Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

Trailer 1

Malarkey

Naprosto geniální a vtipná komedie, u které se člověk směje často kvůli zlosti a nenávisti jednoho muže vůči ostatním, nebo lépe vůči všem, kdo na světě existuje. Ale proč o tom zde rozpravovat, když tento film musel vidět takřka každý? Lepší už to nebude je příběh ze života, který nádherně prožívá muž, nebo lépe herec, Jack Nicholson, o kterém se ví, že ve své branži je jasná špice, ale aby byl protivný a dokázal svojí náladu natáhnout na celý film, to se jen tak nevidí. Právě díky jeho cynizmu je film tak prostě jednoduchý a právě osobnostně dost vtipný, když přitom táhne film jediná osoba a nabaluje na sebe další dobré herce je důvod mít o to větší radost z něčeho, co se dokáže povést a přitom si uvědomit, že se člověk směje jenom kvůli němu. Jack Nicholson je pan herec, dokáže zahrát cokoliv a kdykoliv a zde to dokázal neskutečně zábavně a drze. --- Seznamte se, servírka Carol, teplouš Simon. ()

Gemini

Rozhodně to není ta nejlepší romantická komedie jakou jsem kdy viděl, ale Jack Nicholson je tu zase božskej - tak zlýho chlapa jsem viděl naposledy v Red Meatu (ano, mluvím o Mlékaři Danovi). Jako protiváha je tu opětovně úžasná Helen Hunt, která s ním nezapomenutelným způsobem zamete, aby všechno skončilo tak jak má. Schválně jestli uhodnete, kterou její větu mám z celého filmu nejradši... Ale nesnesu Grega Kinneara, proto se na tenhle film dívám tak jednou za pět let:) 80% ()

golfista

Pokud se rozhodnete, že natočíte film s Jackem Nicholsonem, máte velmi usnadněnou práci pro své záměry. Když navíc zařídíte, aby přes dvě hodiny téměř neslezl z plátna, máte většinou o úspěch postaráno. Ovšem to, co předvádí Jack je výkon, který já hodnotím jako nejlepší jaký jsem kdy od herce viděl. Tím vůbec nechci shazovat J.L.Brookse, Helen Hunt a už vůbec ne Grega Kinneara, který oběma "hlavním" velmi zdatně sekunduje. Výborná komedie, jedna z mých nejoblíbenějších. ()

Enšpígl

Melvin Udall byl napsanej přímo na míru Jacka a ten ve "své" postavě září v každým záběru, ale ani Helen Hunt nezůstává moc pozadu a když k originálnímu scénáři ještě připočtu velmi zábavné dialogy dostávám skvělou romantickou komedii, která pobaví jak ženy, tak muže. Paráda, proč to nejde takhle pokaždý. ()

J*A*S*M

Podivná romance, dobře zahraná, špatně napsaná. Ten scénář prostě v tom vesmíru, do kterého je zasazený (tedy normální realita), nefunguje. Buď by se muselo kompletně změnit chování postav (a jejich motivace), nebo pravidla toho světa. V nezměněné podobě je to prapodivná, nefungující a od reality odtržená blbůstka. Ale koukat se na ní dá. PS: Skvělý Jack Nicholson mi v určitých chvílích (způsob chůze po chodníku - občas to dělám :-D ... ) připomněl mne samotného, což mě docela vyděsilo. ()

• Moč, kterou produkuje pes na začátku filmu, zcela evidentně teče na Udallovu (Jack Nicholson) rukavici skrze hadičku. (Terva)