Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Psychologické drama, líčící osudy dvacetiletého matematického génia, ale zároveň i hospodského flákače Willa Huntinga. Ten pochází z nuzných poměrů a svůj život strávil převážně v sirotčincích. Mladíkovy neuvěřitelné početní vlohy vyjdou najevo, když jako uklízeč na bostonské univerzizě náhodně vyřeší složitý matematický příklad, který zůstal na tabuli. Citově vyprahlý a zablokovaný Will ovšem odmítá využít svého obrovského talentu a změnit svůj život. Nakonec se však podvolí tlaku okolí. Příběh je koncipován jako střet několika silných osobností a charakterů. Přesvědčivě je ztvárněno jak prostředí a atmosféra jižního Bostonu, tak "akademická půda". (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (1 003)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Já prostě nemám rád Matta Damona, prostě nemám! Good Will Hunting jsem vždycky uznával, ale dlouho, předlouho se mu vyhýbal...A samozřejmě jsem dělal strašlivou chybu. Jedná se totiž o stále výborné psychologické drama s výborným scénářem, výbornými hereckými výkony (nejlepší scéna) a v neposlední řadě zajímavým příběhem. Mladého Matta Damona jsem skoro až přijal na milost, jelikož zde podal prostě genilní výkon a to musím uznat i já. Ovšem přecijen je tu někdo, kdo Willa Huntinga zastiňuje. Je tu totiž Robin Williams v asi nejgeniálnější filmové roli. Je mi skutečně velice líto a stydím se, že jsem jeho dílo plně docenil až po jeho smrti, ovšem nevidím větší příležitosti, jak uctít jeho památku. Skvělý soundtrack je jen pomyslná třešnička na velice chutném a výživném dortu...jestli vás nedojme toto, tak už asi nic...95% ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Nechtěl jsem, ale tento snímek mne donutil k potupnému přiznání. Ano, jsem matematický génius a vždy jsem ignoroval vzdělávací instituty. Akademické tituly ke svému životu nepotřebuji, protože mne baví jen tak si užívat života, řešit si pro radost matematické záhady nebo zesměšňovat intelektuály na jejich hřišti. Je pro mne nepředstavitelná myšlenka opuštění svého stylu života, přechodu do nudných laboratorních podmínek a ztráty možnosti vysmát se, z pozice uklízečky, budoucí elitě národa. Na druhou stranu musím uznat, že tenhle snímek mne dostal. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Tak skvělý scénář se vidí málokdy. A ještě k tomu od takových dvou cucáků:). Ne, vážně - nevím, kdo si Oscara zasloužil víc, jestli Matt Damon, Robin Williams, Stellan Skarsgard nebo Minnie Driver (ano, já vím, že by nebyli ve stejné kategorii:)). Ale opravdu hráli tak, že mě to vzalo za srdce. Dokonce i Ben Affleck ve svojí malé, ale nezapomenutelné roličce perlí. Připočtěte si hudbu od Dannyho Elfmana a je to tutovka. A tím končím, sorry hoši, ale musím se dvořit dámě. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Srdeční záležitost. Je to již bezmála deset let, co jsem se nechal poprvé strhnout znamenitým počinem o svazujícím břemenu geniality. Neřešitelná matematická rovnice na chodbě prestižní univerzity, postava hrbící se nad smetákem. Outsider s geniálním mozkem, uvězněný ve vlastní slabosti, rváč bez ambicí, který musí konečně doběhnout vlastní život. Osvěžující silný příběh, absentující na poli sentimentu, převyšující svými dialogy drtivou většinu snímků poslední dekády minulého století. Herecky vděčné úlohy pak snímek nabídl nejen autorům brilantního scénáře Damonovi a Affleckovi, ale zejména umírněnému Robinu Williamsovi, bez laciných gest a infantilních výstřelků jeho typických rolí, psychiatrovi, který nejednou HLUBOCE dojme!! ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Skvělý scénář, který napsali dva začínající talentovaní herci Matt Damon a Ben Affleck a zároveň se ujali hlavních rolí ve filmu. Hlavně Matt Damon to svedl výborně a role talentovaného matematika mu sedla na výbornou, Ben Affleck také nezahrál vůbec špatně a Robin Williams, za svůj výkon obdržel zaslouženého Oscara za vedlejší roli. Jeden z nejlepších filmů o genialitě člověka. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (42)

  • Firma, kde se Chuckie (Ben Affleck) uchází o místo, se jmenuje "Holden & McNeil". Holden McNeil bylo jméno filmové postavy Bena Afflecka ve filmu Hledám Amy. (don corleone)
  • Natáčelo se v Bostonu a Torontu. (M.B)

Související novinky

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Dvě hollywoodské legendy během dvou dnů? Smutnější týden letos filmový svět ještě nezažil a snad už ani nezažije. Nejdříve jsme přišli o třiašedesátiletého komediálního génia Robina Williamse, který… (více)

Reklama

Reklama