Tato variace na King Konga zaujme a dojme především ty nejmenší. Dospělí v tom najdou kupu klišé, předvídatelných scén i nezbytný patriotismus. U závěru kde chlapeček odevzdává peníze a pak i hasiči a poldové - se každý rozumný člověk musí svíjet v křečích.... Mno... Charlize tu byla ještě mlaďounká a v kraťáskách k nakousnutí. Po Ďáblovu advokátu ( a jeho úspěchu) ale moc nechápu proč vzala roli milovnice goriláka... Honičky s landrovery byly slušné ! Průměr s odřenýma gorilíma ušima * * *(15.7.2012)

Silny pribeh velkej rozkosnej opice, ktoru som si hned oblubil a prezival s nou kazdy moment jej zivota, ci uz na slobode, za mrezami, alebo na velkom kolotoci. Koniec filmu takmer slzivy, aj ked nie az tak ako by mohol a mal byt. Ale Charlize Theron a jej opicka, to ma vzdy prinuti pozriet si to aj ked som to videl minimalne 5 krat.(18.8.2011)

Síce je to prostoduchá kingkongovská variácia, ale ako milý rodinný film to funguje na jednotku. Z detstva naň mám jedine príjemné spomienky. Dnes mi to príde trochu infantilné, naopak krásu Charlize Theron som vtedy ešte nevnímal, kým teraz ju považujem za veľký klad snímky. Má to ale dobré triky (Joe sa môže kľudne porovnávať s Kongom Petera Jacksona z roku 2005), fajn hereckú zostavu a rodinnú atmosféru, akú môže mať len film podobného typu. (70%)(11.9.2010)

Tak tohle jsem viděl v rámci povinné návštěvy ještě na základce. S upřímným ohlédnutím musím říci, že to bylo asi nejlepší na co mě vzdělávací institut vzal. Tehdy jako dítě mě uchvátila postava Joa a dojemný děj. Dnes spíše oceňuji krásu Ch. Theron, vizuální stránku a fakt, že Disney patřil za etalon pro rodinné filmy.(28.8.2011)

„Skrývačka mi nikdy nešla...“ Divák si hneď povie „rodinná kópia KING KONGA“. Faktom ale je, že snímka Rona Underwooda JOE (CHVENIE, DOBRODRUHOVIA Z VEĽKOMESTA) je v skutočnosti remake snímky z roku 1949. No tá zasa vznikla 16 roky po čierno-bielom KING KONGOVI (1933)... takže sme sa nakoniec predsa dostali k tomu, že to JE rodinná kópia KING KONGA. Nechýba švárny junák ani prsnaté nevinné dievča, ktoré treba zachrániť, obrovská rozumná gorila je polapená a vytrhnutá zo srdca svojej divočiny a vhodená do hnusného veľkomesta, kde trpí jej dušička, potom ale samozrejme utečie, začne demolovať mesto a keďže sme vo filme Walta Disneyho, môžete tipovať, či ju na konci zastrelia. Je to príjemné, hravé, má to peknú prírodu a triky, ale ani Theronovej prsia a Paxtonovo sympaťáctvo dosať dobre nezamaskujú priemerný scenár.(17.10.2004)

• - Když Bill Paxton a Charlize Theron stojí ve vchodu do divadla, na pozadí je vidět filmový plakát Knihy džunglí od Disneyho. (Mr.Critic)