Soundtrack Hans Zimmer: 1. As Good as It Gets [1:25] ,2. Better Man [5:35] ,3. Humanity [6:25] ,4. Too Much Reality [6:06] ,5. 1.2.3.4.5 [3:54] ,6. Greatest Woman on Earth [7:48] ,7. Everything My Heart Desires - Danielle Brisebois [4:00] ,8. Under Stars - Phil Roy [3:32] ,9. My Only - Danielle Brisebois [1:47] ,10. For Sentimental Reasons - Nat King Cole [3:05] ,11. Hand on My Heart - Judith Owens [3:44] ,12. Climb on (A Back That's Strong) - Shawn Colvin [4:14] ,13. Always Look on the Bright Side - Art Garfunkel [2:39],(10.5.2011)

• Subjektiv

Melvin je špatný, aby se pak stal hodným. Simon je hodný, pak se něco stane, je trochu špatný, ale zase se najde a je hodný. Carol je hodná pořád. Všichni jsou na konci odměněni láskou a krásným přátelstvím. To není spoiler, to každý divák ví od začátku. Taky se spolu Carol a Melvin dají dohromady. To taky není spoiler, to každý pozná ve chvíli, kdy Carol řekne Melvinovi: "Nebudu s váma spát. Nikdy s váma nebudu spát. Nikdy! Vůbec nikdy!" Je to vlastně zajímavý film, má děj a přece o něm nelze vyslovit spoiler. Pár jízlivých poznámek z úst Melvina jaro nedělá. Simonův smutný kukuč z toho, že mu Melvin přebral psa, přinese spíš zimu.(26.5.2010)

85% - Nemám rád romantické komedie. Tento film mě ale po opakovaném shlédnutí přesvědčil, že bych v jeho případě měl sáhnout k vysokému hodnocení. Bezva zábava, skvělé nápady, a od začátku do konce nádherný herecký koncert lidských herců a jednoho psa. Milá oddechovka, co pobaví i dojme... pokud toho jste u podobných filmů schopní. Jste? Já už nevím...(27.11.2005)

„...nejaká jazvička ti možno zostane.“ Romantické filmy môžu mať, a aj majú, veľa podôb. Od tínedžerskej romantiky (TAKÉ NORMÁLNE DIEVČA) cez milostné dospelé eposy (SPOMIENKY NA AFRIKU) až po bežné romantické filmy (NESLUŠNÝ NÁVRH)... a svoje majú čo povedať aj (anti)romantické snímky, vyznačujúce sa tým, že hrdinami sú ON a ONA, nemajú sa v láske, vlastne sa nenávidia a neveria v lásku (až sa jej dokonca smejú), ale nakoniec aj tak skončia v posteli, posiatej ružami. TAK DOBRE AKO SA LEN DÁ je výborný kúsok, ktorý uspokojí milovníkov romantiky aj komédie, na čom má okrem pevnej ruky režiséra Jamesa L. Brooksa (ktorý má, či už ako režisér, alebo ako scenárista či producent prsty v množstve hitov a seriálov, od „Simpsonovcov“ cez Oscara za CENU ZA NEŽNOSŤ až po kultových „Priateľov“) nemalý podiel silné herecké obsadenie v čele s neuveriteľne hajzlovským Jackom Nicholsonom („Ktorý môj priateľ?“ – „No viete, ten čo má farbu ako hovno.“), s ktorým stíha držať krok nie ani tak krehko silná Helen Huntová (BOZK SMRTI), ale skôr výborný Cuba Gooding Jr. („Vyrastal som v pekle!“). Kino Považan 1998(12.3.2005)

Herecký koncert všech zúčastněných, který diriguje Jack Nicholson. Přesně takhle si představuji nerudného dědka, který navíc stírá jednoho chudáka za druhým. Někdy je to zábavné, ale někdy je to spíš k pláči. Helen jsem v lásce nikdy neměl, ale při jejím pózování jsem přeci jen polevil. Na mě to má však příliš pomalé tempo.(2.1.2010)

• - Jack Nicholson dostal za film Oscara, kterého věnoval J. T. Walshovi, se kterým král ve filmu A Few Good Men (1992) a který zemřel těsně před udílením Oscarů v roce 1998. (don corleone)

• - Ve filmu je použita i skladba Art Garfunkela "Always Look on the Bright Side of Life", kterou proslavili hlavně Monty Pythons. Místo "Life´s a piece of shit..." ve filmu zaznělo "Life´s a counterfeit." (don corleone)

• - Melvin (Jack Nicholson) má v bytě několik obrazů známých umělců. Mezi nimi i obraz Salvadora Dalího, španělského surrealisty. (bohhous22)