Utržený ze řetězu

• Francie Danny the Dog (více)

Mafián Bart půjčuje peníze. A umí se postarat, aby mu je dlužníci vrátili i s tučnými úroky. Přijde vždy se svým poskokem Dannym, který je skutečné polozvíře. Když mu Bart sundá obojek, každého, kdo je v dosahu, zmlátí nebo zabije. Jeho život však není žádný med. Mlčky vegetuje v psím kotci. Nemluví, možná to ani neumí, nebo jen málo. Jednoho dne vejde ladič pian Sam do místnosti, kde Danny čeká na svého pána před výpravou za dlužníky. V Dannym tóny nástroje probudí zvědavost, zbytky lidskosti. Přisedne si a pomáhá Samovi ladit... Náhle zazní signál a Danny musí běžet na pomoc Bartovi. Danny s Bartem a jeho poskoky odjíždějí a po cestě se zastaví ještě u jednoho zlatníka, který dluží peníze. Bart opět vypustí Dannyho a zákazník v obchodě Wyeth je svědkem rvačky. Danny se zákazníkovi líbí, a tak navrhne Bartovi obchod: Wyeth totiž pořádá tajné souboje na život a na smrt. Bart přijímá a přivede Dannyho na zápas... (TV Prima)

animario

Jednoduchej,ale vážně fajnovej námět pro akční film- rváč, jenž získá jinej pohled na svět plnej násilí jakej znal doposud, díky klavírní hudbě. Dramatický pasáže fungujou dokonale,stejně vztah dětinskýho Jeta a dobrosrdečnýho Morgana, dobře zvolená byla i ta nenápadná zrzka. Ty akční u mě sráží na kolena typicky přiblblá francouzská ingredience v podobě ultrazběsilý nereálný akce a lá všechny "arény smrti" a podobný píčoviny z devadesátek (který jsem sice hltal,ale v tý době nosil prestige a poslouchal šmoulí hitparádu) s naprosto nevkusnýma kostýmama a lá Mad Max, nemluvě o ostnatých drátech, sekerách a řemdizích?! Proč? Jakoby byly naroubovaný z jinýho filmu. Choreografie samotná je ale dobrá (bodejť by ne, když ji režíroval veterán Yuen Woo-ping). Nebýt těhle detailů, aspiroval by Danny the Dog možná na 4*. ()

Heroine

Docela legrační nápad:-) Ale je to tak praštěný, že se to nedá brát vážně. Všechny postavy jsou jako karikatury, myslím že záměrně, ale ve výsledku nic, čeho by se divák chytil. Není za tou slupkou ironie v podstatě žádné sdělení. ()

Xatrix

Akcne natoceny thriller, kde akcni souboje jsou prevalcovany obycejnymi scenami s Dannym. Jet Li i Morgan Freeman jsou jako postavy velmi uveritelni (coz je vzhledem k nametu filmu docela zazrak) a jednoduche hudebni motivy od Massive Attack jen celkovou atmosferu prohlubuji. Film neni pro vsechny (akcni sceny jsou celkem povedene a drsne, coz pusobi jako perfektni kontrast k idilickym pasazim se slepym klaviristou). Film si najde 2 typy priznivcu: ty kteri budou obdivovat akcni sceny a ty, kteri budou obdivat Lerrieruv um. Ja jsem rozhodne v te druhe.. ()

yossarian-

Tento film ve mě zanechal mnoho rozporuplných dojmů. Na jedné straně klasicky skvělé bojové scény Jet Liho, klasicky dobrý výkon Freemana a světe div se i sám velký mistr Jet Li se pokouší o jakés takés herectví. Na straně druhé jsou neuvěřitelné díry ve scénáři a na některých místech člověk doslova žasne( mám na mysli když si starý slepec, co bydlí se svou nevlastní mladou dcerou, vezme do bytu neznámého prostříleného chlápka).Celkově sem se rozhodl, že se mi film líbil:-) ()

Cruchot

Nečekaně zdařilý film, který ukázal, že Monsieur Besson ještě úplně nezapomněl psát scénáře a z jeho kolegy Leterriera by se mohl vyklubat moc zajímavý režisér. Už námět celého snímku je originální a výborný scénář podtrhuje velmi povedená vizuální podoba filmu. Akční scény jsou brilantní, ale zdaleka to není jenom o nich. Film dokáže i dojmout, pobavit a není zdaleka tak povrchní, jak jsem zprvu očekával. Velmi solidní práci odvádějí herci. Jet Li je neskutečně roztomilý jako pejsek, ze slepého Morgana Freemana cáká charisma na všechny strany, sympaticky rozpustilá je Kerry Condonová a Bob Hoskins si vystřihl dostatečně cynického a slizkého záporáka. Můj celkový dojem z filmu je velmi silný, a třebaže to není úplně na 100% hodnocení, těch ***** je zcela na místě. ()

Yomega

Nic moc jsem nečekal, dostal jsem jen chuť na akční podívanou a v nějaký hlubší zážitek jsem opravdu nedoufal. Leč zážitek se dostavil a to velice pozitivní. Film působí trošku nevyrovnaně, kdy v jedné chvíli probíhá láskyplná rodinná idylka a za pět minut už zuří lítý boj v aréně kde praskají kosti jak na běžícím páse. Stejně jako většina akčních filmů ani toto dílko se nevyvarovalo nelogičností a tak zjistíme zajímavé poznatky hlavně z anatomie. Například, že v lokti zlomenou rukou se mlátí stejně dobře jako se zdravoua to dokonce i do zdi (bitka na záchodě) nebo několikrát omlácená hlava o zem, nevykazuje žádné známky poškození (souboj v aréně). Ale to nejsou mé výtky, spíše postřehy. Nicméně film jako celek mě bavil a dá se říci, že jsem i díky příjemné stopáži nudu nepocítil ani na chviličku. Výborný zážitek dotváří i energická hudba, choreografie bojových scén a v neposlední řadě skvělí herci. Od Morgena Freemana nebo Boba Hoskinse se nadprůměrný výkon očekává, ale i Jet Li mě velice příjemně překvapil. Na Oscara to nebylo, ale rozhodně svou roli zvládnul dobře a do filmu se výborně hodil. Suma sumárum nadprůměrná skoro – akční podívaná - tři a půl hvězdičky. Vřele Doporučuji. ()

mutace

Celkem slušná akčárna, i když některé scény jsou pro mě lehce iritující. Kerry Condon v roli mladičké Voktorie působí velmi nevěrohodně, infantilně až nablble. Dojemné scény nepůsobí dojemně, ale jako ne moc promakaná citová vydíračka. ()

Ronyk7

Druhá francouszká mise Jet Limu vyšla opět skvěle (první byla Polibek draka). Jet Li předvádí pod mladým francouzským režisérem Louisem Leterrierem brutální bojové scény, kterých se zhostil starý, dobrý osvedčený a kvalitu zaručující Yuen Woo-ping. Je zde i trochu romantiky aby film oslovil širší spektrum publika. Film disponuje originálním scénářem. Jet Li ukazuje, že je pořád hodně dobrý.2.8.2006 ()

bolf!k

Syrové, kruté, akční ale také milé, vtipné a navíc krásně překvapivé. Nedělejme z toho nadfilm, prostě akčňák s troškou poetiky. Ale to se zas nevidí každý den :) 75% ()

Merggie

Fajn zábava! Zaujímavo natočený (mierna "videoklipovosť", rýchly strih) film, ktorému prospelo najmä bessonovské videnie sveta (farebnosť, jasne členenenie dobra a zla) a miestami neudržateľný Jet Li. Danny The Dog strieda rušné momenty s pokojnými. Raz sme svedkami citlivej hry na klavír, inokedy sledujeme neľútostný boj na život a na smrť. Bojové choreografie stoja za povšimnutie. Najmä v priestoroch, ktoré príliš často vo filmoch nevídať:-) ()

JimiH

S ohledem na dobu vzniku překvapivě skvělý Bessonův scénář, nadprůměrná režie Louise Leterriera, který překvapivě zvládá obě polohy příběhu a výborní herci. Navíc Wo Pingova choreografie dodává akčním scénám neskutečný náboj -> viz např. koupelno-záchodová scéna. ;-) ()

cure

Podpriemerný "guláš" film s nevyužitým nadpriemerným nápadom a so zlým výberom hercov. Nenašla sa snáď ani jedna postava, ktorá by ma viac oslovila. Ak by tam hral Jean Claude VanDamme tak by to mohlo byť veľmi slušné béčko alebo si to mal celé natočiť Besson ale zas bez Hoskinsa, Jet Li a Freemana. Mám z toho celého zmiešané pocity. ()

pravo

Myšlienka resocializácie osoby žijúcej v bizarnom svete násilia prostredníctvom umenia a ľudskosti je určite zaujímavá, ale aj keď scenár napísal Besson (môj obľubenec) film ma akosi neoslovil. Chýbala mi tu väčšia prepracovanosť postáv, aby sa divák viac emocionálne naviazal na hrdinov a prežíval ich príbeh. Ak by sa malo jednať iba o akčný film hodnotenie by bolo vyššie, ale ak tento film chcel spracovať aj hlbšiu filozofickú myšlienku zaujímavým spôsobom- tak vravím: nepodarilo sa. ()

asfalt

Jet Li konečne začal aspoň trochu hrať, čo ma šokovalo natoľko, že až moje hodnotenie dopadlo tak ako dopadlo :-) ()

Blaogranas

Upřímně, čekal sem o dost víc od filmu, kde se potkávají moji oblíbení herci. Vedle Hero nebo Fearless tento snímek nemá moc šancí. ()

Barak

Pekelně dobré mlátičky, ale když se zrovna nebojuje, tak se se film snaží být až moc dramatický, realistický a to v kontextu s těma bitkama moc dohromady nejde. Piánko, zmrzka a teplíčko - to Jeta zaručeně probere z třicetileté mlčenlivosti plné násilí. Jinak ale pohodka, na kterou se fajn kouká.... 6.5/10 ()

kamil0606

Výborná zmes krásnej precítenej drámy a surového akčného trilleru. Morgan Freeman v roli ako ho poznáme, Jet Li väčšinou v roli ako ho nepoznáme. Hudba bola nádherná (tá klavírová), akčné scény boli drsné a réžia bola veľmi kvalitná ... ()

Kaučuk03

Naprosto výjimečné akční scény. Jet Li je prostě ďábel. Nevadí, že to není postavené na jeho herectví, ale na jeho pohybových a bojových kreacích. Příběh by mohl být asi jakkoli stupidní, ale podívaná s tímto chlapíkem je vždycky aspoň průměrná. ()

Koška

Akční scény v podání Jet Li-ho jsou podle mého názoru povedené. Jelikož jsem velký fanda akčních filmů hodnotím Utrženého ze řetězu pozitivně. Určitě nechybí ani romantika a celkové rozuzlení děje. Já hodnotím tento film 80%. ()

Komiksové novinky

Komiksové novinky