Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (více)

Dan

Velmi příjemný pohádkový příběh s krásnými animacemi, obzvláště těmi vykreslující pozadí vyprávění, atmosféru. A ta valčíková hudba... Velmi zajímavé mi přišlo zasezení kostýmů do Evropy belle epoque a začátku války. Nicméně většina válečných prostředků byla silnou upomínkou na utrpení druhé světové války. Zřetelný byl také japonský postoj vyrovnávající se s hrůzami, které válečná snažení napáchala. A musím přiznat, že pocitově a vizuálně mi některé scény přišly více než náznakové - např. návrat válečné lodi do přístavu (Hirošima?) ()

annickka

Asi můj vůbec nejoblíbenější film od Miyazakiho. Zámek je prostě překrásný (připomíná hru Samorost), Howl je sakra sympaťák, klučina i ostatní postavy jsou reálný a strašák je snad nejúžasnější ne-lidský stvoření, který kdy v jakym filmu hrálo. Animace jako vždy úchvatná, ať dělám co dělám, výhradu na tom najít nemůžu. ()

Sosak

Animace o něco lepší, než Mononoke, ale příběh zase o kus slabší. Tak či tak se ale opět jedná o fantazijní orgie mistra Miyazakiho. Spousta skvělých nápadů v úžasném provedení na pozadí překvapivě stravitelného anime. ()

Elenor

Četla jsem původní román Diany Wynne Jonesová, viděla jsem film. Obojí je vynikající, a přesto se kniha a film liší jako noc a den. Howl je v románu daleko víc prohnaný a nesnesitelný :-) A Sophie nemá v knize komplex ze svého vzhledu, ale má pocit, že jakožto nejstarší ze tří sester je odsouzena k nezdaru...to jenom pro zajímavost, protože kniha za přečtení stojí. Film je barvitý, nápaditý, vtipný, romantický - není mu moc co vytknout, i když ta protiválečná propaganda se mi už u Miyazakiho začíná zajídat. ()

pistik

úžasne nakreslená rozprávka s neuveriteľným pozadím a prácou animátorov. Všetky Disneyho filmy s roztomilými zvieratkami sa môžu v porovnaní s týmto schovať do šuplíku. Hoci to nedosahuje kvalitu Cesty do fantázie, stále je to najlepšie a najdokonalejšie nakreslená rozprávka. Pri takejto tvorbe by som pokojne rozmýšľal nielen nad Oscarom za Najlepší animovaný film, ale dokonca aj za Najlepsí anglicky nehovoriaci film a Najlepší film (čiže až 3 Oscarov). Hanba, že to nevyhral (aj keď Wallace and Gromit boli skvelý, tak dobrý film ako Howls Moving Castle to nebolo). ()

Teleri

"zámek" hihi....Nechybí žádný z Miyazakiho oblíbených atributů. Namátkou: létání, stroje, válka, přátelství a láska, a nepřátelství.. Ač tento výčet tolik připomíná ostatní jeho filmy, je tento jedinečný a krásný. Navíc vtipné české titulky: "Jsem její borec". ()

hlína

Tak mé první setkání s tzv. japonským anime skončilo obrovským zklamáním. Slyšel jsem o krásných propracovaných příbězích a nádherných animacích a to co jsem dostal byl slátaný nesmyslný a laciný příběh, ještě k tomu prapodivně podaný. Krom toho co bylo pointou??? Snažil jsem sa najít co je na tom zajímavého, když to spousta lidí tak opěvuje, ale ani sem tam zajímavé animované ztvárnění postavy či situace tohle nevytáhne na průměrný film či animák. Troufám si říct, že česká animovaná/loutková tvorba je mnohem kvalitnější než toto dílo. Rozhodně si nemyslím, že jsem člověk bez fantazie a dokonce si troufám říct, že má fantazie sahá daleko za hranice této divotvornosti.... Trošku bych řekl, že jestli toto má být čistě fantasy, tak že by to mělo být vydávané jako nezfilmovatelná kniha (něco na způsob Pratchetta), kde si každý dle fantaskního popisu představuje úžasné bytosti atp. Když už ale film stvoří ty postavy vizuálně a člověku tak vezme možnost fantazírovat, tak to sakra přeci musí mít nějaký smysluplný děj a příběh a nemůže to být slátanina, kterou by napsalo pětileté dítě. Pohádka typu čarodějnice tě zakleje, prince tě láskou odkleje, mi vážně nepřijde jako zajímavá fantazy. Doufám, že mé plánované shlédnutí děl jako je Princezna Mononoke, ještě změní můj názor na tento žánr filmové tvorby... ()

elshish

Krásné a kouzelné zpracování příběhu. Jednotliví hrdinové jsou vystiženi opravdu kouzelně. Prostředí pestré a magické, tak jak to u pana Hayao Miyazaki má být :) Škoda toho konce, který mě přišel trošku nahrkaný a lehce nesrozumitelný. ()

Joski

Mne osobne sadla viac Cesta do fantazie. Ale celá Miyazakiho tvorba je kvalita s pekne vysoko nasadenou laďkou. Klobúk dole pred japonskou imagináciou, estetickou hodnotou a technickou virtuozitou. Niet čo dodať. Umelecké dielo na poli animácie:-) Nielen pre deti!!! ()

selier

Velmi krásná Japonská pohádka od mistra v animovaných filmech Miyazaki. Ten film dokáže nadchnout a zahřát u srdce a zaroveň při tom pobavit. Oscar 1 nominace: Animovaný film ()

Arequipa

Sám nerozumím tomu, proč mě to vůbec nechytlo, zvlášť když jsem byl nadšen z princezny Mononoke a Laputy. Trefně a vtipně to vyjádřil Dudek. U Miyazakiho si někdy připadám jako na houpačce.... ()

Tamten

Velmi zábavná podívaná hlavně díky spoustě "absurdních" scén a předmětů, které se v Miyazakiho filmech vyskytují s jakousi samozřejmostí. Na rozdíl od jiných jeho filmů mi zde ovšem přišel trochu slabší konec, kde jsou sice zlomeny všechny kletby hlavních hrdinů, nicméně zbytek se tak nějak vypaří. ()

Neoxin

Jeden z nejhezčích filmů od Miyazakiho. Plný fantazie, krásných animací, originálních postav, skvělého příběhu a nádherné fantazie. Pokaždé mě dokáží Miyazakiho filmy vtáhnout a alespoň ty dvě krásné hodiny jsem v úplně jiným světě. ()

Candid

Na tomhle filmu je krásné naprosto všechno. Celou dobu jsem měla pocit, jako bych se vznášela a ještě dlouho po skončení jsem si přišla jako očarovaná. Asi to bude tím, že Miyazaki je opravdový kouzelník. Nelze blíž vysvětlovat, tohle se prostě musí vidět. ()

markotter

Maximální hodnocení za perfektní animaci, imaginaci režiséra a spoustu nápadů, které jsem ještě nikdy v žádném animáku neviděl. Vše bylo tak propracované, doplněné výbornou muzikou, zkrátka radost pohledět. Co sráží celkový dojem je bohužel příběh, který je tak komplikovaný, že divák si musí uprostřed říct „no co, ono to nějak dopadne“ a rezignovat na to, že pochopí úplně všechny nuance příběhu. Možná tak na čtvrté zkouknutí, ale vzhledem k délce filmu na to nějak nemám kuráž. ()

IwoCZ

Můj první Miyazaki a naprosto mě uchvátil. Dokonce natolik, že už jsem za týden shlédl další tři. Miyazakiho barvitý fantastický svět s kombinací magie a techniky a přírody je naprosto vtahující a originální, to ještě zvýrazněno výbornou animací. To ve všech jeho filmech, co jsem zatím viděl. Ale tady je jen skvělou kulisou pro nádhernou romantickou pohádku o vztazích a kamarádství. Howlův chodící zámek pro mě už asi zůstane navždy srdcovou záležitostí. A nemyslím si, že by to bylo jen tím, že byl první. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana