Utržený ze řetězu

• Francie Danny the Dog (více)

Mafián Bart půjčuje peníze. A umí se postarat, aby mu je dlužníci vrátili i s tučnými úroky. Přijde vždy se svým poskokem Dannym, který je skutečné polozvíře. Když mu Bart sundá obojek, každého, kdo je v dosahu, zmlátí nebo zabije. Jeho život však není žádný med. Mlčky vegetuje v psím kotci. Nemluví, možná to ani neumí, nebo jen málo. Jednoho dne vejde ladič pian Sam do místnosti, kde Danny čeká na svého pána před výpravou za dlužníky. V Dannym tóny nástroje probudí zvědavost, zbytky lidskosti. Přisedne si a pomáhá Samovi ladit... Náhle zazní signál a Danny musí běžet na pomoc Bartovi. Danny s Bartem a jeho poskoky odjíždějí a po cestě se zastaví ještě u jednoho zlatníka, který dluží peníze. Bart opět vypustí Dannyho a zákazník v obchodě Wyeth je svědkem rvačky. Danny se zákazníkovi líbí, a tak navrhne Bartovi obchod: Wyeth totiž pořádá tajné souboje na život a na smrt. Bart přijímá a přivede Dannyho na zápas... (TV Prima)

Jenislávek

Film je parádní kombinací dramatu a bojově akčního filmu s hvězdným obsazením a dobře vyhlížející rovnováhou akce a lidskosti. ()

netWoor

... a vlastně ani nevím, co se mi líbilo víc, jestli příběh, romantika, akce, naturalističnost ... prostě od všeho něco. Bez nějakého velkého okecávání - pěkné ... ()

Shaleman

Parádní oddechovka, od které neodlepíte oči s perfektní choreografií soubojů a jejich klidného střihu, takže přehledně vidíte každou ránu a zároveň souboj nevypadá nudně nebo utahaně. Parádní role Jeta Li, postava, jaká mu jde nejlépe a s postavou ze Smrtonosné zbraně 4 zřejmě jeho nejlepší. O Massive Attack nebudu ani začínat... ()

danny_21

Klasická bitkárná v podání polidštěného Jet-Liho, která se snaží tvářit jako drama, kterou není, i když se snaží propagovat rodinné hodnoty kde to jde za použitím nejrůznějších klišé. Škoda Morgane, že se pořád necháváš angažovat do rolí moudrých staříků, chtělo by to změnit arzenál - už ti to pomalu přestávám baštit, Hoskins slabej, takže nakonec je ten pes nejlepším na place - za bitku na záchodě 55 % ()

Brinkley

Můj první a dost možná i poslední Jet Li. Do kina jsem na něj byla dotažena klukem, nicméně už po 10 minutách jsem nelitovala. Akční pohádka, ve které je jasně definované dobro i zlo, ztělesněné výborným Freemanem a Hoskinsem. Oproti svému očekávání jsem se rozhodně nenudila, bojové scény si užila a hvězdu navíc dávám za Massive Attack. ()

vincchuppo

Kouzelná kombinace sentimentálního dramatu a bojové drťby. Opravdu velice povedený snímek, kterým by si měli zpestřit život všichni, kteří tak ještě neučinili. ()

Jaxx84

Neskutečný scénář, kterému by spíš slušel kabát psychologického dramatu než akčního filmu. Přesto se tady odehrálo něco výjimečného. Probuzení Dannyho z lidské trosky, skok z klece do teplého domova se skutečnými city, výměna agrese a nenávisti za lásku a porozumění... Jsou prostě filmy, u kterých po 5 minutách víte, že sledujete něco úžasného, a o to víc si film začnete vychutnávat. Tohle je přesně Danny. Jet Li a Morgan Freeman jsou už jen třešničky na dortu perfektního scénáře. 9/10. ()

bono22vox

Je to ironie, že k nejlepšímu filmu mimo Kongkong si musel Jet Li nechat napsat scénář od Francouze a jet kvuli němu až do Skotska :-) ()

ER

Jet Li a Morgan Freeman? Uf..... a přece se točí a těm dvěma to jde,dokonce Jet Li se snaží víc, jak obvykle. A když se do toho vloží Bob,pak je o zábavu postaráno a tohle je fakt,jak utržené z řetězu. ()

sehe

Černoch s bielou dcérou sa ujme vraha Činana a ešte pár kopancov,pastoviek a rozpravočky je koniec. ()

rublik05

Hodně libová záležitost, kde se povedlo skloubit výbornou akci se silným příběhem, který funguje, je dobře napsaný a díky slušnému hereckému obsazení i dobře zahraný. Besson zkrátka umí. Jet Li mě neskutečně bavil, jeho akční scény jsou naprosto suprové a před jeho fyzickými výkony klobouk dolů. Díky solidnímu tempu film rychle uteče a vůbec nenudí, takže v tomto ohledu naprostá spokojenost. Na závěr bych ještě zmínil kvalitní kameru a střih, což u akčňáků vůbec není pravidlem. 8/10. ()

Nix

Jeden z nejlepších filmů s Jet Li. Tady jsou bojové sekvence naprosto brutální, skvělé. Na martial arts movie je tady hodně povedený příběh a vyskytuje se i tu Adkins. Takhle se to má dělat. ()

gemi

Karáčo s přidanou hodnotou v podobě sysluplného příběhu. Na začátku a na konci spousta akce, uprostřed hluší místo, ve kterém se "zvíře" Danny socializuje a učí být člověkem. Jsou to slabší čtyři. (Druhé zhlédnutí, první 15. 7. 2010) ()

Hellknight12

Nedávno pozreté po rokoch. Film, ktorý som niekedy videl snáď 10x a stále ma bavil. A teraz? Máme tu zaujímavú kombináciu hercov. J. Li ako Danny, ktorý si nepamätá na svoju rodinu a tak verne slúži ako pes svojmu strýkovi B. Hoskins. Po nejakom čase narazí na M. Freemana, ktorý hraje ladiča klavírov. Danny sa tak bude musieť rozhodnúť na koho stne ostane. Príbeh je klasický boj dobra zo zlom okorení o osobnú dilemu Dannyho. Áno po príbehovej stránke to nie je najsilnejšie. Máme tu súboje telo na telo hneď na začiatku. Neskôr sa film ukľudní a ide miernym tempom až tesne pred koncom to pridá na tempe. Záverečný súboj je veľmi dobrý. Za 99 min je to pekné vyladené či už tempo alebo atmosféra a je to aj dosť brutálne. Každopádne ja by som pridal stopáž a aspoň jeden poriadny boj niekde v strede. Herecké výkony sú skvelé. Charaktery postáv vďaka pomalšiemu tempu v strede sú veľmi dobre spracované. Film môžem odporučiť, každému kto má rád bojové filmy a neprekáža mu slabší príbeh. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

TSZ

Když jsem četl obsazení filmu, tak jsem tak nějak nevěděl co od snímku vlastně čekat: Morgan Freeman, Bob Hoskins, Jet Li, režie Louis Letterier, scénář Luc Besson…skoro by se chtělo říci: „každý pes jiná ves“. Ale všichni společně dokázali natočit neuvěřitelné drama citlivě protkané úchvatnými souboji a lehce úsměvnými momenty, ve kterém se naplno projevují jednak Jet Li-ho karate schopnosti a hlavně (což je pro mě nejpřekvapivější) i výrazné herecké nadání, které jsem v jeho předchozích snímcích jaksi nepozoroval. Luc Besson dokázal po dlouhé době napsat zase jednou nedebilní scénář, který dává všem zúčastněným možnost se předvést. I když dvojka Kurýra pak dopadla tak jak dopadla, nic to nemění na faktu že v Louisi Letterierovi má Francie (a potažmo celá Evropa) nesporný režisérský talent, který se začíná dostávat i k čím dál větším rozpočtům (viz Neuvěřitelný Hulk nebo chystaný remake Souboje Titánů). Utržený ze řetězu jsem viděl celkem třikrát (jednou v nekvalitní kopii na notebooku, pak v kině a nyní na originál DVD) a vždy mě dokázal výrazně oslovit. Ano, i tak se pozná kvalitní film. ()

Threepwood

Je to mezi 3 a 4 hvězdičky,dávám tři protože jsem čekal trochu víc akčních scén.Ale jinak slušná zábava a výborným Freemanem a Hoskinsnem. ()

Komiksové novinky

Komiksové novinky