Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

Draginja

Jack Nicholson zaručuje kvalitu. Môže hrať aj v najväčšom prepadáku a bude to hit! Milujem tie jeho obsesie a úzkosti a tie milé slovíčka, ktoré vždy urazia, dopĺňajú postavu. ()

jayjay11

Niečo úžasne vtipné no kruté. Páči sa mi takýto humor a o to viac od podania Jacka Nicholsona. Výborné herecké výkony, perfektné vtipné poznámky: 120 minút neustáleho bavenia sa no divák si príde aj na pekné komplimenty, ktoré si bude pamatäť. Aspoň ja si ich pamätam. Odporúčam!!! 95% ()

saruskap

K tomu snad ani není co dodávat. Neuvěřitelný výkon Jacka Nicholsona, zajímalo by mě, jak dlouho musel studovat pacienty s obsedantně-kompulzivními poruchami, protože to zahrál tak, že ho skoro podezřívám, že s tím má něco společného :-) Myslím si, že tenhle film je mnohem víc, než jen komedie. Je to neuvěřitelně inteligentně a upřímně podaná pravda. Na závěr můžu říct snad jen: "To jsme si báječně pokecali!" ()

kulitschka

Ty syrová brutalita Jacka Nicholsona mě na začátku dostávala. Křehkost jeho souseda a obětavost matky malého dítěte byla krásná. Sloučení postav slibné, čekáte nápravu starého psa, ale pořádné zakončení se prostě nekoná..na konci filmu znechuceně civíte s dojmem, že obstarožní misantrop s četným výčtem obsedantně kompulzivních a bůhvíjakých chorob udělá té naivní matce (která mu dá za film asi patnáct šancí) peklo ze života. Prostě se toho pocitu nedokáži zbavit, je velká škoda, že třetí třetina se už jen sleje v ublemcanou serenádu. Melvin je AŽ PŘÍLIŠ nemocný člověk, Carol AŽ PŘÍLIŠ obětavá- nelze jí nepřisoudit pečovatelský komplex, upřímně která ženská se nechá urazit a pak chlapa zkusí líbat?? S větou "Když jsem Tě poprvé uviděla.." jsem se už musela přemáhat. Díkybohu Simon je gay tak akorát. ()

Braindead_77

Celkové shrnutí - Jack Nicholson, Greg Kinnear, Helen Hunt, James L. Brooks, Hans Zimmer - Co ještě si divák může přát? Výborní herci, výborný scénář, výborný námět, výborná hudba. Film o lidech. O tom jaký jsou. Film měl celkově i výbornou atmosféru a já opravdu nemám co dodat. Klobouk dolů. 100% ()

NOR.MAN

Veľmi zvláštny film, ako celok to vôbec nefunguje, sú tu iba momenty a kratučké pasáže ktoré to, či už po stránke vtipu, drámy alebo romantiky vyzdvihujú. Z Jacka vôbec nemám istý pocit, skvelý bol iba v scénkach ktoré boli vtipné. Ulízaný a sympatický príbeh o jednom spisovateľovi. ()

shinys

Herecký koncert Jacka Nicholsona a Helen Hunt. Takhle nahlas jsem se dlouho nenasmál, Nicholson je prostě špička. ()

films3

ako tak pozeram tak som jeden z mala ktoremu nepadla sanka z tohto filmu...pozeralo sa to v pohode,ale pre mmna to bol taky priemerny film,nic extra zaujimave tam nebolo ()

wwwFINKcz

Tak jo... muj prvni koment zde. Dalsi sladkobolne vybublane nic. Hora pustych klise v zanru. Nicholson opet vali oci, notne zveda oboci a tlaci na pilu, Freeman dela svoje "ňuňu" psi ocicka. Jedine pozitivum je snad to stengrovani mezi protagonisty hlavniho duelu. Jinak fakt silene prazdne nic. A nesmim zapomenout na neuveritelne mnozstvi klicovaneho pozadi. Je mi z toho zle. Jakoby producenti v honkongske scene nemohli za Freemana dat alespon plakat, vypadalo by to daleko realneji, nez tento svet nicotne pocitacove animace, na kterou zacinam byt velmi, ale velmi alergicky. A tady se objevuje v kazdem prvnim zaberu. Nosna myslenka nikde, nez to, co vime vsichni. Uzit si, dat si do poradku vlastni bordel. Je mi lito, ale tento film je pro mne lepsi propadak. A jestli chcete hezky, silny a nezny film o podobnem tematu, pak radeji shlednete tento kousek: http://www.csfd.cz/film/6258-pribeh-alvina-straighta/ ()

PalMa

Jack Nickolson je ďábel :) To snad ani nehrál, on takový určitě je a já se královsky bavila. Jen tu závěrečnou „romantiku" s Helen si pro mě mohli odpustit, to už bylo tak nějak zbytečně navíc. ()

mpetr43

U obou hlavních protagonistů mám vždy pocit, že vidím skutečné postavy a vůbec ne " herecké výkony". Na tento film se vždy velmi těším. je to opravdový rozdíl než vidět české herce, až na výjimky. ()

JimmyMcNulty

Nejsem moc velký fanoušek romantických komedií, ale tahle mě bavila. A to dost. Nejsem si ale jistý, jestli to bylo filmem samotným nebo tím, že Nicholson prakticky neslezl z plátna. Každopádně solidní zábava za 4 hvězdičky. ()

hlenyzkrabic

Herecký koncert Jacka Nicholsona, který je vždy neomylnou zárukou vybroušených dialogů a dějového spádu. Helen Hunt mu skvěle sekunduje a oba se výborně doplňují. "Nejhorší chodník v NY a museli ho dát zrovna sem" používám od té doby i v jiných situacích. A když je nejhůř, tak věta "Teplouš Simon, servírka Carol" vždy pomůže :-) Anebo pustit si celý film ;-) ()

len.tilka

"JÁ NEJSEM BLBEJ. VY JO. NIC PROTI TOMU, JÁ JSEM VÁŠ ŠTAMGAST." Jsem na pochybách jak správně tenhle film ohodnotit. Na jedný straně stojí úžasnej výkon jak Jacka (u kterýho vlastně ani nic jinýho čekat nejde), tak i Helen a Grega. U všeho co řekli a následně zahráli, chyběl ten pocit, že to měli někde našrocený ze scénáře, takle věrohodný dialogy se jen tak nevidí. Nicholsonovy rituály je kapitola sama o sobě, která by samotná vydala na celej další jeden film. Na druhý straně ovšem stojí pro mě celkem nedodělanej příběh mezi Jackem a Helen. Vždyť je divák připraven na to, jak je to chlap morous, nenávidí pomalu všechny lidi, tudíž moje představa o tom byla, že tak 3/4 filmu tam bude nejvíc do všech kydat a rejpat a tu poslední čtvrtinu mu teda šibne a on se kvůli té jedné jediné změní. Jenže realita je něco jako čtvrtinu filmu prudí a ty zbejvající tři se to dá celkem snést.. aha? Docela škoda. Jinak celkově je to ale nádherný dílo o takový rozporuplný trojce. JAK VYSTIHNOUT PŘESNĚ ŽENU? - " PŘEDSTAVÍM SI CHLAPA A VYNECHÁM ROZUM A ZODPOVĚDNOST" ()