František Hlavsa, pražský redaktor, odjede se svými dětmi – Olgou, Frantou, malým Milánkem a babičkou na venkovskou chalupu. Děti milují zvířata a moc by chtěly psa. I babička by brala hlídače, protože má s dětmi zůstat o prázdninách na chatě sama. František se brání, myslí si, že by dětem mohla stačit kočka. Celá záležitost se štěnětem mu poslouží alespoň jako námět na fejeton. Jenže ten má poněkud nečekaný ohlas… (Česká televize)

tomtomtoma

Film Táto, sežeň štěně! je jemná rodinná komedie. S kultivovaným nadhledem, nekomplikovanou zápletkou a s upřímnou radostí ze života. Lehce výchovný tón je střídán rozdíly generačních pohledů. Ze všeho září optimistická nálada a bezprostředně si užívá letního horského slunce. S odstupem času nepůsobí zápletka stejně silným a záživným dojmem, jako rarita doby a nostalgická vzpomínka na starodávnou černobílou televizi je film příjemným zpestřením a odpočinkem v moderní uspěchané době. Příběh zdobí laskavost a citlivě zábavný nadhled. Občas pokárá, někdy výchovně káže a často se hlasitě a upřímně směje. Působí na mládež hrou a roztaženou náručí pochopení. Hlavní postavou příběhu je poctivý redaktor Hlavsa (velmi dobrý Miroslav Horníček), který svědomitě pracuje a tolerantně vychovává. Jeho hra na sílu rozpoutává intenzivnější výchovný políček snaživého humoristy. A děti mohou rozpoznávat psí plemena. Hlavní ženskou postavou je babička (dobrá Jiřina Šejbalová), která s nedůvěrou pohlíží na extravagantní pokrok vnoučat i rozporuplné výchovné snahy jejich otce. Nejvýraznější dětskou postavou je Hlavsův zvídavý a zkoumající syn Franta (velmi zajímavý Zdeněk Deyl), pozadu nezůstává jeho mladší neposedný bráška Milan (zajímavý Rudolf Řepík) a jejich starší a zdánlivě rozumnější sestra Olga (příjemná Zuzana Ondrouchová). Z dalších rolí: Hlavsův náročnější nadřízený a šéfredaktor novin (příjemný Jaroslav Marvan), dobrácký venkovský soused Holina (zajímavý Čestmír Řanda st.), jeho ochotný syn Honza (sympatický Karel Smyczek), rozhořčený dobromyslný hajný Jakoubek (příjemný Vlastimil Brodský), či vesnický praporčík VB Karel (Milan Neděla). Je to lehká rodinná komedie s nadhledem i zajímavým pokusem kontrastů. I když se na filmu již projevil vliv času, jde o stále dostačující nenáročnou zábavu. ()

zette

Moc se mi nechce verit, ze tento film nekdy zaujal sirsi masu deti v Ceskoslovensku a pro dnesni deti je to nevysilatelne. Celkem obdivuji, ze jsem vydrzel do konce. ()

sator

Ke konci se to zvrhne, ale filmík pohladí... Snímek získal stříbrnou medaili na XVI. Festivalu v Benátkách v kategorii pro nejmenší děti. ()

otík

Především první polovina filmu je výborně nahláškovaná a malí caparti mají jednu geniální hlášku za druhou. Jenže ve druhé polovině filmu dojde dech a divák už jen sleduje pachtění se každé filmové postavy za sehnáním psa. A konec už je naprostý zmar - jakoby tvůrci nevěděli, jak děj ukončit. I proto jen velmi průměrné hodnocení. ()

fefee

"Tatínek a maminka se o nás starají, z čehož nejvíce babička." :D :D :D film strašne nudný ale keď už nejaká hláška tak poriadna :))) Horníčka môžem to jo... ()

Zemi11

Nejkrásnější okamžik v životě jsem zažil během sledování komedie Táto, sežeň stěně. Dodnes si ho naprosto přesně vybavuji. Je mi 10 let, sedím v obyváku, mamka vedle mě a plete svetr. "Mami, když nemůžu mít bratříčka, tak aspoň takovýho malýho pejska. Slibuju, že ho budu každej den venčit, že se o něj budu starat." - "Ale to by tě za chvíli omrzelo. neměl bys na to čas." - "Ale mamí! Slibuju, že se o něj budu starat." - "No škoda, já myslela, že nám budeš pomáhat s tvým novým bratříčkem..." Tak to byl okamžik, kdy jsem se dozvěděl, že se mi splnil 10 let starý sen. ()

klúčik

Celkom pekný detský film zo 60 rokov. Kto má rád psy , tak si užije. Možno sa mi to len zdá , ale pán Horníček sa pred kamerou necítil vo svojej koži.. Filmu dávam 60%... ()

Paity

Velká klasika, která ale není bůh ví jak dobrá. A dávat vysoké hodnocení jen proto, že dlouhou dobu okupoval tento snímek vysílací čas veřejnoprávní televize, se mi nechce. ()

mh.mail

50% - Roztomilý film pro děti a jejich rodiče. Který rodič nikdy nemusel řešit prosbu vyřčenou v titulku filmu (přeneseně na libovolné jiné více či méně domácí zvíře)? ()

Denny

M.Horníček, co by táta, shání pro své děti psíka, ale nějak se to zvrtne a místo jednoho jich děti mají celou smečku. ()

JimiH

Po režisérské stránce katastrofa, scénář je zase až příliš stručný a kdyby nebylo Horníčkových hlášek, tak jsem u filmu usnul. ()

GIK

Psí invaze se konala naštěstí až v závěru filmu, jinak se na plátně objevoval v průměru jeden až dva psi na záběr. ()

tranquill

Taková normální venkovská komedie, kde nejzajímavější je účast Miroslava Horníčka, kterého v hlavní filmové roli na televizní obrazovce nebylo jen tak často vidět... ()