Dobrý Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

• Subjektiv

Dobrý Wille, ty jsi tak dobrý! Při vší své genialitě ses rozhodl mít nepříliš dobré sociální schopnosti a být nepoužitelný pro život. Krásně jsi tak překlenul to sociálně-intelektuální napětí mezi těmi, kterým to myslí hodně a těmi, kterým to myslí málo. Dobře tomu tak, frustrace z toho, že někdo zvládá zapadnout i vyčnívat zároveň se nedá unést. Musíš nás nejdřív respektovat a vážit si nás, abychom tě oslavovali! Kdo jiný pak by ti mohl vdechnout lidství a cit, než psycholog, který se snaží každého dojmout romantickými řečmi? Vím, vím! Láska k pěkné dívce - až tu najdeš, tak se najdeš!(19.12.2010)

Další perla, která je povinost pro každého filmového fandu. Příběh o lásce, přátelství, ambicích a boji s životem těží hlavně ze silného scénáře, který - k mému udivu - napsali mladí kluci Afflec & Damon a z hereckých výkonu, Minnie Driver byla asi nejlepší, jinak všichni včetně Caseyho byli perfektní! 9/10(17.3.2008)

Podle recenzí všude kolem jsem čekala, že to bude zajímavý, ale že to bude taková pecka... hrozně často se mi u podobných filmů stává, že si sice říkám, jak jsou hrozně fajn a dobře udělaný, ale po první hodině začnou i přes zajímavý námět trochu nudit. Dobrý Will Hunting za nimi v procítěnosti a myšlence nezaostává ani o krok, ale onen pocit zbytečného natahování vás u něj vůbec nenapadne. Hrozně lidský film, scéna, kdy Robin Williams vypráví Mattu Damonovi o rozdílech mezi načtenými informacemi a skutečným zážitkem, ať už se jedná o válku, Sixtinskou kapli nebo lásku, je neuvěřitelně kouzelná. Nezbývá než gratulovat těm dvěma cucákům (ve skutečnosti v té době o pár let starším než jsem já teď :-), že se jim podařilo napsat tak strhující a emocemi nabitou předlohu... Víc takových filmů!(20.10.2007)

• dobytek

Hollywůůdská báchorka, která se snaží vypadat jako nějakej nezávislej film. Samotnej příběh by možná byl zajímavej, kdyby se tak strašně netlačilo na pilu. Ještě bych bral, kdyby Will Hunting byl génius přes matematiku. Ale trochu mi vrtá hlavou, jak někdo, komu je 20 let a většinu volnýho času jen tak zevluje, dokáže za svůj krátkej život nastudovat všechno možný i nemožný ohledně umění, ekonomie, historie, práva a já nevim, čeho všeho. Tohle jaksi nemá s genialitou nic společnýho. To se člověk musí prostě nabiflovat. Tohle by byl možná dobrej námět na komedii o nepochopenym géniovi Járovi Cimrmanovi, ale jako vážně míněnej film se to brát nedá ani po lobotomii. Nechápu, že se tohle dostalo do TOP 200.(18.10.2010)

Další snímek, který jsem musel vidět vícekrát, než jsem si uvědimil, že není jen dobrý, nýbrž přímo výborný a opětovná shlédnutí ho zařadila mezi mé nejoblíbenější filmy vůbec. Z počátku jsem sice výhrady k prvním dvaceti minutám filmu, kdy inteligentní a sečtělý Will zahazuje svoje znalosti jako prací uklízeč, povahou povaleč a rváč, ale tento fungující kontrast je nezbytný pro uvěřitelnost dalšího děje - tedy návštěvy u psychologa. Mům názor, že Američané jsou se svými psychologickými poradnami poněkud trapní a směšní, zde vůbec neplatí, protože Dobrý Will Hunting je první film s "fungujícím" a ne-směšným psychologem (díky, Robine), a proto si ho tak vážím. Tento film mi poskytl i řadu rad do života (myslím to vážně) a to se povede málokterému kousku.(6.4.2003)

• - Keď Will (Matt Damon) dostane od svojich kamarátov auto, na zadnom okne je v odraze vidieť časť mikrofónu. (Hudakfilms)

• - Poslední slova Seana (Robin Williams): "Son of a bitch. He stole my line," byla hercovou improvizací. (cihlenka)

• - Scéna, ve které Sean vypráví Willovi o své ženě a jejím prdění, musela být přemluvena znovu, protože se Matt Damon smál moc nahlas. Když se podíváte pozorně, tak kamera se třese. Pravděpodobně od toho, jak se smál i kameraman. (don corleone)