Galaxie teroru

Mindwarp: An Infinity of Terror

Sci-Fi / Horor

USA, 1981, 81 min

• Hadža

No takovouhle sracku jsem si rozhodne nemohl nechat ujit,abych se necitil ochuzeny o nejaky ten postarsi klenot.Nizky rozpocet je tu opravdu viditelny pri kazdem kroku posadky v jakemkoliv prostredi,triky i na svou dobu dosti odflaknute.Atmosferu to moc nema,ani napeti jsem jaksi nepocitil,no proste to musite videt!:)Kdyz jsem spatril na konci Cameronovo jmeno v titulcich ,tak jsem aspon mohl uznat ,jak velky krok kupredu od te doby udelal!(3.6.2010)

• zelvopyr

Zase jeden film, díky kterému jsem si uvědomil, jak nesnáším atributy 80. let :) Hlavní macho hrdina je vykreslován, aby vynikl, v kontrastu s überdebilním chováním všech (což má smysl v kontextu zápletky, ale je to pruda). A teď ta horší zpráva, vypadá jako klon Schimanskiho, a to bohužel i chováním. Na tomto filmu je pozoruhodná vizuální stránka, skvěle vypadající kulisy. Kdyby byla časová posloupnost jiná, hodnotil bych kriticky jako silný a nedostatečný plagiát Vetřelců, takhle jen poznamenám, že Cameron se zúčastnil filmu, kde to udělali špatně, a napodruhé předvedl vlastním dílem, jak měl vypadat správně.(18.1.2014)

• Segrestor

Nenechte se oklamat plakátem. Za ním se nachází film připomínající chvílemi vetřelčí biotop nebo Nostromo design, ale jinak velmi nepovedený, chvílemi dost hloupý, nudný a pro náročnější nekoukatelný už po pěti minutách. I zbytnělá nostalgie a touha vidět klasiku let osmdesátých vás nedovede přikovat k obrazovce. To už i v Arabele měli lepší triky. Vůbec nejvýraznějšími personami jsou noční motýl Robert Englund a klaun Sig Hail. A když říkám klaun, myslím klaun. Tady je hodně příležitostí, kdy se mu vysmát. Kouzlo nechtěného probleskuje z každého záběru a tak se lze docela kvalitně prochechtat do konce, ale to zvládne jen opravdu otrlý divák. Já to nedal.(23.5.2014)

• Karamanlis

Sci-fi horory odohrávajúce sa vo vesmíre či na ďalekých neznámych planétach úplne zbožňujem, Galaxy of Terror však má na míle ďaleko od toho, aby dokázala uspokojiť moje kinematografické chúťky... Očakával som sympatické zábavné béčko, dostalo sa mi však čosi, čo sa snaží tváriť k smrti seriózne a nie je to vtipné, akčné, tajomné, mrazivé, nedisponuje dobrými efektami... stále je to však o čosi málo lepšie než iný alienoidný "klenot" Creepozoids.(13.8.2010)

Osmdesátkové hororové sci-fíčko zajímavé perfetkní výpravou, hereckým obsazením a obstojnými gore scénami. Tvůrci diváka zvou na slizkou a krvavou jízdu v podobě záchranné mise na planetu Morgentus, kde kleklo spojení s vesmírnou lodí Remus. Jízda se odehrává ve společnosti partičky ostřílenců v čele s drsnou kapitánkou Trantorovou a seniorským velitelem Ilvarem. Jejich tým kromě dvou chlápků, jejichž vzájemná rivalita užírá pěkný kus stopáže, a dvou pohledných ženštin, z nichž jedna se ocitá před kamerou, jak ji příroda stvořila, tvoří ještě vystrašený cucák a divácky nejatraktivnější dvojice v podání Englund a Haig. Tahle nesehraná partička se po průzkumu Remu, kde je nečeká nic hezkého, pouští do průzkumu planety a naráží na záhadnou pyramidu, kde je nečeká nic tuplem hezkého. A jak už to tak bývá, s přibývající stopáží řídne počet hrdinů. Jednotlivé postavy nejsou vůbec špatné, herecké výkony nemá smysl komentovat, ale jejich chování je poněkud pomatené, stejně jako celkový koncept snímku. Ovšem kratičká stopáž ozdobená o nějaké to slizké monstrum, mrtvolu, Haiga se smrtícími krystaly a v neposlední řadě ženskou nahotu zasazenou do správně ujeté scény vylepšují spolu s výpravou tomuto vesmírnému béčku trošku reputaci. U mě za tři hvězdy.(29.5.2011)

• - Do role Cabren byl zvažován Keith Carradine. (Terva)

• - Svoju premiéru si vo filme odbil známy režisér David DeCoteau. Vo veku 18 rokov dostal funkciu produkčného asistenta. (beso74)

• - Stěny kosmické lodi Quest jsou vyrobeny z tvrdého kartonového papíru získaného od společnosti McDonald. (Terva)