Dobrý Will Hunting

Good Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Už to tady padlo mnohokrát, ale ten scénář je na dva tak mladé lidi prostě nevídaný. Dialogy mezi Mattem Damonem a Robinem Williamsem jsou prostě úžasné, úplně mě strhly a jednodušše jsem jim věřil. Snímek samotný mě sice neoslovil zase tak, jak jsem možná očekával, ale díky nádhernému soundtracku, hereckým výkonům( především Damon) a v neposlední řadě samotné myšlence si alespoň částečné místečko v mém srdci určitě zaslouží.(3.7.2012)

Američani milují příběhy o talentovaných outsiderech, kteří se dokázali vyšvihnout, a celý svět miluje dojímavé příběhy, které umně manipulují našimi city. Dobrý Will Hunting naplňuje obojí a ukazuje, proč se Hollywoodu přezdívá továrna na sny. S reálným životem to nemá nic společného, ale hezky se na to kouká a je to pěkně obsazený film se slušnou režií a hlavně se scénářem, který plně naplňuje předpoklady pro kasovní trhák. Pátou hvězdičku nedám, na to je to příliš umělé, ale pod 4* jít nemůžu. Celkový dojem: 75 %.(19.1.2012)

Kdo by řekl, že Ben Affleck a Matt Damon dokáží vytvořit takový příběh? Já rozhodně ne. Dobrý Will Hunting je parádní drama o nadaném člověku, jenž mrhá svým talentem a bez ambiciózního životního cíle proplouvá rvačkami a pijatikami. Charismatický Robin Williams je pravděpodobně jediný, kdo mu může pomoci udělat pořádek v životě. Snímek je plný skvělých dialogů a připočteme-li k tomu také výborné zpracování a hudbu, není důvod, proč nedát plné hodnocení.(29.5.2012)

Moc pěkný psychologický film zabývající se tématem života tak trochu jiných lidí ( tím nemyslím postižených, ale geniálních ). A taky o tom, že volba, jaký život budete žít, je jenom na vás. Jedna z mála rolí ( když se nad tím tak zamýšlím, tak vlastně jediná ), kde je dobrý i Ben Affleck - výborně napsaná postava. Scénář je po právu oscarový - to flákání se skupinky přátel po městě, popíjení piva, vyprávění vtipů, kecání o holkách, frajírkovství Bena Afflecka - to je život ( Affleck a Damon asi čerpali inspiraci ze svého ) a navíc mi to trochu připomnělo i můj. Navíc tu jedna pěkna studentka Harvardu ( Minnie Driverová ) říká dobrej sprostej vtip - to jsem snad ještě v žádném filmu neviděl.(10.3.2004)

Psychologicko-romantická lahůdka, která mě v mých čtrnácti zaskočila nepřipraveného a dost dlouho jsem z ní pak myšlenkově čerpal a ztotožňoval se s Willem. Později jsem sice odstoupil od nekritického uctívání, ale vždycky budu obdivovat nápad dvou mladých chlápků, kteří si svým životním dílem předplatili hollywoodskou kariéru. Nejlepším na tomto filmu však zůstává životní role Robina Williamse.(27.5.2006)

• - Scéna, kde Sean (Robin Williams) vypráví historku o své "prdící ženě", je celá improvizovaná. (cihlenka)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 154krát což je 1,22krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - V úvodu filmu, kdy profesor studentům vysvětluje první příklad, tabule během záběrů mení svou pozici. (A.MacGyver)