Utržený ze řetězu

• Francie Danny the Dog (více)

Mafián Bart půjčuje peníze. A umí se postarat, aby mu je dlužníci vrátili i s tučnými úroky. Přijde vždy se svým poskokem Dannym, který je skutečné polozvíře. Když mu Bart sundá obojek, každého, kdo je v dosahu, zmlátí nebo zabije. Jeho život však není žádný med. Mlčky vegetuje v psím kotci. Nemluví, možná to ani neumí, nebo jen málo. Jednoho dne vejde ladič pian Sam do místnosti, kde Danny čeká na svého pána před výpravou za dlužníky. V Dannym tóny nástroje probudí zvědavost, zbytky lidskosti. Přisedne si a pomáhá Samovi ladit... Náhle zazní signál a Danny musí běžet na pomoc Bartovi. Danny s Bartem a jeho poskoky odjíždějí a po cestě se zastaví ještě u jednoho zlatníka, který dluží peníze. Bart opět vypustí Dannyho a zákazník v obchodě Wyeth je svědkem rvačky. Danny se zákazníkovi líbí, a tak navrhne Bartovi obchod: Wyeth totiž pořádá tajné souboje na život a na smrt. Bart přijímá a přivede Dannyho na zápas... (TV Prima)

Narciska

Utržený ze řetězu v sobě spojuje dva světy - jeden je plný brutality, takže ten druhý proti němu nutně působí jako oáza klidu a míru, jež ztělesňují bytosti jako z pohádky. K tomu jsem si jako naprostý laik všimla, že v poslední dekádě se točí jinou kamerou nebo čím to je, díky níž obraz a lidské tváře získávají jiný nádech. Jedná se zejména o detaily, které překonávají hranice běžné reality, a odstíny, které hází filmy do pitoreskna. U tohoto filmu si to uvědomuji dvojnásob, neboť se to pro mě bilo - dokumentaristické podání s absurditou, extrémní podoby dobrého a špatného, rodinná idyla a akční film a k tomu ty nové způsoby záběru. Výsledkem je pro mě celkem povrchní film, jehož hloubka je sice díky hercům (a to jenom některým!) cítit, ztrácí se však pod bojovými scénami, hrátkami s kamerou a lacinými opakujícími se zvraty. Utržený zůstává na pomezí nepříliš kompaktní kombinace pohádky, jež si hraje na realitu, a tupého akčního filmu. ()

derek007

Příjemně překvapen spletitostí žánrů. Velikou radost mi udělalo také obsazení, tj. Freeman + Jet-Li, ale hlavně pan Hoskins. ()

Puol

Vskutku zaujímavý film. Jet Li tu konečne musel aj hrať, po jeho ostatných americkych snímkach som mu už pomaly prestal veriť. Morgan Freeman je ako ostatne vždy OK. Celkom dobre padla záporná úloha aj Bob Hoskinsovi, a čo je v akčnom filme zvláštne, dôležitý part tu hrá klavír. Akčných scien je len zopár, v ktorých sa Yuen Woo-Ping opäť nezahanbil. ()

ebi

Jet Li v posledních letech balancuje mezi filmy bojovými a filmy s příběhem.Zdá se,že konečně vítězí příběh.Film mě příjemně překvapil,protože bojové scény jsou jen kulisou či doplňkem a vlastní děj není otřepané téma zločin a jeho pomsta. ()

FilmWave

"Jet Li jako z řetězu utržený" - Jestli existuje žánr "akční drama", tak "Utržený ze řetězu" určitě do této kategorie patří a patří k tomu lepšímu. Mentorsky přesný Morgan Freeman, britsky ďábelský Bob Hoskins a Jet Li? První film, kde se mi víc líbílo Jeta sledovat ve scénách bez akce než při boji. To ovšem neznamená, že bitky nejsou prvotřídní (můj favorit je především muž proti muži v těsném prostoru toalety), ale některé jsou tak trochu navíc. ()

Amplifier

Dobře natočené akční drama myslel jsem že to nebude dělat dobrotu, protože tyhle žánry prostě k sobě příliš nepasují, ale je to výborné 80% ()

Jaa(c)

Zajímavý mix akčního kung-fu filmu s dramatem. I když zápletka je jen těžko uvěřitelná, herci hrají jak o život (Jet Li doslova) a jejich rolemi se člověk snadno ztotožní. Morgan Freeman hraje slepce téměř dokonale a když k tomu ještě na konci přihodí nějakou tu hlášku... Když se k tomu přidá super hudba od Massive Attack, dobrá kamera i režie, nezbývá než dát 5*. ()

Hapretor

S Jet-Li to lepší. Důkaz, že umí hrát i trochu vážnější role a zahejbat nejen tělem, ale i obličejem, aby vytvořil něco jako lítost, beznaděj, strach, překvapení,... U mě průměr. Bitky dobrý, děj docela dojemnej, herci se snažej a neni to úplně stupidní - dá se říct svym způsobem i originální. (na akčňák) ()

DHDV

Dle mého názore nejlepší role J.Li prostě mu skvěle padla. Ve filmu vidíme prvky starých kriminálek s „novým“ asijským nádechem a docela to funguje…. Prostě dobrý akční film!! Nějak ale nedokážu pochopit, jak mohl Luise tak „odfláknout“ Souboj titánů protože potenciál má. Zvláště v tomto filmu… ()

agassi68

Klasická akčná rozprávka, kde dobro zvíťazí nad zlom. Dobre zvolené herecké typy, akcia, láska, posolstvo.. Dobre sa to pozeralo. Toť vsjo. ()

Deratizer

Tomu vysokýmu hodnocení se dost divím. On je ten film prakticky docela kravina. Myšlenka filmu jako taková v souvislosti s dobrosrdečným Morganem Freemanem je dobrá, ale jinak to zavání tuctovým béčkovým akčňákem. Vždyť je to celý chvílemi až trapný :-) Jeden boss má na vodítku člověka a ten se chová jako cvičený pes krmený syrovým masem, ještě aportovat míček a vrtět ocasem ho majitel zapoměl naučit! Kdyby v tomto hrál Van Damme, tak by hodnocení sršelo černotou s komenty typu, jak je ten film dementní! A tím jsem si jist. Za mě slabé tři hvězdičky a to ta třetí jen díky části a příběhu s Morganem Freemanem. ()

Akana

Film se snaží tvářit jako psychologické drama, ale propracované a efektní bojové scény ho usvědčují ze lži: tvůrcům šlo v první řadě o ně. Jimi se podbízejí divákovi a příběh samotný tak působí trochu alibisticky. Scénárista Luc Besson dříve dokázal akci a psychologickou rovinou skloubit mnohem líp, tady už ale hra na efekt jasně převažuje. Přitom Jet Li je herecky velmi přesvědivý, v něm problém není. Není ani v Morganu Freemanovi ačkoliv ty jeho pořád stejné kreace přemoudřelých stařešinů už mě za srdce nechytají. A i ty akční scény mají samozřejmě šmrnc, ale celé to prostě nepasuje moc dohromady. Film s divákem nehraje poctivou hru. ()

sadlokan

Před 20lety bych to odfouknul jako hovadinu.Přeměna ze psa na klavíristu a zpět a zpět.ale v současné době když vidim Škrlovou,Frizla a Pandury si myslim,že je to pravdivý příběh čínského siroty v Londonu. ()

BeranSon

Tak tomuto se říká parádní akce v originálním pojetí a kvalitní herecké sestavě!!! __UTRŽENÝ ZE ŘETĚZU__ Přesně tak jsem se cítil po shlédnutí této jízdy. Tento film považuji za mou Srdeční záležitost, protože takováto novodobá akce se jen tak nevidí. Celkem se divím že Jet Li to zahrál tak jak to zahrál a perfektně pohotově vede celý film.Co se týče Morgana Freemana ten tak trochu ze zálohy jistí tempo celého filmu a je skvělí jako vždy.Bob Hoskins, kterého znám velmi málo se taky v tomto případě předvedl. Myšlenka udělat z hlavní postavy psychicky znetvořeného jedince, který žije jen ze skrytého dobra ve svém nitru a majitel ho vězní na obojku a když ho z něj sundá tak se z něj stane stroj na zabijení je -GENIÁLNÍ-. 9/10 . Trošku mě mrzí, že tvůrci nerozjeli větší propagandu snímku a doufám, že jí v budoucnu ještě rozjedou! ()

Komiksové novinky

Komiksové novinky