Naprosto geniální a vtipná komedie, u které se člověk směje často kvůli zlosti a nenávisti jednoho muže vůči ostatním, nebo lépe vůči všem, kdo na světě existuje. Ale proč o tom zde rozpravovat, když tento film musel vidět takřka každý? Lepší už to nebude je příběh ze života, který nádherně prožívá muž, nebo lépe herec, Jack Nicholson, o kterém se ví, že ve své branži je jasná špice, ale aby byl protivný a dokázal svojí náladu natáhnout na celý film, to se jen tak nevidí. Právě díky jeho cynizmu je film tak prostě jednoduchý a právě osobnostně dost vtipný, když přitom táhne film jediná osoba a nabaluje na sebe další dobré herce je důvod mít o to větší radost z něčeho, co se dokáže povést a přitom si uvědomit, že se člověk směje jenom kvůli němu. Jack Nicholson je pan herec, dokáže zahrát cokoliv a kdykoliv a zde to dokázal neskutečně zábavně a drze. --- Seznamte se, servírka Carol, teplouš Simon.(6.10.2007)

Jaký by byl tenhle film bez excelentního Jacka Nicholsona? Asi nic moc, co? Jenže tam ten Nicholson je! A to je základní plus filmu. On je totiž pan Herec, takže se u tohohle filmu nemám šanci nudit. Navíc je to výborný studijní materiál pro psychologické zkoumání rituálů, což se mi hodí, jelikož tento výzkum potřebuji udělat.(8.1.2008)

• Subjektiv

Melvin je špatný, aby se pak stal hodným. Simon je hodný, pak se něco stane, je trochu špatný, ale zase se najde a je hodný. Carol je hodná pořád. Všichni jsou na konci odměněni láskou a krásným přátelstvím. To není spoiler, to každý divák ví od začátku. Taky se spolu Carol a Melvin dají dohromady. To taky není spoiler, to každý pozná ve chvíli, kdy Carol řekne Melvinovi: "Nebudu s váma spát. Nikdy s váma nebudu spát. Nikdy! Vůbec nikdy!" Je to vlastně zajímavý film, má děj a přece o něm nelze vyslovit spoiler. Pár jízlivých poznámek z úst Melvina jaro nedělá. Simonův smutný kukuč z toho, že mu Melvin přebral psa, přinese spíš zimu.(26.5.2010)

8 / 10 Hudobné trio - trombón, viola a cimbálik - odvádza skutočne majstrovskú prácu, ktorej výsledkom nie je ušitrhajúca kakofónia zvukov, ale príjemná to melódia, aj keď, a to si musíme priznať, s trochu obohraným refrénom... Ó, aký že to prekomplikovaný úvod! Takže stručne: perfektné herecké výkony, inteligentný scenár, príjemný hudobný sprievod - mám pokračovať? A len tak mimochodom - dojemný príbeh o jednom suchom suchárovi, jeho morálnej náprave, osudovej láske a... a vôbec. Štyri * dávam len preto, že keby to išlo napríklad dnes večer o jedenástej, tak by som asi išiel radšej spať - a to nie je znak päť-hviezdičkových filmov...(13.6.2005)

Helen Hunt je krásna žena a navyše aj skvelá herečka. Postavu Carol je presne ten typ ženy, ktorý muž nemože nemilovať. Jack Nicholson je dokonalý herec, ale strašne škaredý. Celé to podthuje jeho postava, ktorú nemôže milovať snáď nikto. Ale vraví sa tomu charizma, ktorou obaja napumpovali svoje postavy a prežiarili tak výborné dialógy tejto odychovky.(6.7.2006)

• - Greg Kinnear je o pouhé 2 dny mladší než jeho jeho herecká kolegyně Helen Hunt. (FFilipCZ)

• - Ve filmu je použita i skladba Art Garfunkela "Always Look on the Bright Side of Life", kterou proslavili hlavně Monty Pythons. Místo "Life´s a piece of shit..." ve filmu zaznělo "Life´s a counterfeit." (don corleone)

• - Betty White, známá zvířecí aktivistka, se měla objevit ve filmu v roli Shirley Knight, ale odmítnula ji, když se dozvěděla, jak bude zacházeno se psy. (don corleone)