Lizzie se nepovedla maturita, ale smůla se na ni lepí i nadále. Už se nemůže dočkat, až vypadne z Ameriky a hlavně od domýšlivé spolužačky Kate. Jede s kamarády na prázdniny do Říma. Jenže Kate se chystá na stejnou cestu, a co je horší, obě budou muset sdílet pokoj. Situaci alespoň trochu zachraňuje její nejlepší kamarád Gordo, který hned první den vezme Lizzie na velkou vyhlídkovou cestu po městě končící u slavné fontány di Trevi, která údajně plní přání. A právě tady se Lizzie setká s hvězdou italské pop music Paolem Valisarim, jenž ji omylem považuje za svou partnerku, populární zpěvačku Isabellu Parichi, která jako by jí z oka vypadla. Netrvá dlouho a Lizzie prosí Gorda, aby jí pomohl vymyslet způsob, jak uniknout bdělému oku jejich vychovatelky, aby mohla jít na rande s Paolem. Ten ji vezme na projížďku kolem Říma a požádá ji, aby s ním vystoupila místo Isabelly na slavnostním předávání hudebních cen. Lizzie po krátkém váhání souhlasí a vzápětí je vržena do víru života italských celebrit. (TV Nova)

nash.

Jistě, nic hlubokomyslného, novátorského ani překvapivého. Nemyslím ovšem, že by někdo něco takového čekal. Nic převratného dokonce, ani v úzké kategorii nenáročných oddychovek pro pubertální omladinu. Má to dlouhý rozjezd a všechny možné standardní moltivy, na druhou stranu je sympatická Hilary, občas nějaký ten vydařený vtípek a svižné finále. Navíc nám do rodinné zásobárny hlášek přihodil několik dalších poměrně frekventovaných. A to se počítá. Zkrátka, kdo nečeká intelektuální zábavu, ale jen chce po náročném dni vypnout u nenáročné pohodovky, ten Italské prázdniny v pohodě přežije. ()

WANDRWALL

Klasické téma. Partička si vyrazí někam na prázdniny, a dívákovi servírují co zažívají. Divák čeká, zda mu předvedou i něco co ještě neviděl. Zde ho ale tvůrci nikterak nepřekvapují, ba dá dost práce vydržet ten film sledovat a ubývá brzy naděje, že když už je to tak fádní dosud, tak že by došlo k nějakému vybočení. Takže u mě JEDNA hvězdička, tedy jedno shlédnutí a nikdy více. ()

SOLOM.

Jde o jeden z těch lepších filmů, ve kterých se Hilary Duff objevila. Jasně přeslazený příběh stojí opět za hovno, ale tentokrát byla ve své dvojroli neskutečně sexy, navíc se tu objevila i slušná hudební vložka. Obzvláště pak písnička, kterou si zazpívala jako Lizzie McGuire i Isabella se mi hodně líbila. Navíc se mi líbilo i samotné prostředí kde se tento film natáčel. Itálii jsem měl svého času hodně rád… ()

Ilicka

Vymývárna mozků pro malé holčičky. Teď si budou všechny nešikovné Američanky myslet, že někde v Itálii je čeká krásný zrádný popstar princ a úžasné dobrodružství. *** Tímto filmem jsem vymítala nudu, ale efekt nebyl stoprocentní, dokonce ani padesátiprocentní. Klišé zakopávalo o klišé, efektní animovaná panenka pronášela své hluboké citáty a každému mimo Hillary muselo být jasné, kdo ji opravdu miluje. *** Pak jsem musela na autobus a koncertu jsem se nedočkala... ()

ARI50

Hilary v krásné romantické komedii, výlet se povede a láska je tady je to sice kýčovité ale výborné. ()

GeusX

Romantické dobrodružství o kterém někdy snila každá malá slečna, co kdy chtěla být superstar. Nic, co by vás překvapilo v dobrém ani ve zlém. Taková pohádka, kde není každý princ, co se třpití. (viděl jsem: 2x) ()

Folpa

Já vím, je to kravina, ale kupodivu jsem se u toho docela bavil. Písničky se mi líbili, vtipy a kecy taky dobrý tak proč ne :)) ()

Marek1991

Veľa ľudí nepochopilo o čom tento film bol. Je to v prvom rade rodinný film s dávkou milého vtipu a trošky romantiky, určenej najmä dospievajúcim chlapcom a dievčatám, ktorí zažívajú svoje prvé lásky, spoznávajú svet dospelých, objavujú svet na prvých dovolenkách, kde postupne majú aj viac dovolené, stávajú sa dospelejšími. Je to ten najkrajší vek študentských nepoškvrnených lások. Ja som Rím navštívil prvýkrát asi deň, či dva po svojich osemnástich narodeninách, bolo to na výlete s farárom a ľuďmi z farnosti, len škoda, že nie s nejakou dievčinou, tam je totiž romantiky veľa. Hilary Duff patrila svojho času medzi moje najobľúbenejšie herečky, ktoré sa mi aj najviac páčili, dokonca až tak, že som bol každú chvíľu do inej platonicky zamilovaný, je síce odo mňa staršia, ale jej filmy som pozeral tak z oneskorením pár rokov, keď mi najlepšie padli k srdcu. Bolo tam veľa klišé, ktoré tomuto filmu ubrali, či vývoj celého deja, ale páčilo sa mi zobrazenie toho, ako mladé dievčiny vždy okúzlia krásni cudzinci, ktorí však s nimi často nemajú také plány, ako by si dievčiny vysnívali. Mne sa tento rodinný film celkom páčil, nehovoriac, že v tom veku, keď som to pozeral, som mal slabosť na blondíny, ale aj dnes ten film vnímam skoro rovnako, milý, romantický, študentský, štipku cestovateľský, ale pekný. ()

corpsy odpad!

Takýto druh filmu je pre mňa veľmi nebezpečný a chránim sa ho ako čert kríža. Odporne trápne a super infantilné až z toho hlava bolí. ()

Vxxx

Další Hillary Duff, další vzpomínka na dětství, další stupidní film :D Já si nemůžu pomoc, ale ono to má své naivní, blbé kouzlo, kterýmsi to získává žaludeční šťávy všech diváků. 3* ()

ivishka

Možná trošku starý předchůdce příšerné Hannah Montana, ale tohle je něco docela jiného.. Velký herecký průměr to přiznávám ale po hudební stránce to prostě hraje na moji notu a některé situace jsou více než úsměvné a taky je z Hilary Duff opravdu ještě škvrně.. ()

blackrain

Další oddechovka s Hilary Duff. Tentokrát jede na školní výlet do Říma. Spletou si ji tam s přítelkyní popové hvězdy, kterou miluje celá Itálie a tak pozná Řím trochu jinak. Hezké záběry Říma. ()

type_B

Jeden z oněch filmů, na které jsem narazil večer v televizi, když jsem se vrátil z hospody... Díky Bohu za takové filmy! Přímočaré myšlenky vyjádřené přímočarým způsobem jsou pro alkoholika, který má těžkou hlavu před spaním, úplně léčebný elixír -a ne, Nešpor v tom naštěstí nehraje. It. prázdniny udělají mozku, který ztratil pár milionů synapsí, vždycky dobře. ()