Dobrý Will Hunting

Good Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Nechtěl jsem, ale tento snímek mne donutil k potupnému přiznání. Ano, jsem matematický génius a vždy jsem ignoroval vzdělávací instituty. Akademické tituly ke svému životu nepotřebuji, protože mne baví jen tak si užívat života, řešit si pro radost matematické záhady nebo zesměšňovat intelektuály na jejich hřišti. Je pro mne nepředstavitelná myšlenka opuštění svého stylu života, přechodu do nudných laboratorních podmínek a ztráty možnosti vysmát se, z pozice uklízečky, budoucí elitě národa. Na druhou stranu musím uznat, že tenhle snímek mne dostal.(26.1.2012)

Čekal jsem kvalitní drama, ale přece jenom se přede mnou vznášela vlna pochyb směrem k režii a scénáristům (nemluvě o angažování obou bratrů Afflecků). Avšak zbytečně. Celý příběh je výborně propracovaný a slabší je jen konec (jenže právě proto, že jsem tušil, jak to dopadne, nebylo to ani tak zklamání jako očekávaná nutnost v podobě tečky za filmem). Herecké výkony byly opravdu výborné, zvláště Matt Damon s Robinem Williamsem. Potěšili mě však i Stellan Skarsgard s Minni Driver a již zmíněná bratrká dvojice, která zahrála své burany dobře, takže u mě bez problému. Ono je to vlastně takové vcelku pohodové drama o klukovi, který hledá svůj životní cíl, ale třeba takové scény jako jsou rozhovory mezi Willem, Seanem nebo Willem a Skylar, jsou jinší kafe a jen tak na ně nezapomenu. Není to čistých 5*, ale za celkový pocit z tohohle filmu, jehož projekci si někdy znovu rád zopakuju, je prostě dám."Teď se musím věnovat dámě."(27.2.2010)

skvělý výkon obou herců v hlavních rolí, převážně Matt Damon dokázal že neni jenom řadovej herec a předvedl doposud svůj životní výkon. Na to že to napsali Ben Affleck a Matt Damon je to opravdu skvělej výsledek a možná i proto že to psal Matt Damon, tak mu ta role dokonale seděla, pro Bena Afflecka ve filmu zbyla jenom dost slabá a nevýrazná role, ale kdyby si ty role prohodili tak by to asi dopadlo o mnoho hůř, takže díky Matt Damonovi a Robinu Williamsovi z perfektního scénař vzniknul i perfektní film(20.3.2005)

Kdo by řekl, že Ben Affleck a Matt Damon dokáží vytvořit takový příběh? Já rozhodně ne. Dobrý Will Hunting je parádní drama o nadaném člověku, jenž mrhá svým talentem a bez ambiciózního životního cíle proplouvá rvačkami a pijatikami. Charismatický Robin Williams je pravděpodobně jediný, kdo mu může pomoci udělat pořádek v životě. Snímek je plný skvělých dialogů a připočteme-li k tomu také výborné zpracování a hudbu, není důvod, proč nedát plné hodnocení.(29.5.2012)

Další perla, která je povinost pro každého filmového fandu. Příběh o lásce, přátelství, ambicích a boji s životem těží hlavně ze silného scénáře, který - k mému udivu - napsali mladí kluci Afflec & Damon a z hereckých výkonu, Minnie Driver byla asi nejlepší, jinak všichni včetně Caseyho byli perfektní! 9/10(17.3.2008)

• - Na třetím sezení Willa Huntinga (Matt Damon) u Seana Maguirea (Robin Williams) je při pohledu shora vidět, že Will Hunting má nohu opřenou o stůl. O záběr později má nohu položenou přes křeslo, které při pohledu shora bylo viditelně nedosažitelně daleko pro opření se o něj. (baribal)

• - Postava Minnie Driver se jmenuje Skylar, což bylo jméno skutečné přítelkyně Matta Damona, se kterou se před filmováním rozešel. (don corleone)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. prosince 1997 ve Westwoodu (Kalifornie, USA). (Varan)