Slavné útěky (TV seriál)

• francouzský

Évasions célèbres, Les

Dobrodružný

Francie / Itálie / Maďarsko / Rakousko, 1972, 55 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Hodně starý a dobrý seriál, který se opíral o skutečné historické události. Nejvíc mi utkvěl v paměti díl s útěkem v šachovém stroji... A tenhle seriál by si zasloužil opakování v TV.(20.10.2004)

• Robbi

Lovím z paměti dětské vzpomínky - a vedle zde zmíněného útěku v šachovém stroji (ve skutečnosti šlo o figurínu hráče, která posouvala figurky po šachovnici) si vybavuji ještě epizodu o maďarském knížeti Rákoczim a také úspěšný útěk vévody de Boeufor (pokud jsem to napsal dobře). Bohužel je téměř nemožné zjistit, kolik dílů vlastně bylo natočeno, ale souhlasím, za zopakování by to rozhodně stálo.(6.12.2013)

Tento seriál se mi velmi líbil škoda , že ho neopakují!!Nepočítaje útěk v šachovém stroji jak se zmiňuje "Brouk" tak tam byl i útěk Casanovy tuším!?!?(4.8.2017)

Mimo již zmíněné vzpomínám na další díly. Útěk Casanovy z vězení nazývané "Olověné střechy", další "Útěk z Andělského hradu" Benvenuta Celliniho. Na seriál mám velmi dobré vzpomínky, proto 5. Pro Robbi: mrkni na tento server - http://www.imdb.com/find?ref_=nv_sr_fn&q=+%C3%89vasions+c%C3%A9l%C3%A8bres%2C+Les&s=ep Jak jsem zjistil, dílů je dvanáct. Mám ale pocit, že ČT nedávala všechny. Ještě jeden odkaz: http://www.fdb.cz/serial/slavne-uteky-les-evasions-celebres/obsazeni/81625(17.11.2016)