To, že je to podle někoho klišé mě vůbec nezajímá. Možná si někdo řekneš, že je to jenom ubohá fraška a další napodobenina King Konga. Já mám na to názor takovej, že tohle se King Konga týká, ale nemá to stejný příběh. Rozhodně mám Velkého Joea radši, než King Konga z roku 2006, který měl smutný konec. Vím, že každý konec nemůže bejt šťastný, ale v tomhle případě mě to bylo strašně líto. Velký Joe má příběh, skvělá herečka Charlize Theron se do své role moc hodila a vizuální efekty velké Joea se opravdu povedli. Na to, že je to film z roku 1998, kdy ještě nebyli takové grafické možnosti jako dnes, si ten film zaslouží rozhodně lepší hodnocení než pouhých 55%.(29.7.2012)

Pozrel som to druhý krát a chytilo ma to viac než predtým, keď si to zoberiem zo širšieho uhla zaujme to veru viac než iné báchorky produkované za posledné roky a po trikovej stránke to nemá skoro chybu, určite je Joe Young lepším prevedením gorile než Jacksonov vyumelkovaní rozťahaní King Kong. Nedá my to a mením hodnotenie filmu na slušných 70% aj vďaka sympatickej Charlize Theron a charizme Billa Paxtona aj keď príbeh ja klasicky jednoduchý ale aj tak vďaka peknej doprovodnej hudbe od Jamesa Hornera povie viac než by sa dalo čakať, slušná vzorka z tejto hudby nakoniec putovala aj do na rýchlo skladanej hudby k filmu Trója. ║Rozpočet $90miliónovTržby USA $50,632,037Tržby Celosvetovo $87,600,000/70%/(4.1.2008)

Soundtrack James Horner: 1. Sacred Guardian Of The Mountain ,2. Poachers ,3. Attempted Capture ,4. The Trees ,5. Our Last Chance - A New World ,6. A Broken Promise ,7. Leaving By Night ,8. Hollywood Boulevard ,9. Freeway Crossing ,10. The Carnival ,11. The Burning Ferris Wheel ,12. Dedication And Windsong,(12.5.2011)

Trochu mě překvapilo zdejší hodnocení, se kterým mimochodem nesouhlasím. Na svoji dobu to má pěkný efekty, nádhernou hudbu a sympatický obsazení. Pro mě určitě lepší, než King Kong od Petera Jacksona. Ale sto lidí, sto chutí. Pro mě 70% a hvězdička navíc za krásnou Charlize Theron. PS - konec je na slzu :-)(22.12.2013)

Tak tohle jsem viděl v rámci povinné návštěvy ještě na základce. S upřímným ohlédnutím musím říci, že to bylo asi nejlepší na co mě vzdělávací institut vzal. Tehdy jako dítě mě uchvátila postava Joa a dojemný děj. Dnes spíše oceňuji krásu Ch. Theron, vizuální stránku a fakt, že Disney patřil za etalon pro rodinné filmy.(28.8.2011)

• - Když Bill Paxton a Charlize Theron stojí ve vchodu do divadla, na pozadí je vidět filmový plakát Knihy džunglí od Disneyho. (Mr.Critic)