Dobrý Will Hunting

Good Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Film se přiklání k "nerozvíjet dar od Boha je špatně". Já osobně bych se asi vykašlal jak na dělníka, tak na oceněného akademika. "Je mi líto, že ty nic neumíš a ty že jsi zase mnohem horší než já v oboru, kterému se věnuješ celý svůj život, ale já nechci strávit zbytek svého života ve společnosti matic, integrálů a cosinů. Šmytec. Jo, je fajn, že mne šéf ve výplatní den neodrbe, ale tím pro mne matematika končí." 70%(24.4.2012)

Sean Maguire: Jsou to báječné věci, tyhle maličkosti. Jo. Po tom se mi stýská nejvíc. Vady na kráse, o kterých jsem věděl jen já. Proto jsem ji měl rád. Ona na tom byla podobně. Znala všechny moje drobné neřesti. Lidé tomu říkají nedostatky, ale právě tohle je na tom nejlepší. A proto si musíme vybrat, koho pustíme do svého světa..(13.8.2011)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Between The Bars - Elliott Smith [1:09] ,2. As The Rain - Jeb Loy Nichols [4:51] ,3. Angeles - Elliott Smith [2:55] ,4. No Name #3 - Elliott Smith [3:10] ,5. Fisherman's Blues - The Waterboys [4:19] ,6. Why Do I Lie? - Luscious Jackson [3:27] ,7. Will Hunting/Main Titles - Danny Elfman [2:41] ,8. Between The Bars - Elliott Smith [2:21] ,9. Say Yes - Elliott Smith [2:15] ,10. Baker Street - Gerry Rafferty [4:08] ,11. Somebody's Baby - Andru Donalds [3:10] ,12. Boys Better - The Dandy Warhols [4:32] ,13. How Can You Mend A Broken Heart - Al Green [6:18] ,14. Miss Misery - Elliott Smith [3:12] ,15. Weepy Donuts - Danny Elfman [3:48],(8.6.2011)

Film rovnako nezrelý ako Damon ako herec, ako Damon ako Will. "Renomovaní" americkí scénaristi majú také čudné pravidlo: "Pokiaľ do pol hodiny chrakterom neveríte, neuveríte im až do konca filmu." Imho je to celkom kravina, ale pri Huntingovi mi to behalo po rozume skoro celý film. Damon (aj s Afflackom) ako scénarista ok a Williams (aj keď nepatrí do mojej topky) vládol každému filmovému políčku, na ktorom sa čoby len mihol. 70%(18.8.2008)

Už to tady padlo mnohokrát, ale ten scénář je na dva tak mladé lidi prostě nevídaný. Dialogy mezi Mattem Damonem a Robinem Williamsem jsou prostě úžasné, úplně mě strhly a jednodušše jsem jim věřil. Snímek samotný mě sice neoslovil zase tak, jak jsem možná očekával, ale díky nádhernému soundtracku, hereckým výkonům( především Damon) a v neposlední řadě samotné myšlence si alespoň částečné místečko v mém srdci určitě zaslouží.(3.7.2012)

• - V úvodu filmu, kdy profesor studentům vysvětluje první příklad, tabule během záběrů mení svou pozici. (A.MacGyver)

• - Keď Will (Matt Damon) dostane od svojich kamarátov auto, na zadnom okne je v odraze vidieť časť mikrofónu. (Hudakfilms)

• - Natáčelo se v Bostonu a v Torontu. (M.B)