Dobrý Will Hunting

Good Will Hunting

Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Docela prekvapeni, od filmu ke kterymu napsali scenar Matt Damon a Ben Affleck jsem moc necekal, ale musim priznat, ze se jim to povedlo. Damon ukazal, ze fakt umi hrat, Affleck moc prostoru nedostal a mozna je to tak dobre a Robin Williams predvedl svuj standartne dobry vykon, jen mi prislo, ze vypada trosku jako hodnej strejda a ne chlapek co je porad mimo z toho, ze mu umrela zena. Docela me prekvapil Stellan Skarsgård v roli ucitele, protoze to zahral fakt vyborne. Hudba od Dannyho Elfmana je tradicne nadherna. Jedine dve vytky k perfektni rezii a scenari jsou, ze mi prislo jako by film nevedel co je zac. Chvilema dobra komedie a chvily drama. Asi to byl zamer, ale meli to lip skloubit. A ten predvidatelnej konec - to, ze splni Affleckovi prani i to, ze se vybodne na praci a pojede za holkou mi bylo jasny uz tak pul hodiny pred koncem filmu. Nicmene ty dve hodiny prijemne utekli a ja se nenudil, ale na 5* to nebude.(25.4.2005)

Po právu skvělý i doceněný snímek, kterému zub času vůbec neubližuje. Matta a Bena osvítila můza a světlo světa spatřilo výborné psychologické drama o jednom značně nadaném chlapci, kterého má dostat na dráhu života nikdo menší než v životní formě hrající Robin Williams. Snímek, který dle mého soudu obsahuje největší množství silných dialogových scén co jsem kdy ve filmu viděl. 100%(4.10.2017)

Ti nejnadanější lidé nemusí nutně toužit po slávě, uznání, bohatství a majetku. Přesně to je poselství, které si odnáším ze zhlédnutí tohoto kultovního amerického oscarového filmu, který mi až dosud unikal a já ho poprvé viděl až nyní, nějakých 20 let po jeho vzniku. Na některé věci zkrátka stojí za to si počkat. Matt Damon s Benem Affleckem napsali scénář, který prostě nemá chybu. Od prvního záběru mě film okouzlil, a jak se děj vyvíjel, bylo to s každou scénou lepší a lepší. Prostě příběh o tom, jak plyne život jednoho mladého nezkrotného muže, který si je vědom své výjimečnosti, a možná právě proto ji nepovažuje za nic výjimečného. A já říkám, že přesně takhle by to klidně mohlo stát i ve skutečnosti. A to je přesně ta přidaná hodnota, která tomuto filmu přidává na jeho už tak nepopiratelných kvalitách. Kromě vynikajícího Matta Damona zde exceluje především Robin Williams, kterému jsem věřil absolutně všechno. Tohle pro mě byl rozhodně jeden z filmových zážitků a pět hvězd je z mého pohledu absolutně zasloužených.(22.1.2017)

Jeden za nejlahodnějších drama-koktejlů vůbec. Sopláci Affleck s Damonem si sice půjčili základ odtud, ale vyměnili smrad zpocené smažky za laskavou psychologii pana Williamse, která mě dostala do jako jen málo podobných. V budoucnu se ukázalo, že Matt Damon si tímto počinem otevřel dveře do drsňáckých rolí, zato Ben Affleck potvrdil svou silnou stránku v tvůrčí oblasti. 100%(16.3.2014)

Další snímek, který jsem musel vidět vícekrát, než jsem si uvědimil, že není jen dobrý, nýbrž přímo výborný a opětovná shlédnutí ho zařadila mezi mé nejoblíbenější filmy vůbec. Z počátku jsem sice výhrady k prvním dvaceti minutám filmu, kdy inteligentní a sečtělý Will zahazuje svoje znalosti jako prací uklízeč, povahou povaleč a rváč, ale tento fungující kontrast je nezbytný pro uvěřitelnost dalšího děje - tedy návštěvy u psychologa. Mům názor, že Američané jsou se svými psychologickými poradnami poněkud trapní a směšní, zde vůbec neplatí, protože Dobrý Will Hunting je první film s "fungujícím" a ne-směšným psychologem (díky, Robine), a proto si ho tak vážím. Tento film mi poskytl i řadu rad do života (myslím to vážně) a to se povede málokterému kousku.(6.4.2003)