Jedna z filmových lahůdek šitá na míru. I ten nejotravnější chlap bývá někdy neodolatelný. Jack Nicholson a Helen Huntová v hlavních rolích americké romantické komedie. J. Nicholson jakožto hlavní protagonista splňuje veškeré mé požadavky už jenom svým chováním vybočuje, což mu zajišťuje dostatek pozornosti, ale jako mnohem důležitější se jeví jeho vnitřní vývoj, zdánlivé postavy měnící se k lepšímu. Samotný akt napravení nelze brát za laciný, jelikož se v reálném světě děje velmi často. A že nechtěli hold Jacka nechat tím špatným? Není se co divit, Jack Nicholson si být špatný ani nezaslouží! Délka natáhla přes 2 hodiny, pro někoho příliš, ale myslím si, že skvělý scénář vám to bohatě vynahradí.(14.11.2011)

8 / 10 Hudobné trio - trombón, viola a cimbálik - odvádza skutočne majstrovskú prácu, ktorej výsledkom nie je ušitrhajúca kakofónia zvukov, ale príjemná to melódia, aj keď, a to si musíme priznať, s trochu obohraným refrénom... Ó, aký že to prekomplikovaný úvod! Takže stručne: perfektné herecké výkony, inteligentný scenár, príjemný hudobný sprievod - mám pokračovať? A len tak mimochodom - dojemný príbeh o jednom suchom suchárovi, jeho morálnej náprave, osudovej láske a... a vôbec. Štyri * dávam len preto, že keby to išlo napríklad dnes večer o jedenástej, tak by som asi išiel radšej spať - a to nie je znak päť-hviezdičkových filmov...(13.6.2005)

Po rozpačitém začátku, kdy jsem nějak nemohl přijít na chuť kousavému humoru hlavního představitele a taky teatrálnímu herectví Cuby Gooding Jr., se něco změnilo a já se dokázal správně naladit, přičemž s přibývajícím časem se mi film líbil víc a víc. Ne všechno v tomto snímku mi sedlo, ale postupně se rozvíjející vztah skvělého Nicholsona neméně výtečné Helen Hunt jsem si užíval a párkrát se solidně zasmál, přestože romantika byla nakonec dominantní. Jinak mě taky dost potěšilo slyšet písničku Always Look On The Bright Side, kterou znám vlastně jen z Life of Brian. Napoprvé to budou 4*, další projekci a případnou změnu hodnocení nevylučuju.(14.1.2011)

Naprosto vynikajici romanticka komedie. Sice moc romanticky komedie nemusim, ale tahle se od podobnejch dost lisi. Nejvetsi prednosti filmu je ucast Jacka Nicholsona, protoze ten predved naprosto bezchybny vykon a oskar, ktereho za to dostal, je v tomto pripade naprosto opravneny. Mluvi jak silenec, chova se jak silenec a vypada jak silenec, proste parada. Pribeh je taky hodne dobrej, kdyz uz to vypada, ze pohoda, tak vzdycky rekne nakou kokotinu a zas to cely posere. Ale i kdyz tu tak hodne vyzdvihavam vykon Jacka Nicholsona, tak to neznamena, ze by ostatni byli spatny, Helen Hunt, Greg Kinnear a vice mene i Cuba Gooding byli taky super. Akorat mi trochu vadily dve veci. Jednak se nedozvime, proc je vlastne takovej, jakej je a prilis rychle se zacne menit a pomahat pratelum. Hodne dobrej je taky ten pes, sice vypada jak pochcana slama, ale vyborne se k Nicholsonovy hodil. Dialogy jsou napsany taky vyborne, jsou inteligentni, vtipny a svezi. Tomuhle filmu nemam proste co vytknout, protoze jsem se tech 140 minut vubec nenudil.(8.6.2005)

Nemůžu si pomoct..As good as it gets je pro mě jemnozrnná romantická komedie, ve které svým hereckým výkonem září Jack Nicholson a dojímá Helen Hunt. Ti dva spolu fungují dokonale, Nicholson a jeho stavy jsou šílené..ale když začne hrát na klavír 'Always look on the bright side of life', tak je vám hned jasné, že vše se začíná k lepšímu obracet. :)(17.8.2005)