Dobrý Will Hunting

Good Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Docela prekvapeni, od filmu ke kterymu napsali scenar Matt Damon a Ben Affleck jsem moc necekal, ale musim priznat, ze se jim to povedlo. Damon ukazal, ze fakt umi hrat, Affleck moc prostoru nedostal a mozna je to tak dobre a Robin Williams predvedl svuj standartne dobry vykon, jen mi prislo, ze vypada trosku jako hodnej strejda a ne chlapek co je porad mimo z toho, ze mu umrela zena. Docela me prekvapil Stellan Skarsgård v roli ucitele, protoze to zahral fakt vyborne. Hudba od Dannyho Elfmana je tradicne nadherna. Jedine dve vytky k perfektni rezii a scenari jsou, ze mi prislo jako by film nevedel co je zac. Chvilema dobra komedie a chvily drama. Asi to byl zamer, ale meli to lip skloubit. A ten predvidatelnej konec - to, ze splni Affleckovi prani i to, ze se vybodne na praci a pojede za holkou mi bylo jasny uz tak pul hodiny pred koncem filmu. Nicmene ty dve hodiny prijemne utekli a ja se nenudil, ale na 5* to nebude.(25.4.2005)

Sean Maguire: Jsou to báječné věci, tyhle maličkosti. Jo. Po tom se mi stýská nejvíc. Vady na kráse, o kterých jsem věděl jen já. Proto jsem ji měl rád. Ona na tom byla podobně. Znala všechny moje drobné neřesti. Lidé tomu říkají nedostatky, ale právě tohle je na tom nejlepší. A proto si musíme vybrat, koho pustíme do svého světa..(13.8.2011)

Jedna z nejznámějších tváří na planetě si něco čmárá na tabuli, ale není to Čistá duše. Ani úvodní titulky Simpsonů. Ne, tohle je totiž oceňovaná pecka Guse Van Santa (točil i epizody ze seriálu Boss) z roku 1997 o jednom matematickém géniovi, za kterou si domů nejen Affleck s Damonem odnesli zlatého plešouna. Matt je tu v jedné ze svých životních rolí nezapomenutelný, Robin Williams oscarově září... objevte kouzlo 150.ho nejlepšího snímku na IMDb!(12.8.2008)

Po právu skvělý i doceněný snímek, kterému zub času vůbec neubližuje. Matta a Bena osvítila můza a světlo světa spatřilo výborné psychologické drama o jednom značně nadaném chlapci, kterého má dostat na dráhu života nikdo menší než v životní formě hrající Robin Williams. Snímek, který dle mého soudu obsahuje největší množství silných dialogových scén co jsem kdy ve filmu viděl. 100%(4.10.2017)

Než se zrodil Sheldon Cooper, měl svět i jiné supermozky: třeba Willa Huntinga, emočně zabržděného uklízeče na Harvardu. Tahá se s bandou neperspektivních průměrů, mlátí za dávná příkoří někdejší spolužáky z mateřské školky, kope do fízlů, terorizuje psychiatry, prchá před láskou a jen tak mimochodem řeší matematické příklady, na kterých si různé kapacity lámaly závity celé roky. A neváhá poslat do prdele celou NSA! Jeden z mála filmů, který obstál ve zkoušce časem - po dokoukání jsem si nekladla otázku, co se mi na tom před 14-ti lety líbilo. Nastávající agent Bourne si s rolí citově deprivovaného génia poradil skvěle, Williams se Skarsgardem mu (nepřekvapivě) perfektně asistovali a co je zázrak nad zázraky, dokonce ani ten Affleck divákovi nevháněl žluč na patro! V některých pasážích můj zájem lehce opadal a jindy se až příliš tlačilo na emoce, takže pátou hvězdičku nedám, ale i tak jde o vynikající kousek. 85%(12.12.2011)

• - V úvodu filmu, kdy profesor studentům vysvětluje první příklad, tabule během záběrů mení svou pozici. (A.MacGyver)

• - Génius, kterého si Matt Damon zahrál ve filmu, byl zvolen nejchytřejší filmovou postavou. Vyhlásila to společnost Mensa, sdružující nadprůměrně inteligentní lidi. Až druhý skončil John Nash (Russell Crowe) z Čisté duše (2001). (duklak2)

• - Když se poprvé setkají Will a Sean v pracovně, doporučí Will Seanovi, aby si přečetl knihu Howarda Zinna "People´s History of the US". Jako malý kluk bydlel Matt Damon (Will) vedle Zina a namluvil knihu pro CD verzi. (don corleone)