Televizní krimi seriál podle stejnojmenného románu P. D. Jamesové. Intendant Scotland Yardu Adam Dalgliesh přijíždí na návštěvu ke starému knězi Baddeleymu, který žije v domově pro invalidy v Dorsetu. Po sérii podivných úmrtí na Toyton Grange, která se vždy jeví jako nešťastná náhoda, se Adam pouští do vyšetřování, které vyústí ke střetu tváří v tvář s rafinovaným vrahem. (contrastic)

Eluin

Navzdory podivnému závěru velmi solidní "Dalglieshovka", na kterou mám i krásné vzpomínky ze svého dětství.. ()

Al44...

Vynikající detektivní seriál - možná vůbec nejlepší ze série A. Dalglieshe. Do posledního momentu není jasné kdo je vrah. Starší zpracování snadno přebíjí pečlivě gradovaná atmosféra a velmi dobrá dějová linie. ()

Pulper

U téhle detektivky jsem se strašně bál. hlavně té hudby. Podobně to bylo u Záhad Slavičího domu. Vadí mi trochu ten překombinovaný závěr, ale jinak ok, pěkná psychologie postav a vrah super. ()

PetrJulian

Ze všech klasických seriálů s inspektorem Dalglieshem je tenhle asi nejlepší. Navíc, když, jako vždycky, jsem až do poslední chvíle nebyl schopen přijít na rozuzlení. ()

ALchemik

Anglické detektivky měly vždy své nezaměnitelné kouzlo a tomu jsem propadl už v deseti letech. To kouzlo pořád trvá a rád si ho občas připomínám. ()