poster

Dobrý Will Hunting

 • USA

  Good Will Hunting

 • Slovensko

  Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „To je možné. Ale aspoň nebudem žiť ako papagáj.“ Výborný film podľa scenára kamarátov Matta Damona a Bena Afflecka, pre ktorých bol úspech tohto teoreticky nezávislého filmu vstupenkou do veľkého sveta Hollywoodu, kde sa každý z nich umeleckej výzve postavil čelom, hoci s takými aj onakými výsledkami. DOBRÝ WILL HUNTING má veľmi peknú atmosféru inak smutnej robotníckej štvrte, kvalitné herecké obsadenie (Driverová, Skarsgård) a zrejme jeden z najkrásnejších výkonov smutného klauna Robina Williamsa. Výborný humor, štipľavé dialógy (vtip Minnie Driverovej o babičke a dedkovi) a skvelé scénky, ktoré v nás budú ešte dlho rezonovať (poníženie namysleného študenta, psychiatrov preslov na lavičke, dojemné finálne "kráčanie od prázdneho domu" vynikajúceho Bena Afflecka). Príbeh pôsobivo, inteligentne a s pietou, rozpráva o ľuďoch takých talentovaných, až tým deštruktívne ubližujú samým sebe a okoliu, ktorému na nich ešte stále z posledných síl záleží.(1.11.2004)

 • Rob Roy
  ****

  Moc pěkný psychologický film zabývající se tématem života tak trochu jiných lidí ( tím nemyslím postižených, ale geniálních ). A taky o tom, že volba, jaký život budete žít, je jenom na vás. Jedna z mála rolí ( když se nad tím tak zamýšlím, tak vlastně jediná ), kde je dobrý i Ben Affleck - výborně napsaná postava. Scénář je po právu oscarový - to flákání se skupinky přátel po městě, popíjení piva, vyprávění vtipů, kecání o holkách, frajírkovství Bena Afflecka - to je život ( Affleck a Damon asi čerpali inspiraci ze svého ) a navíc mi to trochu připomnělo i můj. Navíc tu jedna pěkna studentka Harvardu ( Minnie Driverová ) říká dobrej sprostej vtip - to jsem snad ještě v žádném filmu neviděl.(10.3.2004)

 • Spiker01
  *****

  Já prostě nemám rád Matta Damona, prostě nemám! Good Will Hunting jsem vždycky uznával, ale dlouho, předlouho se mu vyhýbal...A samozřejmě jsem dělal strašlivou chybu. Jedná se totiž o stále výborné psychologické drama s výborným scénářem, výbornými hereckými výkony (nejlepší scéna) a v neposlední řadě zajímavým příběhem. Mladého Matta Damona jsem skoro až přijal na milost, jelikož zde podal prostě genilní výkon a to musím uznat i já. Ovšem přecijen je tu někdo, kdo Willa Huntinga zastiňuje. Je tu totiž Robin Williams v asi nejgeniálnější filmové roli. Je mi skutečně velice líto a stydím se, že jsem jeho dílo plně docenil až po jeho smrti, ovšem nevidím větší příležitosti, jak uctít jeho památku. Skvělý soundtrack je jen pomyslná třešnička na velice chutném a výživném dortu...jestli vás nedojme toto, tak už asi nic...95%(13.8.2014)

 • Sarkastic
  *****

  Čekal jsem kvalitní drama, ale přece jenom se přede mnou vznášela vlna pochyb směrem k režii a scénáristům (nemluvě o angažování obou bratrů Afflecků). Avšak zbytečně. Celý příběh je výborně propracovaný a slabší je jen konec (jenže právě proto, že jsem tušil, jak to dopadne, nebylo to ani tak zklamání jako očekávaná nutnost v podobě tečky za filmem). Herecké výkony byly opravdu výborné, zvláště Matt Damon s Robinem Williamsem. Potěšili mě však i Stellan Skarsgard s Minni Driver a již zmíněná bratrká dvojice, která zahrála své burany dobře, takže u mě bez problému. Ono je to vlastně takové vcelku pohodové drama o klukovi, který hledá svůj životní cíl, ale třeba takové scény jako jsou rozhovory mezi Willem, Seanem nebo Willem a Skylar, jsou jinší kafe a jen tak na ně nezapomenu. Není to čistých 5*, ale za celkový pocit z tohohle filmu, jehož projekci si někdy znovu rád zopakuju, je prostě dám."Teď se musím věnovat dámě."(27.2.2010)

 • Davies182
  ****

  Jedna z nejznámějších tváří na planetě si něco čmárá na tabuli, ale není to Čistá duše. Ani úvodní titulky Simpsonů. Ne, tohle je totiž oceňovaná pecka Guse Van Santa (točil i epizody ze seriálu Boss) z roku 1997 o jednom matematickém géniovi, za kterou si domů nejen Affleck s Damonem odnesli zlatého plešouna. Matt je tu v jedné ze svých životních rolí nezapomenutelný, Robin Williams oscarově září... objevte kouzlo 150.ho nejlepšího snímku na IMDb!(12.8.2008)

 • - Když se poprvé setkají Will a Sean v pracovně, doporučí Will Seanovi, aby si přečetl knihu Howarda Zinna "People´s History of the US". Jako malý kluk bydlel Matt Damon (Will) vedle Zina a namluvil knihu pro CD verzi. (don corleone)

 • - Postava Minnie Driver se jmenuje Skylar, což bylo jméno skutečné přítelkyně Matta Damona, se kterou se před filmováním rozešel. (don corleone)

 • - Chuck (Ben Affleck) měl původně zemřít na stavbě, ovšem Van Sant poprosil Damona s Affleckem, aby tuto scénu přepsali. (TheMaker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace