Galaxie teroru

Galaxy of Terror

Akční / Horor / Sci-Fi / Mysteriózní

USA, 1981, 81 min

• Segrestor

Nenechte se oklamat plakátem. Za ním se nachází film připomínající chvílemi vetřelčí biotop nebo Nostromo design, ale jinak velmi nepovedený, chvílemi dost hloupý, nudný a pro náročnější nekoukatelný už po pěti minutách. I zbytnělá nostalgie a touha vidět klasiku let osmdesátých vás nedovede přikovat k obrazovce. To už i v Arabele měli lepší triky. Vůbec nejvýraznějšími personami jsou noční motýl Robert Englund a klaun Sig Hail. A když říkám klaun, myslím klaun. Tady je hodně příležitostí, kdy se mu vysmát. Kouzlo nechtěného probleskuje z každého záběru a tak se lze docela kvalitně prochechtat do konce, ale to zvládne jen opravdu otrlý divák. Já to nedal.(23.5.2014)

• -bad-mad-wolf-

Přinejmenším zajímavá je vizuální (kulisová) stránka, která si půjčuje to lepší z prvního Vetřelce a uvidíme v ní také několik povědomých prvků z Vetřelců druhých, v té době ještě neexistujících - ano, v tvůrčím týmu Galaxie teroru totiž figuroval i James Cameron. Tím veškerá zajímavost končí, pokud pomineme extrémně stupidní chování všech členů posádky a vskutku úchylné scény jejich zabíjení.(5.1.2012)

,,Stopy smrti. Možná někdo přežil..." Roztomilý klon Vetřelce, který je připomínán téměř na každém kroku. Planeta, se kterou je ztracen kontakt, výtvarné řešení filmu, přistávací manévr, pyramida připomínající osídlení z Vetřelců, kteří teprve vzniknou, industriální hudba (Barry Schrader) a kapitánka mající za sebou peklo. Poslední třetina filmu jakoby vypadla z původního seriálového StarTreku, kde si posádka prošla podobnými situacemi. Zdařilé gore efekty (utrhané končetiny, vyhřezlé kosti s vnitřnostmi, servané maso z obličeje, exploze hlavy a podobné chuťovky) a milé příšerky (červi, pavoukovci, chapadlovci...)jsou příjemným zpestřením. Ohledně atmosféry jsou nejlepší úvodní titulky se záběry planety. Vzpomínaný J.Cameron si jistě řadu nápadů odnesl do svého pokračování vetřelčí ságy. Film není úplně špatný, ale v hlavě vám nakonec utkví jen pár scén. To jsem si uvědomil, když jsem si ho po pár letech znovu pustil...(16.4.2013)

Konečně film,který se může srovnávat s majstrštyky páně Woodova.-- Ono to bylo celý asi takhle: někdy vokolo r.44 byl E.Wood brutálně znásilněn ošklivou mimozemšťankou,zrovna když si na záchodě četl něco o Rin Tin Tinovi. Pár let nato se tahle zrůda (mimozemšťanka,nikoli Wood) vrátila na zem ,aby tu předčasně porodila pána,nějakého Englunda a po pár letech přenášení i B.D.Clarka. No a když se tihle dva po letech setkali,ukázali scénář všem ,ale zaplatil to nakonec Corman,kdo jiný.-Takhle nějak to bylo.(3.10.2010)

• YURAyura

Ne zcela spatny klon Aliena v kombinaci s temnou stanou Hwezdnych valek. I kdyz pravda neni tak zabavny a promakany jako Creature s Klausem Kinskym. Skupina "specialne" vybranych vojaku je vyslana na zachranou misi kolonizatorum jedne bezvyznamne planety, protoze se po nespecifikovane udalosti odmlceli. Vsichni zucastneni jsou tak trochu na hlavu a jejich chovani v kombinaci s lacinymi kulisami a gumovymi nestvurami je je vic nez lehce neprofesionalni. Triky se odehravaji temer v cernocerne tme, aby se co nejvice usetrilo, jak uz to u TV filmu byva zvykem - a ten pitomy nazev..... ;]] Ale abych nebyl uplny zloun 2-3 zabery jsou docela slusne a navic se tomuto memu srdci blizkemu zanru dostava promerne malo prostoru. Hehe a potom, ze Aliens byli buchvijak originalni - Cameron to tu jako pomocny reziser pekne obslehl se vsim vsudy, pridal navaznost na original a zrodila se legenda.(1.3.2006)

• - Stěny kosmické lodi Quest jsou vyrobeny z tvrdého kartonového papíru získaného od společnosti McDonald. (Terva)

• - Sid Haig hrajúci postavu Quuhoda sa po porade s producentom Rogerom Cormanom rozhodol upraviť scenár a zahrať svoju postavu takmer bez slov. A tak počas celého filmu povie jedinú vetu. (beso74)

• - Meno kapitánky vesmírnej lode (Grace Zabriskie) odkazuje na slávnu sériu Isaaca  Asimova - Nadáciu. V nej nesie meno Trantor planéta, ktorá je sídlom Galaktickej ríše. (beso74)