poster

Dobrý Will Hunting

 • USA

  Good Will Hunting

 • Slovensko

  Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Pěkně to ti fešáci napsali, sice hezky povrchně a kde nestačila psychologie, tam to vylátali nějakou tou osvědčenou frází typu "následuj své srdce", ale nakonec tohle drama o hledání smyslu života nabízí i docela dojemné rozuzlení. Navíc Van Sant to zrežíroval jemně, s citem a velkým prostorem pro výborné herce... I když Dobrý Will Hunting bublá jako prostoduchá limonáda, dovede pobavit a decentně zasáhnout.(9.6.2009)

 • Satan
  *****

  Dva mladí nováčci si napsali scénář a zahráli hlavní postavy. Lépe to snad dopadnout nemohlo. Matt „Jason Bourne“ Damon a Ben „odsuzován“ Affleck skutečně napsali inteligentní, srdečný a hlavně svěží a vtipný scénář s několika dechberoucími monology a vtipnými dialogy. Perlička v podání psychiatra Robina Williamse snad ani nemohla být lesklejší. Nádherný laskavý film, který vyzdvihává do výšin ještě nadpozemská hudba Dannyho Elfmana a přesná režie Gus Van Santa. Poetika, rozhodnutí a zábava v jednom pěkně zabaleném celku. [Přesná stopáž: 127 min](18.11.2007)

 • Rob Roy
  ****

  Moc pěkný psychologický film zabývající se tématem života tak trochu jiných lidí ( tím nemyslím postižených, ale geniálních ). A taky o tom, že volba, jaký život budete žít, je jenom na vás. Jedna z mála rolí ( když se nad tím tak zamýšlím, tak vlastně jediná ), kde je dobrý i Ben Affleck - výborně napsaná postava. Scénář je po právu oscarový - to flákání se skupinky přátel po městě, popíjení piva, vyprávění vtipů, kecání o holkách, frajírkovství Bena Afflecka - to je život ( Affleck a Damon asi čerpali inspiraci ze svého ) a navíc mi to trochu připomnělo i můj. Navíc tu jedna pěkna studentka Harvardu ( Minnie Driverová ) říká dobrej sprostej vtip - to jsem snad ještě v žádném filmu neviděl.(10.3.2004)

 • Melies
  *****

  10 / 10 Film Dobrý Will Hunting je sakramentsky dobrý!!! Či už ide o herecké výkony, remeselne zručnú réžiu, alebo perfektný scenár, tento snímok boduje na všetkých postoch a dáva vzniknúť ojedinelej kombinácií, z ktorej sa vám žalúdok zaručene neobráti. Teda ak sa nebudete hnidopidiť po takých detailoch, ako je napríklad matematická stránka veci, ktorá je síce trochu pritiahnutá za vlasy, ale výsledný dojem z filmu to nekazí ani v najmenšom. Jeho cieľom totiž nie je poúčať nás o princípoch algebry, ale ukázať nám ako náročný môže byť boj so sebou samým, so svojou priemernosťou a so strachom z neúspechu. Dobrý Will Hunting však ide ešte ďalej - každá nová postava prihodí svoju traumu či neurózu do spoločnej kôpky s názvom Realita a celý film sa tak stáva jedinečným organickým pletencom ľudských osudov a príbehov. Nikdy sa však neuchyľuje k lacnému pátosu, za čo mu patrí naša úprimná vďaka. Amen.(2.3.2005)

 • Shakers
  ****

  Kedže Robin Williams bohužiaľ zomrel (nech mu je zem ľahká) rozhodol som sa, že oživím jeho pamiatku nejakým filmom čo som nevidel a zakotvil som svoju loď pri tomto. V prvom rade ma prekvapilo meno scenáristov. Skutočne brilantná práca Damona a Afflecka. Skvelé postavy, ešte lepšie zahrané, dobrý príbeh a predovšetkým dialogy. Chvála samozrejme patrí aj Williamsovy, ktorý podopiera tento film rovnako ako skvelá Elfmanová hudba. 85% - 4*(17.8.2014)

 • - Na třetím sezení Willa Huntinga (Matt Damon) u Seana Maguirea (Robin Williams) je při pohledu shora vidět, že Will Hunting má nohu opřenou o stůl. O záběr později má nohu položenou přes křeslo, které při pohledu shora bylo viditelně nedosažitelně daleko pro opření se o něj. (baribal)

 • - Scénář začal psát Matt Damon a kdysi ho přinesl na hodinu angličtiny. Po pár letech se k němu vrátil a s přítelem Benem Affleckem ho dokončil. (HappySmile)

 • - Film byl nejvíce výdělečným pro studio Miramax do doby, než ho překonalo Chicago (2002). (don corleone)