Lupin

• Francie Arsène Lupin
Drama / Krimi / Mysteriózní
Francie / USA, (2021–2023), 13 h 6 min (Minutáž: 41–52 min)

Předloha:

Maurice Leblanc (kniha)

Omar Sy, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy, Clotilde Hesme, Hervé Pierre, Ludivine Sagnier, Soufiane Guerrab, Vincent Furic (více)

Série(3) / Epizody(17)

Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arsène Lupin v moderním pojetí. (Netflix)

klaranapoli

Pekne zpracovani ale pozornost jsem dokazala udrzet az nekdy v druhe polovine druhy serie. Do te doby me to nijak nechytlo. Podle ohlasu jsem cekala vic ()

Kivis

Já beru, že tahle proslulá recese na téma Sherlock Holmes má především bavit, ale té absence logiky a selského rozumu na mě v tomto případě bylo už moc. Některý filmy a seriály jsou tak strhující, že jim to po chvilce odpustíte a necháte se bavit, ale Lupin do této kategorie nepatří. Nejhledanější týpek v celý Paříži si chodí ulicemi prošpikovanými kamerami a nikdo ho nevidí... tak to sorry. Ale vtip tomu stejně jako předloze nechybí, to se zase musí nechat. Kdyby to celé jelo v odlehčené rovině a nebralo se to tak často tak vážně, možná by vše fungovalo mnohem lépe. ()

Jenda1cz

Vtipný a milý seriál s takovým nádechem šibalství. Bohužel také celkem nekonzistentní seriál. Kamera a herecké výkony vypadají občas nerealisticky. Především pak scénáristicky to skáká mezi úžasnými a totálně odfláknutými nápady. Prostě, nesmíte být moc nároční na detaily a občas se nechat jen unášet. PS: Doufám, že 4. série nebude. Byla by to škoda, seriál skončil pěkně. ()

BlackDemon

Tak to nejako polepili a na môj vkus zabudli na to, že ono by to malo mať aj nejakú logiku, ktorú tam postrádam. Pozerá sa na to fajn, epizódy odsýpajú jedna radosť. Len ten Omar Sy ako keby mal len jeden herecký výraz a to, čo hrá tu, som už u neho videl x-krát v iných projektoch. Celkovo - priemer. ()

Melodrama

Moderně pojatý krimi seriál. Staré verze neznám, ale výborná volba s Omarem Sy. Na Netflixu prostě seriály umí. Pokud to srovnám s ČT, to je katastrofa. Ano vím, Neflix má obrovský rozpočet, ale stejně. Některé seriály (české) mi přijdou úplně mimo např. Hlava medúzy. No nic Lupin dostal 4* a jsem spokojená !! ()

manolo1

Pěkný mini seriál, ALE CO TEN KONEC ( sťupidnější konec jsem už dlouho neviděl ) . Jinak bych dal 4 hvězdičky. ()

Keti

Moc pravděpodobnosti, logiky a reálnosti tu nehledejte. Pokud ale přistoupíte na hru, že jde o pohádku, místy napínavou a se sympatickým hrdinou, přinese Vám pár milých večerů. Tahounem je Omar Sy. Vše se točí okolo něj a za něj přidávám jednu hvězdičku. Neznám “předlohu”, takže možná pro fanoušky Arsene Lupina má ještě něco navíc. ()

Maddos02

Kdo sleduje seriály Ulice a podobné žánry nemůže tenhle seriál ani vidět. Tohle je nejlepší seriál všech dob co kdy byl natočený a je to opravdu jen pro opravdové znalce . Seriál nemá žádnou chybu . Herci , příběh, děj ,scénář jsou dokonalí . Tohle je převrat v seriálech . Tady si dali opravdu všichni záležet a jim patří moje díky . Díky za tenhle seriál ,který jsme potřebovali ,aby jsme konečně mohli sledovat něco co dává smysl . Příběh ,který vám vezme dech a dokáže vám zamotat hlavu ,že ani nevíte vlastně jak co dopadne . Nemůžete se v tom sami vyznat a to v seriálu má jít . Ten seriál musí být originální a tohle se prostě povedlo . Ten kdo tu píše bůh ví jaký nesmysli ,tak není znalec a nemůže tu ani nic k tomu psát ! ()

Hansolo35 odpad!

Silně propagandistické médium Netflix přichází s dalším geniálním černouškem, kterému hloupí bílí statisté nemůžou v ničem konkurovat. Za mě nekoukatelná hovadina. ()

Fibonacci

Ďier to ma ako švajčiarsky syr🧀, postavy tiež veľmi nekonajú realisticky a situacie teda nie su logickym vyustením. napriek tomu sa lupin pozera ako jednohupkys🍘, omar hraje ako stale sympaticky, skrátka, dosť ma baví sledovať tento krimi typ seriálu o zlodejíčkovi-dobráčikovi🤠a je uplne terno, že padouch sa vola pellegrini 🐶hau hau😅😅👌 ()

barny120

Tu treba podotknúť že hlavná postava Assangne nieje Lupin, ale sa len na Lupina hrá, inšpiruje sa ním a patrí do jeho fanclubu, Takže mne je jedno či lupinovho fanušíka hrá arab, aziat či afričan. Čo sa týka seriálu, prvé časti super, prepracovaný dej aj zápletka, ďalšie časti riešia osobnú pomstu. To bolo trocha slabšie, no stále sa to dalo pozerať. ()

JJ23

Seriál je založen na příběhu Lupina, nikdy neřekli, že je to PŘÍBĚH Lupina. Omar Sy hraje svojí postavu velmi dobře a já jsem rád, jak se jim podařilo získat pozornost diváků během celé epizody. Velmi dobře zpracovaná série, v každém ohledu -vzrušující, elegantní, inteligentní. Miluji to! Nemůžu se dočkat příští sezóny. ()

LUIGISde

Zaujmavý serial posadený v paríži. Všetky známe miesta sa ukážu už v prvých piatich dieloch, na zvyšok zostala už len eifelovka. Inak prijemné zápletky, ale namiesfo 200minut by som si vedel predstaviť tak 80. Omar Sy je skvelý. Ten sa mi páčil všade. ()

pecolik

Podraz ve francouzském vydání. První díl je neskutečný, pak to sice trochu ztratí na tempu, ale pořád je to nadstandardně zábavné. ()

artlover

Má to diery. Nie jednu ani dve, takže človek musí trochu vypnúť a trochu odpúšťať, ale dá sa to. Na druhej strane Omar Sy sa sem veľmi hodí a je proste dobrý. Príbeh sa mi pozdáva a priznávam, že štyrmi hviezdami možno nadhodnocujem, ale ja skrátka chcem, tak budem a dám tie štyri a len budem dúfať, že ďalšia séria to neskazí. ()

Wolfis

Lupin? Arsène Lupin? A to je čo? úvod: Verte či nie, doteraz som o tejto francúzskej detektívke nepočul, ale Netflix svojou seriálovou adaptáciou oživuje a popularizuje príbeh tohto famózneho detektíva z roku 1905, zasadeného do dnešnej doby uprostred Paríža. obsah: Lupin si vás v prvom rade získa čarom hlavného predstaviteľa Assana Diop, čomu sčasti dopomáha aj charakter predstaviteľa Omara Sy s jeho veľkým a čistým úsmevom. Oveľa viac však na vás táto postava zapôsobí práve svojimi úžasnými schopnosťami, zmyslom pre detail a správnym načasovaním, čo využíva nie len na očarujúce krádeže, ale aj na pomstu smrti svojho otca. Hlavnou inšpiráciou je pre Assana, ako aj celý seriál, práve detektív Arsène Lupin a jeho príbehy. Tie sú jednotlivo spolu so svojimi kľúčovými znakmi pôvabne implementované do samotného deja, čo dodáva isté čaro prepojenia s knižnou predlohou. Lupin je vždy o niekoľko krokov vpred, vďaka čomu tak dokáže zmiasť svojho protivníka a dostať ho presne tam, kam chce. A to sa darí aj Assanovi. Aj keď si myslíte, že už neexistuje žiadne reálne východisko z danej situácie, verte tomu, že on ho vždy nájde a vy budete len nechápavo pozerať s úsmevom na tvári, ako má krásne premyslený každý jeden krok a jak všetko do seba zapadá. Samozrejme, nájdu sa tu aj nie veľmi šťastne riešené situácie, ale treba rátať s tým, že nejde o seriál založený na skutočnosti, ale o fiktívny príbeh, v ktorom práve zohráva to čaro nedotknuteľnosti a "dokonalosti" hlavnej postavy. Sčasti mi Lupin pripomína svojim charakterom práve Sherlocka Holmesa, ktorý taktiež bol vždy o niekoľko krokov vpred a zakaždým prekvapil svojim pompéznym a originálnym prevedením, no vo veľa veciach sa líšia, a to minimálne v tom, že Sherlock bol skôr hrdý detektív, bojujúci za dobro, kde Lupin pôsobí ako zlodej gentleman a majster prevlekov. Netflix sa však kvalitovo s Lupinom na britskú minisériu veľmi nechytá. Samotný seriál spája dve hlavné dejové línie a okrem "kariérneho" života Assana sledujeme aj ten osobný, v ktorom sa snaží získať späť dôveru svojej ženy a zároveň sa venovať svojmu synovi a vybudovať si s ním vzťah. Obidve stránky jeho života sa však úzko spájajú s minulosťou, ktorú nám tvorcovia pribežne ukazujú vo forme flashbackov a vysvetľujú nimi tak určité skutočnosti. Jeho cestu okrem rodinných problémov komplikuje aj práve polícia, ktorá po ňom usilovne pátra, no márne. Hrajú totiž hru Arsèna Lupina, a tak sú vždy niekoľko krokov pozadu. Otázka je, dokedy? (teším sa na 2. sériu) S2: Druhá séria síce v ničom neprekvapila, ale ani nesklamala, a tak pokračuje v rovnakom tempe ako prvá séria, potešia hlavne Assanove premyslené plány, úteky, ako aj krádeže na štýl Arsèna Lupina a rôzne dejové prepojenia s flashbackmi z minulosti, ako tomu bolo aj pri prvej sérii, z ktorej sa dozvedáme zase niečo nové. Dej sa teda posúva ďalej, vývoj postáv napreduje, Assanova pomsta naberá na obrátkach, a tak sa zdá, že koniec príbehu je veľmi blízko. Teda minimálne toho jedného. Alebo aj nie? "Lupin Will Return for Part 3". zhrnutie: Lupin zaujme v prvom rade svojím pomerne pútavým príbehom a úctyhodnými schopnosťami hlavného hrdinu Assana, ktorý chce po 25 rokoch verejne odhaliť pravdu a pomstiť tak smrť svojho otca. Naraz však musí zvládnuť bojovať za pravdu a za rodinu. Akčný trhák plný napätia nečakajte, no verte, že si Lupina rýchlo zamilujete, ako aj ja. Je to proste frajer. /celkovo: lupinovských 77,5% - 1. séria: 80%; 2. séria: 75%/ () (méně) (více)

tXtX

Ale hej, spokojnosť. Samozrejme to celé treba brať s nadhľadom, ako takú rozprávočku. Príbeh ako inak úplne predvídateľný bez akejkoľvek inovácie či nebodaj nečakaných zvratov, ale herecké obsadenie je fajn. Celé sa to drží pri zemi, nikto neprehráva a nešaškuje. A áno, skončí to presne tak, ako čakáte. Ale nevadí, buďme radi, že sme radi, lebo o niekoľko rokov príde americký remake v ktorom budú lietať autá, vybuchovať mrakodrapy a Lupina bude hrať Dvejn Džonson alebo Džon Cína. 80% ()

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

13.10.2021

Streamovací služba Netflix má nového krále. Stalo se jím jihokorejské drama Hra na oliheň, které za první měsíc vidělo zhruba 111 milionů domácností. Neuvěřitelný virální potenciál tak vyšoupl seriál… (více)