Dobrý Will Hunting

Good Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Pěkně to ti fešáci napsali, sice hezky povrchně a kde nestačila psychologie, tam to vylátali nějakou tou osvědčenou frází typu "následuj své srdce", ale nakonec tohle drama o hledání smyslu života nabízí i docela dojemné rozuzlení. Navíc Van Sant to zrežíroval jemně, s citem a velkým prostorem pro výborné herce... I když Dobrý Will Hunting bublá jako prostoduchá limonáda, dovede pobavit a decentně zasáhnout.(9.6.2009)

• dobytek

Hollywůůdská báchorka, která se snaží vypadat jako nějakej nezávislej film. Samotnej příběh by možná byl zajímavej, kdyby se tak strašně netlačilo na pilu. Ještě bych bral, kdyby Will Hunting byl génius přes matematiku. Ale trochu mi vrtá hlavou, jak někdo, komu je 20 let a většinu volnýho času jen tak zevluje, dokáže za svůj krátkej život nastudovat všechno možný i nemožný ohledně umění, ekonomie, historie, práva a já nevim, čeho všeho. Tohle jaksi nemá s genialitou nic společnýho. To se člověk musí prostě nabiflovat. Tohle by byl možná dobrej námět na komedii o nepochopenym géniovi Járovi Cimrmanovi, ale jako vážně míněnej film se to brát nedá ani po lobotomii. Nechápu, že se tohle dostalo do TOP 200.(18.10.2010)

Solidní filmařina, kvalitní a poutavý příběh, povedená hudba a výborné herecké výkony - to jsou hlavní zbraně tohoto snímku, který se lehce sleduje na jedno nadechnutí. Za vším stojí nápaditý scénář od tehdy mladých hochů Matta Damona s Benem Affleckem, kterým tímto uznale tleskám. S filmem mám pouze jeden malý (ovšem ne zanedbatelný) problém. Hlavní hrdina Will Hunting, ač Damonem výborně zahrán - mi byl z celého hereckého seskupení nejméně sympatický. Prostě jsem mu na rozdíl od filmu jako celku - nepřišel na chuť. Veškerou mou pozornost tak na sebe po většinu času strhával skvělý Robin Williams, který by snad přesvědčivě zahrál i okurku v láku...(2.4.2015)

Dobře napsané psychlogické drama, jehož síla je hlavně v působivých dialozích. Kdo mi trochu vadil byl Ben Affleck, jeho postava ve mě občas vyvolávala poněkud nelibé pocity, ale těžko říct, jestli to bylo škobrtnutím ve scénáři nebo Affleckovým výkonem. Ostatní herci ale jedou na sto procent. Filmu se také poměrně slušně daří vyhnout podbízivé melodramatičnosti, ačkoli mnohé použité motivy k tomu doslova vyzývají. Zkrátka na pět * ještě drobné nedostatky, ale zopakuji si to a pak se uvidí..(19.10.2006)

Srdeční záležitost.. Je to již bezmála deset let, co jsem se nechal poprvé strhnout geniálním počinem o svazujícím břemenu geniality. Neřešitelná matematická rovnice na chodbě prestižní univerzity, postava hrbící se nad smetákem. Outsider s geniálním mozkem, uvězněný ve vlastní slabosti, rváč bez ambicí, který musí konečně doběhnout vlastní život. Osvěžující silný příběh, absentující na poli sentimentu, převyšující svými dialogy drtivou většinu snímků poslední dekády minulého století. Herecky vděčné úlohy pak snímek nabídl nejen autorům brilantního scénáře Damonovi a Affleckovi, ale zejména umírněnému Robinu Williamsovi, bez laciných gest a infantilních výstřelků jeho typických rolí, psychiatrovi, který nejednou HLUBOCE dojme!!(13.12.2006)