Crack ovládl černošská ghetta stejně jako další místa v New Yorku. Droga umožnila vytvořit říši, díky které nesmírně bohatne drogový král Nino Brown (Wesley Snipes). Krimi ŘÍŠE DROG je kronikou vzestupu a pádu tohoto mafiána, jehož ceta k moci neznamená nic jiného než smrt pro kohokoli, kdo nedokáže odolat zákeřnému narkotiku. (oficiální text distributora)

kowalski

Ve své době se mi to docela líbilo. Záleži na tom jak bych film ohodnotil dnes. Tekrát docela zajímavý film o drogách s dobrým soundtrackem. ()

ink flo

Některý filmy rokama nabírají na bizarnosti - anticrack agitka s dredatým Ice-T v kloboučku, Wesley Snipesem v mrkváčích střihu MC Hammer, všema ostatníma v bekovkách Kangol a gangsterama uchovávajícíma v trezoru své účetnictví na disketách. Interiéry jak ze zlýho snu osmdesátkovýho architekta a samozřejmě nechybí ani italové a Scarface...a Fab 5 Freddy to produkuje ()

Vasha

Nádherné ztvárnění nejednoho osudu spojeného s drogama a krutým životem amerických dealerů. Jedna z životních rolí Westliho Snipese, hodně povedená role ušitá na míru. ()

Hapretor

No, co tak napsat? Nevýrazná, ne úplně nemožná "gangsterka" s W. Snipesem v hlavní roli, kvůli kterému jsem na to čuměl. Nezklamalo ani pobavilo. Pro zaplácnutí času poslouží dobře. Takových filmů je spousta, takže netřeba více rozebírat. Malá rybka v oceánu. Spíš podprůměr. A Snipes nijak neexceluje. ()

strikeman

Mafiánské filmy mám moc rád a tak i béčkové produkci jsem v tomto směru schopen všelicos odpustit. Nemohu se ale zbavit pocitu, že zrovna tohle mohlo být s dotaženějším scénářem a zručnější režií mnohem lepší ... 65% ()

helloween93

Doznívající 80. léta, crack v rozmachu, hip hop, new jack swing, gold chainy a černošský gang v čele s Wesley Snipesem. V našich krajích díky nezájmu televizních stanic neznámá kriminálka o vzestupu a pádu drug lorda Nino Browna v podání Snipese. Na kladné straně stojí Ice-T, Mario Van Peebles, Chris Rock nebo Judd Nelson, u něhož šlo o jeden z posledních zajímavých filmů jeho v té době už skomírající kariéře. Příběhově to je takový standart mezi filmy o podsvětí, samozřejmě obohacený o černošskou kulturu a slang. Ice-T překvapivě v kladné roli sebejistý, stejně jako Snipes v té záporné. Wesley začínal ve vážnějších dramatech Spike Lee a dopracoval to do béčkových akčních filmů, přitom narozdíl třeba od Stalloneho hrát uměl. Atmosféru filmu dotváří soundtrack, kde nechybí tracky od Troop, Levert, Johnnyho Gilla nebo Keitha Sweata, všechno přední umělci tehdejšího R&B a new jack swingu. Mínusem je asi nasnímaná akce. Van Peebles ovšem nebyl úplně marný režisér, a hned jeho první film New Jack City zaznamenal komerční úspěch, bohužel byl však jediný. Shlédnuto na AMC. 4* ()

Shitonit

Ve své době hodně povedený film, zapsal se mi do podvědomí a dodnes patří mezi mé nejoblíbenější. Film má co nabídnout i v dnešní době, dokonale sehraný tým herců, super postavy, děj a spád zasazený do zajímavého prostředí... Klidně bych dal hvězd i šest.. ()

piglit

Miluju tyhle filmy, kde negři s přehledem řeší problémy, které by bez negrů níkdy nevznikly. Jejjich produktivita a přínos pro společnost mi připomínají jinou menšinu, jejíž jméno se nesmí vyslovit. O tři roky později natočil Wesley obdobný film s týmž mravním imperativem (Drogy jsou špatné, ale dost sypou. Áno?) - Sugar Hill. ()

jopal

Po dvoch dnoch si uz nepamatam o com to bolo. Snipes uz podal aj lepsi vykon, alebo to bolo tym blbym dabingom???? 11.2010 ()

carAnthony

Hood - rešpekt, drogy, zbraňe, prachy, luxus.... real nigga shit son... Cash Money Brothers majú vo všetkom jasno... teda až na ženy. blah blah... aight, lemme talk, sú aj lepšie filmy na podobnú tému, no v tomto, v celku priemernom (či azda podpriemernom) filmovom zážitku, mi však učarovala atmosféra, obsadenie a soundtrack - zato zaslúžená hviezda navyše. Ghetto approves!! Pre celkom obyčajného slováka/čecha možno celkom nuda. Ak vás však gangsterky či hip-hop berú, prídete si na svoje. //50%// a.k.a. 3* + spomínaná jedna navyše, za jedlo pre moju dušu. P.S. @Pluhy - film proste nieje zameraný pre skupinu ľudí v kt. sa nachádzaš, inak by ťa všetky tie veci neprekvapovali, toť vše... btw ten s tými hodinami je flava flav, ale vysvetlovať ti, prečo mal tak veľké hodiny na krku a to všetko asi fakt nemá cenu. Film len proste nieje pre teba. ()

Syndrom

Ice T is my favourite rapper and he can't act for shit! Dobrej film na šprtání klišé. Absolutně bych ale nezvládl nakoukat takovejhle trivialit tolik, abych mohl exaktně určit, že Wire je boží. Musí mi stačit instinkt. ()

KcarlosK

Klasická 'devadesátková' černošská kriminálka. Je to bohužel docela nadčasový příběh. Žádné velké umění, ale jinak je to klasika. Rád se k tomu občas vracím. ()

pelegryna

Jsem opatrovníkem svých bratří ...prásk Malý náčrt budoucí společnosti... Velmi slušné dílo a dobré herecké výkony.Ve svém žánru dokonce jedno z těch lepších. ()

GoLeMjuraboY

Ze začátku to mělo dobrej potenciál, ale prostě šlo to spíš do "béčkové" akce... hip hop a celkově drogy,gangy to je téma které mě zajímá, ale tohle si 4* nebo 5* nezaslouží... ()

K1K0

Crackova epidémia ktorá pohltila veľa ľudí ktorý skončili závislí, na druhej strane iný na tom profitovali a zbohatli, všetko toto opisuje deväťdesiate roky a príbeh ktory ukazuje drogového "krála" a podsvetie v ktorom vládol. V kriminalistickom opise je to dobre zrežírovaný film kde je vydieť ako polícia bojuje proti narkotikám a ľudom ktorý vládnu tomuto biznisu, ako sú ľudia utláčaný a bezbranný, a všetka moc ktorá je spojená s drogami. ()