"Moh sem bejt s nejlepší ženskou na světě a místo toho tu sedim s váma. Nic proti, ale debil, co prodává poslední legální drogu..." :)))))) Podíl psa na polidštění člověka. Tak tomuhle říkám FILM. Jinak k Melvinovi mám fakt duševně blízko, taky nesmlčim, když mě někdo sss - ehm, kaká. "Servírka Carol, teplouš Simon."(12.5.2006)

žena v nakladatelství: Jak to děláte, že popíšete ženu tak dobře?Melvin Udall: Představím si chlapa, vynechám rozum a zodpovědnost!..... Jedna z mojich najoblúbenejších komédií (drám). Už som to videl nespočetne veľakrát a stále ma to nesmierne baví. Perfektne napísané postavy, presný casting (hlavne Nicholson je boží!), parádny scenár, všadeprítomný sarkazmus, emócie a pes Verdell.(14.9.2011)

85% - Nemám rád romantické komedie. Tento film mě ale po opakovaném shlédnutí přesvědčil, že bych v jeho případě měl sáhnout k vysokému hodnocení. Bezva zábava, skvělé nápady, a od začátku do konce nádherný herecký koncert lidských herců a jednoho psa. Milá oddechovka, co pobaví i dojme... pokud toho jste u podobných filmů schopní. Jste? Já už nevím...(27.11.2005)

Jedna z filmových lahůdek šitá na míru. I ten nejotravnější chlap bývá někdy neodolatelný. Jack Nicholson a Helen Huntová v hlavních rolích americké romantické komedie. J. Nicholson jakožto hlavní protagonista splňuje veškeré mé požadavky už jenom svým chováním vybočuje, což mu zajišťuje dostatek pozornosti, ale jako mnohem důležitější se jeví jeho vnitřní vývoj, zdánlivé postavy měnící se k lepšímu. Samotný akt napravení nelze brát za laciný, jelikož se v reálném světě děje velmi často. A že nechtěli hold Jacka nechat tím špatným? Není se co divit, Jack Nicholson si být špatný ani nezaslouží! Délka natáhla přes 2 hodiny, pro někoho příliš, ale myslím si, že skvělý scénář vám to bohatě vynahradí.(14.11.2011)

Až na Melvina jsem nenáviděl všechny ty malé sobecké lidi, kteří se obtěžovali hledat porozumění jen ve chvíli, kdy jim ten druhý projevil povrchní, prchavou a nepodstatnou náklonnost a nabídl dojem pozornosti, aby se sami mohli vykecat. Naopak, Simona, Carol i ostatní při jakkoliv nepodstatném Melvinově projevu netaktního nebo po formální stránce společensky nevhodného chování, nervozity nebo výstřední jinakosti rychle opouští snaha pochopit a vcítit se do jeho světa, protože tuto falešnou reciprocitu on nenabízí. Neuvědomují si, jak ješitní a do vážnosti své vlastní důležité existence zahledění jsou. Melvina se za celou dobu snímku nikdo nezeptal, jakou má diagnózu, jak se cítí a co to obnáší. Všichni jsou to sráči, Melvine.(20.4.2018)

• - Ve filmu je použita i skladba Art Garfunkela "Always Look on the Bright Side of Life", kterou proslavili hlavně Monty Pythons. Místo "Life´s a piece of shit..." ve filmu zaznělo "Life´s a counterfeit." (don corleone)

• - Exteriéry pro apartmán Melvina Udalla a Simona Bishopa se natáčely poblíž 5th Avenue na 12té ulici v Manhattanu. (don corleone)

• - Betty White, známá zvířecí aktivistka, se měla objevit ve filmu v roli Shirley Knight, ale odmítnula ji, když se dozvěděla, jak bude zacházeno se psy. (don corleone)