Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Psychologické drama, líčící osudy dvacetiletého matematického génia, ale zároveň i hospodského flákače Willa Huntinga. Ten pochází z nuzných poměrů a svůj život strávil převážně v sirotčincích. Mladíkovy neuvěřitelné početní vlohy vyjdou najevo, když jako uklízeč na bostonské univerzizě náhodně vyřeší složitý matematický příklad, který zůstal na tabuli. Citově vyprahlý a zablokovaný Will ovšem odmítá využít svého obrovského talentu a změnit svůj život. Nakonec se však podvolí tlaku okolí. Příběh je koncipován jako střet několika silných osobností a charakterů. Přesvědčivě je ztvárněno jak prostředí a atmosféra jižního Bostonu, tak "akademická půda". (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (1 003)

lamps 

všechny recenze uživatele

Už to tady padlo mnohokrát, ale ten scénář je na dva tak mladé lidi prostě nevídaný. Dialogy mezi Mattem Damonem a Robinem Williamsem jsou prostě úžasné, úplně mě strhly a jednodušše jsem jim věřil. Snímek samotný mě sice neoslovil zase tak, jak jsem možná očekával, ale díky nádhernému soundtracku, hereckým výkonům( především Damon) a v neposlední řadě samotné myšlence si alespoň částečné místečko v mém srdci určitě zaslouží. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

skvělý výkon obou herců v hlavních rolí, převážně Matt Damon dokázal že neni jenom řadovej herec a předvedl doposud svůj životní výkon. Na to že to napsali Ben Affleck a Matt Damon je to opravdu skvělej výsledek a možná i proto že to psal Matt Damon, tak mu ta role dokonale seděla, pro Bena Afflecka ve filmu zbyla jenom dost slabá a nevýrazná role, ale kdyby si ty role prohodili tak by to asi dopadlo o mnoho hůř, takže díky Matt Damonovi a Robinu Williamsovi z perfektního scénař vzniknul i perfektní film ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Než se zrodil Sheldon Cooper, měl svět i jiné supermozky: třeba Willa Huntinga, emočně zabržděného uklízeče na Harvardu. Tahá se s bandou neperspektivních průměrů, mlátí za dávná příkoří někdejší spolužáky z mateřské školky, kope do fízlů, terorizuje psychiatry, prchá před láskou a jen tak mimochodem řeší matematické příklady, na kterých si různé kapacity lámaly závity celé roky. A neváhá poslat do prdele celou NSA! Jeden z mála filmů, který obstál ve zkoušce časem - po dokoukání jsem si nekladla otázku, co se mi na tom před 14-ti lety líbilo. Nastávající agent Bourne si s rolí citově deprivovaného génia poradil skvěle, Williams se Skarsgardem mu (nepřekvapivě) perfektně asistovali a co je zázrak nad zázraky, dokonce ani ten Affleck divákovi nevháněl žluč na patro! V některých pasážích můj zájem lehce opadal a jindy se až příliš tlačilo na emoce, takže pátou hvězdičku nedám, ale i tak jde o vynikající kousek. 85% ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Nejvíc si cením, jak ty dva chlapi při svém mládí mohli napsat tak "zkušený" scénář. Nejde jen o slovíčka, jde o celou myšlenku ohledně geniality konfrontované se zažitou zkušeností. Hovor, který vedou Matt a Robin na lavičce o tom , jak načíst, "vyfotit" si do paměti, naposlouchat, odkoukat je jedna věc, ale zažít cosi na vlastní kůži, nechat se tím poznamenat ať v dobrém či zlém, je věc úplně jiná ..... to pro mě byl nejpohnutější okamžik filmu. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Američani milují příběhy o talentovaných outsiderech, kteří se dokázali vyšvihnout, a celý svět miluje dojímavé příběhy, které umně manipulují našimi city. Dobrý Will Hunting naplňuje obojí a ukazuje, proč se Hollywoodu přezdívá továrna na sny. S reálným životem to nemá nic společného, ale hezky se na to kouká a je to pěkně obsazený film se slušnou režií a hlavně se scénářem, který plně naplňuje předpoklady pro kasovní trhák. Pátou hvězdičku nedám, na to je to příliš umělé, ale pod 4* jít nemůžu. Celkový dojem: 75 %. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (42)

  • Celosvětová premiéra proběhla 2. prosince 1997 ve Westwoodu v Kalifornii. (Varan)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 154krát, což je 1,22krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Robin Williams (Sean Maguire) řekl, že "když jsem četl scénář, nechal jsem si od Matta Damona a Bena Afflecka okamžitě ukázat průkaz. Nechtěl jsem věřit, že to napsali dva třiadvacetiletí kluci. Tak báječný scénář nenapíše normálně ani jeden šestačtyřicetiletý." (NIRO)

Související novinky

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Dvě hollywoodské legendy během dvou dnů? Smutnější týden letos filmový svět ještě nezažil a snad už ani nezažije. Nejdříve jsme přišli o třiašedesátiletého komediálního génia Robina Williamse, který… (více)

Reklama

Reklama