Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (více)

Ernie_13

Úžasne vytvorená rozprávková fantasy, ktorá neustále púta pozornosť či už jedinečnými nápadmi alebo zaujimavými postavami.Jediný dôvod prečo som sa rozhodol ubrať jednu hviezdičku tomuto úžasnému rozprávkovému príbehu, ktorý Miyazaki vytvoril je pre mňa slabá stránka príbehu, keď príliš veľa vecí ostáva nedopovedaných resp. chýbala mi miestami logika v príbehu. ()

maoc

Strhující proud imaginace tohoto filmu nelze vměstnat do mně známých pohádkových mantinelů. To je to, co dělá Zámek v oblacích, stejně jako Cestu do fantasie, originálními, a co mne jednoduše dostalo. Navíc čisťounká romantická linie a hudba, která vhání slzy do očí. Na každé další shlédnutí je Zámek v oblacích lepší a lepší. ()

MaxForValue

Fantasticky napísané, zaujímavé a zábavné charaktery (čo sa v animovanom filme len tak nevidí!), Christian Bale, Emily Mortimer, Jena Malone a jeden veľký geniálny vizonár menom Hayao Miyazaki. Film, ktorý musí vyčariť úsmev na tvári. Na zlú náladu ten najlepší liek. Vizuálno-príbehový koncert. ()

anyonecek

Opět se utvrzuji, že Hayao Miyazaki je prostě mistr ve svém oboru. Tak neskutečně jsem neprožíval příběh dlouho. Věechny postavy se mi parádně vryly pod kůži. Jak někdo může mít takové nadání pro vytváření něčeho tak krásneho to mi bude vždy zázrakem. Postava ohňe, strašáka a pejska byly tak roztomilé a tak krásně udělané. Tohle je jasných 100% a nemám žádné námitky, jen více takovýchhle filmů!!! ()

Morsie

Nikdy bych nevěřila, že mě tak uchvátí japonský a ještě k tomu animovaný film. Stalo se. Je to krásná "pohádka", která na první pohled pobaví a pohladí, ale už na ten druhý přiměje člověka přemýšlet. A na mě, jako na holku, navíc kladně působí ještě jeden nepřehlédnutelný faktor - samotný Howl! Bože, jak může být nakreslený kluk tak sexy? :D ()

Syna.1990

Hajao Mijazaki jde naprosto mimo mě! Princezna Mononoke byla strašná, Zámek v oblacích byl taktéž strašný, ale podle mě o malinko normálnější!! Tyto podle Vás geniální filmy, mě přijdou strašně ujetý a nebaví mě.! Extravagantnost mi nevadí, ale filmy Mijazakiho jsou vážně divný .. ()

RigorMortis

Ja neviem. Bolo to neskutočne krásne farebné, nad niektorými replikami som sa schuti rozosmial, atmosféra bola skvelá a hlavné postavy fakt sympatické. Vadilo mi však, že napríklad oproti Spirited Away som sa nedokázal tak vžiť do deja.Taktiež aj ten rozdiel vo výzore postáv. Neviem, či to bolo naschvál, no kým Sophie vyzerala ako typická európska milá babička, Howl ako vystrihnutý z nejakého japonského anime (čo ale nič nemení na tom, že bol sympaťák). Zatiaľ 3*, po opätovnom pozretí možno hodnotenie zmením. ()

PeterJon

Vhodné pre deti, bo sú tam aj pekné veci = Sophie si ponecháva dobré srdce aj keď ju bosorka premenila na starú a berie celú situáciu zľahka. V porovnaní s Howlom, ktorý povie, že keď nie je krásny, nemá zmyseľ, aby žil. je to však nudné a zbytočne naťahované, mohlo to byť o hodinu kratšie. ()

Nathaniell

Vytvořit takhle zajímavý a krásný fantaskní svět a nechat nás do něho nahlédnout jenom dvě hodiny, mi přijde celkem škoda. Mohla to být vzrušující epická trilogie celovečerních filmů (alespoň). Což je jediná věc, kterou tomuto filmu vyčtu: Neměl šanci nás za své krátké trvání seznámit se svým okolím dost dobře. Celý příběh se totiž odehrává ve fantasy světě, jakési (možná) alternativní realitě, která si vás dvě hodiny skvěle získává, ovšem pak vám dojde, že jaksi cosi chybělo. Je to jako kdyby někdo vynalezl novou zbraň, ukázal vám rukojeť, pojistku, hlavně, kohout, zásobník, ale vynechal by způsob nabíjení a systém střelby... Film je semknutý a kromě jedné (opravdu výborné, ovšem krátké) scény z tržnice nemá divák moc šanci seznámit se s obyčejnými lidmi... Komorní postoj však v závěru nevadí a Kalcifer (nevím, jestli to píšu dobře, ale tak jeho jméno vyslovovali) dával celému filmu žár i jiskru. :-D :-D ... Ti co viděli, chápou. Od Mijazakiho mě hrozně zklamal film - Arrietty ze světa půjčovníčků. Tímhle zlepšil skóre. Nejedná se o tak obsáhlou komplexnost jako u Princezny Mononoke, kterou považuji za Asijskou dokonalost, ovšem podívaná to byla epická, vtipná, chytrá... Dávám proto nakonec lehce podhodnocené 4* ()

johnny01

Je to velice pěkně zpracované, zámek má atmosféru a hlavně oheň, ale proměna čarodějnice není úplně věrohodná a i královna se psem asi měli být zpracováni lépe... Příběh není tolik originální, při sledování se vtírala myšlenka, jako bych to už někde viděl - je to podobné Cestě do fantazie (hlavní hrdina chrání hlavní hrdinku a proměňuje se, cesta do zámku) a částečně i Kiki (odchod pryč, práce v obchodě). ()

PlysovyMacko

Zlá čarodejnica zacaruje mladú klobucnicku Sophiu a premení ju na starenku. Ta potom nájde nový domov v pohyblivom zámku mága Howla. Do Howla som sa zamilovala aj ja, najviac mu to pristalo keď bol blond. Animácia je nádherná, dej je miestami chaoticky. Páčil sa mi ohnicek Kalcifer aj strašiak. ()

papilon395

Další z nádherných filmů mistra japonské animace. Fantasy pohádkový příběh, pestrobarevné kulisy, neskutečná stvoření a stroje, všudypřítomná kouzla. Tentokrát tajemnější a temnější, než co jsem dosud viděla. A nové zpracování věčné pravdy, že láska je všemocná. Na můj vkus ve zbytečně natahovaném čase. ()

Santek

Při sledování této pohádky jsem si připadal jako v polovině osmdesátých let. Grafické zpracování je docela slabé a v porovnání s mnohem lepším "Cesta do fantazie" je to lepší průměr. S toho nepřeberného množství kytek a květinových ornamentů v každém záběru měn šla hlava kolem. To šílené množství objektů a barev na pozadí v některých scénách působily značně kýčovitě. (viz. např obrázek č. 7 v galerii). Dost mně to rušilo. Já jsem spíš pro decentnější a fantasknější grafiku. Co se příběhu týče, tak mně moc nenadchnul. Podobných pohádek japonského původu jsem viděl už dost a tahle se moc nevymyká. Určitě to stojí za to vidět, ale to je tak vše co se o tom dá říct. // Princezna Mononoke nebo Cesta do fantazie je mnohem lepší ()

Weirdman

7/10... Sorry, ale ja som dosť sklamaný... Nevšedné to síce je, ale aj tak mi to príde len ako variácia príbehu z Cesty do fantázie... ()

mauik

Nevidel som sice az tak vela anime ale musim povedat, ze toto bol fakt zazitok. Po Miyazakiho Fantazii a Princezne som cakal, ze to bude fantasmagoria...a mal som pravdu. Ten clovek musi mat taku obrovsku predstavivost a fantaziu, ze...klobuk dole. Spravit fantasy pribeh vo svete akoby Rakusko-Uhorska a prvej svetovej, to chce fakt mat hlavu permanentne v oblakoch. Animacia svojou nadherou len podciarkuje tento skvost. Miyazaki je asi fetak, ale zboznujem ho:-) ()

Barahir

Hayao Miyazaki dokazuje, že Cesta do fantazie nebyla v jeho podání žádná shoda náhod. Opět úžasně pohádkový příběh s možná o malinko více vyzrálým scénářem a s fantazií rozměrů toho nejzasněnějšího dítěte, která souzní v nádherné symfonii s kouzly japonské animace. K tomu geniální hudební podbarvení a skvostně napsané postavy, kterým vévodí nepřekonatelní Kalcifer se Scarecrowem. Srdce každého s aspoň kouskem fantazie a dětské duše musí zaplesat. 6 hvězdiček z 5! ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana