Psychologické drama, líčící osudy dvacetiletého matematického génia, ale zároveň i hospodského flákače Willa Huntinga. Ten pochází z nuzných poměrů a svůj život strávil převážně v sirotčincích. Mladíkovy neuvěřitelné početní vlohy vyjdou najevo, když jako uklízeč na bostonské univerzizě náhodně vyřeší složitý matematický příklad, který zůstal na tabuli. Citově vyprahlý a zablokovaný Will ovšem odmítá využít svého obrovského talentu a změnit svůj život. Nakonec se však podvolí tlaku okolí. Příběh je koncipován jako střet několika silných osobností a charakterů. Přesvědčivě je ztvárněno jak prostředí a atmosféra jižního Bostonu, tak "akademická půda". (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kleopatra

Nejvíc si cením, jak ty dva chlapi při svém mládí mohli napsat tak "zkušený" scénář. Nejde jen o slovíčka, jde o celou myšlenku ohledně geniality konfrontované se zažitou zkušeností. Hovor, který vedou Matt a Robin na lavičce o tom , jak načíst, "vyfotit" si do paměti, naposlouchat, odkoukat je jedna věc, ale zažít cosi na vlastní kůži, nechat se tím poznamenat ať v dobrém či zlém, je věc úplně jiná ..... to pro mě byl nejpohnutější okamžik filmu. ()

Marigold

Pěkně to ti fešáci napsali, sice hezky povrchně a kde nestačila psychologie, tam to vylátali nějakou tou osvědčenou frází typu "následuj své srdce", ale nakonec tohle drama o hledání smyslu života nabízí i docela dojemné rozuzlení. Navíc Van Sant to zrežíroval jemně, s citem a velkým prostorem pro výborné herce... I když Dobrý Will Hunting bublá jako prostoduchá limonáda, dovede pobavit a decentně zasáhnout. ()

Davies182

Jedna z nejznámějších tváří na planetě si něco čmárá na tabuli, ale není to Čistá duše. Ani úvodní titulky Simpsonů. Ne, tohle je totiž oceňovaná pecka Guse Van Santa (točil i epizody ze seriálu Boss) z roku 1997 o jednom matematickém géniovi, za kterou si domů nejen Affleck s Damonem odnesli zlatého plešouna. Matt je tu v jedné ze svých životních rolí nezapomenutelný, Robin Williams oscarově září... objevte kouzlo 150.ho nejlepšího snímku na IMDb! ()

viperblade

Dobrý Will Hunting je především skvělý film s dokonalým scénářem. Ale to je v každém komentáři, tak přejdu k hereckým výkonům všech zúčastněných (oba Affleckové opravdu hrají, je škoda, že Damon neproměnil svou nominace a je hodně dobře, že Robin ano)… ale moment, to je taky v každém komentáři. Tak jdu dál, scéna u jezírka, kdy Robin Mattovi vysvětluje rozdíl mezi teorií a praxí… moment, to už tady taky je napsáno!? Tak že by skvělá hudba, která… sakra, to už je zde taky… Ne, to se nedá. Vše už zde bylo napsáno a já můžu říct jediné - že ten film opravdu má své jedinečné kouzlo, které mě zcela uchvátilo. P. S. A takhle nějak by měly vypadat všechny děkovačky na Oscarech! ()

sportovec

Pozoruhodné dílo, které dosvědčuje, že i v zemi  hollywoodské akčnosti žijí normální slušní lidé, kteří vyrůstají a dospívají jako kdekoliv jinde. Herecký výběr, brilantní režie, fascinující kamera, nádherná ženská postava, překonávání absurdních společenských přehrad, genialita v okamžiku stříbrného větru, složitost i krása dospívání i vyspívání, v tom filmu jsou jako v kapce vody zachyceny všechny okamžiky civilizace v mikrokapce jednoho života i několika životů dalších. Dospíváme po celý život a přestaneme-li o to dbát, scházímr a umíráme. Škoda, že atlantický evropský druh takových oskarových okamžiků nepřináší víc. ()

• Když Robin Williams (Sean) vyhrál Oscara za vedlejší roli, obdržel od něj Peer Augustinski, který ho daboval do němčiny, malou repliku sošky s poděkováním: „Děkuji za mé proslavení v Německu.“ (facojurka)

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů