Příliš dlouhé zásnuby

• Francie Un long dimanche de fiançailles (více)

Píše se rok 1919. Mathildě je devatenáct let. Před dvěma lety odešel její snoubenec Manech na frontu v Somme a jako mnoho jiných byl zabit "na poli cti". Alespoň tak to stojí v oficiálním oznámení. Ale Mathilda odmítá uvěřit. Je si jistá, že kdyby Manech zemřel, ona by to cítila. Vedena svou intuicí se drží poslední jiskřičky naděje, která ji spojuje s jejím milencem. Marné jsou pokusy bývalého seržanta přesvědčit ji, že Manech zemřel v zákopech na "území nikoho" společně s dalšími čtyřmi muži. Mathildina cesta je plná úskalí a překážek, ale ona se jich neleká. Všechno je možné pro toho, kdo má odvahu postavit se osudu. (Magic Box)

Aljak

Vynikajúca atmosféra 1. sv. vojny a povojnového obdobia vo Francúzsku, ktorá úžasným spôsobom sprevádzala celý film. Naozaj vydarený film - nielen krásnym príbehom kde medzi sebou neustále bojovali reálna nádej a pochybná naivita, ale aj výbornými scénami, kulisami a tou krutou atmosférou frontovej línie vojnových bojov. Pri vojnových filmoch si veľmi cením, ak sa to s vizuálnymi efektami príliš nepreháňa, no a v tomto prípade to pôsobilo všetko dosť realisticky. Takže mimoriadne vydarené dielo ako celok. Avšak úvod filmu pôsobil mimoriadne neprehľadne, hneď v prvých minútach sa objaví obrovské množstvo informácií a veľmi ťažko sa človek v tom potom dokáže nejako schopne orientovať. To je fakt jedna z mála vecí, čo mi na tom celom prekážalo. Plus ešte občas až príliš zdĺhavý a zamotaný príbeh, ale to by som zase až za také veľké negatívum nepovažoval. ()

Martin741

Nadherny Francuzsky film od rezisera Jeuneta. Vizualne nadherne, dejovo uz trochu slabsie, ale divak ako ja dychtivy po hereckych vykonoch si uzije svoje. 100 % ()

Nach

Jedno z nejlepších děl, co jsem viděl ohledně tématu první světové války. Ta je zde rozkreslena do opravdu děsivě realistických rozměrů, které už my nemůžeme pamatovat. A díky skvělé výpravě a kameře máte pocit, že v ní doopravdy jste. V převelikém množství vedlejších postav - které se příběhem většinou jenom mihnou - se nemusíte bát, že by tím pro vás byl příběh nějak zvlášť nepochopitelný. Právě naopak. Navíc jeho romantická stránka dává tomu všemu o to emotivnější nádech. Jean-Pierre Jeunet se předvedl jako režisér s velkým R u něhož budu každý jeho film vyhlížet s velkým očekáváním. 95% ()

Agoran

Obrazovému zpracování bych dal za *****, Audrey Tatou je klasicky sympatická a i její postavě jsem "fandil"... Ale scénář chvílemi zakopává a podmývá celkový zážitek z filmu. Takže nakonec 7/10 ()

Wladi.mir

Čekal jsem málo a dostal hodně. Taková detektivka co se vlastně stalo, dělo a proč? I když tento žánr nikterak vzlášť nemusím, toto mě bavilo. Pátrání po osudu pěti odsouzených a najít status své lásky: žije? - nežije? Zde se ukázalo, že naděje umírá poslední. Příběh každého z mužů byl něčím zajímavý a mě se to líbilo. Navíc se ve filmu objevilo mnoho dobrých herců. (Až do titulků jsem si nebyl jistý jestli to byla Jodie Foster.) Prostě krásný odpočinkový film. ()

C0r0ner

Bylo to malinko delší a malinko romantičtější, než by se mi líbilo, ale i tak mě uchvátilo prostředí I. světové války (špičkově zvládnuté) a příběh jako takový, který si rozhodně nepotrpí na klišé a drží diváka u obrazovky po celou dobu. Když k tomu Jeunet přidal kvalitní konec, tak jsem nemohl o plné palbě pochybovat. 90% ()

Wormboy

Vizualne brilantne dielo,ktoreho obrazy sa zarezavuju do mysle ako motorova pila do Leatherfaceovej nohy. Samotny pribeh je trosku problematickejsi a snad aj lahko prekombinovany,avsak v konecnom dosledku podla mojho nazoru az tak Jeunetove dejove premisy nie je tazke pochopit. Prekvapenim pre mna bola Badalamentiho hudba,ktora do snimku padla ako r*t na serbel,avsak v ustrednom a dost casto vo filme odznenom motive citit Zimmerove Thin Red Line, mozno sa mi to len zdalo,ale v tom pripade to bolo zdanie dost silne. To vsak nic nemeni na tom, ze ide o urcite vynimocny film,ktoremu chyba ku dokonalosti snad len jeden schodik, 4,5/5......Po druhom zhliadnuti 4/5 ()

Dannysek4U

Zaznelo to tu uz mnohokrat, a ja se k tomu nazoru musim pripojit: takovou vizualni nadheru jsem uz dlouho nevidel, a nezalezi na tom, kolik Jeunet pouzil kamerovejch filtru, ze vsi krasy francouzsky zeme pojmul nejvic co jsem kdy videl. Stejne tak je ale pravda, ze toho chtel rict az moc, proto uprostred je pribehu, kdy se spletaji jednotlive linie, dej zmatecny a roztristeny a cloveka snadno presiti. ALe jinak opravdu uzsna podivana, narozdil od Amelie trochu horkosladka, ale presto neuveritelne krasna. Nesouhlasny hlasy nechapu, prece nemusi bejt vsechno hollywoodsky nalajnovany a odsejpavy. A Audrey Tautou skladam velekj hold, asi to vazne je ta nejpodmanivejsi herecka staryho ´kontinentu. ()

lilina133

Vizuálne nádherné, pomocou neskutočných filtrov pripomínajúce staré filmy, úchvatná výprava, zlatá Audrey Tautou...ale zároveň to bolo aj trošku zmätené & neprehľadné, čo sa deju týka, avšak s odstupom času zisťujem, že mi to vôbec nevadilo...Táto ľúbostná detektívka z vojnového obdobia pripomínajúca staré časy vás jednoucho chytí za srdce, tak ako mňa:-)) ()

U_S_O

Takéto filmy sa možno zdajú lepšie, keď ich vidíte na druhý-tretí krát, pretože to bolo tak zamotané, že po jedinom zhliadnutí filmu naozaj nechápem všetky súvislosti. Ale... ale neviem či ma vôbec niečo prinúti si tento chaos pozrieť ešte raz, aby som tomu naozaj pochopil. Istá podobnosť (kamera, farby) s vynikajúcou Améliou tu síce bola ale príbeh samotný už taký výnimočný nebol. Možno keby to bolo o niečo kratšie a priamočiarejšie, tak by to aj za ten druhý pokus stálo ale obávam sa, že tento film už nikdy (z vlastnej vôle) neuvidím a rýchlo na neho zabudnem. ()

Juto

Tento ambiciózny film, ktorý je rozprávaný kombináciou vizuálneho majstrovstva a emocionálnej intimity, udržiava zvláštne spojenie romantiky a pragmatizmu, ktoré by malo zaujať náročné publikum. 8/10 ()

emo

Krásny snímok, ktorý dokazuje, že európsky film stále žije! Jeunet natočil ďalší, trošku uletený, no o to viac milý a pútavý film o pátraní mladej Mathilde po svojom snúbencovi. Po prvom pozretí som mal z tých všetkých postáv v hlave poriadny miš-maš. Ale na druhý krát to už bolo všetko O.K. a až potom som si ho skutočne vychutnal. Herci sú skvelí, ale hlavnú úlohu hrá krásna kamera a najmä typicky Jeunetovská réžia! Jednoznačne doporučujem! ()

Flyer

Emocionální nářez v pravém slova smyslu. Oproti Amélii jsou Příliš dlouhé zásnuby podány mnohem surověji a depresivněji, což jsem moc nečekal, jelikož jsem díky hojným přirovnáváním k tomuto filmu počítal spíše s podobně laděnou love story. Ale nakonec jsem rád, že tomu tak je, na co mít dvě Amélie? Zmínit musím také neuvěřitelně působivé zpracování válečné vřavy, vystihnutí té pravé atmosféry bezmoci s náznaky určité naděje a samozřejmě nenapodobitelný Jeunetův vizuální styl. Jediný zápor u tohoto filmu vidím v příliš složitě vyprávěném příběhu, ve kterém se při troše nepozornosti může člověk chvílema ztrácet. Jinak jsou ale Příliš dlouhé zásnuby filmovým zážitkem, na který se jen tak nezapomíná. 90% ()

AGO

Jedna veľká filmová maľba. Jeanov štetec predstavuje výnimočný cit pre vizuál (kamera, filtre). Vždy keď som pomyslel na zápory, poklepkal ma ním po hlave a zase si získal moju pozornosť. Príbeh je rozprávkový, pre niekoho možno až pritiahnutý za vlasy, ale kašlite na to! Tie zábery s majákom treba vidieť!! ()

Radiq

Hrozně moc postav a souvislostí mezi nima. Mám v tom bordel. Nevím kdo s kým měl co společnýho, protože každej má francouzský jméno a kdo si to má pamatovat, navíc když tam někdo měl dvě jména a boty a rukavice a 2 matky nebo co...? Ale jinak celkem fajn... ()

tom88

Trochu obyčajné ale celkom podarené dielko. Vojnové pasáže vo filme bolli na slušnej úrovni. Mathildine pátranie chvíľami nudilo, ale Tautou to zahrala pekne. Kamera bola super. Mohlo to byť o niečo kratšie, ale mínus to nieje. Je to tak 3,5* , ale skôr bližšie k 4*. 75%. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

19.01.2022

Life of Pi podle Jeuneta

Life of Pi podle Jeuneta

02.11.2005

Kniha Yanna Mantela THE LIFE OF PI, zachycuje strastiplnou plavbu 16-letého indického chlapce Pi z Indie do Kanady. Neboť poté, co nákladní loď převážející zvířata do zoo ztroskotá, zůstane na… (více)

Kto bude mladým Hannibalom?

Kto bude mladým Hannibalom?

08.09.2005

Chcete vidieť, ako sa z temne charizmatického angličana môže stať mladý usmrkaný francúz? V tom prípade netrpezlivo očakávajte ďalší pripravovaný film z kuchyne vyberaného gurmána - doktora Lectera,… (více)