Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Co slovo, to perla. Dialogy jsou naprosto přesné, vtipné a často geniální, děj běží tak dobře, že konec po 139 minutách je příliš brzy. K tomu v hlavních rolích užasní Nicholson a Huntová, dva herci z mojí TOPky. A skvělá hudba od Zimmera. Lepší už to nebude, 6 hvězdiček dát nemůžu... Trailer: http://www.sms.cz/film/lepsi_uz_to_nebude/ukazka(21.11.2009)

Naprosto geniální a vtipná komedie, u které se člověk směje často kvůli zlosti a nenávisti jednoho muže vůči ostatním, nebo lépe vůči všem, kdo na světě existuje. Ale proč o tom zde rozpravovat, když tento film musel vidět takřka každý? Lepší už to nebude je příběh ze života, který nádherně prožívá muž, nebo lépe herec, Jack Nicholson, o kterém se ví, že ve své branži je jasná špice, ale aby byl protivný a dokázal svojí náladu natáhnout na celý film, to se jen tak nevidí. Právě díky jeho cynizmu je film tak prostě jednoduchý a právě osobnostně dost vtipný, když přitom táhne film jediná osoba a nabaluje na sebe další dobré herce je důvod mít o to větší radost z něčeho, co se dokáže povést a přitom si uvědomit, že se člověk směje jenom kvůli němu. Jack Nicholson je pan herec, dokáže zahrát cokoliv a kdykoliv a zde to dokázal neskutečně zábavně a drze. --- Seznamte se, servírka Carol, teplouš Simon.(6.10.2007)

Výborně napsané dialogy a skvostný herecký koncert Jacka Nicholsona a Helen Hunt (ale i Greg Kinnear je dost dobrý). Díky Jackovi je nakonec uvěřitelná i ta neuvěřitelný vývoj jeho postavy. Zcela zasloužené herecké Oscary a Zlaté glóby pro hlavní představitele. Navíc i Zlatý glóbus za nejlepší komedii. Navíc i milá, odlehčená hudba Hanse Zimmera.(3.8.2003)

Film patří jednoznačně Jacku Nicholsonovi, který od začátku do konce skoro nesleze z placu, vyšperkovává vtipné scény, prohlubuje chvilky dojemné a přímo vnucuje divákovi odpověď na otázku, který že herec je tím nejlepším? A já jako velký obdivovatel pana Nicholsona mám tento snímek neodbytně vyznačen v kolonce toho nejlepšího, co mi dosud kinematografie nabídla. Samozřejmě obrovskou zásluhu má i skvěle plynoucí režie Jamese L. Brookse, herecké projevy Helen Hunt a Grega Kinneara a bohatý scénář nesoucí řadu humorných i smutných příhod ze všedního života.... ale i to všechno nechal Nicholson o pár úrovní za sebou.(10.12.2011)

Postava Nicholsona je lehce přitažená za vlasy, nicménně trochu inteligentnějším divákům musí být nad slunce jasné, co tím chtěl tvůrce říci. Generační podívaná, které se zub času nedotkl ani trochu, přesto si nemyslím, že je divácky tak univerzální, jako třeba Up in the air, ktere je o třídu lepší, leč právě o generaci později.(14.1.2011)

• - Roli Carol Connelly byla jako první nabídnuta Holly Hunter. (don corleone)

• - Ve filmu je použita i skladba Art Garfunkela "Always Look on the Bright Side of Life", kterou proslavili hlavně Monty Pythons. Místo "Life´s a piece of shit..." ve filmu zaznělo "Life´s a counterfeit." (don corleone)

• - Helen Hunt byla za svou roli oceněna Zlatým Glóbem. (Roman.Ticka)