Dobrý Will Hunting

Good Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Na film jsme šli se školou. To zase bylo caviků - na co to zase jdeme??? Co?? Ježiši... Takhle vypadala reakce většiny spolužáků. Cestou do kina jsme se bavili a já říkám "Doufám že to bude s titulkama, a v originále." Natož jeden odpoví "Já zase doufám, že to s titulkama nebude, nechce se mi to číst, stejně budu chrápat". Usedli jsme a film začal. Co to? Z titulků byly vidět pouze háčky a čárky, načež spolužák utrousil "Ještě že to je bez těch titulků".. Fakt skvělej začátek, a to nemluvím o častém vyrušování typu "Hele, já jdu jakože na záchod, ale du ven kouřit. Esli za mnou půjde učitel, tak mě prozvoň." No z filmu jsem měl hovno, ale cosi jsem z něj cítil, cítil jsem i nějakou skrytou potřebu ten film získat. No, film jsem získal a udělal jsem dobře. Vynikající heecké výkony v podání jak Matta Damona, tak i !!POZOR!! Bena Afflecka, Minnie Driver a v neposlední řadě Robina Williamse (neplést s Robbiem). Nádherná hudba, příjemné prostředí a vynikající vtip o postarší manželské dvojici, která si plní přání. Někdy je opravdu lepší pustit si film doma, než v kině.(9.1.2006)

Už to tady padlo mnohokrát, ale ten scénář je na dva tak mladé lidi prostě nevídaný. Dialogy mezi Mattem Damonem a Robinem Williamsem jsou prostě úžasné, úplně mě strhly a jednodušše jsem jim věřil. Snímek samotný mě sice neoslovil zase tak, jak jsem možná očekával, ale díky nádhernému soundtracku, hereckým výkonům( především Damon) a v neposlední řadě samotné myšlence si alespoň částečné místečko v mém srdci určitě zaslouží.(3.7.2012)

|| Scenár: Ben Affleck, Matt Damon | Hudba: Danny Elfman (score), Elliot Smith (main theme) | Produkcia: Lawrence Bender | Distribúcia: Miramax Films | Štúdio: A Band Apart, Lawrence Bender Productions | Rozpočet: 10 miliónov $ | Tržby: 225,933,435 $ || Je až okúzlujúce, ako Affleck-Damon vedia, čo rozmäkčí srdcia všetkých diváckych skupín. Najprv som dal priemer, no potom 4. A nie preto, že bol hlavný hrdina tak egoistický a pudový.(19.8.2012)

Komu by se nelíbila tahle dnes již legendární, krásně ošuntělá industriální devadesátka plná zdravého myšlenkového přesahu, příjemné filozofie a kvalitního psychologického rozboru chytrých osobností ? Kluci se pochlapili a pohráli si se scénářem velmi zdatně. Je z toho sice trochu cítit zbytečná zkratkovitost (je pak těžší zbaštit tu finální katarzi) a občas chybí emoce, ale i tak je to na tehdejší mladou naději Hollywoodu super věc a ten "independent movie makers feeling" nejde nemít v oblibě. Dneska už to není tak cool jako svého času, ale obsahově/výpovědí to nezestárlo prakticky vůbec.(21.6.2014)

Pěkně to ti fešáci napsali, sice hezky povrchně a kde nestačila psychologie, tam to vylátali nějakou tou osvědčenou frází typu "následuj své srdce", ale nakonec tohle drama o hledání smyslu života nabízí i docela dojemné rozuzlení. Navíc Van Sant to zrežíroval jemně, s citem a velkým prostorem pro výborné herce... I když Dobrý Will Hunting bublá jako prostoduchá limonáda, dovede pobavit a decentně zasáhnout.(9.6.2009)

• - Štúdiá si po prečítaní scenára predstavovali v hlavných rolách skôr hercov ako Brad Pitt alebo Leonardo DiCaprio. (Greenpeacak)

• - Scéna, ve které Sean vypráví Willovi o své ženě a jejím prdění, musela být přemluvena znovu, protože se Matt Damon smál moc nahlas. Když se podíváte pozorně, tak kamera se třese. Pravděpodobně od toho, jak se smál i kameraman. (don corleone)

• - Skylar, která inspirovala nejen jménem hlavní ženskou roli ve filmu, a se kterou Matt Damon chodil se provdala za bubeníka Metallicy Larse Ulricha. (don corleone)