Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (812)

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"PEOPLE WHO TALK IN METAPHORS OUGHTA SHAMPOO MY CROTCH." ------------- Konečne som sa tešil, že dostanem poriadne nadpriemerný film o spisovateľovi a jeho spisovateľskom živote, no znova som dostal niečo, kde tento faktor primárnu rolu nehral. V tomto prípade ani sekundárnu, alebo terciárnu. Najlepšie povedané, žiadnu. Maximálne tak stál za pôvodom špičkových dialógov a slovných výmien. Ako náplasť útechy som ale dostal prvotriednu hereckú exhibíciu Jacka Nicholsona. Nezaostávala neprekvapivo ani Helen Hunt, predsa len ma zvykne sklamať veľmi sporadicky. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Podivná romance, dobře zahraná, špatně napsaná. Ten scénář prostě v tom vesmíru, do kterého je zasazený (tedy normální realita), nefunguje. Buď by se muselo kompletně změnit chování postav (a jejich motivace), nebo pravidla toho světa. V nezměněné podobě je to prapodivná, nefungující a od reality odtržená blbůstka. Ale koukat se na ní dá. PS: Skvělý Jack Nicholson mi v určitých chvílích (způsob chůze po chodníku - občas to dělám :-D ... ) připomněl mne samotného, což mě docela vyděsilo. ()

Reklama

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

žena v nakladatelství: Jak to děláte, že popíšete ženu tak dobře?Melvin Udall: Představím si chlapa, vynechám rozum a zodpovědnost!..... Jedna z mojich najoblúbenejších komédií (drám). Už som to videl nespočetne veľakrát a stále ma to nesmierne baví. Perfektne napísané postavy, presný casting (hlavne Nicholson je boží!), parádny scenár, všadeprítomný sarkazmus, emócie a pes Verdell. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Melvin je špatný, aby se pak stal hodným. Simon je hodný, pak se něco stane, je trochu špatný, ale zase se najde a je hodný. Carol je hodná pořád. Všichni jsou na konci odměněni láskou a krásným přátelstvím. To není spoiler, to každý divák ví od začátku. Taky se spolu Carol a Melvin dají dohromady. To taky není spoiler, to každý pozná ve chvíli, kdy Carol řekne Melvinovi: "Nebudu s váma spát. Nikdy s váma nebudu spát. Nikdy! Vůbec nikdy!" Je to vlastně zajímavý film, má děj a přece o něm nelze vyslovit spoiler. Pár jízlivých poznámek z úst Melvina jaro nedělá. Simonův smutný kukuč z toho, že mu Melvin přebral psa, přinese spíš zimu. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Jack Nicholson bol jednoducho úžasný. Film stojí a padá na jeho hereckom umení, ktoré je v tomto prípade dokonalé. Dejová linka síce nie je na plný počet hviezd, hlavne kvôli koncu, ktorý je na môj vkus až príliš presladený, ale nevadí. Film ako celok pôsobí neuveriteľne pozitívne, tiež Nicholsonove mizantropické hlášky a odpisy sú neuveriteľne zábavné, čoho dôsledkom je množstvo humorných situácií. Tu nie je čo riešiť, treba len pozrieť. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (25)

  • Betty White, známá zvířecí aktivistka, se měla objevit ve filmu v roli Beverly (Shirley Knight), ale odmítla ji, když se dozvěděla, jak bude zacházeno se psy. (don corleone)

Reklama

Reklama