poster

Dobrý Will Hunting

 • USA

  Good Will Hunting

 • Slovensko

  Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Subjektiv
  **

  Dobrý Wille, ty jsi tak dobrý! Při vší své genialitě ses rozhodl mít nepříliš dobré sociální schopnosti a být nepoužitelný pro život. Krásně jsi tak překlenul to sociálně-intelektuální napětí mezi těmi, kterým to myslí hodně a těmi, kterým to myslí málo. Dobře tomu tak, frustrace z toho, že někdo zvládá zapadnout i vyčnívat zároveň se nedá unést. Musíš nás nejdřív respektovat a vážit si nás, abychom tě oslavovali! Kdo jiný pak by ti mohl vdechnout lidství a cit, než psycholog, který se snaží každého dojmout romantickými řečmi? Vím, vím! Láska k pěkné dívce - až tu najdeš, tak se najdeš!(19.12.2010)

 • salahadin
  ***

  Trošku kašírovaný obsah, pokrytý falešnou šlehačkou a bílým cukrem. Něco jo, něco ne. Rozhovory nedospělých borců měly být hloupé a nasáklé spermatem, to byly, ale přehnaně. Možná jsem naivní, ale takové přisprostlé dialogy nevedou tak často ani fakt vyhypovaní kaňouři. Druhá rovina - psychologický rozbor - byla o moc lepší. Vlastně jediné, co mě na filmu bavilo, nebyl Damon, ale Williams a jeho postava. A protože byl ve filmu spíš v odmocnině a Damon v mocnině, nebavil jsem tak, jak mi rovnice slibovala. Damon bohužel svého génia zahrál špatně, nevěřil jsem mu ho ani na chvíli. Hrát prudce inteligentního člověka neznamená něco načmárat na tabuli, člověk do toho musí dát víc... Opravdu v tom nevidím nijak velký potenciál, až na Williamse, který uměl počítat určitě líp, než všichni kolem dohromady....(18.3.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Nechtěl jsem, ale tento snímek mne donutil k potupnému přiznání. Ano, jsem matematický génius a vždy jsem ignoroval vzdělávací instituty. Akademické tituly ke svému životu nepotřebuji, protože mne baví jen tak si užívat života, řešit si pro radost matematické záhady nebo zesměšňovat intelektuály na jejich hřišti. Je pro mne nepředstavitelná myšlenka opuštění svého stylu života, přechodu do nudných laboratorních podmínek a ztráty možnosti vysmát se, z pozice uklízečky, budoucí elitě národa. Na druhou stranu musím uznat, že tenhle snímek mne dostal.(26.1.2012)

 • Marigold
  ****

  Pěkně to ti fešáci napsali, sice hezky povrchně a kde nestačila psychologie, tam to vylátali nějakou tou osvědčenou frází typu "následuj své srdce", ale nakonec tohle drama o hledání smyslu života nabízí i docela dojemné rozuzlení. Navíc Van Sant to zrežíroval jemně, s citem a velkým prostorem pro výborné herce... I když Dobrý Will Hunting bublá jako prostoduchá limonáda, dovede pobavit a decentně zasáhnout.(9.6.2009)

 • Hal_Moore
  *****

  Na film jsme šli se školou. To zase bylo caviků - na co to zase jdeme??? Co?? Ježiši... Takhle vypadala reakce většiny spolužáků. Cestou do kina jsme se bavili a já říkám "Doufám že to bude s titulkama, a v originále." Natož jeden odpoví "Já zase doufám, že to s titulkama nebude, nechce se mi to číst, stejně budu chrápat". Usedli jsme a film začal. Co to? Z titulků byly vidět pouze háčky a čárky, načež spolužák utrousil "Ještě že to je bez těch titulků".. Fakt skvělej začátek, a to nemluvím o častém vyrušování typu "Hele, já jdu jakože na záchod, ale du ven kouřit. Esli za mnou půjde učitel, tak mě prozvoň." No z filmu jsem měl hovno, ale cosi jsem z něj cítil, cítil jsem i nějakou skrytou potřebu ten film získat. No, film jsem získal a udělal jsem dobře. Vynikající heecké výkony v podání jak Matta Damona, tak i !!POZOR!! Bena Afflecka, Minnie Driver a v neposlední řadě Robina Williamse (neplést s Robbiem). Nádherná hudba, příjemné prostředí a vynikající vtip o postarší manželské dvojici, která si plní přání. Někdy je opravdu lepší pustit si film doma, než v kině.(9.1.2006)

 • - Firma, kde se Chuckie uchází o místo se jmenuje "Holden & McNeil". Holden McNeil bylo jméno filmové postavy Bena Afflecka ve filmu Chasing Amy. (don corleone)

 • - Slovo "fuck" ve filmu zazní 154krát což je 1,22krát za 1 minutu. (Dixxx)

 • - Scéna, kde Sean (Robin Williams) vypráví historku o své "prdící ženě", je celá improvizovaná. (cihlenka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace