Psychologické drama, líčící osudy dvacetiletého matematického génia, ale zároveň i hospodského flákače Willa Huntinga. Ten pochází z nuzných poměrů a svůj život strávil převážně v sirotčincích. Mladíkovy neuvěřitelné početní vlohy vyjdou najevo, když jako uklízeč na bostonské univerzizě náhodně vyřeší složitý matematický příklad, který zůstal na tabuli. Citově vyprahlý a zablokovaný Will ovšem odmítá využít svého obrovského talentu a změnit svůj život. Nakonec se však podvolí tlaku okolí. Příběh je koncipován jako střet několika silných osobností a charakterů. Přesvědčivě je ztvárněno jak prostředí a atmosféra jižního Bostonu, tak "akademická půda". (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

P/\/EL

no, ta Minnie Driver se mi teda nelíbí.......Robina Williamse mám zase radši v rolích psychopatů/sociopatů apod....ale je to prostě takovej ten hollywood, co Vás zabaví...na 126 min ()

bazmo

Ale toto ma príjemne prekvapilo..Je to síce nadsadené a taký génius-samouk sa sotva narodí ,ale fandím tomu aby sa raz narodil. Možno v duchu tohto som to pozeral jedným dychom a fandil dvom hlavným protagonistom aby to spolu „doklepali“ k úspešnému záveru.. ()

Zrcadleni

Namachrovaný Matt Damon a Ben Affleck zlomený, moudrý Robin Williams, hamižný Stellan Skarsgard a milující Minnie Driver. Jedno z mých nejoblíbenějších děl. Film má tah na branku od samotného počátku. A o čem, že to všechno je? To Vám nepovím. Teď se musím věnovat dámě. ()

Daninja

Úžasný výkon R. Williamse a M. Damona, avšak nelze opomenout ani B. Afflecka, M. Driver či S. Skarsgårda, ti také zahráli své role velmi dobře. To vše pochází z velmi kvalitního scénáře a je zdařile zrežírováno a tím se zrodil jeden z nejlepších dramatických filmů devadesátých let. Pro mě 95%. ()

Dzandy

Kombinatorika se prý údajně nedá prolomit (do teďka to nikdo nezvládne), proto se používá k tomu kódování (možnosti rostou exponenciálně). Psycholog nejsem, ale je víc než jasný, že důvěra a loajalita je alfa a omega všeho (samotného jsoucna jako takového!!!!), tento film přichází přesně v duchu tohoto "motta", a priory je tu nad slunce jasnější, že tohle jsou potřeby člověku nejvíc žádoucí :). Nejlepší "herecký úděl" Robina Williamse. Tento film má víceméně podobný podtext jako beautifull mind, scénář je určitě dobrej, Will si může dělat co chce, protože "na to má". Navíc jestli znáte seriál "Community", tak v něm je na začátku jednoho z prvních dílů 2.série naprosto nekompromisně hustá paradie na scénu z tohoto filmu, ve které Will vyřeší úlohu napsanou na tabuli, která je umístěná na jedné z chodeb místní fakulty a při tom ho uvidí našinec ("Troy, i know you can be the plumber" :-D ), to jsem se smál, že jsem se tomu až divil :-D, způsob jakým je ta paradie podaná výrazně akcentuje způsob jakým Ben Affleck v tomto filmu vysvětlil Willovi jak se věci mají, proto asi mírně reflektuji do tohoto hodnocení kvalitu výše zmíněné parodie, kterou si určitě po shlédnutí tohoto výborného filmu nenechte ujít. ()

lamice27

Přibližně do půlky filmu jsem se nemohl vůbec chytit ničeho, co by mi pomohlo se sžít s postavy. Mat Damon je super ale ten film o geniálním šílenci mi přijde trošku moc pomalý a zbytečně moc chytrý. Asi kdyby měl o 30 minut méně, šel bych výš. Mezi vyšinutými chytrými filmy mi stejně vede Čistá duše. ()

Tares

Tento film patří do mé TopTen. Brilantní scénář a perfektní herecké výkony patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy měl tu možnost vidět. Nejvíce na filmu oceňuji tu opravdovost a uvěřitelnost postav a prostředí ve kterém se pohybují. Geniální film, více k tomu není co říci. Snad jen pro ty kdo tento film mají rádi, podívejte se na film Jay and Silent Bob. Je tam geniální parodie na tento film. ()

Darriel

Život je o prioritách a každý chce to, co nemá. Ale ti nadanější mají možnost volby a mají tedy povinnost volit cestu, která se jim díky nadání otvírá. Což ale neznamená, že tak budou všichni šťastnější...Robin Williams je skvělý, stejně tak hudba a scénář. ()

BallsCutter

moc se mi líbí filmy z Bostonu. Jak Skrytá Identita tak Will mě přitahujou nejvíc vizuálně. Herecké výkony jsou na té nejvyšší úrovni. Matt se střídá s Robinem Williamsem jak na běžícim pásu. Nepřemýšlel jsem nad tim kdo z nich je lepší, prostě jsem chtěl dycky scénu, kde jsou oba a řeší dialogy. Scénář je to absolutně nejprimárnější co člověka na filmu zaujme. Neuvěřitelně inteligentní zobrazení přerodu geniálního dítěte má své vlastní nezapomenutelné kouzlo. Způsob jakým se snaží postava Robina Williamse Willovi pomoci mi připomíná lehce otcovský přístup. Geniální ()

pajapeta

Výbornej film. Geniální matematik a lidské slabiny, pózy, křivdy zasuté v podvědomí a vybojované návraty do života. ()

sun.eagle

Tohle napsat když vam není ani třicet!!!! nepochopitelné a genialní jako hlavní hrdina. Film kterému nic nechybí, všechno je dokonale namícháno a ja z filmu od první minuty do zavěrečných titulku nespustil oči, jen se jím nechal pohltit a nevnímal okolí, o kolika filmech to mužu říct... ()

Calvus77

Teprve nyní (2011) jsem konečně viděl tento opěvovaný skvost. Opěvovaný právem! Vyborně napsané i zahrané. Tuhle polohu Robina Williamse mám moc rád a Matt Damon byl správně napřesdržku (traumata netraumata :-) ) ()

Profík

Moc dobrý Will Hunting. Propracovaný příběh, skvěle napsaný a od takových madíků, klobouk dolů a palce nahoru. 98%. ()

DonnDarko

Kdo by kdy, řekl, že Matt Damon a Ben Affleck splodí tak filozoficky nabitý scénář ( oprávněně oskarem oceněn). Dále tu máme herecký koncert Robina Williamsa a Matta Damona a na závěr výborný soundtrack. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů