Galaxie teroru

Galaxy of Terror

Akční / Horor / Sci-Fi / Mysteriózní

USA, 1981, 81 min

Your countdown to hell is about to begin! Tak takováhle slova spolu s pěkným plakátem jsou tady jen šaškárna na oblbnutí... Jedná se o klasický béčko jako kráva, co se snaží uhrát to na vážnou věc. Zápletka: Ne moc sehraný záchranný tým se vydá na pomoc nezvěstné posádce jedné vesmírné lodi. Když pod pilotním vedením psychicky rozemletý ženský, který bych řízení něčeho takovýho v životě nesvěřil, doletí až na danou planetu, narazí jen na mrtvoly a na futuristickou pyramidu plnou hmyzáků a červů... Tak to alespoň tak do tří čtvrtin vypadá, pak se to celý rozmotá trochu v něco jinýho. A musim říct, že v ještě větší zhovadilost:) Plusem ale zase je docela dobrý provedení, od prostředí po vraždy. V jedný hezký scénce znásilní členku posádky megačerv, to je celkem ujetý. Ve středně velkých rolích se objeví smrkáč Englund a drsňák Sid Haig. Takže bych to shrnul, prostě průměr.(12.1.2008)

• Hadža

No takovouhle sracku jsem si rozhodne nemohl nechat ujit,abych se necitil ochuzeny o nejaky ten postarsi klenot.Nizky rozpocet je tu opravdu viditelny pri kazdem kroku posadky v jakemkoliv prostredi,triky i na svou dobu dosti odflaknute.Atmosferu to moc nema,ani napeti jsem jaksi nepocitil,no proste to musite videt!:)Kdyz jsem spatril na konci Cameronovo jmeno v titulcich ,tak jsem aspon mohl uznat ,jak velky krok kupredu od te doby udelal!(3.6.2010)

• -bad-mad-wolf-

Přinejmenším zajímavá je vizuální (kulisová) stránka, která si půjčuje to lepší z prvního Vetřelce a uvidíme v ní také několik povědomých prvků z Vetřelců druhých, v té době ještě neexistujících - ano, v tvůrčím týmu Galaxie teroru totiž figuroval i James Cameron. Tím veškerá zajímavost končí, pokud pomineme extrémně stupidní chování všech členů posádky a vskutku úchylné scény jejich zabíjení.(5.1.2012)

• kaylin

Film „Galaxie teroru“ má herce, kteří se v hororu stali celkem legendami, ale jejich čas měl přijít, jejich status se budoval postupně. A snad právě díky nim snímek úplně nezapadne, i když jinak je spíše takovou splácaninou všeho možného. A dohromady to moc nefunguje. Rozhodně ale potěší triky, které jsou dělány klasickou cestou. K těm mám vždycky blíže než k počítačovým.(26.2.2018)

• MM_Ramone

Pán Roger William Corman obohatil filmový svet mnohými nízkorozpočtovými filmami. Väčšinou to boli snímky s horrorovou alebo sci-fi tématikou. V prípade titulu "Galaxia teroru" sa angažoval ako producent. Réžie sa chopil Bruce D. Clark. Záchranná misia vesmírnej lode Explorer na asteroide Morgentus je typickým produktom americkej béčkovej sci-fi horrorovej produkcie zo začiatku osemdesiatých rokov minulého storočia. Mizerní nesympatickí herci, smiešne filmové triky, lacné kulisy, chabá atmosféra, hlúpe dialógy. **(13.11.2018)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles a Santa Monice. (Terva)

• - Obrovský červ dostal od filmového štábu prezývku "Maggie the maggot" - červ Maggie. (beso74)

• - Stěny kosmické lodi Quest jsou vyrobeny z tvrdého kartonového papíru získaného od společnosti McDonald. (Terva)