Jaký by byl tenhle film bez excelentního Jacka Nicholsona? Asi nic moc, co? Jenže tam ten Nicholson je! A to je základní plus filmu. On je totiž pan Herec, takže se u tohohle filmu nemám šanci nudit. Navíc je to výborný studijní materiál pro psychologické zkoumání rituálů, což se mi hodí, jelikož tento výzkum potřebuji udělat.(8.1.2008)

Pokud se rozhodnete, že natočíte film s Jackem Nicholsonem, máte velmi usnadněnou práci pro své záměry. Když navíc zařídíte, aby přes dvě hodiny téměř neslezl z plátna, máte většinou o úspěch postaráno. Ovšem to, co předvádí Jack je výkon, který já hodnotím jako nejlepší jaký jsem kdy od herce viděl. Tím vůbec nechci shazovat J.L.Brookse, Helen Hunt a už vůbec ne Grega Kinneara, který oběma "hlavním" velmi zdatně sekunduje. Výborná komedie, jedna z mých nejoblíbenějších.(4.1.2003)

Najprv sa chcem (predovšetkým sám sebe) ospravedlniť za predchádzajúce tri hviezdičky. Som na seba totálne naštvaný a absolútne mi zastáva rozum nad tým, ako som mohol dať tomuto úžasnému, dokonalému, nežnému, prirodzenému, takmer božskému filmu také podradné hodnotenie. Úžasný scenár, dojemný, prirodzený a oveľa menej povrchný ako predvídavý 'Titanic', ktorý bol s týmto snímok v oscarovom dueli. A scény s Nicholsonom som si pretáčal a púšťal znova, za ten výkon bol jeden Oscar málo. 100%!(21.7.2008)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Co slovo, to perla. Dialogy jsou naprosto přesné, vtipné a často geniální, děj běží tak dobře, že konec po 139 minutách je příliš brzy. K tomu v hlavních rolích užasní Nicholson a Huntová, dva herci z mojí TOPky. A skvělá hudba od Zimmera. Lepší už to nebude, 6 hvězdiček dát nemůžu... Trailer: http://www.sms.cz/film/lepsi_uz_to_nebude/ukazka(21.11.2009)

• Subjektiv

Melvin je špatný, aby se pak stal hodným. Simon je hodný, pak se něco stane, je trochu špatný, ale zase se najde a je hodný. Carol je hodná pořád. Všichni jsou na konci odměněni láskou a krásným přátelstvím. To není spoiler, to každý divák ví od začátku. Taky se spolu Carol a Melvin dají dohromady. To taky není spoiler, to každý pozná ve chvíli, kdy Carol řekne Melvinovi: "Nebudu s váma spát. Nikdy s váma nebudu spát. Nikdy! Vůbec nikdy!" Je to vlastně zajímavý film, má děj a přece o něm nelze vyslovit spoiler. Pár jízlivých poznámek z úst Melvina jaro nedělá. Simonův smutný kukuč z toho, že mu Melvin přebral psa, přinese spíš zimu.(26.5.2010)

• - Roli Carol Connelly byla jako první nabídnuta Holly Hunter. (don corleone)

• - Film se měl původně jmenovat Old Friends, v češtine Staří přátelé. (kosticka7)

• - Mladou dvojici Židů v restauraci ztvárnili herci Peter Jacobson a Lisa Edelstein, kteří se o 10 let později setkali znovu, a to v rolích Dr. Tauba a ředitelky Dr. Cuddyové při natáčení populárního seriálu Dr. House (od r. 2004). (Václavička)