odsoudí. Já tedy herecké výkony pošlu k vodě, stejně tak jako scénář. Takže jednu hvzědu uděluji za dobré záběry Říma ze skůtru (až moc podobné Fellinimu...). ()

Lachtaan

Klasická komedie pro náctileté z období, kdy tomuhle subžánru kralovala Hillary Duff. Se ségrou jsme sjížděly mnoho jejích, na brdo stejných filmů a zrovna Italské prázdniny ještě šly poměrně sledovat. Dneska bych si je samozřejmě už nepustil. ()

lennyd

Tento film se velmi těžko hodnotí. Zhruba hodina deset minut dost hrozná, postavy jsou k neuvěření (hodný kamarád, drsná učitelka) - jediný kdo za něco stojí je samotná Lizzie McGuire (Hilary Duff). Film je prošpikován animovanými sekvencemi, které reprezentují Lizziiny myšlenkové pochody (leckdy zábavnější než to co z ní vypadne). Ale na druhou stranu závěrečných 10-15 minut se mi docela líbilo, Lizzie to na jevišti docela sekne (i v dvojroli), pisničky jsou poslouchatelné takže nějaké hvězdičky si to zalouží... Chtěl jsem dát tři, ale opravdu první hodina je otřesná... ()

July

Příběh je prostý a naprosto nerealistický, ale film je veselý a dodal mi dobrou náladu. A to se cení! ()

Tomik.

Zkoušel jsem, přemáhal se a nakonec to vydržel až do konce. Hurá. Že to ale dalo zabrat! Musím přiznat, že se mi ta myšlenka celého filmu z popisu docela líbila (vlastně mě zajímala jen jedna věc, co to pro Američany znamená "zažít dobrodružství" - a byla to jen další variace na americký sen). Bylo jasné, že nepůjde o nic jiného než čistou naivitu, ale i přesto jsem byl zvědav, jak se to scénáristovi povede zrealizovat. Bohužel musím konstatovat, že se toho více nepovedlo než povedlo. Škoda. Kromě Hilary Duff ve filmu nebyla jediná postava, která by udržela mou pozornost na obrazovce, ba co víc – kterou bych si po závěrečných titulcích pamatoval. A co hůř. Dokonce mám problém vybavit si jednu jedinou scénu, která mě zaujala. A jo, vlastně tam jedna byla. Ten závěrečný koncert měl docela šťávu, muzika dobrá. Když už jsme u toho, soundtrack nebyl z nejhorších (tím ale výčet veškerých pozitiv končí). Takže jedna hvězdička za hudbu a jedna za Hilary, která se snažila, sic ji síly stačily (přece jenom zahrát dvojroli dá zabrat), ale utáhnout tak příšerný kolos na svých něžných dívčích ramenech bohužel nedokázala. ()

Compadre odpad!

Jasnej odpad. Kdyby Hilary Duff udělala nějakej pořádnej striptýz, tak možná popřemešlim :), ale takhle...debilita ve všech směrech... ()