Psychologické drama, líčící osudy dvacetiletého matematického génia, ale zároveň i hospodského flákače Willa Huntinga. Ten pochází z nuzných poměrů a svůj život strávil převážně v sirotčincích. Mladíkovy neuvěřitelné početní vlohy vyjdou najevo, když jako uklízeč na bostonské univerzizě náhodně vyřeší složitý matematický příklad, který zůstal na tabuli. Citově vyprahlý a zablokovaný Will ovšem odmítá využít svého obrovského talentu a změnit svůj život. Nakonec se však podvolí tlaku okolí. Příběh je koncipován jako střet několika silných osobností a charakterů. Přesvědčivě je ztvárněno jak prostředí a atmosféra jižního Bostonu, tak "akademická půda". (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Lostris...

Pokaždé, když tenhle film běží v televizi, dívám se. Nikdy nepřepnu. Když jsem ho viděla poprvé, bylo mi cca dvacet. Místy jsem vůbec nechápala, o co jde, proč toho floutka všichni tak "hrotěj"... Věkem se ale všechno změnilo, zapadlo to do sebe. S každým dalším zhlédnutím mi padá brada víc a víc. Nicméně bezmezně obdivuju Matta i Bena, že ve svém věku dokázali vymyslet a nechat ožít něco tak výjimečného. Žádná klišé, sladké řeči, klouzání po povrchu... Nejsilnější z celého filmu je pro mě scéna v parku a okamžik loučení mezi Damonem a Williamsem. "Wille, nemůžeš za to." "Já vím". "Ne, podívej se na mě. Nemůžeš za to." "Já vím". "Ne, opravdu. NEMŮŽEŠ ZA TO." ()

Tezuka

Zde řeknu jen jedno: "Dobrý Will Hunting je opravdu dobrý film". Robin Williams zasloužený Oscar za vedlejší roli, ve které ztvárnil psychologického poradce, a skrz monitor počítače na mě dopadaly všechny emoce, které v tom filmu nechal :) ()

Royaldell

Otázkou zůstává,jestli má film takový úspěch kvůli fantastickému hereckému obsazení,nebo kvůli skvělému příběhu. Matt Damon jako génius lomeno drsňák,Robin Williams jako psycholog s nelehkým osudem a Stellan Skarsgard v roli učitele,který touží hlavně po úspěchu. Krása,krása,krása! ''I gotta go see about a girl.'' ()

bohyyy

Scénáristicky je to pohledem zpět trochu okaté, ale když vám ho přivede v život Williams a Damon v životních rolích těžko si můžu stěžovat. ()

dinzbir

Na drama moc nejsem, ale toto je to nejlepší, jaké jsem kdy viděl. Buranský městský génius, co dlouho nepřišel na to, co se svým darem. ()

Dr.dogous

scénář 5 režie 5 herci 5 výprava 3 celkem 18 ..tj. 90% Genius bývá obvykle nesnesitelný, není nic obvyklejší, než promrhat svůj talent. Tento genius měl štěstí. ()

PoprockCZ

Scénář je nadčasový: nadaný člověk, spoustu lidí by jej hned poslalo na prestižní školu, pracovat pro tajné služby..., ale on nechce. Jemu stačí obyčejná manuální práce o vysedávání v baru s přáteli. Otázkou je PROČ to tak dělá? Protože se sám bojí z jistoty vystoupit, nevěří lidem kolem sebe. Sebetalentovanější člověk není šťastnější než obyčejný smrtelník, pokud neví kam chce směřovat a nemá kolem sebe svou soulmate. "What are you scared of?" - Leave it. + Skvěle vykreslená psychologie všech postav včetně motivů jejich chování. ()

Bogrant

Dobrý Will Hunting je dobrý film, priam vynikajúci. Ak Damon a Affleck v takom mladom veku dokázali napísať takýto scenár a ešte v ňom aj výborne zahrať, tak klobúk dolu pred nimi. A Robin Williams konečne v niečom inom ako v komédiách pre celú rodinu, konečne niečo v čom sa našiel a bol výborný. U mňa vedie scéna na lavičke v parku. ()

KuceraJohny

Možná, že za to mohlo mé přehnané očekávání, ale po shlédnutí jsem bohužel neodcházel s pocitem jaký jsem očekával. I když se rozhodně nejedná o špatný film tak jsem byl lehce zklamán. Určitě ne z hereckých výkonů, ty jsou tady perfektní. Robin Williams je skvělý což se dalo čekat, Matt Damon je pro mě momentálně herec měsíce a Ben Affleck mi poprvé nijak zvlášť nevadil. Ještě musím vyzdvihnout Stellana Skarsgarda, který byl neuvěřitelně přesvědčivý a také Minnie Driver, jež dodávala snímku pozitivní stránku. Scénář má hloubku akorát mi zde chyběl nějaký větší náboj. V celku film hodnotím velmi kladně ačkoliv mezi mé favority se nezařadí. ()

futislav

Jak americké filmy nemusím, tohle mělo duši. A odpustím i těch pár hluchých míst. Výborný film i herecké výkony. Výborný Matt Damond i Robin Williams. Taková hezká klasika, kde netečou potoky krve, nikdo není superhrdina a chybí obvyklý patos i ruský zlobr. Prostě film, jak má být. Za mě 90%. ()

robbez

Upřímně řečeno, dost pochybuji o tom, že by někdo s takovou genialitou žil podobným způsobem života jako hlavní postava. Každopádně film je velmi emotivní a působivý. Skvělý je pak ve své roli především Robin Williams. ()

Metuje

Feel-good film, který se však pevně drží průměru, neurazí, ani nenadchne, pro mě byla největší slabina to, že jsem si děj vlastně moc nepamatoval, jelikož se tam v podstatě "nic nestane", ale psychologická sezení samozřejmě faktickou absenci děje nahrazovala. ()

Hombre8

Největší překvápko celého tohoto výborného filmu spočívá v tom, když si pak člověk přečte, kdo je autorem. Klobouček. ()

macisek

Úžasný film Matta Deamona a pana Aflíčka,který nádherně zobrazuje jak někdo dokáže být tak odporný buran a zároveň génius. Bohužel jakmile nastupuje Williams tak film začíná nabírat na příběhu což se trochu táhne a jistý střed ve kterém se nic nedeje je až moc dlouhý ale jinak jeden z těch lepších a kvalitních filmů, který má co nabídnout ()

Zabriskie

Příběh o neobyčejném klukovi, žijící obyčejný život. Příhody party kamarádů, do které Will patří, jsou natočeny tak přirozeně, že divák může mít pocit, že přesně takhle vypadá život na chudém americkém předměstí. I přes dojemný konec mě film bohužel nedokázal zaujmout tak, jak jsem od něj očekával. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů