Muž bez stínu

• USA Hollow Man (více)

Geniální vědec Caine pracuje pro Pentagon a v tajném laboratorním komplexu vede tým, který pracuje na projektu látky, způsobující neviditelnost. Týmu se podaří vytvořit i sérum, které neviditelné organismy opět zviditelní. Přes úspěšný pokus s gorilou Caine neprozradí armádnímu výboru, že práce na projektu se blíží ke konci. Místo toho se rozhodne vyzkoušet látku na sobě. Málem zkolabuje, ale stane se neviditelným. Tým si zvyká na neobvyklou situaci, kdy se mezi nimi pohybuje neviditelný Caine. Jeho zpočátku úsměvné legrácky jsou ale stále znepokojivější. Když se pokusí osahávat Sarah, která usnula v laboratoři, a zděšená Linda se s ním odmítne pomilovat, začnou si členové týmu uvědomovat změnu v jeho chování. Situace se ještě zhorší, když se plánovaná reverze nezdaří a Caine zůstane neviditelný. Jedné noci uprchne z podzemního komplexu a vydá se do města, kde znásilní krásnou sousedku. Šokovaná Linda se netají tím, že vše prozradí. Podaří se ho zbývajícím členům týmu najít a zastavit dřív, než unikne z laboratoře a ztratí se v ulicích Washingtonu? (TV Nova)

Vabr

Takový mnohem béčkovější Neviditelný z prostředí laboratoře se šíleným zmagořeným vědcem, kterýmu se neviditelnost zalíbí až moc. Film má docela pomalý rozjezd a průběh, ovšem když se dostane ke konci v laboratoři, začínaj „jatka" a je to konečně záživné. Jinak je to opravdu takové vleklé, nezáživné dění s průměrným herectvem a příběhem, v němž už vlastně první a obří nelogičností, která by zabránila všemu následujícímu, je samotný pokus o zneviditelnění člověka, který by se v reálném životě ani nikdy neuskutečnil, protože by takovýho magora nikdo opravdu neposlechl. Vyhodnocení: Stále budu upřednostňovat Neviditelného z roku 2020 ()

Razzor_82

"Ahoj tvářičko." Experimenty s neviditelností se nevyplácí. Verhoeven natočil originální  vyvražďovačku, která si drží napětí. Bacon se výtečně mění z vědátora na neviditelného agresivního záporáka. Ten odmítá být zavřený pod dozorem v laboratoři a utíká mezi lidi. Vše končí krvavým běsněním. Na tu dobu vizuálně výborné triky a speciální efekty, které se dočkali i ocenění. Viděno znovu po 20.ti letech a za mě jde stále o kvalitní žánrovku. 7/10 ()

MilesTeg

Kdysi jsem dostal emailem takovou zvláštní hříčku, kde spolu soutěží dívky vyřazovacím způsobem jako v tenisu a vy jste rozhodčí. Bylo tam 64 dívek a když jsem si dělal přehled po deseti kolech, s přehledem zvítězila Elizabeth Shue i přesto, že soutěžila jen s černobílou fotografií. Proto prvním impulsem k návštěvě filmového představení Muž bez stínu (Hollow Man) nebyl režisér Paul Verhoeven ani můj zájem o scifi, ale ona. Kaji se, sypu popel na hlavu a slibuji, že už to víckrát neudělám. /---------/ Ať už byly moje pohnutky jakékoliv, stálo by to za to i bez ní. Stručně – je to nářez jako v Útoku z hlubin (Deep Blue Sea). Rychlá kamera, krátké svižné dialogy a přehršel akce. Přitom to není bezmyšlenkovitá přehlídka ohně a krve, protože hlavní antihrdina (Kevin Bacon – dobře, že hraje šíleného vědce, nikdy mi nebyl sympatický) prochází postupnou proměnou od zapáleného génia po zapálené monstrum. Jeho kolegové se to chvíli snaží omlouvat účinky preparátu neviditelnosti, ale když jim zablokuje hesla pro opuštění podzemních laboratoří, mění názor. Není to ale tak jednoduché – monstrem se člověk nestane přes noc, musí to v něm být skryté. A příležitost dělá zloděje. Pár potlačených tužeb a najednou nabytá beztrestnost přináší obrovský pocit moci. Mladý génius však manipuloval lidmi už předtím, teď má navíc jen možnost zabíjet. Jednu věc však nemůže udělat ani neviditelný – získat zpět ztracenou lásku. Jenže to by nebyl Verhoeven, abychom si erotiky neužili. Takže uvidíte pár samorozepínacích blůzek, odhalených ňader a masáží ve spánku. A uslyšíte fakt ujetej vtip: „Letí takhle Superman nad městem a je strašně nadrženej.“ – zbytek uslyšíte ve filmu. /--------/ Vyzdvihnout musím práci trikařů, bez kterých se dnes neobejde žádný film, obzvlášť tato hororová scifi. Skvělé záběry detailní anatomie člověka a gorily od krevních vlásečnic až po kostru a srst či kůži by měli promítat medikům jako učební pomůcku. Je sice pravda, že preparát neviditelnosti by potřeboval hezkých pár dní, než by se vstřebal do kostí, ale ve filmu tu rychlost vysvětlili jako spuštění buněčné reakce pomocí katalyzátoru – fakt úplná řetězová reakce :-) Škoda jenom, že se pracovníci laboratoře v ohrožení života většinou chovají jako idioti nebo vyplašené slepice (takové Ginger nesahají ani po pařáty) a strašně ulehčují neviditelnému práci. Závěrečná scéna s kabinou výtahu je zase příliš fantastická, než aby se jí dalo věřit. /--------/ A jedno varování milovníkům psů, kteří se půjdou podívat – ne každý člověk, který bere psa do náruče, ho chce pochovat. Nebo vlastně ano. ()

Trisstes

mne sa to veľmi páčilo...koniec si moc nepamätám bo som to videl dávno ale efekty boli skvelé a scenár slušný... ()

dustur

Ked,som ho videl prvýkrat tak som najprv nevedel že do čoho to idem ,a ked som si to už pozrel na prvýkrát tak ma to ,tak nedostalo ako ked som si ho pozrel druhýkrát a som aj rád zato ,lebo tento film je vážne fajn ,a čo sa týka hereckých výkonov ,tak ja si myslím že každý z nich to pekne zahral... Ale sami najviac lúbil asi záporak v podaní skvelého Kevina Bacona ,ktorému Josh Brolin spolu z krásnou Elisabeth Shue krásne sekundovali....,ale najmä tie efekty a akcia sa mi vo filme docela lúbili.. Moje hodnotenie filmu.: 4 / 5 ()

LordMysti

Nebylo to nic extra originálního, ovšem zpracování výborné, vizuální stránka také, atmosféra dobrá bez zásadnějších hluchých míst. ()

alonsanfan

Zajímavá kombinace sci-fi thrilleru s prvky hororu a erotického dusna. V hlavni roli excentrického geniálního vědce, který bez problémů porušuje normy morálky, září modrooký Kevin Bacon, uplatňující sexuální harašení na půvabné kolegyně (Elizabeth Shue či Kim Dickens) i sousedku (Rhona Mitra). Ve filmu vynikají zejména trikové scény mizení a následného zviditelňování jak pokusné gorily tak později pokusného Kevina. V závěrečné čtvrtině se film bohužel zvrhává v poněkud tupou vyvražďovačku, okořeněnou pouze neviditelností zabijáka a zcela regiznuje na původní tajemnou atmosféru. ()

ER

Tento scifi thriller potěší a částečně i nadchne..Je to jeden z mála filmů,kde se kvalitní animace využívá pro podtržení příběhu a ne jen k vůli tomu,že se zrovna "zrodila"nová generace trikové animace. Fabule vědeckého bádání, které se vymkne kontrole sice není nová či nějak objevná,ale magora tu hraje Kevin Bacon a na toho je spolehnutí.Zdárně mu sekunduje i Elisabeth Shue, která vyvolává přesně ty emoce, které vyvolat má. Sexuální scény tady nemají žádnou úlohu prosté výplně filmových minut,ale odhalují jeden z impulzů zlostného chování člověka.Pak stačí málo a krvavá řezba je tady. Hektolitry krve sice vždy neznamenají další mrtvolu,ale vraždí se slušně. Ovšem megalomanský závěr sráží velmi doposavad pečlivou strukturu vyprávění a atmosféry a i Terminátor by nechápal,jakého že to má konkurenta.Prostě K.Bacona v roli Sebastiana Caina nejde a nejde zabít. ()

netWoor

už to tady bylo řečeno několikrát... určitě moc pěkný, triky úžasný, ale ten konec jednu hvězdu bere ... hodně pěkná trojka ()

sanikope odpad!

Kde sú tie časy ked Paul Verhoeven bol schopný ratať do 3. Nedávno sa mi podarilo vzhliadnuť jeho Hollow Mana a mám pocit že v tejto forme kalkulovania s doverou diváka by mal problem prejsť i cez prvý stupen základnej školy. Hollow Man bol neznesiteľne nepozerateľný a po 25 minutach som to vzdal s hrozivou predstavou že takéhoto scenára by bol schopný možno i náš PM Robko Fico a to rozhodne nie je žiadna poklona. Akoby študiam šlo len o to ukázať nové triky a na scenári vobec nezáleží. Všetci herci aspon tú prvú polhodinu desivo prehrávajú a mne nezostalo nič iné len to svičnuť off... ()

danny_21

Spackaný závět kazí dojem z téhle příjemné sci-fi Hry na Boha s velice dobrými triky. Těžko říct, jestli měl úchylák Verhoeven svázané ruce, jeho tradiční hnusárny tentokrát jen v náznacích, ale celkově to nebylo fakt úplně špatný, pan Slanina jako dacan dobrej, jen znovu dodám, škoda té poslední čtvrthodinky - 65 % ()

Armin82

Když to vezmu kolem a kolem,tak mi to trošku připomíná mouchu. Geniální věděc,co svůj experiment(který by měl změnit svět) vyzkouší sám na sobě,ale něco se pokazí. Tady se nám sice hlavní hrdina v 80ti kilovou mouchu nemění,ale rupne mu v kouli a začne boj na život na smrt. Zajímavý námět,spousta parádních efektů a vynikající výkon Kevina Bacona--->80% ()

Sequely od Sony

Sequely od Sony