Dobrý Will Hunting

Good Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

.....Afflek a Damon nechali 6 let uzrát scénář jako dobré víno ve sklepě a pak teprve vzniklo u Miramaxu toto mimořádné a osvěžující dílko. Psychologický rozbor duše a mozku, přesto pro diváky příjemné a poutavé......(6.7.2004)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Between The Bars - Elliott Smith [1:09] ,2. As The Rain - Jeb Loy Nichols [4:51] ,3. Angeles - Elliott Smith [2:55] ,4. No Name #3 - Elliott Smith [3:10] ,5. Fisherman's Blues - The Waterboys [4:19] ,6. Why Do I Lie? - Luscious Jackson [3:27] ,7. Will Hunting/Main Titles - Danny Elfman [2:41] ,8. Between The Bars - Elliott Smith [2:21] ,9. Say Yes - Elliott Smith [2:15] ,10. Baker Street - Gerry Rafferty [4:08] ,11. Somebody's Baby - Andru Donalds [3:10] ,12. Boys Better - The Dandy Warhols [4:32] ,13. How Can You Mend A Broken Heart - Al Green [6:18] ,14. Miss Misery - Elliott Smith [3:12] ,15. Weepy Donuts - Danny Elfman [3:48],(8.6.2011)

• dobytek

Hollywůůdská báchorka, která se snaží vypadat jako nějakej nezávislej film. Samotnej příběh by možná byl zajímavej, kdyby se tak strašně netlačilo na pilu. Ještě bych bral, kdyby Will Hunting byl génius přes matematiku. Ale trochu mi vrtá hlavou, jak někdo, komu je 20 let a většinu volnýho času jen tak zevluje, dokáže za svůj krátkej život nastudovat všechno možný i nemožný ohledně umění, ekonomie, historie, práva a já nevim, čeho všeho. Tohle jaksi nemá s genialitou nic společnýho. To se člověk musí prostě nabiflovat. Tohle by byl možná dobrej námět na komedii o nepochopenym géniovi Járovi Cimrmanovi, ale jako vážně míněnej film se to brát nedá ani po lobotomii. Nechápu, že se tohle dostalo do TOP 200.(18.10.2010)

„To je možné. Ale aspoň nebudem žiť ako papagáj.“ Výborný film podľa scenára kamarátov Matta Damona a Bena Afflecka, pre ktorých bol úspech tohto teoreticky nezávislého filmu vstupenkou do veľkého sveta Hollywoodu, kde sa každý z nich umeleckej výzve postavil čelom, hoci s takými aj onakými výsledkami. DOBRÝ WILL HUNTING má veľmi peknú atmosféru inak smutnej robotníckej štvrte, kvalitné herecké obsadenie (Driverová, Skarsgård) a zrejme jeden z najkrásnejších výkonov smutného klauna Robina Williamsa. Výborný humor, štipľavé dialógy (vtip Minnie Driverovej o babičke a dedkovi) a skvelé scénky, ktoré v nás budú ešte dlho rezonovať (poníženie namysleného študenta, psychiatrov preslov na lavičke, dojemné finálne "kráčanie od prázdneho domu" vynikajúceho Bena Afflecka). Príbeh pôsobivo, inteligentne a s pietou, rozpráva o ľuďoch takých talentovaných, až tým deštruktívne ubližujú samým sebe a okoliu, ktorému na nich ešte stále z posledných síl záleží.(1.11.2004)

Matt Damon na začátku své kariéry uměl i skeptického diváka přesvědčit o tom, že umí do pěti počítat.(28.12.2013)

• - Ve scénáři na straně 60 je scéna, kdy mají oba hlavní heterosexuální protagonisté spolu sex. Když se producent zeptal Damona a Afflecka, co to má ksakru znamenat, odpověděli mu, že scénu tam zařadili proto, aby se ujistili, zda si to nějaký producent vůbec přečetl, a jelikož on ano, tak to mu to dávají k natočení.
    (Hawaj)

• - Nabídku režírovat film dostal český režisér Jan Svěrák. Ten, ale nabídku odmítl. (cihlenka)

• - Poslední slova Seana (Robin Williams): "Son of a bitch. He stole my line," byla hercovou improvizací. (cihlenka)