Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (806)

InJo 

všechny recenze uživatele

Opovrženíhodný mrzout, nejúžasnější ženská na světě a příběh jejich sbližování. Snad v žádné jiné romantické komedii (i když místy to má mnohem blíže k psychologickému dramatu) nefunguje tohle klišé tak masivně jako zde. Důvod, proč obecně příliš nevyhledávám romantické komedie, je ten, že většinou je u nich předem jasné, jak přesně skončí (a díky tomu mě pak moc nebaví ani jejich průběh) a protože mi často nijak zvlášť neimponuje ani jeden z představitelů titulní dvojice. LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE víceméně absentuje obě tyto subjektivní výtky. Vlastně ani nevím, co mám na tom filmu raději - zda mistrovské výkony Nicholsona a Hunt (ale i Kinneara a dalších) nebo dokonalý scénář o několika dějových liniích (všechny jsou skvělé a žádná nepůsobí nadbytečně, naopak), s nulovým procentem hluchých míst a celou řadou vtipných a srdcervoucích dialogů. Inteligentní zábava, která má určitě i nějaký ten přesah. Takových filmů je třeba si vážit. 90 % ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Pokud se rozhodnete, že natočíte film s Jackem Nicholsonem, máte velmi usnadněnou práci pro své záměry. Když navíc zařídíte, aby přes dvě hodiny téměř neslezl z plátna, máte většinou o úspěch postaráno. Ovšem to, co předvádí Jack je výkon, který já hodnotím jako nejlepší jaký jsem kdy od herce viděl. Tím vůbec nechci shazovat J.L.Brookse, Helen Hunt a už vůbec ne Grega Kinneara, který oběma "hlavním" velmi zdatně sekunduje. Výborná komedie, jedna z mých nejoblíbenějších. ()

Reklama

Marius 

všechny recenze uživatele

Tento film je (takmer) divadelným predstavením, lebo v podstate stojí na 99% na štyroch skvelých hercoch a ich neustálych interakciách . Povedal by som že toto je taká antiromantická komédia o ľudoch čo hľadajú seba a cesty k sebe navzájom. Komičnosť celého filmu je viacmenej situačná a konverzačná, ale tak zo života, že sa jej neubránite. Neviem si predstaviť niekoho, kto by vôbec dokázal zahrať starého frfľoša Melvina tak virtuózne ako Jack Nicholson. Helen Hunt si tiež zgustla a "teploš Simon" Greg Kinnear spolu s Cubom Goodingom Jr sú takisto na nezaplatenie. Nemôžem ešte zabudnúť na psíka Verdella ( vlastným menom Jill - naozaj mu toho Oscara na afterparty ocikal ? :-) ). Film obsahuje mnoho nezabudnuteľných scén. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Naprosto vynikajici romanticka komedie. Sice moc romanticky komedie nemusim, ale tahle se od podobnejch dost lisi. Nejvetsi prednosti filmu je ucast Jacka Nicholsona, protoze ten predved naprosto bezchybny vykon a oskar, ktereho za to dostal, je v tomto pripade naprosto opravneny. Mluvi jak silenec, chova se jak silenec a vypada jak silenec, proste parada. Pribeh je taky hodne dobrej, kdyz uz to vypada, ze pohoda, tak vzdycky rekne nakou kokotinu a zas to cely posere. Ale i kdyz tu tak hodne vyzdvihavam vykon Jacka Nicholsona, tak to neznamena, ze by ostatni byli spatny, Helen Hunt, Greg Kinnear a vice mene i Cuba Gooding byli taky super. Akorat mi trochu vadily dve veci. Jednak se nedozvime, proc je vlastne takovej, jakej je a prilis rychle se zacne menit a pomahat pratelum. Hodne dobrej je taky ten pes, sice vypada jak pochcana slama, ale vyborne se k Nicholsonovy hodil. Dialogy jsou napsany taky vyborne, jsou inteligentni, vtipny a svezi. Tomuhle filmu nemam proste co vytknout, protoze jsem se tech 140 minut vubec nenudil. ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Pokud romantickou komedii, tak s Nicholsonem. V kom jiném byste chtěli najít mrzoutského samotářského spisovatele trpícího obsesivně-kompulzivní poruchou, házejícího bezbranné malé pejsky do šachty a skládajícího komplimenty ve stylu "co jsem vás poznal, nutí mě to myslet pořád víc...na sebe," kterému to diváci nejen všechno spolknou, ale upřímně mu fandí? ()

Galerie (46)

Zajímavosti (24)

  • Melvinův (Jack Nicholson) pes Verdell byl hrán šesti různými bruselskými grifonky, kteří se jmenovali Timer, Sprout, Debbie, Billy, Parfait a Jill. (Kulmon)
  • Courteney Cox byla jednou z možností pro roli Carol (Helen Hunt), ale režisér ji z projektu stáhnul, protože podle něj měla příliš velké nároky na produkci. (lyukassza)

Reklama

Reklama