13. ledna 2001. Harvey Jacobs, válečný fotograf deníku Times, byl zraněn teroristy poté, co viděl masakr u Nuevo Colón. V zoufalé snaze dostat ho pryč poslala Organizace spojených národů vůz a řidiče, který ho měl dopravit přes hranice... (3DD!3)

italka63

Raněný novinář Stellan, ze kterého crčí krev a jeho řidič Clive Owen, cestou mezi povstalci, ve svém bytelném BMW. Velmi dobré. Pro tohle režisérské vidění mám Iñarritua ve svojí topce. ()

Dexter1

The Powder Keg zrejme prekonáva Star. Príbeh je založený na akoby úplne iných veciach než doposiaľ. Je to silný príbeh nabitý smútkom, zašumeným obrazom, dokumentaristickou kamerou skvelými hereckými výkonmi a drsnou réžiu. González sa teda s divákom moc ne**re a servíruje mu jeden znepokojivý záber za druhým. ()

Fanucci

Na mne místy moc patetické ("co to děláme této zemi?"), ze strany jinak vždy chladného a klidného Owena moc emocionální...Natočeno ale opět úžasně a pointa se slepcem chytne za srdce. Pěkné... ()

fmash

Srdceryvný přídavek k filmům o zběsilosti třetího světa. Hodně obrazových filtrů, hodně emocí. Jako film dobré, já si na tenhle žánr ale moc nepotrpím. Skoročtyřka. ()

easaque

+3* reklamní série krátkých filmů na vozy BMW mě zaujala vysokou známkou a tak jsem pár nejlepších zkusil. V každém díle se dočkáte automobilové honičky a každý ze známých režisérů do něj vloží kus ze své typické filmařiny. V tomto se snaží řidič převézt válečného fotografa z nebezpečné zóny. Více příběhu, adrenalinu i emocí, ale na více než tři hvězdy to není . [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

dezorz

po follow, druhy radoby umelecky snimok serie the hire. pravda, na rozdiel od follow, inarritu nezabuda ani na bmw, ani na postavy. bohuzial, aj ked forma je to sa v reklame rata, prilisna snaha o umenie reklame veru neslusi. ()

Crawler-D

Nebyl by to Alejandro, aby to nepojal jako sociální sondu, sondu ta trýznivou, jak se to povede jen strašlivým autentickým záběrům. ()

Kwaichi

Vojnový reportér nemá ľahkú úlohu, pozerať sa na všetkú tú skazu, vyhasnuté životy a ešte to dokumentovať a podávať o tom informácie okolitému svetu. A to všetko z nasadeným vlastného života. ()

Wormboy

Powder Keg obstoji oproti predchadzajucim dielom serie aj ako samostatny kratkometrazny film s vlastnym brilantnym audiovizualnym pojatim a hlbsim myslienkovym presahom, ktoreho absencia bola v predchadzajucich castiach velmi vyrazna. Zatial najlepsi Hire. 4,5/5* ()

Gabbo

Nejlepší Hire. Typicky Alejandro González Iñárritu. Méně je někdy více on si to velmi dobře uvědomuje. ()

emo

Skutocne skvostne dielko a Inarritu opat dokazal ze "umi"... Plne hodnotenie nedavam hlavne kvoli tomu, ze sa tento film do serie Hire hodi najmenej... ()

mortak

Spojení hromadné popravy s reklamním spotem na BMW mi příjde spíše hrůzné. Kdyby to byl reklamní spot pro neziskovku pomáhající v Africe, dal bych čtyři, ale takhle to působí dost nechutně. ()

SoolenJV

Ke slovo se tentokrát dostává syrový, dokumentární styl a problémy Jižní Ameriky. Závěr poměrně působivý, střední část (před honičkou) spíše nudnější. ()

Decker

Nejvaznejsi "Hire". Inarritu zkratka umi a presvedcuje, ze na dramaticke zapletky je odbornikem. Ambientni hudebni podkresleni a roztrepana kamera spolu s dokumentarnim ladenim celeho obrazu utvari na kratkem casovem useku vybornou atmosferu a jeden z nejlepsich neli nejlepsi dil je na svete. ()