Čtyři sourozenci Kryštof, Kristýna a Ema a nejmladší Samuel prožívají spokojené dětství ve šťastné rodině. Jednoho rána se ale všechno změní. Jejich rodiče upadli do záhadného spánku a oni si musí najednou poradit docela sami. Takto záhadně usnuli rodiče po celém světě. Nastává chaos, jejich město ovládnou bezdětní a mladí, kteří se dokázali ve vzniklé situaci zorientovat. Věřit se nedá nikomu. Pro sourozence začíná každodenní boj, v němž by měli vítězit ti silnější a chytří, ale leckdy mají navrch ti vychytralí a bezohlední. Malý Samuel je navíc unesen a sourozenci se vydávají na cestu do neznáma, aby ho zkusili najít. Podaří se jim opět setkat a najít cestu zpět domů? Probudí se jejich rodiče a bude vše jako dřív? (Bontonfilm)

j.anek odpad!

Knížka se mi líbila, tak jsem byl zvědavý. Bohužel jsem se dočkal spousty mizerných hereckých výkonů - zejména dospělí v malých rolích hrají příšerně. Děti snaživě deklamují naučený text, šustí to papírem. Práce s dětskými herci veškerá žádná. Tak jsem se bavil alespoň záběry z centra Českých Budějovic nebo obrázky přírody. Film nezachrání ani Petr Vaněk jako fanatický kněz (církev dopadla hodně špatně), ani ožralá Pavla Tomicová (ta se chová úplně nesrozumitelně), ba ani Tomáš Měcháček, který hned usne… Přirozeně a sympaticky působí snad jen Oskar Hes. Snaha o akční závěry vyznívá úplně směšně. Film říká, že kdo nemá děti, je úchyl, idiot nebo šílenec. To jako vážně? Promarněná šance. Takhle pitomý film jsem neviděl roky. ()

netahlo odpad!

Myslim, ze i kdyby to nekdo zamerne chtel, tak nedokaze natocit takovej nesmysl. Reziser Svatek, ktery uz ma za sebou par slusnych veci, zrejme zesilel. ()

klukluka

Pokud je to tak, jak si myslím, že to je, a sice, že si Dan Svátek tímto natáčením se svými dětmi, přáteli a dětmi svých přátel krátil lockdown, pak rozhodně tleskám, protože na film za pět prstů to vůbec není špatný. Navenek to působí jako amatérský film, protože se šetřilo na všem včetně postprodukce, ale dospělí profi herci to neodflákli a ty dětské si Dan Svátek až na drobné výjimky pohlídal, a když to bylo třeba, tak je zjevně i dostatečně psychicky rozebral, aby slzami stvrdily ta příkoří, která se jim ve filmu děla. Námět byl fajn, v Hollywoodu by se podle mě líbil, takže bych se nedivil, kdyby podobnej příběh dostal v blízké budoucnosti blyštivější kabátek. ()

Lencha

No, co k tomu napsat. Dětem (11 a téměř 9) se to líbilo. Mně již o poznání méně. Námět je určitě zajímavý. O to víc mě mrzí, že jsem z filmu necítila vůbec žádné emoce. Rodiče usnuli, a co jako? Žádná dráma. Bráchu necháme odjet s podivným týpkem, a co? Starší Svátek nejenže mdle mluví, ale i se tváří celou dobu naprosto bez výrazu. A ten mladší? Když už tuší, o co jde a co by se mohlo stát, sní o své rodině, ale jinak projev emocí žádný. Ano, děti jsou různé, různě dávají najevo svoje pocity a emoce, ale jsem si jistá, že kdybych se někde v osmi letech ocitla sama a s vědomím, že moji rodiče spí a nevím, jestli se někdy probudí, byla bych v řiti. Jako matka musím přiznat, že dějová linka s prodejem dětí na mě vůbec nepůsobila dobře. Rabování, sebranka v kostele, vyčuraní jedinci, kteří se snažili vytěžit ze vzniklé situace... Vše působilo celkem věrohodně. Ovšem bez hlubšího prožitku. A vůbec si nejsem jistá tím, že by se vše zhroutilo a většina těch bezdětných lidí se začala chovat jako zvěř vlastně hned od začátku nastalé situace spících rodičů. Jaký by k tomu měli najednou důvod? Copak v každém z nás dřímá zvíře, které jen čeká na příležitost? Nemyslím si. VĚTŠÍ SPOILER!!! Ve finále, kdy se sejde celá rodina a rodiče se probudí, žádné objímání (krom s bráchou), pláč, vyjádření štěstí, že se máma a táta konečně probudili... Smích. To jediné tam bylo. Protože rodiče ha ha ha neměli tušení, že se něco stalo, a že byli víc jak 14 dní mimo. Vlastně mi teď došlo, že ten mladý hodný motorkář (Hes), když se mu probudil otec, tak to přešel jen tím, že se probudil. Jako kdyby spal jedno odpoledne. Tohle se prostě moc nepovedlo. Za námět dávám jednu hvězdu, že se to líbilo mým dětem druhou. A tím jsem skončila. Raději jdu na toto dílo zapomenout. ()

Adramelech

Katastrofické filmy je zvykem točit spíše v USA, ale proč by se o to nemohli pokusit i naši filmaři? Bohužel však už dávno nejsme filmovou velmocí a i na tomto filmu je to poznat. Herecké výkony byly poněkud slabší, scénář a režie také nic moc. Zvláště scéna s demonstrací mi přišla hodně nelogická. Proti komu nebo čemu ti lidé demonstrovali, jsem nepochopil. Nicméně bylo zajímavé vidět, jak se takový příběh odehrává v prostředí normálně tak poklidného města, jako jsou České Budějovice. Dost strašidelná postava byl ten kněz. Sotva jsem ho spatřil, naskočila mi husí kůže a chtělo se mi zavolat: „Neblbněte, haranti, a mazejte  pryč!“ Nakonec z toho vyvázli ještě dobře; nikdo je neojel. Domnívám se, že tímto filmem nemá být řečeno, že lidé, kteří nemají děti, jsou špatní, nýbrž že má být ukázáno, jak rychle v období katastrof opadá z lidí nátěr civilizovanosti. Docela depresivní film. To, co prožíváme dnes ve skutečnosti (covidbyznys, apartheid neočkovaných, ekonomická krize, inflace atd.), je proti tomu ještě máček. ()

mira007

Dan Svátek se vytasil na české poměry s geniálním, originálním a odvážným námětem alá postapocalyptické české reality, ale já moc nemusím filmy, kde hrají hlavní roli děti ( krom dokonalých rodinných filmů ), ale hlavně to na mne působilo jako nějaký amatérský film ročníkové práce na DAMU ikdyž to technicky nebylo úplně marné, ale prostě ten malý rozpočet na tyhle sci-fi mystery parádičky je v našich podmíkách hrozně okatě vidět. ()

Kacitr

Tak zajímavý námět....kdyby se to natočilo líp, byla by to pecka. Tohle je jenom rozporuplná změť o ničem. Děti (hlavně Ema a Kristýna) mluvily strašně strojeně. Ta linka s usnesením Samuela taky lehce prapodivná, kostel taktéž...éé. Snaha o napodobení Hollywoodu se úplně nepovedla. Ale jak říkám, námět super. Ta mrazivá atmosféra je tam naznačená dobře.. Kdyby to měl pod taktovkou někdo jiný, třeba by to dopadlo jinak. ()

Olík

Zahrajeme si takovou hru. Vraťme se o dejme tomu o dvacet let nazpět časem a představme si, že by si s podobnou látkou pohrál takový M. Night Shyamalan  v nejlepší formě. To co? To by šlo, ne? Tím chci říct, že mne strašně baví samotný příběh, ta tuzemská mysteriózní originalita, to zachování hlavní myšlenky knižní předlohy. A druhou větou hned musím dodat, že jsem totálně zklamaný z jeho znázornění. Strašně amatérské….ale strašně. Vím, že šlo o lockdownovou záležitost, ale tady se snad šetřilo i na titulcích. V tomto případě by se vyplatilo před samotným řezem desetkrát měřit, protože výsledek působí, jako když kluci na rodičích vyškemrají originální dresy Manchester United a jdou si v nich kopat za panelák do plechovek. ()

Psycho.R

Námět fajn, dokonce věřím i v to, že samotná kniha může být dobrá. Ovšem Dan Svátek se nerozhodl, zda chce natočit dětské dobrodružství či film pro dospělé. Např. ztělesnění pedofila je až moc úchylné, pokud to mělo dětským divákům pomoci, aby se takovým lidem vyhnuli, pak je to liché, protože přesně takhle dětem případný "agresor" ve skutečnosti připadat nebude, naopak bude milý. Stejně tak mohl být pár, který si koupil nejmladšího bráchu, ukázán spíše jako podivínštějsí Dursleyovi z Harry Pottera, takhle to, ale nefunguje. ()

Mamlas odpad!

Hrůzostrašný amatérský pokus o natočení laciného amatérského filmu, aniž by bylo třeba zaplatit nějakému herci nebo investovat do filmové techniky či čehokoli, co by zvedlo produkt nad bažinu domácího videa. Cílová skupina jsou děti prvního stupně, ale obávám se, že ani je to nebude zajímat. (0%) ()

inmax

Na české poměry nezvyklý žánr. Ale vše zadupává do země naprosto amatérské herecké výkony, střih, kamera,... Mělo to potenciál, kdyby se toho ujal někdo, kdo umí točit filmy. Ze začátku jsem nad tim mhouřil oči, že je to film nějakých studentů ale když jsem zjistil, že Svátek má za sebou Úsměvy smutných mužů, což až tak špatný nebylo, tak tohle fakt nechápu. Ve filmu se objeví plno známějších herců a i ti nemají moc co hrát, prostě hrůza. Potěšilo zasazení do jižních čech, kde jsem nějakej čas žil. ()

L-wyz

Tento film, i knižní předloha, měl velkou propagaci (asi sedmitýdenní) v sobotní příloze Víkend regionálního Deníku vydavatelství Vltava Labe Media. Je mi záhadou proč... ()

blazma

Na české poměr jsem se ke svému převapení bavil. I přestože herecké výkon, kamera, dialogy a spoustu dalšího bylo prostě špatný. Tak mi to prostě nepřišlo až tak špatný. ()

Alden_Larson odpad!

Tohle je asi nejvíc nesmyslný film, který jsem kdy viděl. Děj je nesmírně hloupý a většina z něj vůbec nedává smysl, a jeho tempo je příšerné, začátek filmu je hrozně rychlý, pak ale náhle zpomalí a ke konci zase zrychlí. Postavy neexistují a dialogy jsou otřesné. Herecké výkony jsou taky strašné, vím, že od dětí se toho moc očekávat nedá, když jde o herectví, ale tahle skupina dětí se nedala sledovat. I starší zkušení herci byly špatní, vůbec nikdo nedokázal nijak vyjádřit jakékoli emoce. Ze všeho nejméně se mi líbila prezentace, kamera se pořád pohybuje, střihy jsou moc rychlé a většinou nemotivované. A hudba byla hrozně trapná, hlavně tím, jak se snažila v divákovi vyvolat pocit hrůzy. Na někom by to možná fungovalo, ale mě to přišlo leda tak směšné. 0/10 ()

Dawe2 odpad!

Vydržel jsem čtvrt hodiny. Možná by to byl dobrý nápad, ale provedení a především herecké výkony jsou tak strašně amatérské, že se to nedá vydržet. A taky nevím, proč bych to měl dělat ... Souhlasím s jedním zdejším názorem, že dětem někdo řekl co mají říkat, ale jak to říkat, na to se už nedostalo. Bohužel to je stejné u dospělých herců což je dle mého názoru vina režiséra nebo velmi nízkého rozpočtu či kombinace obojího. Hrůza nehodná shlédnutí. Zlaté studentské krátkometrážní filmy. ()

rigby

Zajímavý námět. Bohužel scénář je hodně kostrbatý a zhruba v polovině začíná film naprosto ztrácet na dechu a až do konce zbývá jenom pouhá nuda. Jen by mě zajímalo, co na tento psychothriller říkají děti, pro které je film určen. 2- ()

Slepejsek

Hodně nepovedený film, který sráží především dvě věci: 1) naprosto toporní herci-neherci, kteří nedokáží v jediné scéně vypadat nebo mluvit přirozeně; 2) nedomyšlený scénář, který jakoby nevěděl, co vlastně chce vyprávět, jakoby vznikal za pochodu... ()

Kecman odpad!

Zemřela matka,siroty po ní zůstaly.U lavice dítě stálo a malý Honzík si u kamen hrál s polínky.Mirek Dušín utěšoval Čenkovej děti,hladové jak na straně 9. Rychlonožka s Metelkou doháněli ježka Sonica,zatímco Hujer bádal není-li náhodou mc na druhou.Vinnetou se Sandokanem na břehu řeky Svratky pozorovali křižník Potěmkin a Timur s celou partou navštívili Toma a Huckyho.Hynku,Viléme,Jarmilo bděte!!! Tak takový jsem měl z toho pocit,než jsem to po cca. dvaceti minutách vypnul. ()

PoprockCZ

Dětský film se slabou kamerou (snad až na videoklipově široké záběry volající Tomicové a dětí u stolu). Scénáristicky taky hodně zjednodušené a plné nelogičností. ()