Velký Joe

• Austrálie

• Kanada

Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1998, 114 min

Silny pribeh velkej rozkosnej opice, ktoru som si hned oblubil a prezival s nou kazdy moment jej zivota, ci uz na slobode, za mrezami, alebo na velkom kolotoci. Koniec filmu takmer slzivy, aj ked nie az tak ako by mohol a mal byt. Ale Charlize Theron a jej opicka, to ma vzdy prinuti pozriet si to aj ked som to videl minimalne 5 krat.(18.8.2011)

Síce je to prostoduchá kingkongovská variácia, ale ako milý rodinný film to funguje na jednotku. Z detstva naň mám jedine príjemné spomienky. Dnes mi to príde trochu infantilné, naopak krásu Charlize Theron som vtedy ešte nevnímal, kým teraz ju považujem za veľký klad snímky. Má to ale dobré triky (Joe sa môže kľudne porovnávať s Kongom Petera Jacksona z roku 2005), fajn hereckú zostavu a rodinnú atmosféru, akú môže mať len film podobného typu. (70%)(11.9.2010)

Hodnotím nejvýš, protože "Velký Joe" byl můj první filmový zážitek, který si pamatuji a zároveň první film, na kterém jsem byla v kině. Škoda, že po Billu Paxtonovi se nějak slehla zem, protože v každém jeho filmu (třeba "Titanic") je mi velmi sympatický. A konec mě bude dojímat nejen po deseti letech.(16.5.2008)

Pětimetrová gorila si žije utajená kdesi v poklidu v džungli, kde bude její jediná spřízněná duše krásná blondýnka. Hah, Mark Rosenthal asi neměl vlastní nápady a tak vykradl jeden z nejznámějších dobrodružných filmů starého Hollywoodu. Režijně a herecky je to sice dost šedej průměr, ale dívá se na to hezky.(17.2.2015)

Nebudete vedľa ak tipujete, že je to niečo ako King Kong. Filmy majú mnoho spoločného. Podobný dej, krásnu blondínku, ktorá nad ním drží ochrannú ruku i zloduchov, ktorí na ňom chcú zarobiť. Podobnosť mi nevadila, film má čo ponúknuť, hlavne mladšiemu publiku, pre ktoré je určené predovšetkým. Na mladú Ch. Theron je radosť pozerať, vtedy ešte taká hviezda nebola, ale talent i krásu mala na rozdávanie už vtedy. Finále s ruským kolom v závere bolo veľkolepé, nečakal som žiadne veľké deštrukcie. Úroveň trikov je rôzna, ale gorila je na tom prekvapivo dobre. Ako rodinný film spĺňa takmer všetky požiadavky. Nemám veľmi, čo vytýkať, deti budú určite spokojné a ja štvrtú hviezdu pridávam za krásnu a talentovanú Ch. Theron. 80%.(12.4.2013)

• - Když Bill Paxton a Charlize Theron stojí ve vchodu do divadla, na pozadí je vidět filmový plakát Knihy džunglí od Disneyho. (Mr.Critic)