Psychologické drama, líčící osudy dvacetiletého matematického génia, ale zároveň i hospodského flákače Willa Huntinga. Ten pochází z nuzných poměrů a svůj život strávil převážně v sirotčincích. Mladíkovy neuvěřitelné početní vlohy vyjdou najevo, když jako uklízeč na bostonské univerzizě náhodně vyřeší složitý matematický příklad, který zůstal na tabuli. Citově vyprahlý a zablokovaný Will ovšem odmítá využít svého obrovského talentu a změnit svůj život. Nakonec se však podvolí tlaku okolí. Příběh je koncipován jako střet několika silných osobností a charakterů. Přesvědčivě je ztvárněno jak prostředí a atmosféra jižního Bostonu, tak "akademická půda". (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Valleyman

V první části EXCELENTNÍ Will Hunting, bohužel to bylo tak trošku čekání na závěr, který je jasný minimálně od půlky filmu. ()

Bof

Ačkoliv jsem neviděl příliš mnoho filmů s Robinem Williamsem, musím řict, že v tomto snímku se mi líbil zatím nejvíc. Svou zásluhu na tom má bezpochyby i skvělý scenář. To, co činí Good Will Hunting parádním filmem, jsou především dialogy, ať už mezi Damonem a Williamsem, či Damonem a Affleckem. Dlouho jsem s tímto filmem otálel, ale když jsem ho poprvé viděl, moc jsem si ho oblíbil. ()

innocence__

Můj nejoblíbenější film. Na kecavý filmy moc nejsem, ale tady jsem to sežral všemi směry. Nejspíš proto, že mi Will připomíná mě samotnýho trochu (ne teda s takovým talentem na rovnice :D). Famózka...a za zmínku stojí geniální soundtrack. ()

jaffa.kl

muj nejvic oblibeny film, vyborny matt a robin plus skvele je doplnujci ben jak rikam -můj vůbec nejvíc oblibeny film-můj ale nejvíc oblíbený film-kdyby někdo nepochopil tak tendle film miluju 1000% (jinak: je zajimave co muze život stvorit) ()

Steevee81

Nooo...wau. Klaním se dvojici autorů scénáře v podání "bažantů" Matt Damon+Ben Affleck. Samozřejmě že si střihli i hlavní role. Damon v roli matematického génia, který opovrhuje svým talentem a radši se poflakuje se svými kumpány ( Ben Affleck byl jedním z nich). A Robin Williams? Neméně skvělé představení jako v podání Damona a Afflecka. Role psychologa mu byla jako šitá na míru.. Více takových filmů! ()

mirec2211

Výborný film, ktorý si jednoznačne zaslúži maximálne hodnotenie. Dejová línia úžasná, samotný príbeh fantastický. Chcel by som niečo skritizovať, ale nemám čo. Dve hodiny mi ubehli strašne rýchlo. Odporúčam pozrieť. ()

Mana

Scénáristicky propracované dílo. Od začátku do konce jde o linie na sebe navazujících tahů. Štětce ani barev zde není zapotřebí k dosažení pestrosti. Postačí kousek uhlu a je namalováno. ***** ()

pekkanik

Tak takto si predstavujem výborný film. Inteligentný scenár, vynikajúci herci, pevná, ale citlivá réžia, parádna hudba, no čo si viac od Hollywoodlandu želať. Niekto to tu porovnáva s Čistou dušou, chyba, Hunting je oveľa ľudskejší. ()

bastabasta

Protože všechno o tomto filmu už tady bylo řečeno z péra mnohem renomovanějších, tak snad jedinou poznámku. Scénář dokonale vypráví o tom, jak těžké je vymanit se z vlivu prostředí a zapojit se do normálního života. Ty nadprůměrné schopnosti Willa jsou už jen tak navíc. Neskutečný scénař a skvělé výkony herců. Jasná pětka a zážitek na hodně, hodně dlouho. ()

shakeXL

Hluboká pětihvězdičková sonda do života nejen mladého nevybouřeného nadaného kluka ale v podstatě také sonda do staršího, nalomeného psychologa po jejichž setkání oba zase naleznou chuť k životu. Perfektní film k zamyšlení... ()

AC.DC.76

Tenhle film ve mně zanechal stopu navěky! Nečekejte akci, tady jde o ryzí lidské vztahy... Dva mladí nezkušení hoši a jejich dokonalý scénář a dokonalé herecké výkony (doplněné famózním Williamsem). V neposlední řadě i dokonalý soundtrack, který vás ještě více vcítí do dění. Pocity po snad stém shlédnutí stále nepopsatelné. "110%" ()

The_woman

Prefektné spojenie dvoch olišných postáv. Willov príbeh ma dojíma, jeho správanie poburuje. Dobré zvolená hudba a prostredie tento príbeh približujú do reálneho sveta a ukaziuje, že musíme vždy svoju minulosť prijať a ísť v živote ďalej. ()

fifotron

Naozaj neexistujú tie správne slová, ktoré by som vedel dopredu poskladať o tomto filme. Či už je to rozhovor Matta a Robina v parku na lavičke, alebo uchvátení matematickí géniovia pri zistení, že ich predčil chalan z ulice alebo battle rozhovor o histórii Spojených štátov či krásne momentky Matta a Minnie, rozhovor Matta na stavbe s Benom a takto by som mohol pokračovať, až pokiaľ by som neprerozprával celý obsah filmu. Je dobré, že tento film vznikol, pretože určite dodal veľa ľuďom entuziamus a chuť či odvahu do štúdia, lásky alebo hocičoho iného, čoho sa v živote obávali, pretože tento film mu priamo povedal a naznačil, že aj tí najväčší géniovia, najväčšie mozgy na svete, majú v živote plno strastí a nie je to len prechádzka ružovou záhradou. A preto sa nemajú čoho báť. Ben a Matt u mňa po tomto filme stúpli veľmi ale veľmi vysoko a ja sa na seba hnevám za to, že som Bena Afflecka tak veľmi podceňoval. Klobúk dolu Páni ešte raz. ()

Lasllye

Matt a Ben mě velice mile překvapili. Scénář je velice povedený a to stejné se dá říct o výběru herců a jejich výkonech. ()

andydufrsn

Hmm nebylo to špatný, ale pod dojmem všech možných i nemožných komentářů a recenzí jsem čekal něco ještě silnějšího. Z filmu vyplývá jedno : Nejtěžší v životě, je překročit svůj vlastní stín! ()

Weasel

Souhlasím s dobytčím komentářem, ale i tak film ohodnotím daleko kladněji, neboť jsem jej po celou jeho délku hltala. (''Dobrá kniha je ta, kterou přečtete jedním dechem.'') Ovšem musím zmínit, že jsem ze začátku nečekala, že to bude film o takovém hajzlíkovi (nebo infantilním geniovi, jestli chcete). Film by se měl jmenovat spíš Dobrý Čůrák Will, poněvadž mi přišla hlavní postava nejenom přehnaně zidealizovaná, ale také mimořádně sobecká. A co nechápu (+*spoiler*!!!) - Ve filmu je vysvětleno, proč Will opustí Minnie (svou dívku), ale nechápu, proč mu pak jeho terapeut říká, že to nebyla jeho chyba, když to stejně jeho chyba byla? I přesto dávám plný počet hvězdiček, protože mě film opravdu ani chvilku nenudil. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů