Utržený ze řetězu

• Francie Danny the Dog (více)

Mafián Bart půjčuje peníze. A umí se postarat, aby mu je dlužníci vrátili i s tučnými úroky. Přijde vždy se svým poskokem Dannym, který je skutečné polozvíře. Když mu Bart sundá obojek, každého, kdo je v dosahu, zmlátí nebo zabije. Jeho život však není žádný med. Mlčky vegetuje v psím kotci. Nemluví, možná to ani neumí, nebo jen málo. Jednoho dne vejde ladič pian Sam do místnosti, kde Danny čeká na svého pána před výpravou za dlužníky. V Dannym tóny nástroje probudí zvědavost, zbytky lidskosti. Přisedne si a pomáhá Samovi ladit... Náhle zazní signál a Danny musí běžet na pomoc Bartovi. Danny s Bartem a jeho poskoky odjíždějí a po cestě se zastaví ještě u jednoho zlatníka, který dluží peníze. Bart opět vypustí Dannyho a zákazník v obchodě Wyeth je svědkem rvačky. Danny se zákazníkovi líbí, a tak navrhne Bartovi obchod: Wyeth totiž pořádá tajné souboje na život a na smrt. Bart přijímá a přivede Dannyho na zápas... (TV Prima)

Biopler

Zaujal ma výkon Freemana, ktorý je v úzadí celý film. V roli mentora je ako ryba vo vode, ináč veľmi efektné, no moc neholdujem takémuto typu filmov. ()

bif

Louis Leterrier v tomto snímku jasně ukázal, že bojové scény mu jdou, letošní "Souboj Titánů" byla sice katastrofa, ale jak by se na něj člověk mohl zlobit, když v roce 2005 natočil tento skvost, aneb každý někdy šlápne vedle, že? Zmíněné akční scény dokázalo přebít až Bourneovo ultimátm, ale i s tím se dájí směle srovnat, jsou prostě "našlápnuté". Jet Li, Bob i Morgan, hrají svoje maxima a hlavně díky nim je film tak příjemně koukatelný. Jinak akční film s filozofickým podtextem je vynikající námět, který se mi opravdu zalíbil. 75% ()

katmandzoo

pekný obrat zo "zvieraťa" na človeka, ktorého ladič pian(inak vynikajúci Morgan Freeman) naučil, čo je to láska, neha, priateľstvo..z Dannyho sa postupne stáva inteligentný a rozumný mladý muž, ktorý chce svoj život, ktorý žil predtým odhodiť a začať celkom normálne..jeho strýko sa s tým však nechce zmieriť a tak môžeme sledovať postupné vyvrcholenie deja a jeho ešte krajšie zakončenie.. ()

Joppo88

V kategórii akčných filmov je tento z mojich obľúbených. Jet Li a M. Freeman je určite pozoruhodná kombinácia - ale podarená. Nápad dobrý - všetko dobré. Nepatrí medzi nejaké geniálne skvosty filmového neba, ale kľudne sa dá pozrieť aj niekoľkokrát, a pritom si užiť dávku akcie a bojového umenia! ()

Pekisan

Lepsie to uz asi nejde. Lepsi mix akcnej bojovky s pribehom s malou stipkou laskavej romantiky a takej tej tradicnej americkej freemanovsko - dedkovskej rodinnosti uz mozno nikde inde neuvidite. Este by som primiesal trochu tej anglickej Guy Ritchie gangstrovky a Jet Liho zvieracie (ne)herectvo vyjde mi z toho nieco silno dobre pozeratelne. Lenze potom sa clovek zapocuva a zisti, ze hudba je od Massive attack a to sa uz pozitkarsku usmievam a zacina to smrdiet laskou minimalne na polku zivota. Lebo nic a ani dvd nie je vecne. Dej ma od zaciatku rychly spad. Vtiahnutie je takmer okamzite a hned od zaciatku je jasne komu drzat palce. Neskor sa to trosku ukludni, aby to vyvrcholilo v konecnom suboji dobra a zla, minulosti s buducnostou. Poviete si: "Tradicne." A? Shut the hell up. That man could talk some serious shit. ()

Kingjiri

Akčňák a drama jsou žánry, který se v jednom filmu často neviděj už jenom proto, že jsou dost těžko kombinovatelný. V tomhle případě se však obě složky překvapivě dobře doplňujou a přechody z akce do dramatický roviny nejsou nijak násilný (kontrast drsný a pohodový rodinný atmosféry je zajímavej). Hodně dělaj solidně napsaný postavy a jejich casting. Jet Li rozdává rány jako na běžícím páse, což při zdejší choreografii soubojů vypadá dost efektně a s přehledem si dává i vážnější scény (možná i díky tomu, že toho moc nenamluví). Morgan Freeman jako vždycky ztělesňuje obstojnýho životního mentora a Bob Hoskins skvělýho záporáka. Kdyby byla prostřední "dramatická" část oživená ještě nějakou větší akční scénou, do mojí plný spokojenosti už by scházelo fakt málo, alč i čtyři hvězdy jsou slušnej výsledek. ()

tranquill

"Minulost, ta už je za tebou, budoucnost je před tebou!" Ano, Morgan Freeman tento thriller posunul trochu jinam, ale bohužel jinak stál především na pouhopouhé bojové akci. A ta mne zde moc neoslovila. ()

anitae

Nevidomý ladič Freeman, mladá studentka s rovnátky, pejsek Danny s obojkem a jeho majitel, taková zajímavá pohádka. ()

Razzor_82

Vem si je! Luc Besson skloubil dynamickou akční bojovku a silné emotivní drama. Jet Li opravdu kouše jako vzteklý pes. Příběh o muži ze kterého stvořili týrané zvíře. Bob Hoskins má skvělí černý humor a dialogy ostré jako břitva. 9/10 ()

kondor77

Křišťálově čistá béčková arénovka, která ale kupodivou nenudí i v okamžicích, kdy se nikdo mezi sebou nemlátí a řeší se rádoby důležitá rodinná a filosofická témata. ()

Candyman

Nádhera. Jet-Li je konečně zpět v plné síle, takže důchod se nekoná. Film měl ale sám o sobě silný příběh, takže myslím, že i kdyby tady Jet nehrál, stálo by to za 5* I když, bez něj a těch jeho "psích pohledů" ve filmu, by to asi taky nešlo :) No prostě úžasná podíváná jak na příběh, tak na akční stránku. ()

Lenka0064

Pěkné bojové scény, zajímavý příběh a Morgan Freeman ;-) Závěrečné souboje zřejmě inspirovány PC hrou, kterou zatím neznám nebo teprve poznám - možná právě vzniká na motivy tohoto filmu :-) ()

truhlik

Tento film mě velice příjemně překvapil. Po shlédnutí traileru a úvodní scéně jsem čekal hodinu a půl plnou akčních nereálných soubojů, ale naštěstí se tak nestalo a souboje nebyly až tak hlavní věcí kolem které se film točil. A tak jsem se celkem ve zbytku filmu bavil. 70% ()

Louie

Celkem příjemný film se skvělým zakrváceným Bobem Hoskinsem. Bohužel jsem nějak neskousnul celý ten motiv slepého ladiče pián, který se nesl ve stylu věcí, které musí být vyřčeny, aby svět byl krásnější... Bojové scény mě taky moc nedostali, ale to bude možná tím, že jsem den předtím viděl Ong Bak :-). ()

LordMysti

Od tohoto filmu jsem moc nečekal, spojení Besona a Jet Li mi přišlo sice zajímavé, ale zvláštní. Nakonec mě celý film velice příjemě překvapil. ()

Wencek

Akční film s rádoby poselstvím, kterých jsou tucty. Vycvičený stroj na zabíjení se ze dne na den změní v jemnou dušičku odmítající zabíjet a to za zvuků vážné hudby a slepého ladiče fortepian. Dovolte abych se zasmál cha cha. Jediným kladem filmu jsou dobře natočené akční scény a Bob Hoskins jako záporák. ()

Veseldaa.!

Kdo by to řekl, že i akční film může člověka dojmout. Jetovi role výborně sedla. Opravdu jsem mu věřil, že neumí do pěti počítat. Začíná se mu dostávat mé oblíbenosti. Morgan podal klasicky skvělý výkon, i záporák se povedl. Pro mě rozhodně lahůdka, kde u jednoho zopáknutí určitě nezůstanu. A ty hlášky – nemám slov. Vše v dokonalé rovnováze. Díky za zážitek. ()

Acrobat

NIe je problem prist tomuto kusku na chut. V podstate ma to na film, kde gro tvori mlatenie sa hlava-nehlava, netradicny scenar, ktory chce divakovi naznacit, ze aj tento zaner filmu moze stavat aj na scenaristickej linke. A ono to dobre funguje, pretoze dej vas pomaly vtiahne ani neviete ako, a po rozlozeni kariet kto je kto, chce divak zlym zle a dobrym len aby prezili a vysli z toho stastne. Freeman neurobil chybu ak do toho isiel, ta rola mu sedi, Jet Li tam nie je na rozpravanie, ale tlcenie tucta ludi, a musim povedat ze mu to ide skvele. Konecne ho zobral pod patronat reziser, ktory nechce po nom aby visel na "invisible" lanach. Celkovo ma film rytmus, nechyba kvalitna hudba, slusna akcia a originalny scenar. Jeden z Liho najlepsich filmov a Leterrierov vobec. Nech opusti kuriera a vrati sa k tomuto smeru. ()

Komiksové novinky

Komiksové novinky