Jedna z filmových lahůdek šitá na míru. I ten nejotravnější chlap bývá někdy neodolatelný. Jack Nicholson a Helen Huntová v hlavních rolích americké romantické komedie. J. Nicholson jakožto hlavní protagonista splňuje veškeré mé požadavky už jenom svým chováním vybočuje, což mu zajišťuje dostatek pozornosti, ale jako mnohem důležitější se jeví jeho vnitřní vývoj, zdánlivé postavy měnící se k lepšímu. Samotný akt napravení nelze brát za laciný, jelikož se v reálném světě děje velmi často. A že nechtěli hold Jacka nechat tím špatným? Není se co divit, Jack Nicholson si být špatný ani nezaslouží! Délka natáhla přes 2 hodiny, pro někoho příliš, ale myslím si, že skvělý scénář vám to bohatě vynahradí.(14.11.2011)

Podivná romance, dobře zahraná, špatně napsaná. Ten scénář prostě v tom vesmíru, do kterého je zasazený (tedy normální realita), nefunguje. Buď by se muselo kompletně změnit chování postav (a jejich motivace), nebo pravidla toho světa. V nezměněné podobě je to prapodivná, nefungující a od reality odtržená blbůstka. Ale koukat se na ní dá. PS: Skvělý Jack Nicholson mi v určitých chvílích (způsob chůze po chodníku - občas to dělám :-D ... ) připomněl mne samotného, což mě docela vyděsilo.(8.9.2009)

Zpočátku příjemně vtipné, trefné, úderné, ale i romanticko-dramatické. Jack Nicholson zahrál svoji roli skvěle, promrzelý Melvin mu opravdu dobře sedl na tělo. Helen Hunt se svoji postavy také zhostila jedinečným způsobem. Snímek potěšil také svým soundtrackem, ale i zdařile dávkovanými scénami působícími na divákovy emoce. Ke konci se mi však zdálo, že film mírně ztrácel dech. Dávám velmi pěkné 4*.(30.3.2015)

Jiskrný dědek Nicholson nejprve udělá to, co já měl udělat už dávno (tedy nakopat sousedovic čokla na komoru), párkrát zašpásuje s homosexuálním fešákem, několikrát otráví zašedlou Helen, a já mám po půlhodině pocit, že lepší už to nebude... Těch půlhodin pak díky reklamám přišlo ještě pět a na konci téhle omáčky pro všechny jsem sám sobě dal za pravdu - lepší už to nebylo.(18.9.2012)

8 / 10 Hudobné trio - trombón, viola a cimbálik - odvádza skutočne majstrovskú prácu, ktorej výsledkom nie je ušitrhajúca kakofónia zvukov, ale príjemná to melódia, aj keď, a to si musíme priznať, s trochu obohraným refrénom... Ó, aký že to prekomplikovaný úvod! Takže stručne: perfektné herecké výkony, inteligentný scenár, príjemný hudobný sprievod - mám pokračovať? A len tak mimochodom - dojemný príbeh o jednom suchom suchárovi, jeho morálnej náprave, osudovej láske a... a vôbec. Štyri * dávam len preto, že keby to išlo napríklad dnes večer o jedenástej, tak by som asi išiel radšej spať - a to nie je znak päť-hviezdičkových filmov...(13.6.2005)