Melvin Udall byl napsanej přímo na míru Jacka a ten ve "své" postavě září v každým záběru, ale ani Helen Hunt nezůstává moc pozadu a když k originálnímu scénáři ještě připočtu velmi zábavné dialogy dostávám skvělou romantickou komedii, která pobaví jak ženy, tak muže. Paráda, proč to nejde takhle pokaždý.(11.3.2018)

85% - Nemám rád romantické komedie. Tento film mě ale po opakovaném shlédnutí přesvědčil, že bych v jeho případě měl sáhnout k vysokému hodnocení. Bezva zábava, skvělé nápady, a od začátku do konce nádherný herecký koncert lidských herců a jednoho psa. Milá oddechovka, co pobaví i dojme... pokud toho jste u podobných filmů schopní. Jste? Já už nevím...(27.11.2005)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $148,478,011Tržby Celosvetovo $314,178,011║ Skutočne bravúrne vypointované dialógy robia z tejto mierne trpkej komédie skvost, možno mierne ubrať na minutáži a bol by to čistý klenot. Jack Nicholson a Helen Hunt v dialógovej "kontre" hre na kocúra a myš, ovládajú krásne celý dej a do sýtosti zabávajú. /90%/(25.5.2005)

Zrejme sa budem opakovať, ale musím znova do neba vyniesť herecký výkon Jacka Nicholsona. Postavu nevrlého starého mládenca Melvina Udalla stvárnil geniálne. Tiež však tu môj obdiv patrí i Helen Hunt, ktorá sa chopila úlohy svojráznej servírky Carol Connelly. Krok s nimi držal aj Greg Kinnear ako homosexuálny Malvinov sused. Scenár, ktorý spojil ich príbeh je bezchybný a réžia Jamesa L.Brooksa sa mi tiež páčila. "Lepšie to už nebude", pretože je to dokonalé. *****(29.1.2008)

První polovina zkrátka úžasná - Jack Nicholson naprosto geniální, roztomile hnusný Werdell prostě k sežrání, Greg Kinnear i Helen Hunt výborní... mohla bych chválit donekonečna. Jenže ve druhé polovině se pan Udall začne snažit být hodný a zábava jde do kytek. Nechápejte mě špatně, pořád je to skvělá podívaná, je v ní úplně všechno, co vynikající film má mít, a ještě něco navíc... ale romantika mě prostě tolik nebere, sorry. 85%(6.11.2008)