Pokud se rozhodnete, že natočíte film s Jackem Nicholsonem, máte velmi usnadněnou práci pro své záměry. Když navíc zařídíte, aby přes dvě hodiny téměř neslezl z plátna, máte většinou o úspěch postaráno. Ovšem to, co předvádí Jack je výkon, který já hodnotím jako nejlepší jaký jsem kdy od herce viděl. Tím vůbec nechci shazovat J.L.Brookse, Helen Hunt a už vůbec ne Grega Kinneara, který oběma "hlavním" velmi zdatně sekunduje. Výborná komedie, jedna z mých nejoblíbenějších.(4.1.2003)

Nádherný film s vynikající výpravou, která nám pomalinku ukazuje změnu chování Melvina, jež neskutečně elegantně zahrál Jack Nicholson s též výborným výkonem Helen Hunt a Gregora Kinneara. Scénář a hudba mistrovské, a horko těžko se zde nachází nějaké chyby, které by film podkopávali nohy. Tohle dílo se řadí mezi moje nejoblíbenější a nejlepší romantické komedie, které jsem kdy viděl, a právem dostává silných 5 hvězdiček…(31.12.2006)

• Subjektiv

Melvin je špatný, aby se pak stal hodným. Simon je hodný, pak se něco stane, je trochu špatný, ale zase se najde a je hodný. Carol je hodná pořád. Všichni jsou na konci odměněni láskou a krásným přátelstvím. To není spoiler, to každý divák ví od začátku. Taky se spolu Carol a Melvin dají dohromady. To taky není spoiler, to každý pozná ve chvíli, kdy Carol řekne Melvinovi: "Nebudu s váma spát. Nikdy s váma nebudu spát. Nikdy! Vůbec nikdy!" Je to vlastně zajímavý film, má děj a přece o něm nelze vyslovit spoiler. Pár jízlivých poznámek z úst Melvina jaro nedělá. Simonův smutný kukuč z toho, že mu Melvin přebral psa, přinese spíš zimu.(26.5.2010)

Výborně napsané dialogy a skvostný herecký koncert Jacka Nicholsona a Helen Hunt (ale i Greg Kinnear je dost dobrý). Díky Jackovi je nakonec uvěřitelná i ta neuvěřitelný vývoj jeho postavy. Zcela zasloužené herecké Oscary a Zlaté glóby pro hlavní představitele. Navíc i Zlatý glóbus za nejlepší komedii. Navíc i milá, odlehčená hudba Hanse Zimmera.(3.8.2003)

žena v nakladatelství: Jak to děláte, že popíšete ženu tak dobře?Melvin Udall: Představím si chlapa, vynechám rozum a zodpovědnost!..... Jedna z mojich najoblúbenejších komédií (drám). Už som to videl nespočetne veľakrát a stále ma to nesmierne baví. Perfektne napísané postavy, presný casting (hlavne Nicholson je boží!), parádny scenár, všadeprítomný sarkazmus, emócie a pes Verdell.(14.9.2011)

• - Greg Kinnear je o pouhé 2 dny mladší než jeho jeho herecká kolegyně Helen Hunt. (FFilipCZ)

• - Ve filmu je použita i skladba Art Garfunkela "Always Look on the Bright Side of Life", kterou proslavili hlavně Monty Pythons. Místo "Life´s a piece of shit..." ve filmu zaznělo "Life´s a counterfeit." (don corleone)

• - Exteriéry pro apartmán Melvina Udalla a Simona Bishopa se natáčely poblíž 5th Avenue na 12té ulici v Manhattanu. (don corleone)