Utržený ze řetězu

• Francie Danny the Dog (více)

Mafián Bart půjčuje peníze. A umí se postarat, aby mu je dlužníci vrátili i s tučnými úroky. Přijde vždy se svým poskokem Dannym, který je skutečné polozvíře. Když mu Bart sundá obojek, každého, kdo je v dosahu, zmlátí nebo zabije. Jeho život však není žádný med. Mlčky vegetuje v psím kotci. Nemluví, možná to ani neumí, nebo jen málo. Jednoho dne vejde ladič pian Sam do místnosti, kde Danny čeká na svého pána před výpravou za dlužníky. V Dannym tóny nástroje probudí zvědavost, zbytky lidskosti. Přisedne si a pomáhá Samovi ladit... Náhle zazní signál a Danny musí běžet na pomoc Bartovi. Danny s Bartem a jeho poskoky odjíždějí a po cestě se zastaví ještě u jednoho zlatníka, který dluží peníze. Bart opět vypustí Dannyho a zákazník v obchodě Wyeth je svědkem rvačky. Danny se zákazníkovi líbí, a tak navrhne Bartovi obchod: Wyeth totiž pořádá tajné souboje na život a na smrt. Bart přijímá a přivede Dannyho na zápas... (TV Prima)

Strike

Končně někdo sejmul Jetovi ten hollywoodskej obojek a nechal ho se pořádně vybít i mimo Čínu. Souboje jsou super, ale nejsou to hlavní co táhne film. Tím jsou zejména herecké výkony Jeta a Morgana Freemana. ()

Jacek

Anglický hajzl (Bob Hoskins) s rozkošnm londýnským akcentem, konstantně mentorský Freeman, kombinace čínské, francouzské a rychlé americké kuchyně... to všechno by nakonec bylo fajn, kdyby to nebylo plné nedodělků, neutažených šroubků a skřípajících koleček. A kdyby scénář nebyl tak tupě nepřesvědčivý. ()

El Loco

Jet Li v nezvyklej polohe dokazuje, že vie nielen kopať, ale aj hrať. Prvýkrát som ho videl hrať vo filme, kde nie je akcia na prvom mieste. Ale keď už išlo do tuhého, rozbalil to tak ako to len on vie. Ukázal prečo je v súčasnosti numero uno medzi akčnými hercami. Pôsobivá bola hlavne bitka na záchode (a ja som si vždy myslel, že na záchode sa zvádzajú len iné ľúte boje). Pre mňa však bol hlavnou hviezdou Bob Hoskins, ktorého postava bola ako vystrihnutá z Ritchieho filmu. Aký to kontrast oproti Super Mario Bros. Morganovi Freemanovi sa tiež nedalo nič vytknúť - úlohu dobrého starého uja zvládol ľavou zadnou. Drsnosť príbehu dotvárajú glasgowské exteriéry a hlavne perfektný Massive Attack. Btw. bizarnosť môjmu zážitku dodal fakt, že som film videl nadabovaný v japončine (alebo čínštine?) → ešteže som mal CZ titulky. ()

Kingpin

Oukej Jet-li skvele zvlada bojova umeni, Morgan freeman je dokonaly jako vźdy, ale jinak dej ???Nechce mi nekdo tvrdit, ze to mel by trosku socialni snimek ??? No povim vam konec nejlepsi, jestli jsem celou dobu drzel smich, konec me naprosto presvedcil. Jet-li si musi srovnat ucty se zlymi padouchy a ochranit svou novou rodinu, coz se mu samozrejme povede, ale chce zabit sveho tryznitele => samozrejme nervove vypeti, protoze kladas nevi zda zabit zaporaka, ale na scenu prichazi druhy kladas dam mu ruku na rameno a pronese neco v duchu: " ne Johnny musis ukazat, ze si lepsi nez on!!", a on sklopi zbran => ze jste toto uz slyseli o videli ???Neni divu od filmu Sedm, kde to bylo krasne zpracovane a videli jsme opravdu Pittovo rozpolozeni, to vidim skoro v kazdem stupidnim akcnim snimku. Tedy omlouvam se tento mel navic jako rekvizitu lidsky obojek, coz me snad presvedcilo abych mu dal ty tri hvezdy... ()

dezert

Velmi dobrý "akční" film, jen Morgan Freeman nevypadal jak slepej, a to je problém, když máte hrát slepýho. ()

Nekgro

velmi dobře pojmutej akční film, jenž vás strhne nejen svýma parádně seskládanejma bitkama v podání Jet-Liho, ale milovníky klasické hudby zahřeje na srdci milovník pian Morgan freeman(jehož role mi silně připomíná Ray charlese). ()

PhillM.

To byla ale podivná míchanice... Rešerše vyvolá dojem, že běží o totální koninu, takže za normálních okolností bych asi odolal, ale mám rád zachmuřené Skotsko a Massive Attack, tak jsem do toho šel. Příběh je opravdu o tom, co se dočteme v obsahu. Kdo by ale čekal krvavou řež, kdy Jet Li rozdává glasgowské polibky na všechny strany, asi se zklame. Rvačky (je to opravdu taková choreografická kakofonie, evidentně zcela záměrně, což ale nemyslím jako výtku) zabírají odhadem takových dvacet procent filmu. Ve zbytku se hlavní postava učí lízat zmrzlinu a jíst lžící. Tisíckrát viděný konec je o pomstě. Hm. A herci? Jet Li by měl mít dubléra na vážné scény. Kelly Condon se snaží zahrát krásnou Skotku (těžký úkol, i s ohledem na to, že je Irka). Ještěže slepý Freeman nevidí, do jakého výplachu se to dostal... Přežít se to sice dá, ale nic moc kromě skvělého soundtracku jsem si z toho neodnesl. ()

Hepy13

Místo pytle obojek! místo obuška Let Li! A místo "Obušku z pytle ven!" je tu "Zabij ho!". Až poté co si Morgan Freeman bere Jet Liho pod svá křídla se mi film líbil daleko více než v bojových sekvencích, nutno dodat že i ty jsou ale excelentní. Vůbec celý film má takový zajívamý nádech. ()

Jaroslaf

co ta strašná ďoura ve scénáři na konci??? -SPOILER- na Dannyho čekal tým zabijáků a JAKO NIC?? Nedovíme se jestli vodešli někam na svíčkovou nebo zmizeli v nějaké jiné realitě nebo co???? Za to sem musel ubrat hvězdu, možná i dvě. ()

Berry

Bojové scénky jsou strhující (čkověk by jim dokonce uveřil!!!), Jet Li funguje výborně po obou stránkách (po stránce Dannyho psa, i po stránce Dannyho se srdcem), Morgan Freeman hraje jako vždy (a to skvěle) a Kerry Condon je moc sympatická. Pochvala patří taky samozřejmě reřisérovi, který dokáže i z pouhého sundávání obojku udělat skutečné napětí a originalitu.... Skvělá zábava! ()

Pc

Tento film se mi líbil, protože byl dobře zpracován film, děj, scény jak násilné tak vtipné a hezké.A tento film si budu rád pouštět třeba 100krát Celý film byl o Dannym ,,Jet Li a jeho vlastnitely ??Bob hoskinsale měl vlastní chybu, měl obojek, a slepému ladiči klavírů ,,Morgan Freeman Kterého Danny pozná. Yorku. A pro to jse mi tento film moc líbil ()

TaanStari

Je to rozporuplný. S takhle brilantní choreografií bych radši viděl čistokrevný akčňák. Nadruhou stranu i tenhle akční/drama mix funguje až překvapivě dobře. ()

R4kosn1k

Myslíte, že vás nemůže nic překvapit?! Tento film je drsný a nadherný zároveň. Chlapec vychovaný jako bojový pes. Naštěstí je tu Morgan Freeman jako slepý ladič klavírů, který můži na úrovni myšlení dítěte doslova zachrání život. ()

Caaslav

filmy s pošahanou situací nasoukanou do normálního světa mě většinou nenadchnou, a tohle nebyla vyjímka...2,5* ()

Wardan

Nevím jestli Luc Besson začal žrát nějaký prášky nebo naopak přestal, ale myslím, že tohle je jeho nejlepší scénář od dob...hmmm... Pátého Elementu. Překvapivě inteligentní, dramatický, dokonce i s psychologií postav a dává hodně prostoru herectví Jeta Liho. Louis Leterrier zvládl skvěle i neakční sekvence a ty akční jsou ultranářez. Skvělá choreografie Woo-ping Yuena a skvělá kamera a střih z toho dělají jeden z nejlepších akčních zážitků vůbec. Jo a abych nezapomněl - Morgan Freeman jako obvykle výtečný a Bob Hoskins je skvělý záporák. Nejlepší americká Liovka jaká kdy vznikla. Bez debat. ()

Saur.us

Překvapivě citlivý akční film. Překvapivě citlivý výkon Jeta Liho v roli superprosťáčka oscilujícího mezi totálním zabijákem a nejnevinnějším andílkem. A ač Danny the Dog moc akčních scén neobsahuje, když už na nějakou dojde, tak opravdu stojí zato. Takhle to vypadá, když se asijský akční film spojí s evropským existenčním dramatem. A ještě plus za hudbu od Massive Attack. Velmi dobře! ()

Komiksové novinky

Komiksové novinky